מה שיש לי להגיד זה

פחחחחחחח

סלבטורה טוחן מים, וטוחן, וטוחן. הוא היה צריך לחסל את כולם מזמן ולסגור עניין.

זה לא שהוא לא סופר טוב. הוא מעולה, הוא פשוט לא יודע לסיים סיפור. לא, לא- הוא אפילו לא יודע איך לחסל דמות 'טובה' מרכזית. באופן סופני.

"פחד חותך עמוק מחרבות"


"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,


צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

טוב, הגעתי לחלק רביעי שזה כבר 2/3 ספר, אז הגיע זמן לעשות סיכום קצר ולספר מה קרה עד עכשיו:

1. לאחר מותו של ברונור, הוא מצטרף אל ברונור, ריג'יס, קטי-ברי ו-וולפגאר בעולם הבא. אך למעשה זה לא אולם הגמדים של מוראדין אלא מקום בשם איורלאדון, שהוא מעין ממד כיס שנוצר על ידי האלה מייליקי. לאחר מותה, קטי-ברי למדה את סודות האלה והפכה להיות כוהנת שלה, שהופך אותה לדרואידית. האלה מודיעה לכל החבר'ה המתים שדריזט נמצא בסכנה נוראית (וזה מאה שנה לאחר מותם של קטי-ברי וריג'יס) וכי יש להם הזדמנות לעזור לדריזט. קטי-ברי משכנעת את ריג'יס ואת ברונור, אבל כנראה לא את וולפגאר שמחליט לחזור אל משפחתו ושם את החיים עם דריזט מאחור. שלושת החברים שלנו ממשיכים בסיפור. כשהם מחליטים להיפגש בעוד 21 שנים בגלעד קלווין בבקעת רוח-כפור.

2. קטי-ברי נולדת בתור רוקיאה, בדואית משבט הדסאי שחי במקום שפעם נקרא מדבר אנראוך. במדבר כעת שולטים הנת'רים עם מפקדת הצללים האדירה שלהם שמרחפת בשמים על הר הפוך. מאז ילדותה, קטי-ברי מודעת לכך מי היא ומסתירה את זהותה. היא מפתחת לאט את יכולותיה הדרואידיות וכאשר היא מגלה שהוריה הם למעשה מכשפים מסתתרים (לבדואים אסור על פי דין הנת'רים להשתמש בקסם), הם מלמדים אותה כשפים. כשהנת'רים מגדלים אודות קטי-ברי, הם שולחים מתנקשים להרוג אותה, אבל היא מחסלת אותם ובורחת. הבריחה לא מצליחה ומכשפת עם בית ספר לבנות בלבד לוכדת אותה ומחליטה לצרף אותה אליה ורואה בה את בת חסותה. קטי-ברי גודלת באותו בית ספר ומתעצמת מאוד באומנות הכישוף והדרואידיות. המכשפת הראשית מבינה כי קטי-ברי היא לא מי שהיא ובאמצעות כשפים מצליחה לגלות מי היא קטי-ברי באמת. מתברר כי דריזט נמצא על הכוונת של הנת'רים מזה זמן רב, מכיוון שמייליקי ולולת' שתיהן נלחמות על נשמתו, וכל אחת רוצה להפוך אותו לאלוף שלה. קטי-ברי מבינה כי היא בסכנה ומביימת את מותה בפיצוץ מסתורי. לאחר מכן היא בורחת מעיר הצללים אל הצפון.

3. ריג'יס נולד שוב בשם חדש והוא עכביש, עקב היכולת שלו להיות זריז ומהיר מחשבה. הוא מחליט כי הפעם הוא לא יהיה הבחור שמסתתר בכל קרב ומעמסה על החבורה, אלא לוחם כמותם. הוא מאמן את עצמו בזריזות ולחימה ומעמיד את עצמו במצבי סכנה כדי להתמודד עם הפחד. מתברר כי ריג'יס אינו בן מחצית עוד כי אם דם גנאסי זורם בו, המעניק לו יכולת לשהות תקופות זמן ממושכות מתחת לים. הוא משתמש ביכולת זאת על מנת לשלות צדפות ופנינים מקרקעית הים. כאשר יכולותיו נודעות לסב הרוצחים בעיר שבה הוא מתגורר, הוא מספח אותו אליו ומאמץ אותו אל משפחתו. ריג'יס מתאהב בנכדתו של הסב והופך להיות לוחם מצוין וגנב מופלא תחת חסותה. לסב עצמו יש תוכניות אחרות והוא מתכנן שריג'יס ימצא עבורו את מיקומה של ספינת רפאים שטבעה במקום ועליה אוצרות אדירים וגם ארון קבורה של ליץ' רב עוצמה. ריג'יס צולל עמוקות ומגלה את הספינה, אך ארון הקבורה נפתח ורוחו של הליץ' יוצאת החוצה ומתחילה לרדוף אחרי ריג'יס. הליץ' מחסל את הסב בניסיון להרוג את ריג'יס, והנכדה שולחת אותו הרחק משם כדי להציל את עצמם. ריג'יס פונה צפונה אף הוא.

4. ברונור נולד בשם רג'ינלד ראונדשילד במצודת פלבאר, בנו של מפקד המשמר של המצודה. אביו נהרג כשברונור צעיר מאוד, וברונור לומד לאט לשלוט בגופו. עקב כך שברונור לוחם אדיר, הוא כבר בגיל 15 הופך להיות לוחם מפורסם שמצליח לחסל ענק הרים ואורקים, אשר מתחילים לחדור יותר ויותר לאדמות הגמדים. ברונור כמו כן זועם על האלים שלא לקחו אותו אליהם אלא נתנו לו את האפשרות לחזור לעולם. הוא יוצא אל אולם מית'ריל ומגלה שם כי הברית שאותה חתם עם אובולד, שהחזיקה מאה שנה, עדיין קיימת, אבל האורקים לא מקיימים אותה. הוא מבין כי עשה טעות עם דריזט כשחתם עליה ומבין שכעת משימתו היא אחרת. הוא לא יחזור ויעזור לדריזט, אלא ימשיך להתאמן ואז יחשוף את זהותו ויהפוך למלך החדש של אולם מית'ריל ויוביל את הגמדים בקרב אדיר נגד האורקים, והפעם הוא יגייס את כל הגמדים והגזעים באזור. 

 

זהו בינתיים, סיכום של 2/3 ספר. דריזט אינו בנמצא, לא ידוע מה הסיפור עם האלים ומה הפיצול. עכשיו הגיע הזמן לראות איך הכול יסתדר.

או אני יודע! אני יודע!

ברגע האחרון והנואש בו כולם יהיו מסכנים וכו' וכו' מוצארט (וולפגר..) יחזור וישחרר את דריזט שיסדר את כל העניין- בדיוק שנייה אחרי (או לפני?) שדריזט מתאהב בלי הכרה בקטי ברי (שוב)

האמת היא שזו היא המילה המרכזית פה- שוב.

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png


אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם


The best way to a man's heart is to saw his breast plate open


Remember-everyone seems normal until you get to know them

טוב, סיימתי את הספר ומה אני אגיד. ההרגשה שלי היא שהספר הזה הוא פרולוג אחד גדול ומטורף (400 עמודים, לא פחות), שנועד לקדם את הסדרה החדשה של סלבטורה. מתברר שיש לו סדרה שיוצאת במרץ 2014 שנקראת "קורות החברים" ומטרתה בעצם לפתור את כל החוטים הרבים אינספור שסלבטורה פותח בספר הזה. אז הנה סיכום השליש האחרון של הספר.

קטי-ברי מזייפת את מותה ונמלטת ללונגסיידל, מקום מושבם של ההרפלים, שהופיעו באחת הסדרות הקודמות. במהלך הבריחה, מארג הקסמים אשר נפרם ללא היכר עם מגפת הלחשים מתאחה מחדש. מדוע? אין עדיין סיבה. מה שכן, החזרה של המארג מרמזת על חזרתה של אלת הקסם מיסטרה (אשר מתה, כזכור לקוראים) וסופו של הקסם החדש וחזרתו של הישן. קטי-ברי נוסעת אל בקעת רוח-כפור וממתינה שם לבואם של החברים.

ריג'יס מתחבר לחבורת שכירי חרב בני מחצית שנקראים "הפונים המחייכים", עוזב אותם ונוסע אל בקעת רוח-כפור. הוא חוזר לחיות באותו מקום ישן שבו חי בחייו הקודמים, דג על מימי האגם וממתין לבואם של שאר החברים. בעקבות ניסיון התנקשות על חייו הוא נפגש עם קטי-ברי והם ממתינים ביחד לבואם של דריזט וברונור.

ברונור נוסע אל גאונטלגרים ומגלה כי פוונט הפך לערפד. הוא מחלץ משם את הגרזן שלו ומנסה לשבת שוב על הכס על מנת להיות מוכתר למלך, כאשר הוא נזרק משם, הוא מבין כי בעצם הנאמנות שלו כעת היא לא לגמדים, אלא לדריזט והוא יוצא למסע אל בקעת רוח-כפור. הוא מגיע מאוחר ומגלה כי הוא כנראה לא יספיק להגיע בזמן. הוא יוצא לבדו, ללא כל שיירה, על מנת להספיק להציל את דריזט.

דריזט גוסס. הוא ספג פציעה קשה מדאליה בעקבות הקרב ביניהם (הוא די נתן לה לנצח, מכיוון שלא היה יכול לפגוע בה). הוא צולע וגוסס על ראש ההר ואז קטי-ברי וריג'יס מגיעים אליו. ובדיוק באותו הרגע, דריזט מתמוטט ומת. קטי-ברי מנסה להחיות אותו, אבל מבינה שהפציעה שלו קשה מדי. קטי-ברי מנסה בכל מקרה לרפא אותו והאלה מייליקי הופכת אותה לקשר בינה ובין דריזט והופכת אותו לאלוף שלה (ותוך כדי גם מרפאה אותו ומחזירה אותו לחיים. הוא לא היה מת, הוא רק נפצע קשה). ברונור אז מגיע משום מקום וכולם מתחבקים והחבורה מתאחדת ופתאום דמות מופיעה מתוך האפלה. האם זה האויב הגדול? לא, זה וולפגאר (איזו הפתעה...) שחזר אף הוא מהמתים ומצטרף אל החבורה. 

סוף.

רגע אחד, בוודאי אתם שואלים. האם זה הסוף? אז מה קרה כאן? מה הסיפור של פיצול העולמות? ובכן, דנים בסיפור רק מרחוק. מתברר כי אבייר מתרחק מטוריל (לא ידוע למה). מגפת הלחשים הסתיימה (לא ידוע למה). וכי הקרבות בעולם הזה יתנהלו בין אנשים שייבחרו על ידי האלים ולא האלים עצמם (לא ידוע למה ולא מובן מי חשב על השטות הזאת). בספר הראשון הקרב הראשון היה בתוך נשמתו של דריזט, שאיבד את עצמו בתוך סבך הרגשות האפלים שבו וכמעט נכנע והפך להיות הנבחר של לולת', אבל בגלל החברים שלו, הטוב בנשמתו ניצח והוא הפך להיות האלוף של מייליקי. אז בינתיים בקרב הראשון: מייליקי 1 - לולת' 0.

הציון שלי לספר הוא 4 מתוך 10 בסולם סטראד. הספר קריא, וזאת הנקודה היחידה לזכותו. העלילה גרועה, הדמויות זוועתיות, ונמאס לראות את סלבטורה טוחן שוב ושוב את אותם נושאים. אני את המשך הספרים על החבורה העליזה לא אמשיך לקרוא, כי הם פשוט לא מעניינים. אבל כשיצא בחודש אוקטובר ההמשך של הפיצול, אחזור ואמשיך את הדיון הזה. הציפיות שלי די גבוהות מספר הבא, כי הוא נכתב על ידי פול קמפ, שיצר את ארביס קייל והעלילה ממשיכה את קורותיו.

טוב, לא ניתן לתפוח רקוב אחד להשחית סדרה שלמה (אני מתכוון לפיצול, לא לחדשה של סלבטורה) emo_01.png

מנהל הפורום
250+

מי זה ארביס קייל בעבר של הממלכות ? לא מוכר לי...

בכל מקרה נשמע ממש גרוע, כאילו לא קורה כלום בספר.... מישהו צריך לומר לסלבטורה שהקוראים לא רוצים לקרוא אותו דבר שוב ושוב ושוב

ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב...

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"


"אז מותו כאנשי כבוד"


 


מנהל פורום משחקי תפקידים

אשמח מאוד באם תמשיך את הביקורות, מאוד מעניין

מקווה שהבאים בתור יהיו יותר איכותיים

הספר הבא יוצא באוקטובר, כך שיש לנו קצת זמן. בקרוב אפרסם קצת הסבר מי הוא ארביס קייל, מה הקשר שלו לממלכות וכו'.

אשמח מאוד באם תמשיך את הביקורות, מאוד מעניין

מקווה שהבאים בתור יהיו יותר איכותיים

 

אשמח אם נראה אותך פה יותר עמית emo_04.png החיים הם יותר מאשר ממלכות נשכחות....

מנהל הפורום
250+

החיים האיישים עם ילדים, עבודה ולימודים.. הם נשכחים..

הממלכות הן מההנאות הקטנות (כרגע) של החיים

אז חודש אוקטובר הגיע אלינו לטובה (כבר כמעט שבוע) והספר בן האל (Godborn) יצא לאור וכבר נמצא אצלי ומוכן לקריאה. אבל לפני שאיכנס אליו ואראה מה לכל הרוחות קורה שם. אז בואו ונכיר קצת סיפור קטן על הממלכות הנשכחות ועל אחת המדינות המעניינות שבה שנקראת סמביה.

 

העולם של הממלכות הוא מורכב מאוד. בשביל להבין ספר אחד, אתה צריך להבין איזה חמישים מאורעות קודמים שהיו בשבעים ספרים קודמים. הדבר הזה מקשה על קוראים חדשים להיכנס אל הממלכות ולכן היה צריך לעשות מעין נקודת פתיחה באמצע סיפור. קצת קשה. לשם כך, נכתבה סדרה ששמה היה "סמביה: השער לממלכות", וכמה שהיא התעסקה פחות עם הממלכה, היא עסקה על משפחה אחת במיוחד, הלא היא משפחת אוסקברן היושבת בסלגאונט (שאפילו לא הבירה של סמביה). משפחת אוסקברן היא לכאורה משפחת אצולה נורמטיבית לחלוטין, אבל כל מה שיכול להיות דפוק במשפחה הזאת, אכן דפוק ברמות על. הבן הבכור הוא אציל פוחז שמנסים להתנקש בחייו, הבן השני ננשך על-ידי איש-זאב והוא עצמו הופך להיות איש-זאב, הבת החסודה היא למעשה גנבת תאוות הרפתקאות, האימא היא למעשה גנבת שנקרעה מהזמן ונאלצה להתחתן עם אבי המשפחה כדי שמשפחתה לא תתמוטט, המשרתת היא למעשה בתו הממזרה של האב עם אלפית (אבל היא נראית לגמרי כמו בת אנוש, סיפור ארוך...) והמשרת הנאמן של המשפחה (יעני הבאטלר) הוא למעשה מתנקש שנשלח על-ידי גילדת גנבים כדי להשגיח עליהם. הספר הראשון היה אוסף סיפורים קצרים על המשפחה ולאחר מכן, במשך שבעה ספרים, הבלגן חגג במשפחה, הסודות נחשפו וכל ספר חקר את אחת הדמויות. הדמות המעניינת ביותר הייתה המשרת של המשפחה, ארביס קייל, אשר למעשה היה שליח של הסכינים הבוערים, גילדת הגנבים האימתנית. הוא מגלה לאיטו כי הוא הנבחר של אל הגנבים, מסכה, וכי לאל יש תוכניות גדולות עבורו.

 

בזמן שארביס מגלה את יכולותיו הכוהניות, ממלכת סמביה נמצאת בצרה משל עצמה, בדמות ממלכת הצל החונה ממש לא רחוק משם ושולחת לשם את זרועותיה. ארביס עוזב את משפחת אוסקברן וחובר ליריבו לשעבר, דראסק ריבן, גם הוא אחד הנבחרים של מסכה (יש לו חמישה בסך הכול), כדי להביס אותם ועוד צרות אחרות. בסדרה הראשונה, ארביס מנסה לעצור יצור שעושה שמות בקוסמולוגיה של הממלכות ומנסה להזיז את אחת הדמעות של סילון (הירח) למטרה לא מובנת. בסופו של דבר מתברר כי זהו יצור עתיק שזמנו עומד להיגמר וכל מה שהוא רוצה זה לעמוד שוב בעולם מבלי שאור השמש תבער בו, ולכן הוא מזיז את הדמעה כדי ליצור ליקוי חמה טבעי. נשמע מפגר, אבל יש כמה רגעים טובים. במהלך הסדרה, ארביס עוזב את משפחת אוסקברן לתמיד, חושף את היותו מתנקש ועובר לגור עם בחורה בשם וארה.

 

בטרילוגייה לאחר מכן, "מלחמת הדמדומים" ארביס קייל יוצא להילחם בשני אויבים אדירים, הראשון מביניהם היא ממלכת הצללים שמחליטה להשתלט על סמביה ושולחת את סוכניה לבצע את העבודה. האויב השני הוא מפיסטופלס, אחד מהשדים הנוראים של התהום השולט על ממד קאניה הקפוא, שלקח את נשמת אחד מחבריו של ארביס. כמו כן, מתגלה אל חדש בשם אמאונת'ור, שהוא למעשה כמו לת'אנדר, אל השחר, אבל מתברר שלאת'נדר דועך ואמאונת'ור עולה. האם יש לזה קשר לאלת האופל שאר שמעצימה את הצללים?

בסופו של דבר, ארביס קייל לא מצליח לעצור את הכיבוש של סמביה בידי הצללים והיא הופכת למדינת חסות של הנת'רילים ובקרב שלו נגד מפיסטופלס, הוא מצליח לשחרר את נשמת חברו, אבל מפיסטו החמוד הורג אותו ומקפיא אותו בגיהנום הפרטי שלו. איזה סוף מלבב. אז מה עכשיו, אתם שואלים? ובכן, מתברר כי וארה עצמה בהריון מארביס קייל. וכך הסיפור ממשיך.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר