עדכון!!!!

כמה יפה המילה, כמה נחמד להתקדם.

אז מה חדש? קודם כל, סיימתי את החלק הראשון של מגדלי חצות. הוא מכיל את 26 הפרקים הראשונים. זה אומר שעכשיו אני מתחיל לעבוד על חצי הספר השני. החצי הראשון הוא כבר כמו ספר בודד. בחיי, אני לא רוצה לדעת מה יקרה כשאגיע לזיכרון האור. יש שם פרק של 220 עמודים שנקרא "הקרב האחרון", והוא מכיל את רוב החצי השני של הספר. מטורף, לא?

דבר שני, וזה בנימה אישית... לקחתי פרס גפן! למי שעדיין לא קרה את הפוסטים של האגודה, אז כן, התרגום שלי של ג'ורג' מרטין לקח את פרס גפן לספר הפנטזיה הטוב ביותר, ואין מאושר ממני. הודעתי לג'ורג' ומקווה לשמוע ממנו תגובה.

מזל טוב, מתחיל לעבור על זה הערב....

מנהל הפורום
250+

סצינה נחמדה עוברת היום על מקלדתי. משתתפים בה מאט ועוד יצור אחד שמסוגל לעבור מתחת לדלתות.

ברנדון סנדרסון כותב היום בבלוג שלו על השימוש שלו בהערות שכתב רוברט ג'ורדן ועל המפגש שלו עם הארייט, העורכת של הסדרה. הוא נותן הצצה מאוד מעניינת לתהליך הכתיבה, על אף שהוא עדיין לא יכול לשתף הרבה מזה. אבל מה שהוא כן משתף מעניין מאוד. אם מישהו מעוניין לדעת, ג'ורדן כתב ארבע סצינות שנכנסו לפרולוגים של שלושת הספרים האחרונים. הראשונה הייתה ידועה עבורי, והיא מופיעה ב"עם בוא הסער". זה הקטע שבו החקלאי רואה את הסערה מתקרבת, ולמעשה הסצינה שפותחת את הספר. הסצינה הזאת היא כל-כך רוברט ג'ורדן, עם היכולת שלו לרדת לפרטים, לעסוק באנשים הקטנים ולראות כיצד העולם מושפע מהמהלכים האדירים ולאו דווקא הדמויות הראשיות. הסצינה השנייה היא גם מאותו הספר, ובו הסול'דאם מדברת עם רנד, סצינה קטנה, שלרוע המזל מזכירה קצת את הנקודות של ג'ורדן שבהן הוא התמקד מאוד שוב ושוב במחשבות דמויות על רגעים מכריעים. למזלנו, היא קצרה מאוד מאוד.

הסצינה השלישית מופיעה בספר "מגדלי חצות" וכבר תרגמתי אותה. היא מופיעה בפרולוג, ואפילו שהיא סצינה שלא קשורה לשום מקום, היא חשובה מאוד. זאת סצינה שלמעשה מתחיל בה הקרב האחרון. היא מספרת על מגדלי התצפית לאורך המיצרים בארצות הגבול, כמו סדרת המגדלים של גונדור, ועל החיים של אנשי ארצות הגבול. הסצינה נגמרת בקליפ האנגר שנפתר רק באפילוג של הספר, וגם אז, מתגלה שם משהו חדש.

הסצינה הרביעית היא כבר בספר "זיכרון האור" ועליה אספר בספר הבא.

אני לא כל כך מכיר את הפורום.
איך אני פותח אשכולות? לדיון למשל על משהו שקורא ספרים 1 עד 4 

ואיך אני מצנזר ספויילרים?

אשכולות הכוונה לפתיחה של נושא חדש אני מניח 

יש לך מצד שמאל בכתום "נושא חדש"- אתה לוחץ עליו

מנהל הפורום
250+

עדכון קטן ונחמד.

אייל החזיר אלי את ההערות שלו לגבי הספר. אייל בדרך כלל הוא הקורא הראשון ובודק אם לא עשיתי שגיאות בכל הנוגע לשמות וכל מיני שגיאות כתיב שנפלו בכתיבה. אלו הדברים המצחיקים שאייל תפס ברשתו ומזל שלא הגיעו לקריאה:

1. עוגר הזהב - אמור להיות עגור הזהב, אבל יכולתי לראות את מלקייר ודגל אוגר הזהב. גרם לי לצחוק במשך כמה דקות.

2. משחקי קובניות - לא, פידל קסטרו לא צריך לדאוג (לפחות לא הרבה), מדובר במשחק קוביות תמים של מאט.

3. חרלקים - אף אחד לא יודע מה זה ואיך זה הגיע למסמך. אחרי בדיקה הועלה שמדובר בחקלאים וכשכותבים בכתיבה עיוורת, וסוטים אות אחת ימינה, זה מה שיוצא. בכל מקרה, לא להסתבך עם החרלקים.

אחרי שאסיים את התיקונים במסמך ואעביר אותו לעריכה, אמשיך במרץ את החלק השני. עכשיו, אני נעצר שוב בחלק מאוד מרתק, וזהו קרב די גדול שכולל אאס סדאי וארורים וגם נכנסת אליו דמות ראשית ומפתיעה שעוזרת להם. אני מתקרב לחצי הספר השני והאקשן פשוט לא נפסק. אחרי הקרב הגדול הזה, הולך להיות עוד קרב גדול ואז הביג פינאלה של הספר הקשור למאט, תום ואיזה מגדל.

ממתין בקוצר רוח!!! (אולי אטיל קוביות לבינתיים...)

מנהל הפורום
250+

יש עדכון????

יש כבר צפי ליציאה ?

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

אחינו, עובד על הספר. זה ספר ענק.

לפי החישוב של אתמול אני נמצא כעת ב-82 אחוזים מהספר הכללי. כלומר אחרי 3/4 ספר.

מקווה לתת את הקריאה לסיום, אבל זה לא יקרה בשבוע הקרוב... או הבא...

בחזרה למכרות המלח.

קריאה מהנה.. :-P  ומקווה שבקרוב אצלנו בעברית...

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

יש לי שאלה, אני עדיין לא ממש הצלחתי להבין אם הספר האחרון האחרון כבר יצא באנגלית או שלא

בכל אתר שנתקלתי בו - במיוחד באנציקלופדיה של מכ"ה, נראה כאילו הוא בשלבי כתיבה אחרונים

אבל הריליס דייט שלו הוא כבר כמה חודשים

אז מה הקטע?

הספר האחרון יצא כבר בינואר השנה, בכריכה קשה בלבד. הוא ייצא לכריכה רכה בעוד מספר חודשים.

האנציקלופדיה בכוונה לא כותבת את החלק האחרון כדי לא להסגיר ספויילרים לספר האחרון. אני מאמין שכאשר ייצא הספר בכריכה רכה או מספר חודשים לאחר מכן, הם יפתחו את הכול.

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר