חחחח אני בחיים לא הייתי משאיל ככה למישהו ספר XD

בכל מקרה, ברור שהכריכות הקשות עדיפות - אבל איזה ספרים מוצאים בימינו בכריכה קשה ?

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אילון! לאן נעלמת?

אני תמיד כאן....פשוט אין לי מה להגיד בדרך כלל....

אוקיי. אז הגבתי פה כבר פעם אבל משום מה התגובה שלי הלכה לעזאזל השביעי.

אז ככה, הדבר שעושה לי את החוויה של הקריה יותר מהכול זה לרוא את הספר קודם. אני לא יודע למה, אם קראו את הספר בעבר זה פשוט לא אותו דבר. זאת הסיבה העיקרית למה הפסקתי להשאיל ספרים מהספרייה (תעשייה מתועבת) ואחת הסיבות היותר טובות למה התחלתי לקנות את מות הספרים שיש לי היום (ע"ע התמונות שהעלתי לעמוד הקהילה בפייסבוק). זאת הסיבה שאני לא משאיל ספר עד שקראתי אותו. אני פשוט לא מסוגל להסתכל על ספר ולחשוב שקראו אותו בעבר, זה נראה לי לאכיפי כבר. כמובן, שיש יוצאים מן הכלל שאילו ספרים נדירים ביותר שקראתי בילדותי אלפי פעמים וחשוב לשמור עליהם קרוב (כגון סדרת השמש השחורה) ואותם אין לי בעיה לקרוא מיליוני פעמים גם משומשים (שזה מה שיש לי, הספרים יצא ב92 ואין להשיג חדשים שלהם כיום).

הדבר השני שתורם לחווית הקריאה שלי היא הכריכה. כן. חשוב לי איך הספר שלי יראה ואני מאוד עצבני אם ספר טוב נראה רע. זה לא מושך כלל! ומה הבעיי בשוק תחרותי כמו זה שהיום למצוא מעצבים גרפיים טובים?!!? הדוגמא הכי טובה שאני יכול לחשוב עליה היא ששאוש"ק כאילו העיצוב של הספרים בעברית דומה למוח שלי אחרי צפייה בסרט של דימדומים (זה לא יפה ומשהו שם מעלה עשן) כלומר, בואו נשווה רגע את העיצוב של הספר בעברית לעומת זה באנגלית אפילו יפנית או באנגליה יש כריכות יותר יפות! וזאת לא הפעם היחידה. באמת! וזה פנייה נרגשת לכול הוצאות הספרים בכול הנושאים אנא ת-ש-ק-י-ע-ו באיך שהספר שלכם נראה. מוצא יפה הוא מוצר מוכר. כזה שיותר בא לך לקרוא אותו אין מה לעשות...

והאחרון  (וחלק המסיבה הראשונה) אני רוצה שהספר יהיה חדש ויראה ככה. לא משנה אם זה ספר ישן או חדש או ספר ספר שנפל לידי במקרה. אני רוצה ספר חדש עם דפים חלקים ולא כתמי אוכל או צבעים מוזרים שאני אפילו לא רוצה לחשוב איך הגיעו לשם. זה דוחה. בבקשה לשמור על ספרים ולא לאכול לידם, ולא לחרבן איתם וכול מיני מחלות אחרות או דברים כאלה. איכס.

וזה הכול לבנתיים. תחשבו על זה ככה. שאתם לוקחים ספר מהספרייה יש סיכוי מאוד טוב שהספר הזה ראה יותר תאי שירותים ממכם...

"...Fate is the word COWARDS use,

to describe the things they're too WEAK to change..."

(Professor Charles Francis Xavier)

וזה הכול לבנתיים. תחשבו על זה ככה. שאתם לוקחים ספר מהספרייה יש סיכוי מאוד טוב שהספר הזה ראה יותר תאי שירותים ממכם...

חחח הרגת אותי עם המשפט האחרון... אני מקווה שאצליח למחוק את זה מהתודעה שלי ><.

אז מסתבר שאני היחידה פה שלא בררנית עם הספרים שלה.

אישית אני שומרת על הספרים שלי כמו לא יודעת מה - לא אוכלת לידם, לא פותחת עד הסוף כדי שלא יהיה שבר בכריכה ודי מתחרפנת כשמשהו קורה לספרים שלי.

מצד שני - אין לי בעיה עם ספרי ספריה או יד שניה. אני דווקא אוהבת ריח של ספרים צהובים וישנים (ויש לי ערימה של כאלה בירושה מאבא שלי)

ופעם אחת אפילו קניתי ספר יד שניה עם כריכה קצת קרועה רק בגלל שזה ספר שחיפשתי מלא זמן והוא היה במבצע. (כן הפריע לי בהתחלה אבל התרגלתי).

לגבי השאלה - אני משאילה ספרים רק לאנשים מסויימים. שאני יודעת שישמרו עליהם בצורה טובה ומעבירה להם הרצאה לפני.
לצערי ספר אחד כבר אבד לי קרוב לוודאי לנצח (אגדות 1 עם הסיפורים הקצרים של אביב חדש והאביר הלא משוח).
ומישהי הרסה לי את הספר של המדריך הטרמפיסט לגלקסיה שקניתי חדש עם כתמי אוכל נשפך עליו והוא נראה עכשיו נורא.. זה כן עיצבן ותיסכל אותי ממש.

בסופו של דבר - מה שאני יכולה לקרוא אני אקרא. מה שאני אוהבת - אני אשמור הכי טוב שאני יכולה.

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+

דבר ראשון, אני רוצה להסכים עם נאור. זו אחת הסיבות שאני לא לוקח ספרים לשירותים (והסיבה השנייה היא שזה פשוט מגעיל).

אני קורא כמעט כל דבר שאני מתחיל (חוץ מפראצ'ט ודגלאס אדאמס), אפילו אם זה לא טוב. כמובן שיש דברים שאני יודע שלא כדאי להתחיל, כגון שר הטבעות. אני מאוד מחפש כריכה טובה וזו אחת הסיבות שאני לא אוהב את הספרים של עמ עובד. פשוט חרא של כריכות. בקשר ללהשאיל ספרים: אין לי בעיה, אם לא הורסים לי את הספר. אם אני הרסתי בטעות ספר של מישהו אחר, אני אקנה לו את הספר כי זה משהו שאני מקפיד עליו. תקציר לא ממש מעניין אותי, אלא אם כן לא שמעתי כלום על הספר.  אגב, אני מאוד אוהב ספרים חדשים, חוץ מהעובדה שאחרי שמתחילים את ששאוש"ק אתה מתחיל להבין שיש ספרים שאתה חייב איתך בבית. לא יעזור. אחרי הכל, מתי שהוא אתה תמצא את עצמך מחפש אחר הספר הקודם בשביל לבדוק את אותו הרגע בו מישהו אמר משהו מרמז למישהו אחר.

in the game of thrones you attack Naor, or you die!

דבר ראשון: איזה חוצפן אתה על החתימה! אני לא מאמין שעשית את זה באמת. אבל אני מחזק את האמרה, כי במקרה שלך זה נכון. YOU ATTACK למרות שבמקרה שלך גם להתקיף אותי לא עזר מוהאהאהאהאהאהאהאה...emo_25.png

דבר שני, לגבי הדיון עצמו, אני משתדל לקנות את כול הספרים שלי. גם ספרים גרועים אני מוכר בסופו של דבר. אבל אני ממש משתדל לקנות אני חושב שהשאלות די מחסלות את הוצאות הספרים בארץ בפרט ובעולם בכלל. אני חושב שאם כולם ישאילו מספריות לא יהיה משתלם להוצאות להוציא כמויות של ספרים ולאט לאט יעצמו ההוצאות ועימן הספרים (למרות שאני בטוח שהיו דרכים שהסיפורים עצמן יצלחו להתקיים כמו קורא אלקטרוני אבל זה עדיין לא יהיה אותו דבר כי זה לא ספר).

דבר שלישי, בת-אל, כיוונתי לזעזע במשפט הזה. שתדעי שזה נכון וכשאת קוראת ספר מהספריה זה כאילו את שותפה לפשע!

"...Fate is the word COWARDS use,

to describe the things they're too WEAK to change..."

(Professor Charles Francis Xavier)

עד כדי כך גרועים הזכרונות ממשחקי הכס ? ואני כבר שקלתי לקנות את המשחק....

אני אישית משאיל מספריות את רוב הספרים, אבל ספרים שאני יודע שאני אקרא יותר מפעם אחרת (וכמו שיניב אמר - כאלה שאתה פשוט חייב את הסדרה בבית), אותם אני קונה.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

לי אישית לא לא כזה משנה אם הספר חדש או לא כל עוד הוא במצב טוב ואני חושבת שהאנשים שבאמת אוהבים לקרוא ויודעים להעריך ספרים נותנים לספרים את הכבוד הראוי להם.

ובנוגע לאוכל אני תמיד חייבת לקרוא או ליראות משהו כשאני אוכל זה כל הכיף שבלאכול ( בסעודת שבת אני מביטה בספר שלי שמונח על הספה בכמיהה אמא שלי  לא יכולה לסבול שאני קוראת במהלך הסעודה "זה לא נימוסי"...) אבל אני תמיד נזהרת מאד וכל הספרים שלי במצב מעולה

השאלה זה לא בעיה אף אחד מהחברות שלי לא אוהבת לקרוא פנטזיהחוץ מאחת שלא קוראת באנגלית (היא שומעת ספרים באנגלית)

כך שיצא לי להלוות רק לאחותי והיא  מאד אחראית.

בנוגע לכריכה אזה בונוס נחמד אם הכריכה נראת טוב אבל בדר"כ כשאני נכנסת לחנות ספרים יש לי כמה ספרים שאני מחפשת לקנות אז זה כבר לא משנה מה איך הכריכה ניראת העיקר שאני אמצא את הספר אבל אם יש כריכה שמושכת אותי אני בהחלט אקרא את התקציר מאחורה.

אני תמיד שנאתי את הכריכות של מכ"ה מי שעשה אותם מת אחרי הספר ה12 (באנגלית) והכריכה של זיכרון האור מטריפה!

ותמיד שיגעה אותי למה כשמתרגמים ספרים צריכים לתת להם כריכה חדשה אםיש להם כבר כריכה מרשימה ויפה במקור אם הם היו מחליפים אותה במשהו מוצלח יותר מילא אבל זה בדר"כ לא קורה!

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

קודם כל, אני לא החצוף פה. אתה תמיד הורס לי את המשחק בדיוק כשאני חצי ציפורן מהניצחון. ביחוד הפעם! אני חושב שאם סרסיי הייתה אומרת את זה במקום את השורה המקורית הייתי מעריך אותה הרבה יותר...

אני כן אוכל עם ספרים, אבל אף פעם לא על הספר. האמת שגם אני לפעמים לוקח את הספרים שלי לשולחן של שבת, אבל רק אם המשפחה מתחילים עם מנה ראשונה שאני לא אוכל (כגון מרק עוף... זה מים עם תבלינים, אני בטוח שאפשר למצוא משהו טוב יותר מזה...). ההורים שלי לא אוהבים את זה, אבל הם לא באמת יכולים לצפות ממני לצפות בהם אוכלים, נכון?:)

נצר, אין בעיה עם המשחק בעצמו. הבעיה נמצאת אצל נאור:) זה פשוט לא הוגן לשחק איתו באותו משחק, אלא אם כן אתה נאור בעצמך:P

אני כמובן צוחק נאור:) משחק לא מאתגר הוא משחק לא מעניין.

לא כל כך מעניין אותי איך הספרים נראים. אני ממש בעד השאלה מספריות וממש נגד תשלום מופרז על ספרים. אני בקושי רואה את הספר עצמו כשאני קורא ולכן חשוב שהוא יהיה מעניין, שלא יהיו בו דפים חסרים או כתמים שמפריעים לקריאה, שיהיה נוח להחזיק אותו, ושהוא יודפס בצורה שלא מקשה על הקריאה. כל זה מאפשר לשקוע למקום שמעבר לקריאה.

הכריכה והתקציר כן מהווים עבורי גורם בבחירה של הספרים (תקציר יותר). אחרי היכרות עם הסופר, המלצות ועוד כל מיני דברים מהותיים.

בנוגע לאכילה- לקרוא ספר כשאוכלים זה הכי כיף בעולם!

אני ממש שומר על הספרם ולא אוכל מעליהם אז לרוב הם לא מתלכלכים...חוץ מזה שמאז שיש לי את הקינדל אני לא חושש מכולם...

ספריות הם מקומות קדושים!

להשאיל ספרים- או אפילו רק להכינס לבניין שכולו מוקדש לספרים- זה אושר. זה כמו שבוע הספר רק בקטן... :P

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר