דיון: חווית קריאה

אז כולנו אוהבים לקרוא ספרים, וכולנו מעדיפים סיפור טוב.

אבל יש דברים נלווים לחוויית הקריאה, שלחלק חשובים לא פחות מהתוכן עצמו
זה יכול להיות הכריכה שחייבת להיות מעוצבת בצורה יפה לעין אחרת, או שהספר צריך להיות חדש חדש ובלי פגמים.

ויש גם את אלה שבכלל לא אכפת להם, העיקר ספר טוב, תוכן מצויין, ומה זה משנה כמה כתמי אוכל יש על הדפים?

מה איתכם?
מה הגבול שלכם במהלך הקריאה? האם אתם מסוגלים לקרוא כל ספר או שיש משהו שירתיע אותכם מלקרוא, לא משנה כמה ההמלצה על הספר תהיה מצוינת?

ואם כבר, איך אתם שומרים על הספרים שלכם? האם אתם נותנים לאנשים אחרים גם להינות מהם או שהם נשארים בבית בניילון בלי שאף אחד אחר חוץ ממכם לא יגע בהם (וכמובן עם פינצטה להפוך את הדפים).
והאם הרסתם בטעות ספר לאדם אחר או שלכם נהרס ספר? ומה קרה?

ואל תחשבו שאני לא מכירה חלק מהרגלי הקריאה שלכם! אני יודעת שלכמה מכם בוודאות יש מה להגיד על הנושא

אז קדימה חפירות וחוויות!

ושאף אחד לא יעז לגעת לי בספרים ברור? emo_22.png

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+

לא ממש אככפת לי באיזה מצב הספר. טוב, אם על הדפים מרוחה ריבה או שהוא נראה כאילו הוא אכל פעם צהריים אז זה משהו אחר, אבל כמה כתמי אוכל פה ושם סבילים. ובכלל דפים מצהיבים ומקומטים זה הכי סטייל :)

לא זוכר שהרסתי ספר אבל אנחנו כן איבדנו ספרי ספרייה כמה פעמים. הפתרון פשוט- נתנו להם ספרים אחרים במקום XD

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

הריח של ספר חדש פשוט משכר~

AKA

יצור

insert name here

רייבן

הריח של ספר חדש פשוט משכר~

AKA

יצור

insert name here

רייבן

אני ממש לא סובל שיש בספר בעיה כלשהי - קמט, כתם ושאר מזיקים אחרים, אני אוהב את הספרים שלי שמורים במצב חדש לגמרי.

חוצמזה, הכריכה כן משפיעה על הקריאה, הרבה פעמים לא קראתי ספר (רובם של טרי פראצ'ט אם אינני טועה) בגלל כריכה ממש גרועה, אבל זה פחות משפיע.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

תלוי אם זה סופר חדש או ותיק, אם זה מישהו שאני לא מכיר- כדאי שהכריכה תיראה טוב!!! אחרת- אם זה סופר שאני בטוח שאיהנה מהספר- פחות קריטי.

לגבי ספרים חדשים שאני קונה - כן, אני רוצה שיהיו במצב מושלם!!

מנהל הפורום
250+

בעיקרון בספרי ספרייה אני מאוד אוהב ספרים משומשים, כאלו שנפתחים בקלות והדפים שלהם כבר לא כ"כ לבנים.

אני שונא כתמי אוכל- בייחוד כאלו שאני ייצרתי :P ואניממש שונא כלו שמכריחים אותך לפתוח את העמוד בכוח וכלו שגונבים אותיות מהעמוד שממול...

כריכות הן לא קריטיות, אבל בהתלבטות בין שני ספרים שווים במעמדם (שניהם עם המלצה, שניהם לא מוכרים וכו') אז האחד עם הכריכה היפה והתקציר הנחמדיוביל.

אני מת על ריח של ספרים חדשים- אבל גם ריח של ספרים עתיקים (החסמב"ה בספרייה שלנו...),כאלו שמשאירים לך פירורים על הידיים... יאמ...

סיפור משעשע על משהו שפעם קרה לי- ההיתי אחד הראשונים (שני אם אני לא טועה) שקיבל את "שם הרוח" מהספרייה שלי, כשקראתי אותו נכנס לכלןך (\פירור..) בין הדפים-בעומק (מכירים את הדילמה הנוראית הזו?) הוצאתי אותו ועל שדרת הספר נשאר לנצח קקו שמספר את הסיפור.

אחרי זמן, כשקניתי את שם הרוח, קרה לי את אותו המקרה בדיוק..ככה שגם הוא נושא בדיוק את אותו הקו..

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

החסמב"ה בספריה...איזו נוסטלגיה XD

"פחד חותך עמוק מחרבות"

בספרייה אצלנו היו איזה חמש מאות כאלו לא ? XD

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

משו כזה........

ועדיין לא קראתי את הספר שמחליפים את הפיקוד!

DX

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

חחחח הזה בין החדשים לישנים ?

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אני חושב....

וגם את הזה שמחזירים את יואב לפקד (ככה קורים לבן של ירון, נכון?)

אבל זה באמת לא הנושא :P

אתם יודעים שהריח של ספר חדש זה דבק?אם אתם ממש רוצים אני יכול להשיג לכם דבק כזה ותריחו אותו במקום להוציא כסף על ספרים חדשיםemo_01.png....אין על הרגשה של ספרים ישנים מהספרייה.אבל אם אני קונה ספר חדש אז הוא יהיה מושלם.אני מהאנשים שלוקחים את הספר האחרון בערימה,זה שלא נגעו בו,מיששו,דיפדפו,עילעלו,הריחו או כל פעולה אחרת שקשורה לספר ברדיוס של קילומטר.ואני שונא כריכות מצוירות יותר מידי.למשל,אהבתי הרבה יותר את הכריכות באנגלית של שאושו"ק באנגלית,כאלה שרואים עליהן רק כתר או קסדה בלי כל מיני ציורים מוזרים[זה באמת דרגונסטון בעימות המלכים?איחס...]

אילון! לאן נעלמת?

"פחד חותך עמוק מחרבות"

אחלה נושא :-)

לגבי הכריכה - אין לי שום בעיה עם אף עיצוב של כריכה (למשל הכריכה הזוועתית של הטרילוגייה המקסימה ראי-קירא), ומשום מה אני אוהבת יותר כריכות קשות (למרות שהרכות זולות יותר, לכן ברור שיש לי הרבה יותר כאלה בספריה שלי), הן הרבה יותר יציבות ויותר נוח לי להחזיק את הספר ככה. והדפים גם לא מתעקמים.
אם הספר ישן או חדש - יש לי נטייה להעדיף חדשים, אבל זה באמת לא משנה לי. אם יהיה הבדל מחיר משמעותי בין הישן לחדש, אני אקנה את הישן.
ואותו דבר לגבי לכלוך. כשהייתי בתחילת השירות שלי במוצב שכוח אל, מריחה כל בוקר את הכפרים מלבנון, היה חייל מסכן, סמל של שריונרים, שקיבל ריתוק במקום הזה - של 65 יום. 65 יום להריח את לבנון. זה לא סימפטי במיוחד... אז כשחזרתי הביתה סיכמתי איתו שאני מביאה לו מה לקרוא, והוא אמר לי שהוא אוהב ניל גיימן אז הבאתי לו את "אלים אמריקאים". הספר הלבן והנוצץ חזר אלי מהטנק שחור ומנופח. כן, באסה, אבל זה היה למטרה טובה!

אם יש משהו שכן גורם לי להפסיק ספר באמצע זה פשוט העלילה. אני שונאת ממש להפסיק ספרים באמצע ולפעמים אני אפילו מכריחה את עצמי לסיים, אבל היו כמה ספרים שלא סיימתי כי פשוט הרגשתי שזה נמשך ונמשך ונמרח, ופשוט כי השתעממתי. חלקכם כבר יודעים וחלקכם כנראה ירצה להרוג אותי, אבל ביניהם שרה"ט (מה לעשות, טולקין חופר רצח...), גם "אשתו של הנוסע בזמן" (הרגיש לי כמו פורנו על נייר שמרדים את השכל), "כישופ" (נראה לי שפשוט הייתי כבר מעל לגיל המיועד של הסדרה), "הסיפור שאינו נגמר" (מקסים, מקסים, מקסים, עד הנקודה שבה הסופר לא ידע להפסיק), ועוד איזו סדרה שאני לא זוכרת שגם כן הייתה מיועדת לילדים יותר קטנים ולכן זה לא עניין אותי.

כמעט שכחתי - השאלה. אין לי בעיה, כל עוד הספר חוזר אלי כמובן...

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר