איך להמיר בן אדם רגיל לפנטזיונר?;)

לא יודעת עליכם אבל מידי פעם יוצא לי שאני מנסה להכניס מישהו שבחיים לא ניסה פנטזיה לז'אנר לרב זה קרבות אבודים מראש אבל זה לא מספיק כדי לגרום לי להרים ידיים...תמיד קשה לי להחליט איזה ספר לתת להם שיגרום להם לחבב את הז'אנר ולראות במעלותיו, כי אם הם לא יאהבו את הספר כניראה שלא יתנו לי אזדמנות נוספת להכיר להם ספר פנטזיה אחר שאולי הם כן היו אוהבים..... בקיצור מה לדעתכם הוא הספר שהכי כדאי לתת לבן אדם שלא מכיר תז'אנר שיגרום לו אולי לאהוב תז'אנר......למי שיש רעיונות שישים אותם על השולחן ,בבקשה לפרט אם אפשר למה אתם חושבים שזה הבחירה הנכונה....

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

בעיקרון אני מעדיף להתחל מלמטה, ע ם הספרים הפחות כבדים וז לאט לאט לגרור אותם פנימ...

אבל לרוב זה די חסר סיכוי...

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

צריך לנסות להתאים לכל אחד את מה שיתאים לו, אני לא חושב שיש נוסחה קבועה לזה. אבל כל אדם יכול להתחבר לפחות לחלק מספרות הפנטזיה

מנהל הפורום
250+

קודם כל, קשה למצוא אנשים שיש להם סבלנות לקרוא סדרות וספרים ארוכים.

אחכ להכניס אותם לפנטזיה זה עוד יותר מסובך.

אישית אני תמיד ממליצה על הספר הראשון של המדריך הטרמפיסט לגלקסיה והמשחק של אנדר.

הם קצרים יחסית, יש בהם חן והומור.

לחלק, בעיקר לנוער, בדרך כלל אמליץ על הנסיכה הקסומה (כולל הסרט) או הסיפור שאינו נגמר.

וגם כפי שאייל אמר - מנסים פחות או יותר להתאים את הספרים לפי האדם והסגנון שלו.

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+

תודה על התגובות....

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

אני הייתי מתחיל עם ספרים של ניל גיימן. הם לא כבדים, הם בודדים ולא מחייבים, הם דומים יותר לאגדות שזה פחות מרתיע ובד"כ יש בהם הומור קליל (לעומת ההומור הכבד של המדריך). בשורות טובות או לעולם לא עולם יכולים להיות אחלה ספרים להתחיל איתם לדעתי.

זה מנוגד לדיעה האישית שלי, אבל לא מעט אנשים היו מוכנים להשקיע את הזמן ולפתוח את הספרים של שאוש"ק לאחר שראו כמה העונה הראשונה של הסדרה היא טובה...

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

אגב מאב, סחטיין- הגעת לראשי של וואלה...

בקשר לשאלה שלך- זה גם ממש תלוי בז'אנר, אבל למישהו בגילאי 11-15 ובהתייחס לפנטזיה קלאסית, הייתי ממליץ להתחיל מטרילוגיית האלף האפל. היא טובה, קלילה וקל להתחבר ולאהוב אותה.

אפשר גם YA- הבעיה היא שהרבה קוראי YA נשארים כאלה ולא עוברים לז'אנרים אחרים.

אם זה קורא בוגר (נפשית) שאוהב לקרוא סיפורת כבדה תדחפי לו איזה רובין הוב עסיסי...ואם את חושבת שהוא יתחבר אז ששאו"ק זה גם טוב. בכלל- תראי איזה ז'אנר מיינסטרימי הוא אוהב יותר ותתאימי לו לפי זה...אחרי הכול גם בפנטזיה יש הטיה מסויימת לפה או לשם. אין דין קורא דוסטוייבסקי כדין קורא הרלן קובן...

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

מדריך הטרמפיסט לגלקסיה - ספר מדע בדיוני קליל והומוריסטי.

צבע הכשף - אותו הדבר אבל זאת סדרת ספרי פנטזיה מאד מוצלחת והספרים הראשונים מתורגמים לעברית.

ארטמיס פאול - מצחיק, שנון ומהנה מההתחלה עד הסוף. כביכול לגיל צעיר יותר אבל כל אחד יכול להנות ממנו.

המשחק של אנדר - ספר מדע בדיוני מדהים ויחסית מאד קל להכנס אליו.

לספרים כבדים יותר יש את סדרת רומח הדרקות וממלכות נשכחות, וכמובן סדרת שיר של אש וקרח הגאונית.

לדעתי כדאי קודם להתחיל להכניס אותם לעניין דרך סרטי מד"ב ופנטזיה ולהתקדם משם emo_02.png

טרמפיסט לגלקסיסה \ DISC WORLD הומור, אם זה יענין הם ימשיכו משם. 

emo_01.png

טרמפיסט לגלקסיסה \ DISC WORLD הומור, אם זה יענין הם ימשיכו משם. 

emo_01.png

זהו בדיוק, דווקא אלו לא מהוות מדד טוב לסדרות אחרות. הטרמפיסט זה בכלל מד"ב ועולם הדיסק זה סגנון מאוד מיוחד- יש כאלו שיאהבו אותו אבל לא יאהבו פנטזיה יותר קלאסית, ויש כאלו שלהיפך (אני אישית, למשל, ממש לא אוהב את עולם הדיסק, למעט תת הסדרה על טיפאני והפיגלים, למרות שאני אוהב כמעט כל דבר בפנטזיה- מששאו"ק דרך רומח ועד YA ודמדומים...)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

רוב הטרילגיות של איי מונשיי שתורגמו הן טובות... אם כי פחות מוכרות מאחר שקשה מאוד להשיג אותן כעת.

un_realms.doc
(39.5 KiB) עדיין לא הורד

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

תורגמה רק אחת, לא? ובכל מקרה, כמו שכבר אמרתי- אם ממלכות אז הכי טובה (ובכלל) זו טרילוגיית האלף האפל.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר