שאלה (סקר)

בקיצור השאלה שלי היא כזאת: 1. מי הוא הסופר האהוב אליכם ולמה? איך נחשפתם אליו, מתי וכו' 2. מההיא ההגדרה שלכם לסופר אהוב והאים זה אומר (בן השאר ) שתקנו כל ספר שלו שיוצא גם בלי לשמוע אליו ביקורות או אפילו עם הביקורות קטלו. התשובה שלי : הסופר האהוב עלי הוא היינלין, לגבי למה , לדעתי הרעיונות שהוא מציג הספרים שלו (הציג ליתר דיוק) מעוררי מחשבה מסקרנים וגם היום חדשניים, בנוסף היינלין כותב דמויות מצוין הדמויות שלו "חיות" ו"עגולות" יש לו ראיה צינית-רומנטית - פשיסטית (שילוב ייחודי למדי) לגבי העולם ואין לו פחד מלשבור מסגרות ולחצות טבואים. נתקלתי בספר של היינלין בפעם ראשונה בגיל 9 או 10 (הספר השליטים) וככול שאני קורא אותו יותר ומתבגר אני נהנה יותר מהספרים שלו בין הסופרים היחידים שאני קורא ספר שלו לפחות פעם בחודשיים (ראה ערך קריאה מחזורית) 2 . אין לי כוח לפרט אבל לשאלה זו אני יכול לענות במילה אחת, כן.

לא עשו כבר את הסקר הזה?

בלוח המאמרים יש כבר סקר כזה, לא להיעלב. אבל בגלל שהגעתי לכאן אחרי שהוא נסגר אוסיף את דעתי: סי ג'יי צ'רי בדרך כלל (זאת אומרת, לפעמים יש לי מצברוח לקצת הומור שונה אז אני פותחת איזה פראצ'ט חמוד) אבל סי ג'יי היא בהחלט הדבר הבא. הייתי רוצה לנתח אותה ולהגיד בדיוק למה היא עושה לי את זה, אבל זה ייקח ממני את הקסם (באמת, אני לא סתם מחנטרשת), אז היא פשוט טובה וזהו. ואם היה לי כסף הייתי קונה כל דבר שלה שהוא פנטזיה ולא מתורגם, כי עד עכשיו הביקורות היחידות שקטלו אותה היו על ספרי המד"ב שלה, וגם אז בתרגום (כולם כבר יודעים שאסור לקרוא תרגום, ובמקרה שלה זה נכון כי לך תתרגם מצרית וקלטית לעברית...) בכל מקרה זה לא משנה כי אני מוצאת כל כך מעט דברים שלה שאפילו בסטימצקי אפשר לקנות ספר אחד לשנתיים... :( בוקר אור

המועדף שלי........

הוא ללא ספק טסיבן קינג. התחלתי לקרוא את ספריו בגיל צעיר. היום יש לי רק 19 מספריו (15 עברית, 4 אנגלית). אני שואף לקרוא את כולם. ולגבי הסעיף השני בסקר שלך..אני אקרא הכל, בד"כ אני לא מקשיב לביקורות של אחרים. דבר אחד שאני מאמין בו, "על טעם ועל ריח..", לכן, ביקורות של אחרים לא ימנעו ממני לקנות ספר של קינג (או כל ספר אחר שאני רוצה לקנות/לקרוא) , ועד היום לא התאכזבתי ממנו. הוא מפתיע, הוא כותב יפה ולדעתי הוא סופר המתח הטוב ביותר. יש ספרים טובים יותר ויש טובים פחות, אבל אין לו ספר גרוע, או ספר שגרם לי להתחרט שקניתי אותו.

המועדפים אלי

המעודפים עלי הם מרגרט וייס וטרייסי היקמן הסדרה שלהם היא גם הרשאונה שקראתי בתחום הפנטזיה כל שיש להם זכות מיוחדת וחוץ מזה אני אוהב את הסגנון הקליל הדמיות המצחיקות והקונפלקטים שבין הדמיות אני חושב שכן הייתי קונה כל ספר שלהם אבל קודם בודק ביקורת הרי תמיד יש יוצא מן הכלל

המועדף שלי

רוג'ר ז'ילאני - סופר מדהים ,כישרוני להחריד, לא מצאתי ספר שהוא כתב לבד ולא אהבתי , ומרבית מהספרים בהם הוא כתב ב-דו (ז"א אם עוד סופר אחר או סופרת) את רובם גם אהבתי , ובהחלט אלו ספרים שלרוב אני קונה בשניה שאני מאתר אותם , המלצות חמות , טוב אז "אמבר " המלצנו כבר ,עדיין ממליץ סידרה חכמה ביותר ומהנה מאוד, ספרים מומלצים נוספים הביאו לי את ראשו של נסיך החלומות - ואת שני הספרים שאחריו בטרילוגיה ,ספרים נהדרים מצחיקים ושנונים ,בהחלט מאוד ז'ילאני :) ועוד ספר שאני מאוד מאוד אוהב שלו , "שר השדים" מומלץ. אסף פובונזק מנהל פורום מד"ב,פנטסיה ומשחקי-תפקידים

לא עשו כבר את הסקר הזה?

בלוח המאמרים יש כבר סקר כזה, לא להיעלב. אבל בגלל שהגעתי לכאן אחרי שהוא נסגר אוסיף את דעתי: סי ג'יי צ'רי בדרך כלל (זאת אומרת, לפעמים יש לי מצברוח לקצת הומור שונה אז אני פותחת איזה פראצ'ט חמוד) אבל סי ג'יי היא בהחלט הדבר הבא. הייתי רוצה לנתח אותה ולהגיד בדיוק למה היא עושה לי את זה, אבל זה ייקח ממני את הקסם (באמת, אני לא סתם מחנטרשת), אז היא פשוט טובה וזהו. ואם היה לי כסף הייתי קונה כל דבר שלה שהוא פנטזיה ולא מתורגם, כי עד עכשיו הביקורות היחידות שקטלו אותה היו על ספרי המד"ב שלה, וגם אז בתרגום (כולם כבר יודעים שאסור לקרוא תרגום, ובמקרה שלה זה נכון כי לך תתרגם מצרית וקלטית לעברית...) בכל מקרה זה לא משנה כי אני מוצאת כל כך מעט דברים שלה שאפילו בסטימצקי אפשר לקנות ספר אחד לשנתיים... :( בוקר אור

אולי אני לא מומחה גדול...

אבל איך אף אחד לא הזכיר את טולקין. אני נהנה כל פעם מחדש לקרוא את הטרילוגיה. והיצירה המדהימה (אך לעיתים משעממת) הסילמריליון.

המועדף שלי........

הוא ללא ספק טסיבן קינג. התחלתי לקרוא את ספריו בגיל צעיר. היום יש לי רק 19 מספריו (15 עברית, 4 אנגלית). אני שואף לקרוא את כולם. ולגבי הסעיף השני בסקר שלך..אני אקרא הכל, בד"כ אני לא מקשיב לביקורות של אחרים. דבר אחד שאני מאמין בו, "על טעם ועל ריח..", לכן, ביקורות של אחרים לא ימנעו ממני לקנות ספר של קינג (או כל ספר אחר שאני רוצה לקנות/לקרוא) , ועד היום לא התאכזבתי ממנו. הוא מפתיע, הוא כותב יפה ולדעתי הוא סופר המתח הטוב ביותר. יש ספרים טובים יותר ויש טובים פחות, אבל אין לו ספר גרוע, או ספר שגרם לי להתחרט שקניתי אותו.

יש לך את כל סידרת המגדל האפל של קינג....

קראתי האקדוחן לא מזמן, ואז מצאתי את הכרך הרביעי של הסדרה בעשרים שקל, לא יכלתי לסרב להצעה כלכך נדיבה. עכשיו אן לי ברירה אלא להתחיל לקרוא את הסידרה השלמה באנגלית. ואם היא ממשיכה כמו שהיא התחילה אז בלי ספק היא בין הסדרות הטובות יותר שמצאתי. ועכשיו יצא הספר החמישי בסידרה, והשישי והשביעי בקרוב. אור ואוטי הולצמן. והעורב.

שאלה (סקר)

בקיצור השאלה שלי היא כזאת: 1. מי הוא הסופר האהוב אליכם ולמה? איך נחשפתם אליו, מתי וכו' 2. מההיא ההגדרה שלכם לסופר אהוב והאים זה אומר (בן השאר ) שתקנו כל ספר שלו שיוצא גם בלי לשמוע אליו ביקורות או אפילו עם הביקורות קטלו. התשובה שלי : הסופר האהוב עלי הוא היינלין, לגבי למה , לדעתי הרעיונות שהוא מציג הספרים שלו (הציג ליתר דיוק) מעוררי מחשבה מסקרנים וגם היום חדשניים, בנוסף היינלין כותב דמויות מצוין הדמויות שלו "חיות" ו"עגולות" יש לו ראיה צינית-רומנטית - פשיסטית (שילוב ייחודי למדי) לגבי העולם ואין לו פחד מלשבור מסגרות ולחצות טבואים. נתקלתי בספר של היינלין בפעם ראשונה בגיל 9 או 10 (הספר השליטים) וככול שאני קורא אותו יותר ומתבגר אני נהנה יותר מהספרים שלו בין הסופרים היחידים שאני קורא ספר שלו לפחות פעם בחודשיים (ראה ערך קריאה מחזורית) 2 . אין לי כוח לפרט אבל לשאלה זו אני יכול לענות במילה אחת, כן.

המועדף שלי (כרגע)

הוא פרנק הרברט למה כרגע? כי כשהגעת לפורום הזה התברר לי שיש לי עוד הרבה מה לקרוא אז אולי זה ישתנה. הגעתי ל"חולית" דרך משחק המחשב הישן (ה- quest) שדרכו הגעתי לסרט ואז ראיתי שהוא מבוסס על ספר אז שאלתי אותו מהספריה. נדלקתי קשות. אני מאוד אהבת את העומק בספרים שלו ואת הרעיונות האקולוגיים שלו. הספר השני האהוב עלי בסדרה הוא "הקיסר האל של חולית" שיצא רק לא מזמן בעברית (אני קראתי אותו באנגלית כהכנה לפסיכומטרי- זה השתלם, הוצאתי את הפטור באנגלית), הסיבה היא שדמותו של הקיסר האל נגעה לליבי. לשאלה אם אקנה כל דבר שלו ולא משנה אם הביקורות קטלו, התשובה היא לא, להרברט יש עוד ספרים שלא קראתי, קודם כל אני מעדיפה לקרוא ורק אח"כ לקנות. חוץ מזה, הספרים החדשים שבנו כותב בשיתוף פעולה עם עוד סופר הם נוראיים בעייני. אבל זה לא פרנק זה בריאן.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר