יש כאן מישהו שמבין בערפדים???

יש לי כמה שאלות... 1)ערפדים הם בני אלמוות אז הנה השאלה אם הם אכן בני אלמוות ז"א שהם לא מזדקנים אז אם הפכת לערפד בגיל שמונה אז מה אתה לא גודל יותר???? 2)בספר שאני קורא של אן רייס (אגב היא כותבת כמו שלא ראיתי מעולם הספר פשוט מדהים!) אף פעם לא מוזכר שלערפדים יכולים להיות ילדים, מוזכר רק שכשהם רוצים הם יכולים להפוך מישהו לערפד אז השאלה היא - האם יכולים להיוולד ערפד??? (כמובן שאני מסתמך על אן רייס כי לדעתי היא סופרת רצינית בתחום הזה) ולדוגמא בבלייד כן נולדים ערפדים אז מי מהם צודק??? ושאלה אחרונה - 3) מי יכול לסדר לי את הספרים של אן רייס לפי סדר שאמורים לקרא אותם (או אם לא קיים סדר כזה אז לפי סדר הוצאת הספרים) תודה לכל העונים ומצטער על האורך... ;-)

אם יש מישהו שמבין בערפדים :) זהו כמובן אני...

כשמדברים על מיתוסי הערפדים, יש לזכור שכל סופר מביא את התיאוריה שלו. בלייד הוא קומיקס, שלמען האמת, לא נראה לי שחשבו עליו הרבה במובן של תיאוריות אלא סתם אקשן ופאן, אז אתעלם ממנו. על פי אן רייס, רק ערפד מסוגל לייצר ערפד אחר. ערפדים הם מתים, כלומר, הגוף האנושי צריך למות בשביל שנשמת הערפד תוכל להתקיים בו. ובפעם האחרונה שבדקתי, מתים לא מסוגלים להוליד. אז מעניין מדוע הם מתרבים... בכל מקרה, אני ממש לא רוצה להרוס חלק מהסיפור של אן רייס, אבל היא מסבירה בסופו של דבר מה היה מקור הערפדים ומה מותר ומה אסור. אחד מהדברים האסורים הוא להפוך לערפד מישהו שלא מבוגר, כמו ילדים. אם הופכים ילד לערפד הוא נשאר בגיל שלו לנצח ואילו הנשמה שלו מתבגרת. בסופו של דבר זה גורם למשבר זהות, כפי שקרה לקלאודיה (ראיון עם הערפד). והנה סדר הספרים של אן רייס, את רובם ניתן להשיג בעברית, אך מקצתם רק באנגלית: 1. ראיון עם הערפד 2. הערפד לסטאט 3. מלכת הארורים 4. סיפורו של חוטף הגופות 5. ממנוך השטן 6. הערפד ארמאנד 7. פנדורה 8. דם ותחרה 9. חוות בלקווד אלו בינתיים הספרים שאני זוכר וודאי שפספסתי כמה. אם תרצה מידע על ערפדים ממיתולוגיות אחרות וממקורות אחרים, אדון בארוביה ישמח לספק לך מידע זה...

icq??

אדון טירת רייבנלופט,אם בא לך תרשום את מספר ה ICQ שלך כדי שנוכל להתכתב ביתר נוחות.

יש לי כמה שאלות... 1)ערפדים הם בני אלמוות אז הנה השאלה אם הם אכן בני אלמוות ז"א שהם לא מזדקנים אז אם הפכת לערפד בגיל שמונה אז מה אתה לא גודל יותר???? 2)בספר שאני קורא של אן רייס (אגב היא כותבת כמו שלא ראיתי מעולם הספר פשוט מדהים!) אף פעם לא מוזכר שלערפדים יכולים להיות ילדים, מוזכר רק שכשהם רוצים הם יכולים להפוך מישהו לערפד אז השאלה היא - האם יכולים להיוולד ערפד??? (כמובן שאני מסתמך על אן רייס כי לדעתי היא סופרת רצינית בתחום הזה) ולדוגמא בבלייד כן נולדים ערפדים אז מי מהם צודק??? ושאלה אחרונה - 3) מי יכול לסדר לי את הספרים של אן רייס לפי סדר שאמורים לקרא אותם (או אם לא קיים סדר כזה אז לפי סדר הוצאת הספרים) תודה לכל העונים ומצטער על האורך... ;-)

משהו כאן הזכיר ערפדים?

אז הינה כמה תשובות... 1)אוקי אז ככה לשאלתך כמה גישות תשובה , יש משהו כמו 2 ערפדים ערפדים בסיסיים שהמקורות שלהם מסיפורים שונים, הראשון הינו ערפד כפי ששיטת משחקי התפקידים VTM רואה אותם, ערפד אחר הוא כפי שרואים אותם בעולמות הפנטסיה של משחקי ה-די אנ די. לפני שאני אפרט יותר על כל קבוצה וקבוצה , אציין את מה שזהה בכולם, ערפדים הם ניצחיים או לפחות מסוגלים לחיות מאות בשנים אם לא יותר, מהרגע שהם הופכים לערפדים ,הם לא משתנים יותר, הם נישארים כפי שהם - זה למה קשה להם להיות מעורבים בעולם המודרני המתחדש כי הם איפשהו תקועים מאחור , בעולם הישן ,הם מסתגלים לאט לשינויים,ככל שהערפד מבוגר יותר הוא משתנה פחות ופחות, חלקם אפילו נוטשים את האנושות לחלקים מבודדים בעולם. ולכן אם הפכת לערפד בגיל 8 ,אתה תשאר בגוף הילד שלך , לעולם לא תחווה התבגרות אמיתית ,ההתבגרות המנטלית שלך תערך עשרות/ מאות בשנים ,ומה שיצא זה ילד קטן שחיי מאות שנים, בעל בעיות נפשיות קשות ,כי חייו לא רק ניתקעו ,הם ניתקעו בשלב בו מנטלית המוח רוצה להשתנות ,והוא לא יכול. בסוף ההודעה אציין רשימה של סרטי ערפדים מומלצים. בקצרה אני אציין את הסגונות לכל קבוצה, לפי D&D ודומיו - אתה הופך לערפד אם נינשכת על ידי ערפד ,התהליך הוא לא מיידי ,אך תוך מספר לילות אתה תהפוך לערפד אלא אם כן לא הצליחו להציל אותך -כוהן בעל אמונה חזקה ביותר -יתכן אולי להציל אותך בשלב הזה. עם נהרגת על ידי ערפד (הוא שתה אותך) אתה תקום בלילה שאחריו או מספר לילות אחריכן כערפד. ערפד במו"ד הוא בהכרח רע , גם אם הייתה טוב לאנשים לפניכן ,לא יקח הרבה זמן ובו אתה תיכנע לדחף שלך ואם הזמן תתרגל אליו -ותאבד את אנושיותך. כפי שאמרתי ערפדים אלא חיים לנצח ,אלא אם כן הורגים אותם , רגישים ל- אור שמש ,שום,צלב,לא יכולים לעבור מים זורמים לפי שיטת VTM ,נשיכת ערפד לא תהפוך אותך לערפד, גם אם ערפד ישתה אותך עד הסוף ,אתה לא תהפוך לערפד, כדי להפוך לערפד תהליך שניקרא באנגלית embrace (חיבוק) הערפד שותה את הקורבן המיועד להפוך לערפד ,שותה אותו עד הסוף ממש ,עד אשר הקורבן נימצא בין חיים למוות ,אז הערפד נותן לקורבן לשתות מדמו שלו (דמו של הערפד) ואז הקורבן מקבל את הדם החדש והופך לערפד. ערפדים אלו בעיקרון חיים לנצח ,לא משתנים ,רגישים לאור שמש ,שום,מים זורמים לא משפיעים עליהם, צלב -ישפיע עליהם רק עם בעל אמונה טהורה מחזיק בצלב, ויתד בלד יכניס את הערפד למצב של טורפו שהוא כמו השהייה זמנית כזו כמו מתג OFF :) . 2.אכן אן רייס כותבת נהדר ,לערפדים לא יכול להיות ילדים ,פשוט בגלל שברגע שאתה הופך לערפד ,כל האיבריים שלך מתים ,ולמעשה אתה גופה מהלכת ,אוכל אמיתי אתה לא יכול לעכל -מאחר ומערכת העיקול שלך כבר לא עובדת, רק דם מזין אותך ,אולי נוזלים אחרים אתה יכול ללגום ,לא שהם יגרמו לך עונג או משהו. כשערפד שותה דם - זאתי ההנאה הגדולה ביותר שלו, אם תשבו את זה לעינוגים אחרים מהחיים שאתם מכירים, כשאתה ערפד ,ואתה שותה דם ,העונג שאתה מקבל ממנו פי מיליון גבוהה יותר מכל סוג של עונג שאתה הכרת שהיית אדם, ולכן שיש כזה עונג , אתה הופך להיות אובססיסבי לגביו וקשה לך פשוט לומר לא :) ספר של אן רייס דומה מאוד לערפדי העולם של VTM ,עושים אותם באותה צורה ,השוני היחיד הוא מבנה האירגוני של הערפדים באותו עולם. מאוד מומלץ הסרט ראיון עם ערפד (בכיכובם של בראד פיט ותום קרוז, וכריסטאן סלייטר) מי שלא ראה ,שירוץ לראות. עוד סרטים מומלצים Queen of the Dammed -מאוד מזכיר את ראיון עם ערפד ברעיון על העולם - גם כן מאוד מומלץ. סדרות ערפדים מומלצות: Kindred: The Embraced - סידרה בת עונה אחת 8 פרקים ,ניקטעה בעונה הראשונה עקב פטירתו של הכוכב הראשי, אבל מאוד מומלצת -הסידרה מובססת בחופשיות על שיטת המשחק של VTM ,ובהחלט מספקת הנאה רבה, והמון מידע לחובבי ערפדים מושבעים כמוני ואחרים, ולשחקני VTM עתידיים,ונוכחיים. אם לא ראיתם את הסידרה הזו -סידרה שנוצרה בשנת 1996 , אני ממליץ בחום לרכוש את הדי וי די שלה מחנויות האינטרנט ,או להשיג את זה בדרכים אחרות שניראות לכם. לאתר בנושא הסידרה - אתר לא רשמי ,אבל בעל הכי הרבה חומר על הסידרה http://www.kindred.me.uk Ultraviolet - מיני סדרה איכותית ומאוד מומלצת ,לוקחת את כל נושא הערפדים בצורה ובגישה חדשנית ואחרת לחלוטין, לגמרי שונה מכל מה שדיברנו והסברתי ולגמרי יוצא מן הכללים שרשמתי בתור 2 הקבוצות של ערפדים, בהחלט קבוצה חדשה. 6 פרקים במיני סדרה הזו ,מאוד מומלצת לחובבי הערפדים ,חובבי פנטסיה וחובבי תסריטים טובים:) אתר של הסדרה: http://www.world-productions.com/wp/content/shows/other/uv/uvhome.htm אוקי עוד סרטי ערפדים נחמדים , בלייד 1-2 :עירבוב רעיונות בין קבוצת הערפדים של די אנ די ,ולבין סגנונות מעורבים , ערפדים אלו נוצרים על ידי נשיכה בדיוק כמו בדי אנ די, אחרי תקופת דגירה מסויימת (כאילו מחלה) הם חיים לנצח או לפחות מאות שנים, חולשה לאור שמש וכסף . סדרות באפי/ אנג'ל - ערפדים כאן ,אתה הופך לערפד עם שתו אותך עד הסוף, אני לא זוכר אני חושב שגם אם נשכו אותך פעם אחת זה מספיק,אבל אני לא בטוח לגבי זה. ערפדים כאן ברגע שיתד עץ ניכנס בליבם הם הופכים לעפר (בניגוד גמור לשני הקבוצות שציינתי שבאחת מהם מכניסים אותך להשהייה ובשני זה רק צעד אחד לפני שאתה הורג ערפד). הסגנון מעט קומי יותר ופחות רציני ומן הסתם פחות כאוטי . אבל בהחלט מומלץ כי אלו סדרות נחמדות ביותר ומהנות מאוד. לידע כללי הסידרה באפי הסתיימה ולא מצלמים לה פרקים נוספים ,יש לה 7 עונות, הסידרה אנג'ל נימצאת בימים אלו בעונה ה-חמישית שלה ומשודרת בחו"ל ,הסידרה התחילה רע מאוד בעונה הראשונה, ואם כל עונה נוסקת למעלה -בהחלט שווה , אבל סדרות אלו מדברות על ערפדים שונים מאוד מאיך שאן רייס ראתה אותם:) כמובן יש את הסרט דרקולה ,עם קיאנו ריבס, מאוד מומלץ מאוד איכותי, כאן יש מישמש כזה ,2 הקבוצות שציינתי הרי ניבנו ברעיונות שלהם נישאבו מהספר הזה ,שהפך לסרט. עוד סרט איכותי צילו של ערפד , או הסרט הישן נוספראטו (עדיף האמת לראות את נוספראטו לפני צילו של ערפד, אתם תראו סרט אחר לחלוטין מומלץ ,ולא להבהל בגלל שזה שחור לבן ,זה מאוד מומלץ.) זהו בינתיים ,עוד שאלות? אה.. כן , כבר מעל שנתיים רץ בארץ משחק חי מרובה משתתפים מבוסס שיטת VTM , מיועד לגילאי 18 ומעלה (לעיתים חריגות מכניסים צעירים יותר) אוקי זהו מיציתי אני חושב כל טוב ולילה טוב שלכם אסף פובונזק מנהל פורום מד"ב,פנטסיה ומשחקי-תפקידים

icq??

אדון טירת רייבנלופט,אם בא לך תרשום את מספר ה ICQ שלך כדי שנוכל להתכתב ביתר נוחות.

אני מזמין את שניכם לצרף פרטיכם לדף הקשר שלנו

כך תוכלו ליצור קשר בקלות ,עם כל אחד ואחד מהפורום. אם תרצו ,את הפרטים לשלוח למייל שלי ,המייל נימצא בראש דף הפורום (לחצו על השם) אסף פובונזק מנהל פורום מד"ב,פנטסיה ומשחקי-תפקידים

תודה לכל מי שענה, עניתם לי בדיוק על מה שרציתי :-)

אם יהיו עוד שעלות אני אדע עכשיו מי מומחי הערפדים בפורום (-;

אם יש מישהו שמבין בערפדים :) זהו כמובן אני...

כשמדברים על מיתוסי הערפדים, יש לזכור שכל סופר מביא את התיאוריה שלו. בלייד הוא קומיקס, שלמען האמת, לא נראה לי שחשבו עליו הרבה במובן של תיאוריות אלא סתם אקשן ופאן, אז אתעלם ממנו. על פי אן רייס, רק ערפד מסוגל לייצר ערפד אחר. ערפדים הם מתים, כלומר, הגוף האנושי צריך למות בשביל שנשמת הערפד תוכל להתקיים בו. ובפעם האחרונה שבדקתי, מתים לא מסוגלים להוליד. אז מעניין מדוע הם מתרבים... בכל מקרה, אני ממש לא רוצה להרוס חלק מהסיפור של אן רייס, אבל היא מסבירה בסופו של דבר מה היה מקור הערפדים ומה מותר ומה אסור. אחד מהדברים האסורים הוא להפוך לערפד מישהו שלא מבוגר, כמו ילדים. אם הופכים ילד לערפד הוא נשאר בגיל שלו לנצח ואילו הנשמה שלו מתבגרת. בסופו של דבר זה גורם למשבר זהות, כפי שקרה לקלאודיה (ראיון עם הערפד). והנה סדר הספרים של אן רייס, את רובם ניתן להשיג בעברית, אך מקצתם רק באנגלית: 1. ראיון עם הערפד 2. הערפד לסטאט 3. מלכת הארורים 4. סיפורו של חוטף הגופות 5. ממנוך השטן 6. הערפד ארמאנד 7. פנדורה 8. דם ותחרה 9. חוות בלקווד אלו בינתיים הספרים שאני זוכר וודאי שפספסתי כמה. אם תרצה מידע על ערפדים ממיתולוגיות אחרות וממקורות אחרים, אדון בארוביה ישמח לספק לך מידע זה...

שכחת עוד אחד...

לאן רייס יש עוד ספר - ויטוריו הערפד וגם - הספר נקרא דם וזהב, ולא דם ותחרה (Blood and Gold) לסדרת הספרים קוראים The Vampire Chronicles הספר הראשון נכתב כביכול ע"י הערפד לואי - Interview with the Vampire ארבעת הספרים הבאים נכתבו ע"י הערפד לסטט - The Vampire Lestat The Queen of the Dead The tale of the Body Thief Memnoch the Devil הבאים נכתבו ע"י הערפדים בהם הם עוסקים, אבל לא ביוזמתם - הם נתבקשו ע"י ערפד צעיר שהיה איש מבוגר לכתוב את תולדות חייהם, והספרים האלה נכללים בסדרה הבאה, שנקראת New Tales of the Vampires ספרים אלה כוללים את Pandora - שמגולל את חייה של הערפדית הנ"ל The Vampire Armand - שמופיע בספר הראשון (בסרט גילם אותו אנטוניו בנדרס) Vittorio the Vampire - עוד לא קראתי, כך שאני לא יודעת מי הוא בדיוק Blood and GOLD - שמגולל את סיפור חייו של מריוס, שומר הראשונים את התוכן של חוות בלקווד לא קראתי, כך שאני לא יודעת עליו כלום אני ממליצה לקרוא באנגלית, פשוט כי הספרים כתובים בצורה מדהימה - ממש קשה להניח אותם. אני תמיד יוצרת לי גבול, אחרת אני לא אעשה כלום באותו יום. מקווה שעזרתי קצת אורלי

אני קורא את BLOOD&GOLD...

ספר מהנה במיוחד כתוב בצורה מהנה מעניינת ושובה במיוחד! ספר כמו זה עוד לא ראיתי אן רייס כותבת פשוט מדהים! אני ממליץ לכולם בחום על הספר הזה ולפי המלצות שהביאו לי אז הבנתי שכל הספרים שלה כאלה! אני חושב שהספר הבא שאני אקרא יהיה PANDORA כי דיי מעניין מה הולך איתה בכל הזמן הזה שמריאוס בלעדיה... או שאולי נקרא את הספר על לסטט גם הוא נראה מעניין כשראיתי אותו בחנות... עוד שאלה יש ספר שמספר על התאומות שהוזכרו ב BLOOD&GOLD? אז אני באמת ממליץ לכם על אן רייס באנגלית - קריאה מהנה! HALF-ELF

אני מזמין את שניכם לצרף פרטיכם לדף הקשר שלנו

כך תוכלו ליצור קשר בקלות ,עם כל אחד ואחד מהפורום. אם תרצו ,את הפרטים לשלוח למייל שלי ,המייל נימצא בראש דף הפורום (לחצו על השם) אסף פובונזק מנהל פורום מד"ב,פנטסיה ומשחקי-תפקידים

יפה יפה...

דיון מאד נחמד על ערפדים, אני השכלתי ממנו ולמדתי דברים חדשים (ומענינים) ולכן החלטתי לאסוף את החומר לתוך קובץ אחד מסכם, כדי שיהיה נוח לקרוא אותו כמאמר. תהנו! תום.
h-33802.doc
ערפדים.
(46 KiB) עדיין לא הורד

יפה יפה אני ממליץ לשים את זה בלוח המאמרים...

קראתי את זה בריפרוף ואהבתי את מה שעשית! ואגב מתי מפגש הפורום הבא????? מתי נפגשים בצ'ט?????

אחלה

הדוד תום! כל הכבוד על המאמר החכמתי ממנו המון בתור מישהו שערפדים בשבלו היו רק באפי זאב בודד

יפה יפה אני ממליץ לשים את זה בלוח המאמרים...

קראתי את זה בריפרוף ואהבתי את מה שעשית! ואגב מתי מפגש הפורום הבא????? מתי נפגשים בצ'ט?????

תודה, תודה...

מפגש פורום הבא? אתה תופתע לשמוע מתי היה הקודם (מזמן...) הנושא הזה לא זז כ"כ. בצ'אט? סתם ]גישה זה לא בעיה, אתה יכול לארגן, פגישה עם משחק- אסף אמר שבחופשה הקרובה. תום.

יש ספר חדש לאן רייס

אני מקווה שאני משרשר למקום הנכון, אבל יצא ספר חדש לאן רייס הנקרא "מזמור הדמים" וממשיך את עלילת חוות בלקווד שיצא בארץ לאחרונה (כמובן שבאנגלית). הספר מספר על המשך עלילותיהם של שתי הסדרות של אן רייס - "סדרת הערפדים" ו"סדרת המכשפות מאיפייר".
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר