דיון: אופי הגיבור

להכניס עוד קצת מלח בקהילה:

מה לדעתכם צריך להיות בגיבור של ספר פנטזיה ? מה המאפיינים הבסיסיים, מה רשות ומה אסור שיהיה בכל מצב ?

תתפרעו.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

וואו, נושא תלונות על גיבורים. אני טוב בזה [:

שלא יהיה חופר! ברצינות, יש גיבורים חופרים ברמות. ראו, ריצ'ארד מחרב האמת.

שלא ירחם על אכזרים. נתנו לך כח ואני רוצה לראות אותו בפעולה, הרבה. אז תתחיל להתשמש בו וכדאי שתתחיל מהרעים.

שלא יהיו לו מגבלות מטומטמות. אם נותנים לו כח אז שהסיבה שהוא לא יכול להשתמש בו תיהיה סיבה טובה. (ולא, אני צריך להסתתר כי אין לי מושג למה)

מתישהו אני אחשוב על עוד.

שלא יחזור על עצמו שלוש פעמים שלא לצורך

אז... סורי, לידיה מביטלג'וס. נפלת על הסעיף הזה!

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

חחחח לדעתי אסור שהוא יהיה הירואי ומתנשא באופן מסוכן.

עוד דבר שרציתי לעלות - בימינו רואים יותר ויותר אנטי-גיבורים ויותר גרוע מזה - גיבורים מרושעים. אז איפה באמת המקום של הגיבור שמנצח את הדרקון והורג את הנסיכה ?

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

ברור שהדבר הכי חשוב בגיבור הוא שירגיש אמיתי- שלא יהיה מוגזם,מושלם,חזק או חלש מדי.

חוץ מזה, אני מתעצבן לפעמים מגיבורים מוכים, אוי, אני כזה מסכן, תרחמו עליי. (פסקול של שיר דיכאון מזרחי ברקע..)

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

יש גם את הקטע הזה שבהתחלה הגיבורים רגילים בערך אבל בהמשך הופכים להיות  לחזקים באופן מוגזם

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

באמת חשוב האלמנט של ריאליזם וכמו שדאמבול אמר זה מזה מעצבן שיש איזה אחד פשוט ופתאום הוא ניהיה גיבור ולא רק זה מסתבר שהרשע המרושע זה אבא שלו והקוסם החי חזק זה סבא שלו והבחורה הכי מדליקה ביבשת מתאהבת בו...כל עוד עושים תהתפתחות שלו מבחינת אופי וכח בצורה הגיונית ורצופת קשיים וקונפליקטים אז סבבה. ואני אישית אוהבת אנטי גיבורים וגיבורים מרושעים הם מאד מעניינים הרבה יותר מהנסיכים החתיכים עם הג׳ל בשיער...

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

כן בחוק הקוסמים באמת יש את האלמנטים שלזה אבל ככל שהסדרה יותר ארוכה הדמויות בדרך ככל מתחזקות מכיוון שאז הסופר יכול לשים מולם אויבים יותר חזקים וכל הקטע של כל  נבל חזק יותר מכל הקודמים מסתבר שעובד

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

חחח בדיוק על חוק הקוסמים דיברתי אני קראתי את כל הסידרה לפני איזה 4 שנים -11 ספרים אחרי זה מסתבר שהדפוק ממשיך להוציא ספרים!.... סופר מזעזע! (אל תשאלו למה קראתי את כל הסידרה אם זה היה כזה מאפן כניראה שהייתי חייבת לדעת מה קורה לפחות נאנגלית שלי השתפרה מכך...)

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

רק אני שמתי לב שגיבורים בספרים לומדים שפות חשות ממש מהר ומשיגים בהן שליטה ברמה מאוד גבוהה, הרבה מעל ליכולת האמיתי של בנאדם לקלוט שפה?
הארי פוטר, שני מקרים\ דוגמאות:
שפת הנחשים שלא היה צריך ללמוד.
כל הקללות שוברות השיניים שצועקים שם, וכל השמות של הצמחים.
ארגורן- שפת הכישוף\ מילות הקסם, למד אותן ממש מהר , וגם את התחביר האלפי . 

אני לא אומר שאין אנשים עם יכולות או כושר לימוד שפות כל כך מהירות, אבל לא התקלתי באדם שיכול ללמוד ולהשיג גם שליטה ברמה גבוהה בשפות, וגם לאמן את הגוף או ללמוד ולשלוט ברמה גבוהה באמנות לחימה בו זמנית. אם זה רק אחד מהם,אז זה עוד קשה מאוד, דורש כישרון, אבל אפשרי, אבל לא שניהם בו זמנית.

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

שוני בשפות זה דבר שקשה לסופרים להתמודד איתו. אז הם מוצאים תירוצים שונים ללמה הגיבור שלהם מצליח ללמוד אותן ממש מהר (זה עוד במקרה הטוב. במקרה הגרוע כל העולם "שפה אחת ודברים אחדים"...)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אם כברמדבים על תופעה כזו, התופעה השנואה עליי היא שיש ע, הגיבור נלחם בו,כמעט מפסיד בסוף בשנייה האחורנה מנצח, ואז בפרק האחרון של הספר... מגלה שיש עוד מליון מאותו הסוג.

ואז כמובן פתאום הרבה פחות קשה להרוג אותם וכו'.

הדוגמה הכי בולטת שראיתי היא בסדרה "פיטר פן ולוכדי הכוכבים" (אל תשאלו) זו הסיבה שהפסקתי לקרוא אותה (וגם כי היא נהייתה קיטצ'ית ומשעממת, אבל זה לרוב בא ביחד..)

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

דוגמא יותר מוכרת לקטע הזה הוא בסדרת הערפילאים עם האינקווזטורים שבספר הראשון בלתי אפשרי להרוג אותם ובשאר זה לא כזה בעיה

דוגמא יותר מוכרת לקטע הזה הוא בסדרת הערפילאים עם האינקווזטורים שבספר הראשון בלתי אפשרי להרוג אותם ובשאר זה לא כזה בעיה

בספר הראשון אי אפשר להרוג אותם כי לא ידוע איך הורגים אותם.

לאחר מתברר איך הורגים אותם זה יותר קל (וזה שוין נהיית ערפילאית חזקה גם תורם....)

מנהל הפורום
250+

זה לא בדיוק אוו דבר, כי לא הורגים אותם בכמויות (חוץ מוין בשלישי, שזה באמת לא נקרא)

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר