באטמן vs סופרמן, כח vs מח

אז מה אתם מעדיפים, סרטים חכמים ומסובכים, או גיבור על שפותר בעזרת מה שהכוכב שלו נתן לו?

http://www.youtube.com/watch?v=FywMOuMqNuI

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

אי אפשר באמת להשוות בינהם...
זה שיש לו גדג'טים מול זה שלחא צריך אותם כי זכה בכל הקופה למעט במצב שבו יש קריפטונייט ירוק, או אדום...
בכל מקרה מת על סירטונים שלהם....

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

בספרים אני מעדיפה חכם ומתוסבך כמובן שנחמד שיש גם כח אבל אני אוהבת שהגיבור עבד כדי ליהיות חזק בכח שלו ושעדיין יש לכוחו מוגבליות... בקודקס אלרה למשל הגיבור מצליח להשיג הישגים כשלרשותו רק הראש שלו וזה הרבה יותר מגניב,מסובך ומעניין...בסרטים זה קצת שונה אני מאד אוהבת את שניהם גיבורי על הם מגניבים ומבדרים גיבורים חכמים הם יותר מעניינים ומאתגרים ואם מקבלים את שניהם ביחד בפריט אחד כך בצורה מאוזנת זה בכלל מצויין...

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

אין סתירה בין השניים, יכול להיות סרט של גיבור על- שעדיין חכם ומתוחכם

מנהל הפורום
250+

כמעט ולא...לרוב הוא ייסתמך רק על אחד מהם..

בכל מקרה, אני מעדיף את החכם, זה שמנצל את הכלים שעומדים לרשאותו גם אם הוא לא במב האופטימלי.

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

אני מעדיף את מי שיש לו כוחות על אמיתיים. אחרת מה ההבדל בין באטמן לג'יימס בונד?

ובכל מקרה, זה אתגר גדול ליוצר לתת כוחות על לגיבור שלו ועדיין להיות יכול לאתגר אותו.

לדוגמא, בסדרה Heroes היה ניכר שהכותבים די התקשו למצוא מגבלות לגיבורים שלהם והרבה פעמים הם איבדו את ההגיון בעלילה בגלל זה או עשו הרבה מעקפים כדי להצליח לשמור על עניין.

כשמצליחים לאתגר את גיבור העל, אז הוא צריך להיות חכם. לדוגמא, ב-X-Men, כשכולם גיבורי על, צריך להיות גיבור על חכם יותר בשביל להיות גיבור על מנצח.

צ'ייד, ההבדל הוא גדול...
ל007 אולי יש גדג'טים, אבל אין לו חליפה ומסיכה מגניבה כמו של באטמן...
וג'יימס בונד לא מחליט במה לטפל או איזה אירגון פשע לנסות להפיל כעת. הוא נשלח מטעם סוכנות MI6 ולא מחליט על דעת עצמו, בניגוד לרוב הגיבורים, שבוחרים בעצמם .

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

אז חליפה מגניבה זה מה שחסר לג'יימס בונד? אני אמסור לו :P

ובאטמן כבר לא גיבור, הוא נשלח מטעם ליגת הצדק.

לאציו המתנקש (Asassin's Creed) יש חליפה מגניבה וגאדג'טים והוא פועל על דעת עצמו והוא לא גיבור על.

אז אל תקרא לבאטמן גיבור, זה לא באמת משנה, אני עדיין חושב שחושב יותר טוב...

אם כבר אציו, הוא הכי טוב :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אני אוהבת גיבורי על שגם מדי פעם אנושיים.

מעצבן אותי כשהגיבור כל הזמן מנצח בקרבות גם במצבים בלתי אפשריים - עד מגוחכים (ראה מקרה האלף האפל של סלבטורה).

אומנם בגיבורי על זה יותר נסלח, אבל מה הקטע אם הוא תמיד מנצח בלי מאמץ?

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+

מסכים, זו בדיוק הבעיה בגיבורי על (בייחוד דמויות ראשיות כמו סופרמן או וולבין) הרבה פעמים מציידים אותם כ"כ טוב שהם למעשה בלתי מנוצחים.

מסכים, זו בדיוק הבעיה בגיבורי על (בייחוד דמויות ראשיות כמו סופרמן או וולבין) הרבה פעמים מציידים אותם כ"כ טוב שהם למעשה בלתי מנוצחים.

אני מתנגד לתפיסה שלך שסופרמן הוא כמו וולברין. נכון שוולברין יש יכולת ריפוי (שהופכת אותו כמעט לאלמותי) אבל בכל זאת הוא לא בלתי מנוצח, וגם יש לו יותר פגמים ממה שאתה יכול לספור (פגמים = אנושי). חלק מהסיבה שוולברין כל כך אנטי חברתי ואפילו על גבול הפסיכופת זה הכוחות שלו. הוא עבר עינויים, מלחמות, תאונות ובעצם כמעט כל מה שאמור להרוג בנאדם, ושרד. זה השאיר אותו מצולק נפשית לכל החיים. אי אפשר להתווכח עם זה שהוא מתמודד בצורה הרבה יותר אנושית עם הכוחות שלו, כשלעומתו סופרמן אפילו לא עונה על הקטגוריה של אנושי, אין לו פגמים, הוא אף פעם לא נפצע, אף פעם לא מת, אף פעם לא מפסיד. הכוח שלו זה שיש לו כוח אינסופי. איך אפשר להזדהות עם דמות כזאת?

וולברין הוא דמות הרבה יותר טובה מסופרמן. באטמן הוא דמות הרבה יותר טובה מסופרמן. האם וולברין טוב יותר מבאטמן? זה כבר לדיון אחר.

השאלה היא מי יותר חזק מיוחד או  שווה.  אז מי יותר פופולרי  אפשר למדוד לפי כמה אנשים צפו . מי יותר מיוחד לדעתי סופרמן כי הוא חייזר עם יכולות על אנושיות ,  ובטמן הוא בן אנוש. למרות שכריסטיאן בייל שחקן ענק ענק וזה משפיע על הבחירה.

באטמן בלי שום צל של ספק 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר