בית המשפט

רעיון שראיתי באתר ווסטרוז: נשפוט דמויות על פשעים שיצעו לכאורה במהלך חייהן הספרותיים. כיוון שיש חומר בנושא (כי ראיתי זאת בווסטרוז), נתחיל מששאו"ק. ליתר דיוק, הנושא הספציפי הזה יעסוק במליסנדרה.
המשפט יתנהל עד כמה שניתן על פי חוקי העולם בו מתקיים המשפט, והיכן שלא- יש להשתמש בחוקי ישראל, אמנות בינלאומיות או לפחות לנמק. תוכלו להסכים עם נימוק של מישהו אחר.
המשפט יתנהל כדיון, כאשר כל משתתף יחווה את דעתו לגבי חפותו או אשמתו של הנאשם בכל אחד מהסעיפים (אם הסעיף לא רלוונטי לדעתכם, אמרו זאת) יגזור עונש במקרה של אשמה וינמק.
בהמשך השופט, כלומר הפותח בדיון, יגזור את הדין על פי הכרעת הרוב. השופט יכול לפסול תגובות לא מנומקות, טיפשיות, או שאינן מתקבלות בפירוש על בית המשפט (על מנת למנוע מקרים אבסורדיים), וכן לקבל דעה בניגוד לרוב אם היא מובילה באופן ברור בדיון (בכל זאת, תוכן עדיף על כמות). ניתן לבקש דיון חוזר ולפתוח נושא חדש וזהה, כמובן.
עונשים לבחירה:
גלות לחומה
מוות בחרב
מוות בשריפה
מוות בפשיטת עור
קנס כספי
מאסר
גלות
הפשטת האדמות והתארים
עונשים אחרים שתציעו ויאושרו
ניתן לבטל או לשנות הצבעות
ניתן להביא כל ראיה פרט להרשעות קודמות או חנינות, אך ניתן לבקש חנינה בצורה מנומקת (כולל נימוק של הדמות החוננת), ובית המשפט ישקול זאת.
הנאשמת מואשמת בסעיפים הבאים:
1. קשירת קשר לרצח אדריק סער. (תכננה להרוג את הילד)
2. נסיון לרצח אדריק סער. (התכוונה להרוג אותו וחיפשה הזדמנות לעשות זאת)
3. רצח רנלי בראת'יאון. (בעזרת צל)
3. רצח הוברד רמבטון. (נשרף למוות)
4. רצח אלסטר פלורנט. (נשרף למוות)
5. רצח קורטני פנרוז. (בעזרת צל)
6. הסתה לאלימות כנגד מאמיני דתות אחרות.
7. עינויים (שריפת אנשים בעודם בחיים)
8. ונדליזם (שריפת מקדשים ועצי לב)

ברוך הבא צור. אחלה רעיון. זה יכול ליהיות מעניין מאד:)

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

ברוך השב, לא הבא.
שכחתי להגיד: הסכמה עם נימוק של אחר נחשבת לנימוק.

ואוו, יש דברים שרק אתה עושה.

9. חילול תומתו של סטאניס...

אני לא ממש בטוח אם חוקית רצח ע"י צל נחשב רצח.

(אם זה היה גמרא אני חושב שהיא הייתה פטורה בדיני אדם וחייבת בדיני שמיים..)

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

ואתה מאשים בכל שאר הסעיפים?
אתה מזכה מהרציחות האלה? עונש מקל? הצבע.
חילול תומתו של סטאניס אינו פשע. זו יכולה להיחשב בגידה במלכה, אבל בווסטרוז חשיבותה נובעת מחשיבות בן זוגה (פרט לדורן בה המצב יכול להיות הפוך). הסעיף נדחה.

הצל הוא תחת שליטתה המלאה ואין לו תודעה משל עצמו, אין זה שונה מהפעלת מזל"ט. אפילו לו יש לו תודעה- זה עדיין שיסוי חיית תקיפה מאומנת באדם על מנת להורגו. בכל מקרה, זכור לי שהצל על פי טענתה הוא משרתו של האור ואספקט שלו, כך שניתן לטעון שהצל שלה הוא לא יותר מאיבר נוסף. למען האמת, כיוון שהצללים נוצרו מכח חייו של סטאניס, אולי אפשר להגיד שהם איבריו של סטאניס?
במקרה הזה, מי האשם ברצח?
האם היא אשמה בהסתה לרצח במקום?

היא תמיד יכולה לטעון לחוסר שפיות, לא?

Hear Me Roar

1. קשירת קשר לרצח אדריק סער- אין לך שום הוכחה נגדה, לא של נסיון לרצח, ועל מחשבה על רצח (שלא היית אמור להיות מודע עליו) אי אפשר להאשים.
2. נסיון לרצח אדריק סער. כנ"ל
3. רצח רנלי בראת'יאון- אני עדין לא בטוח האם רצח ע"י צל שווה לאישום רצח מלא.
3. רצח הוברד רמבטון- שימשה כמוציאה להורג ולכן, לדעתי, אין סיבה שתהיה מואשמת במלא האשמה, אולי בעונש פחות יותר (של משתפת פעולה?)
4. רצח אלסטר פלורנט. כנ"ל
5. רצח קורטני פנרוז. כנ"ל
6. הסתה לאלימות כנגד מאמיני דתות אחרות- אין בזה פשע ממשי.
7. עינויים- כנ"ל הוצאה להורג.
8. ונדליזם- אשמה.

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

1. קשירת קשר לרצח אדריק סער - מסכים שאין הוכחה ולכן אי אפשר להאשים.

2. נסיון לרצח אדריק סער - כנ"ל.

3. רצח רנלי בראת'יאון - אשמה. היא ידעה מה היא מתכננת וקייטלין ובריאן היו עדות. 
3. רצח הוברד רמבטו - אשמה. 
4. רצח אלסטר פלורנט - אשמה.
5. רצח קורטני פנרוז - אשמה.
6. הסתה לאלימות כנגד מאמיני דתות אחרות - לא פשע נורא מידי, מלקות (אמרנו שאפשר לבחור עונשים אחרים, כן?)
7. עינויים - אשמה.
8. ונדליזם - אשמה.

עכשיו בסוף צריך לתת את ההצעה שלי לעונש שלה, או שמספיק שפרטתי בכל אחד מה הדין?

Hear Me Roar

בסעיפים בהם אתה מאשים הוסף עונש, בנוסף לעונש כולל.
בנוגע לרנלי, הוא מנהיג אויב צבאי- זה לא נחשב פעולה מלחמתית תקינה?

1. קשירת קשר לרצח אדריק סער. (תכננה להרוג את הילד)

אין שום הוכחה שהקרבת אדריק הייתה מעוררת את דרקוני האבן, ואפילו אם כן- הוא לא פשע ולא חטא ואין שום תירוץ קביל לרציחתו (המתוכננת) אשמה
2. נסיון לרצח אדריק סער. (התכוונה להרוג אותו וחיפשה הזדמנות לעשות זאת)

כנ"ל, אשמה
3. רצח רנלי בראת'יאון. (בעזרת צל)

על פי דין המלכות שייכת לסטאניס, אחיו הגדול, ולכן רנלי חייב מיתה- זכאית

6. הסתה לאלימות כנגד מאמיני דתות אחרות.

תלוי בשאלה האם המאמינים האחרים ראויים לעונש, אם האלילים שלהם אמיתיים ואם ר'הלור קיים.

7. עינויים (שריפת אנשים בעודם בחיים)

תלוי מקרה

8. ונדליזם (שריפת מקדשים ועצי לב)

לכאורה האלים העתיקים קיימים ואלי ווסטרוז- לא, ולכן הייתי אומר שהיא אשמה על עצי הלב וזכאית על המקדשים, אבל אולי חסר לי מידע.

לסיכום- קנס+מאסר על ניסיון לרצח שלא התממש.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

בנוגע ל6 ו8- איך קיום האלים רלוונטי לחילול המקדשים והסתה לאלימות?...
אם היא הסיתה לאלימות היא עדיין מסיתה ואם לא אז לא. אם זה פשע זה פשע ואם לא אז לא.
היא השמידה רכוש שמקודש לאחרים... (אולי זה חוקי, אולי לא- כאן יש דיון)
תוכל להסביר למה לחוק להעדיף דת אחת על פני האחרת ואיך זה רלוונטי? אם לא הטיעון שלך יפסל מחמת חוסר רלוונטיות מוחלטת.
אתה אמור לגזור עונש על כל סעיף בנפרד -וגם- על הכל, ביצעת חצי עבודה, אבל גם מה שיש עדיף על כלום.
בנוגע לרנלי- על פי זכרוני הם היו בהפסקת אש עד השחר, אפילו אם הממלכה שייכת לאחיו והם במצב מלחמה, האם זו לא עבירה על חוקי המלך בו היא מכירה, שהכריז על הפסקת האש הזו?
כן, אתם צריכים לפסוק גם את העונש- על כל אחד בנפרד, וגם את העונש המסוכם שיתאים לדעתכם, ועדיף שגם על הכל ביחד.
לאניסטר- בנוגע לאי שפיות, הבא ראיות, ופסוק עונש בהתאם.
(כדי למנוע התעללות בכוח, מה שאני אומר אינו בגדר הצבעה לעולם והוא בתוקף של דעה בדיון שאינה קבילה אלא אם הפעלתי במפורש את סמכותי)

אוקיי, אני מציע מוות בשריפה, מידה כנגד מידה על כל האנשים שהיא שרפה.

כמובן שלא צריך גם חיוב כספי... די לה בעונש הכבד וכאלה...

Hear Me Roar

אם אתה אומר שהרגית רנלי היא בגדר תהליך מלחמתי ולכן פטואה, אתה יכול להגיד את זה על אחת מהרציחות שלה, או הנסיון לרצח (לטעון שהיה פוגע במרמץ המלחמתי).

אני עדיין לא חושב שעל זה ש"היא הייתה הורגת אותו בהזדמנות הראשונה" אפשר להאשים אותה במשהו.

בנוגע ל-6,8 פשוט מאוד: אם ר'הלור קיים והוא אכן האל האחד והיחיד, הרי שכל מאמיני הדתות האחרות הם עובדי אלילים וראויים לעונש על פי החוק האחד והיחיד- החוק של ר'הלור. אם גם ר'הלור וגם האלים האחרים קיימים אז זה כבר מאבק תוך- פנתיאוני ואני לא רואה את עצמי רשאי להתערב. אם ר'הלור לא קיים הרי שכל מעשיה של מליסנדרה חסרי צידוק והיא ראוייה לעונש כבד. ובנוסף, אם מאמיני הדתות האחרות (הל אמיתיות) מבצעים פשעים א-מוסריים כחלק מדתם, זה כמובן מגדיל עת העונש לו הם ראויים...

לדעתי הפרת הפסקת האש קבילה נוכח בגידה במלכות, יתרה מכך- בתור בוגד במלכות, רנלי אפילו לא זכאי להפסקת אש שהרי הוא בר מוות, וניתן להתייחס עליה כאל הטעייה הכרחית על מנת להביא את הבוגד השפל על עונשו.

בנוגע לעונש נפרד...בוא נראה,

סעיף 1+2: קנס (שיועבר לאדריק או ליורשיו, אם קיימים)  +מאסר, לכל שאר הסעיפים אני לא יכול להתייחס כראוי בשלב הזה מהסיבות בפסקה למעלה (בנוגע לסעיפים שהתעלמתי מהם כליל- אני לא זוכר את המקרים שם טוב מספיק על מנת לשפוט) חוץ, כמובן, מסעיף 3 שבנוגע אליו אני עדיין מחזיק בדיעה שהיא זכאית ממנו, כמו שהסברתי.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

סלח לי, אבל מה ר'הלור חושב ממש לא רלוונטי. בית המשפט הזה לא מקבל חנינות ופסיקות של בתי משפט אחרים, ארציים או שמימיים. תחת זאת הטיעון נפסל.
זה פשוט לא משנה אם הוא קיים, לא לחוק ולא למוסר כי עצם קיומו של ר'הלור לא מהווה שיקול בפעולותיו של איש אלא רק המחשבה שהוא קיים. כל עוד היא לא יכלה לדעת שהוא קיים, הקיום שלו לא אמור להצדיק את מעשיה. מעבר לחוסר הרלוונטיות לדעתי זו גם דעה בלתי אתית וחולנית, אבל זו כבר דעתי האישית.
זה שאתה מסכים עם סטאניס זה נחמד, אבל סטאניס לא מסכים איתך- הוא כן העניק לרנלי זמן חסד. האם הגיוני שאם המלחמה מוצדקת הסכמים יכולים להיות מופרים, אם כך מה הטעם בהסכמים?
בכל מקרה זיכית על הסעיף הזה- אבל הדיון טוב כדי לעזור לאחרים לגבש את עמדתם. 
למיסטבורן- כמו שאמרתי, אני בגדר המלצה בלבד פרט למקרים בהם אתם אומרים דברים מטופשים במיוחד, ואז אודיע לכם. בכל מקרה, השאלה כאן היא  אם מצב המלחמה מצדיק את הרצח. עצם העובדה שמשהו יעזור למאמץ מלחמה לא מצדיק אוטומאטית ביצוע שלו.
רצח אקראי של אזרחים נמצא במקום שונה לגמרי מהתנקשות במנהיג צבאי... לכן לדעתי זיכוי במקרהרנלי לא משליך על המקרים האחרים.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר