איך מדומיינים מוסדות חינוך במדע בדיוני

שלום לכולם,   אני אוספת חומרים להרצאה בנושא של - איך מתוארים מוסדות חינוך, מורים, הנהלה ותלמידים במדע בדיוני.

עד כמה שיש את אלו בשפע בספרות פנטסיה " הקוסם מארץ ים" הארי פוטר... ואז הם נדמים כמו פנימיות אנגליות נוקשות, הם נעדרים

מספרות המד"ב, כאילו שמי  שהתישב לחשוב על העתיד התקשה לדמיין איך העסק הזה יהיה מאורגן עוד מאתים שנה.

אז יש את המשחק של אנדר, שזו אקדמיה צבאית. במאטריקס חומר לימודי נכנס לראש בהטענה דרך פתח יו אס בי, באקס מאן לדורותיו יש הוראה של מנטורינג, אבל עושה רושם שמה שלומדים במדע הבדיוני מוגבל לאסטרטגיות לוחמה לסוגיהם.

ב"אנוכי הרובוט" יש תיאור נהדר של ילדה שמתרפקת על הימים הרחוקים שבהם ילדים למדו יחד בקבוצה ולא לבד מול המחשב " כמה מאושרים היו" , ולבד מאלו לא מצאתי הרבה יותר.

אודה מקרב לב אם תתרמו לי שם סרט/ ספר שיש בו תיאור עתידני של מוסד החינוך., של מורים, תהליכי הוראה, טכנולוגיות הוראה.

למישהו זה מצלצל? 

ארנת

יש את הדיסוטופיה "עולם חדש מופלא" של אלדוס האקסלי,אבל אין בו בית ספר אלא ילד שלומד בצורה פרטנית .
רוב ספרי המד"ב שאני מכיר, הגיבורים בהם הם מעל לגיל בית ספר, רובם נכתבו שהקהל הקוראים לא היה בני נוער אלא אנשים מבוגרים יותר, או שלא ניסו למשוך בני נועד או ילדים דרך הסתכלות על עולמם של הילדים .(ז'ול וורן, אסימוב, רוברט היינלין,ארתור סי קלארק,ה. ג'י וולס).

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר