ארכיון - מכ"ה: הייחוד של האירועים שקוראים עליהם במכ"ה

איפה אני? מדע בידיוני ופנטזיה » מחזור כישור הזמן » פורום הקהילה » הייחוד של הארועים שאנו קוראים עליהם במכ"ה

Haplo
03/08/2008 23:35

כמה פעמים הזכרתי שבעלזמון, מי שהוא לא יהיה, אמר כמה פעמים שהפעם אם רנד נופל, זה לתמיד. שהפעם סיבוב הגלגל לא חוזר על עצמו. הבטחתי ציטוטים כדי שיהיה יותר קל בשבילנו להחליט מה אנחנו חושבים על זה, אז הנה ציטוטים ותרגום חופשי:

"...The grave is cold and lonely, save for the worms. The grave is mine. This time there will be no rebirth for you. This time the Wheel of Time will be broken and the world remade in the image of the Shadow. This time your death will be forever!..."

"...הקבר קר ובודד, מלבד לתולעים. הקבר שלי. הפעם לא תיוולד מחדש. הפעם כישור הזמן ישבר והעולם יווצר מחדש תחת דמותו של הצל. הפעם מותך יהיה לנצח!..."

עמ' 587, The Great Hunt. בחלום של רנד, זה מה שבעלזמון אומר לו. זה היה אחד מהחלומות המציאותיים.

"... buttels without number back to the beginning of Time... The Last Battle is coming soon. The last, Lews Therin... And this time the cycle will not begin anwe with your death... This time if you die, you will be destroyed utterly. This time the Wheel will be broken whatever you do..."

"...קרבות ללא מספר שהחלו מתחילת הזמן... הקרב האחרון מגיע בקרוב. האחרון, לואס תרין. והפעם מחזור סיבוב כישור הזמן לא יתחיל מחדש עם מותך {זה עונה לנו על משהו שדנו עליו פעם}... הפעם אם אתה מת, אתה תושמד לחלוטין. הפעם כישור הזמן ישבר לא משנה מה תעשה..."

עמ' 243, The Great Hunt. גם כן בחלום של רנד, גם כן באחד המציאותיים.

אז מה דעתכם? אבי השקרים מצדיק את השם שלו, או שיש בזה מן האמת?

exp
03/08/2008 23:42

תמיד יש סכנה, אם אדון האופל ינצח את הדרקון הוא ישבור את כישור הזמן ויבנה את העולם בדמותו, ידה ידה ידה. זה מפנה אותנו לתיאוריה של בירגיט (בקהילה האבודה).
אבל כמו שוורין אמרה, יש עולמות מקבילים, שהם מחוץ לכישור, ואולי הכישור הוא חלק קטן מבריאה גדולה עוד יותר, שהיא חלק קטן מבריאה עוד יותר גדולה... אין לדעת.

Haplo
04/08/2008 01:43

השאלה היא, האם באמת יש אפשרות שהעולם הזה יאבד לנצח באפלה, או שאדון האופל בנציגותו של המתחזה בעלזמון משקר?

בלי קשר, וורין העלתה את זה כתאוריה, לא כעובדה מוגמרת, כפי שכבר אמרתי.

exp
04/08/2008 01:46

הרי אדון האופל ישבור את הכישור ויבנה עולם חדש בדמותו. ואז יבוא הבורא והכל יתהפך. זאת התיאוריה של בירגיט.

Haplo
04/08/2008 01:49

מה שאדון האופל טוען כאן זה הרבה יותר גרוע. הוא טוען שהגלגל פשוט יעצר, ושהוא ישלוט בהכל לנצח, לזמן אין סופי. לפי מה שהוא אומר אין בורא שיחזור, ואין שום דבר שיעצור אותו.

בנוגע לבורא, הוא טוען שלא, אבל אם כן, זה אומר שהבורא יאלץ לחזור לטפל בעולם אחד, אם הוא באמת טיפל בכמה. אתה נוגד את עצמך.

exp
04/08/2008 01:50

את לא מבינה? אמרו לנו שאם אדון האופל יהיה חופשי בעולם אחד הוא יהיה חופשי בכל העולמות המקבילים. זה כבר משהו שהבורא צריך לעשות משהו בנוגע אליו.

Haplo
04/08/2008 02:06

מתי אמרו לנו את זה? זה נכון לפי מה שהיה כתוב במה שאני זוכרת (אלא אם כן זה משהו אחרי הספר ה-19, אם כן תשחיר או משהו) שזה יקרה בעולם הזה, אלא אם כישור הזמן הוא משהו שלא שייך רק לעולם הזה אלא לכולם, וראינו כבר שיש אפשרויות לעולמות מקבילים שהזמן בהם ודברים כאלו שונים (למרות שזה לא בהכרח נוגע לכישור).

דרך אגב, אתה אומר שהוא יכול לתת לעולם אחד לחרוב, כל עוד אחרים לו. רק אם זה מסכן את כולם הוא צריך לפעול?

exp
04/08/2008 02:07

אמרו את זה איפהשהו בספרים הראשונים.

ואני לא אומר כלום. אני סוקר את הבעיה מכל הצדדים (כן, כן, כולל צד ימין)

Haplo
04/08/2008 02:33

קראתי שוב את הספרים הראשונים לאחרונה ולא ראיתי את זה. יכול להיות שתצליח למצוא את זה?

כשסוקרים מכל הצדדים צריך לעשות הפרדות. אחרת זה יוצר עוד יותר בעיות. 8P אז צריך לשלב ביניהן כדי לדעת מה לעשות או לבחור, זה בכלל יוצר בעיות.

אני חושבת שאם ג'ורדן בחר להציג עולם כזה, אינסופי אחורה וקדימה, והוא מציג את זה בכזו צורה, הוא מתכוון להדגיש שמה שהוא מספר מיוחד. מצד שני, יש גם אפשרות שהוא מנסה לגרום לנו לחשוב ככה, ואת כל מה שכתבנו קודם, ויש עוד.

exp
04/08/2008 02:35

ג'ורדן הוא לא האויב שלנו.

Haplo
04/08/2008 02:52

מאיפה הוצאת את הרעיון שאמרתי משהו כזה?

אמרתי שלדעתי הוא בחר להתמקד במשהו מיוחד בעולם שהוא הציג, לא במאורע שקרה כך כבר אין סוף פעמים לפני זה ואחרי זה.

סתם מחשבה.

exp
04/08/2008 02:53

הוצאתי את זה מזה שאמרת שאולי ג'ורדן רק רוצה שנחשוב ככה... ככה בדרך כלל מדברים על אויבים במלחמה (או בשח, גו ואבאלון)

Haplo
04/08/2008 03:09

או שככה מדברים על אדם נסגד שמחכים לראות מה הדבר הבא שיעשה.

בזכותו יש את כל הייחוד בכל מה שקורה.

אדם כזה הוא בהחלט לא אויב (לפחות כנראה. גם כאן אי אפשר להיות בטוחים... 8P. אני מסכימה עם רנד, וכנראה ג'ורדן, בנושא של דאיס דאמר. הייתי רוצה לשאול אותו על זה).

exp
04/08/2008 03:10

אה, זה קל; תעלי אותו באוב...

Dror
04/08/2008 08:42

לדעתי זה היה יותר כדי לשבור ולהפחיד את רנד.....אבל עדיין יש מצב שבמובן מסוים הוא אמר את האמת....כי מי שלחש ודיבר אל רנד היה ישמאעל ומבחינתו עידן זה הרבה מאוד זמן ואולי הוא חשב שאם יבוא עידן של אדון האופל זה יעצור את הגלגל......כמובן שעידן כזה יהיה הרבה יותר ארוך.....למושיע יהיה הרבה יותר קשה לקום.........או שאולי האופל יהרוס את עצמו......מלחמות בין הנבחרים ורמי הדרג....ואנשים שייגלו את האמת וינסו להתחבר לעבר ובכך יצילו את העולם או ישברו אותו שוב ובכך הגלגל חוזר על עצמו.....

exp
04/08/2008 15:41

לא. אם האופל ינצח את הדרקון הוא ישבור את כישור הזמן, יהרוג את הנחש הגדול ובלה בלה בלה. מבלבלים לנו עם זה ת'שכל בכל תקופת הספרים.

Dror
04/08/2008 16:16

מה!??!עכשיו אתה נכנס למשהו הרבה יותר עמוק........מימד הזמן יהרס לא יהיה דבר שיניע את העולם ואת התבנית.......לא יהיה קדימה ואחורה אנשים יחיו את העבר ואת העתיד שלהם??......להרוג את הנחש ולשבור את הכישור זה כמו לקרוע את התבנית....לא יהיו חוטים או שיהיו אבל הם לא יארגו לשום מקום...

exp
04/08/2008 16:21

זה בדיוק מה שאני אומר. התבנית וכל אלה היא העולם של הבורא. אם אדון האופל ישתחרר הוא ישמיד את העולם של הבורא ויבנה עולם שלו ובדמותו.

Dror
04/08/2008 16:24

נוו ואז יהיה 'כלאו של הבורא'.....חח.....העידן יגמר ע"י השמדת העולם של אדון האופל ויתחילו מחדש...

exp
04/08/2008 16:30

לא. בשביל לכלוא את הבורא אדון האופל יצטרך להביס אותו ולכלוא אותו. שניהם אלים ויש רק אחד מכל אחד מהם (תארו לעצמכם שנגלה אל שלישי ורנד יעביר את הנאמנות שלו אליו)

Dror
04/08/2008 16:45

אבל הבורא ברא את אדון האופל[נכון?]....מה הוא ברא אותו שווה לו??.....

exp
04/08/2008 16:53

לא. הבורא לא ברא את אדון האופל. שניהם היו בהתחלה של הכול. בריאיון ג'ורדן אמר שאנחנו יודעים הכל והעניין של האיזון, אדון האופל הוא האיזון של הבורא, אתה יודע, יענו, יינג וינג.

Dror
04/08/2008 17:10

כן....אז כמו שעידן שעןצב בדמות הבורא והוא מושפע מכוחו של אדון האופל אז גם עידן שיעןצב בדמות האופל יושפע מכוחו של הבורא.....וככה ללכול עידן יש סיכוי שווה שהעידן הבא ימשיך כדמותו.....

exp
04/08/2008 17:35

לא. אדון האופל היה כלוא ולכן לא היה יכול להשפיע על אף אחד מהעולמות של הבורא, אבל אז באה מיירין וקדחה את החור בכלא של אדון האופל. עד אז הוא לא יכל לעשות כלום בעולם.

Dror
04/08/2008 18:06

אז איך היו דרקונים לפני???.......היה רק את לואס תרין??..

exp
04/08/2008 20:35

ושוב אני אפנה אתכם לתיאוריה של בירגיט בקהילה האבודה. כמובן יכול להיות שמתישהו בין רנד ללואס תרין הבורא התערב וכלא את אדון האופל שוב בכלא שלם.

"המוות קל מנוצה - החובה כבדה מהר". ~ לאן מנדרגורן ("מחזור כישור הזמן").

מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה