פיצול העולמות - סוף הוא תמיד התחלה חדשה (ממלכות נשכחות)

בשעה טובה התחיל הפיצול. מרגע זה ואילך הולכים להיות ספויילרים. אבל ממש אדירים. אך מכיוון שאני לא חושב שממלכות אי פעם יחזור לתרגום, ואני בספק רב אם מישהו אי פעם המשיך לקרוא את הספרים כמוני, אז מי שרוצה לדעת איך הכול נגמר, מוזמן לקרוא.

מהדורה רביעית הייתה מהלומה קשה מאוד לעולמות הספרים של וויזארדס. אברון שותק כמעט לחלוטין, רומח הדרקון וכך גם רייבנלופט שהציץ לרגע קט, נפגע ובוטל שנית. השמש השחורה ניסתה להופיע שוב, אבל ללא הצלחה מרובה. עולם המו"ד הסטנדרטי ניסה להראות שרירים, אבל מהר מאוד דוכא. מה שנותר היה רק הממלכות הנשכחות. הבעיה הייתה שהמהדורה הרביעית של מו"ד הייתה כל-כך שונה מהמהדורה השלישית במידה של העלילה, כך שלא נותרה ברירה והקפיצו את לוח הזמנים של הממלכות הנשכחות ב-100 שנה בערך.

בשנת 1385, לאחר כשלושים שנה בערך לאחר המהפך האחרון בממלכות הנשכחות מאז עלייתם של חצות, קלמבור וסייריק לאלים, מתרחש האסון הגדול. סייריק מצליח להערים על חצות, שהפכה להיות מיסטרה, אלת הקסם, והורג אותה. כתוצאה מכך, מארג הקסם מעל טוריל מאבד את אחיזתו והקסם מתחיל להשתולל בצורה מחרידה. המאורע הזה יוודע כמגפת הלחשים, והוא משנה את העולם לגמרי. בעקבות השחרור מהקסם, העולם הישן של אאביר, אותן ממלכות נשכחות, מתחברות שוב אל טוריל וכך נוצרת יבשת חדשה וגזעים חדשים ועוד כל מיני דברים שמהדורה ארבע הייתה חייבת להכניס פנימה. אנחנו מצטרפים שוב אל הממלכות בשנת 1479, כמאה שנה לאחר המגפה, שעדיין נותנת את אותותיה ואת פגעיה בעולם.

עכשיו עם בוא המהדורה החמישית, והשנאה של הרבה מהאנשים שהרגישו כאילו שברו להם את העולם לרסיסים (שזה די נכון), הוחלט להחזיר את המצב לקדמותו, וזאת באמצעות סדרה חדשה של שבעה ספרים מאת שבעה סופרים שונים בשם "פיצול העולמות" (תרגום חופשי ביותר ל"The Sundering").

התחלתי לקרוא את הספר הראשון ואחלוק עמכם את מחשבותיי, הרהוריי ומה שקורה שם, ולאט, כולנו נדע כיצד העולמות אאביר וטוריל יתפצלו, אחרת מישהו פה עבד עלינו לחלוטין, האם מיסטרה אכן קמה לתחייה? ומה יקרה לשאר הגיבורים האהובים עלינו.

נתחיל עם הספר הראשון, הלא הוא The companions של ר. א. סלבטורה והוא מתייחס אל...

דריזט, נכון.

אז רק כדי לסבר את האוזן, מה קרה עם דריזט מהרגע שנפרדנו ממנו. דריזט המשיך לחיות אחרי מותם של חבריו, וולפגאר, קטי-ברי, ריגיס, ברונור ונותר בודד יחד עם גוויניבר. אז הוא פוגש אלפית בשם דאליה שעברה התעללות קשה בילדותה ופנתה לחיים קשים וחסרי מצפון. דריזט מבין כי פרק אחד של חייו ואחר מסתיים והוא מתחיל לנדוד עם דאליה בדרך שלה לנקום באותם שאדוברים שאנסו אותה בילדותה, וגם להציל את העולם מכמה ליצ'ים מטורפים ועוד כל מיני מרעין בישין. אותה דאליה יש לה בעיה. היא הורגת את כל המאהבים שלה, אבל היא נותנת להם קרב הוגן. בסופו של דבר, כאשר דריזט מתכוון לעזוב אותה, היא קוראת אותו לדו-קרב. הוא עצמו יודע שהוא יכול להרוג אותה בצ'יק, אבל אינו מסוגל לעשות זאת וכתוצאה מכך נפצע קשה. זה היה הסוף של הספר האחרון. ומה עכשיו?

אנחנו מתחילים בשנת 1484, דריזט יושב על ההר בבקעת רוח-כפור, בו ברונור גר בצעירותו, ונראה שהוא פצוע קשה. הוא מאמין שזה מותו. משם אנחנו קופצים אחורה בזמן אל 1468, בעוד ששני שאדוברים מהצללים מחפשים אחר ילדה בקרב הבדואים באזור שפעם נקרא מדבר אנאראוך. הם מוצאים מישהי שיש לה כוחות כישוף טבעיים, והיא רק בת חמש. הם מנסים לתפוס אותה ואז היא מתחילה להילחם, לירות עליהם אש וגופרית וברקים ומה לא. אני כבר חושב לעצמי, שמדובר בגלגול החדש של מיסטרה, והנה אלת הקסם חזרה אלינו. אבל אז הילדה הקטנה צורחת שקוראים לה...

 

 

קטי-ברי!

 

לזה אני לא ציפיתי. מתברר שהיא כנראה נבחרת האלים. אבל של איזה אל? האם מיסטרה עדיין פועלת מאחורי הקלעים? וזהו רק הפרולוג. מתחיל בקרוב את החלק הראשון.

נשמע טוב, אבל נראה איך ימשיכו, סביר להניח שהסופרים של הספרים הבאים יהרסו את העלילה- אבל אולי אתבדה...

מנהל הפורום
250+

נשמע מוזר. שוב ממחזרים דמויות אהובות ? אני אשמח לשמוע על גיבורים חדשים, עלילה חדשה ולא שיקחו את הגיבורים הישנים ויחזירו אותם לעוד מסע אחד אחרון...

בכל מקרה, אני אשמח לשמוע את ההמשך

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"


"אז מותו כאנשי כבוד"


 


מנהל פורום משחקי תפקידים

לפי השמועה זה הספר האחרון של דריזט כי סלבטורה רוצה לצאת לדרך עצמאית וכבר יש קיקסטרטר המבוסס על עולם מלחמות השדים שלו. 

אייל, הספר השני הוא ההמשך של ארביס קייל ואחריו על סדרת השדים שהייתה סבירה פלוס. אבל בתקווה יהיה טוב.

הפיצול ממשיך. אבל אנחנו חוזרים שוב אחורה. הפעם אל השנה 1463. השנה הזאת היא חשובה מכיוון שזוהי שנת הגיבור שנולד מחדש, והנת'רים יודעים שמשהו עומד להתרחש. הם מבינים כי אבייר וטוריל עומדים להתנתק בקרוב וכי זה מסמל שינוי במצב האלים והקוסמוס. הם יודעים כי נבחרי האלים הולכים להיות כלי המשחק הפעם, וכי דריזט דו'אורדן הוא אחד מהם, מכיוון שהוא הנבחר של האלה מיאליקי. כך גם נבחרים אחרים ייבחרו על ידי אלים אחרים עבור הקרב הקרוב.

במימד כיס קטן שנראה כמו יער, קטי-ברי, ריג'יס וולפגאר מקדמים בברכה את ברונור המת אליהם. עבורם היה זה כמו כמה שבועות, בעוד שקרוב למאה שנה חלפו בחוץ. קטי-ברי מודיעה להם שהאלה מיאליקי בחרה אותם לעזור לדריזט, הנבחר שלה. הם יכולים לבחור בין שתי אפשרויות. לחזור אל העולם שלנו בגלגול חדש. להתחיל מילדות ולהתקדם בגיל, או לחזור כל אחד למשכן האלים שלו. כולם מסכימים לחזור אל דריזט, כולם מלבד וולפגאר, שמחליט לחזור אל האל שלו. שלושת האחרים יוצאים ומתגלגלים, וולפגאר, לאחר היסוס, וללא ידיעתם, חוזר אף הוא לעולם.

לא שוב emo_36.png

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png


אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם


The best way to a man's heart is to saw his breast plate open


Remember-everyone seems normal until you get to know them

מסכים עם מיסטי. סלבטורה פשוט לא מצליח להתאפק, אה?

"פחד חותך עמוק מחרבות"


"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,


צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

כפי שנראה, הספר הזה הוא ללא ספק, כפי שכתוב בכותרת, ספר שמתאר את עלילותיהם של החברים של דריזט. 100 עמודים לתוך הספר וחוץ מהעובדה שדריזט הופיע בשלוש שורות בפרולוג, אין קול ואין עונה. אנחנו עכשיו עוברים להמשיך עלילות הגלגולים של החברים הנחמדים. מתברר שאתם חברים התגלגלו לתוך תינוקות, אבל עם ידיעה מלאה שהם למעשה הגלגול הקודם שלהם. ברונור מתגלגל לבנו של רג'ינלד רמבלשילד, מפקד המשמר של מצודת פלבאר הגמדית. הוא מגלה כי הברית שהוא חתם עם האורקים עדיין מחזיקה מעמד, אבל הוא ממשיך לפקפק בה, במיוחד כשאביו נהרג מאמבוש של אורקים. ריג'יס עצמו מחליט כי הוא לא יהיה אותו נסחב שהיה בעבר וכי עכשיו הוא יתאמן כל יום כיצד לעזור לחבורה ולא ייתן להם להציל אותו. הוא מתגלגל לתוך דמותו של בן מחצית, אבל כאשר אביו מנסה להטביע אותו, הוא מגלה כי הוא מסוגל לנשום מתחת למים. מתברר שאביו ידע זאת וכי ריג'יס הוא למעשה גינאסי, מכיוון שאימו (אשר מתה במהלך הלידה) הייתה נצר ליסודן מים. ריג'יס כעת מסוגל לנשום מתחת למים ומי יודע מה עוד לעשות. כמו כן, כבר מגיל אפס, הוא מתחיל לאמן את אצבעותיו בזריזות ידיים.

הגיבורים נולדים מחדש, הפעם בידיעה שהם גיבורים ועם עשרות שנים להתאמן ליעוד שלהם, אליו הם יגיעו כמכונות לחימה והרפתקאות שלא יודעות סובא.

נראה שסלבטורה מאבד את זה לא ?

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"


"אז מותו כאנשי כבוד"


 


מנהל פורום משחקי תפקידים

יאפ, מאבד לגמרי.

"פחד חותך עמוק מחרבות"


"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,


צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אנחנו ממשיכים עוד כ-200 עמודים שמספרים על תהליך ההתבגרות של ברונור, קטי-ברי וריג'יס. ברונור גדל כגמד צעיר ועצבני ששונא את האלים וכועס על עצמו שבחר לחזור לחיים במקום לשבת לצידם של האלים וכועס עוד יותר עליהם שלא לקחו אותו ישר אליהם. קטי-ברי לומדת כישוף על ידי הוריה המאמצים ומתחילה להתעצם בכוחותיה ואילו ריג'יס מתגבר על הפחד שלו מפני מוות וקרבות בכך שהוא קורא תיגר על אנשים ולומד להילחם נגדם ואף לגנוב מהם.

 

בינתיים אין כל סימן לדריזט או למאורע הפיצול.

היי אנשים, זה לא שהזנחתי אתכם, פשוט... אין מה לכתוב.

מה קורה עד עכשיו?

ובכן, אנחנו ממשיכים לקרוא על תהליך התבגרותם החדש של החברים של דריזט: ברונור ממשיך להיות כועס, ריג'יס מקבל חסות של מעין סנדק מבני המחצית עם שם איטלקי, לא פחות ולא יותר, ומתלמד באומנות הגניבה, וקטי-ברי נחטפת על-ידי מכשפת של הנת'רים ולומדת אצלה כיצד לעשות כשפים. 

מה עם דריזט? השם יודע.

מה הכי נורא עד עכשיו? נראה שהספר הזה הוא למעשה פרולוג ארוך מאוד שהולך להתחיל טרילוגייה חדשה. כבר הודיעו שיוצאת טרילוגייה חדשה שהולכת להמשיך את הסיפור של דריזט מהסדרה הקודמת ונראה שסלבטורה ממש לא הולך לסיים אותה. כמה אפשר רק לטחון? אני מרגיש ממש מרומה מכל הסיפור הזה. אין פה שום דבר על מאבקים אדירים של אלים ושינויים בעולם. אולי זה יקרה בספרים הבאים. בכל מקרה, אמשיך לעדכן אם יקרה משהו.

קוסאומו הסלבטורה הזה.

ככה זה כשלא נותנים ללאודר לעשות סדר בעולם הזה...

מנהל הפורום
250+

חחחחחחחחחחחח סלבטורה מכה שנית, או שלישית. או שבע-עשרית, תלוי במספר הספרים שקראת emo_02.png

אני פחות אוהב ספרים שמספרים סיפור על כל דמות בנפרד ורק בסוף הספר מפגישים ביניהם "ובספר הבא תתחיל העלילה", זאת סיבה אחת למה העלילה של "הלהב עצמו" קצת עצבנה אותי

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"


"אז מותו כאנשי כבוד"


 


מנהל פורום משחקי תפקידים

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר