ברור שבאטמן!

אני צריך לחפש, אבל העלתי לפה שירשור של השוואות, ומה שפתח אותו היה באטמן מול וולברין...  אערוך ואוסיף את הקישור לשם בהמשך!

האמת שהרעיון לשירשור... עלה מתוך הדיון על גיבורי העל, וחשבתי שזה שווה שירשור בפני עצמו.
כל אחד שרוצה, מוזמן להעלות שאלה או השוואה בין שני גיבורי על שונים.הכוונה לא לDC מול מארוול בהכרח, את ההשוואות הללו החברות עשו במשך שנים.
אתן כדוגמא את באטמן מול וולברין:

קריטריון וולברין באטמן
מקצוע אפשרי בלש
וולברין הוא הבלש של הX מן. אם נתעלם מג'ין, ומהפרופסור עם הקסדה, וולברין הוא הX מן שיכול לעלות על עקבותיו של כל אחד אחר בזכות אותו חוש ריח מפותח.
בלש 
יש לו מלא גדג'טים טכנולוגיים שנעזר בהם על מנת להאזין לתדרים שונים, לאכן בGPS את מי שמעניין אותו
סמכות מעדיף להוביל או לעבוד לבד מעדיף להוביל או לעבוד לבד
יחס לאחרים סנוב- בעיקרון שונא כל אדם חדש בX מן... כמו החייל הוותיק בפלוגה שאף פעם לא אהב חדשים... רק שמבחינתו מי שאין לו נסיון כמוטנט ב300 שנה האחרונות הוא צעיר שעליו להוכיח את עצמו אי אפשר לאמר שהוא סנוב, אבל לא מראה יותר מדי אמון ביכולות של העוזרים שלו, וממעט במחמאות כלפיהם. 
שדים מהעבר  רסיסי זכרונות מהניסוי שבו השתתף ושבמהלכו השתילו בגופו את המתכת אדמנטיום רצח הוריו והנפילה שלו לתוך מערת העטלף כילד. 
אויבים  אינו מגלה סלחנות לאויביו, כל האמצעים כשרים בעיניו . אינו מגלה סלחנות לאויביו, כל האמצעים כשרים בעיניו.
התפרצויות זעם יש ... לכן מתרחק ומתבודד מכולם,ולא פעם שורט X על איזה קיר קשה לאמר, היות שבאטמן מדחיק את רגשותיו רוב הזמן.
אויבים קבועים סייבר טות' בלי קשר לחבורה של מגנטו או לזקיפים.  הג'וקר, הארווי דו פרצוף, הפינגווין.
רכב אופנוע מגניב  באטמוביל
הכלי טייס שלו, ואופנוע 

אם מישהו לא מסכים, רוצה להתייחס לעוד נקודות... מוזמן להגיב וכמובן להעלות נושא להשוואה או השוואה חדשה .

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

ההשוואה כאן היא בראי כח-על מול מוח

אנשים אוהבים בבאטמן וולברין את האופל בצד של הטובים מול הצדקנות של סופרמן וסקוט סאמרס שלא זוכה להרבה אהדה. אני אישית מעדיף את הכיוון השני.

בכל מקרה, ואולי זה גם מוכיח את העניין, באטמן לא טוב מסופרמן כי הוא חכם אלא כי הוא אפל בדיוק כמו שוולברין שלו כוחות על אמיתיים ולא הרבה מוח או גאדג'טים (שלא לדבר על היותו בן אלמוות בצורה יותר חזקה מסופרמן) נאהב כי הוא אפל.

צ'ייד, אז איך אתה מסביר את העובדה שגמביט הרבה פחות נאהב מוולברין? הרי הוא אפל אפילו יותר מוולברין, אין הסבר להתנהגות שלו.
לגמביט גם אין כוחות אין סופיים, דהיינו הוא רחוק מלהיות בלתי מנוצח.
סקוט סאמרס רחוק מלהיות צדקני, ראה את היחס שלו לוולברין...

גמביט הרבה פחות נאהב? אולי על ידי מארוול שלא מצאו בו קלף מנצח. בתור ילד אני זוכר שהוא היה נאהב כמו וולברין. בכל מקרה, הדמות של וולברין ושל באטמן משוחזרת בהצלחה כבר המון פעמים בתעשייה. זה ידוע וזה עובד. אני לא יכול להתווכח עם זה.

לגבי סקוט, יש סרט מצויר בו באטמן וסופרמן נפגשים שראיתי הרבה פעמים כשהייתי ילד. (http://www.imdb.com/title/tt0169590/)

בסרט הזה רואים איך DC יוצרים בין באטמן וסופרמן יחס תואם כמעט במדויק ליחס בין וולברין לסקוט.

סופרמן לא חובב את באטמן משתי סיבות שאני זוכר, אחת זה 'אל תעשה לי באלגן בשכונה' והשניה זו לואיס ליין. סקוט לא חובב את וולברין גם משתי סיבות, אחת זה 'לא אוהב את שיטת העבודה שלך' והשניה זו ג'ין.

לגבי הפופולריות של כל גיבור וגיבור:

דמותו של גמביט מדורגת במקום ה-65 ברשימת גיבורי-העל הגדולים, לפי אתר IGN[1]

דמותו של סייקלופס מדורגת במקום ה-39 ברשימת מאה גיבורי העל הגדולים, לפי IGN‏[1].
במקום ה16  ברשימת 200 גיבורי-העל של כל הזמנים של מגזין Wizard.

דמותו של וולברין מדורגת במקום הרביעי ברשימת מאה גיבורי העל הגדולים, לפי אתר IGN‏,  במקום הראשון ברשימת 200 גיבורי-העל של כל הזמנים של מגזין Wizard, במקום הרביעי ברשימת 50 דמויות הקומיקס הגדולות של כל הזמנים לפי מגזין אמפייר[7]. האתר Fandomania.com דירג את וולברין במקום 21 ברשימת 100 הדמויות הבדיוניות הגדולות ביותר.‏[8].

אז... כן, גמביט הרבה פחות אהוב, אחרת היה נכנס לעוד רשימות או לדירוג גבוהה יותר מהמקום ה65 ברשימת גיבורי העל הגדולים... בחייך, ניק פיורי הגיע למקום ה33 ברשימה של IGN .

חחחח אני מזה לא בקיאה בתורת הקומיקסים והגיבורי על..אבל תאורטית אני מעדיפה תגיבורי על האפלים יותר שהם בכלל מראים תכונות אנושיות כמו של בני אדם רגילים ושיש להם חולשות אנושיות (לא מתכוונת רק לבחורות יפות...)). ..אני גם לא אוהבת תאלה המצטדקים נגד כל מעשה הרג או אלים ולא בעניין שלהרוג תאויבים שלהם ולתת להם את מה שמגיע להם, עם יש להם הומור/סרקזם אפל זה בכלל מעולה, ואני אוהבת שיש להם "אטטוד" ושהם פועלים על דת עצמם רב הזמן...

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

צ'ייד, ראשית אהבתי את מטבע הלשון שכתבת שמארוול לא ראו בו קלף מנצח...
שנית, תיקון קטן: גמביט כשאינו ממלא את התפקיד של מוות מארבעת פרשי האפוקליפסה, הוא רחוק מלהיות בלתי מנוצח.
וחלק מהדמויות לא אהבו את גמביט בגלל שהתקרב לג'ובילי.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר