השוואות בין גיבורי על

האמת שהרעיון לשירשור... עלה מתוך הדיון על גיבורי העל, וחשבתי שזה שווה שירשור בפני עצמו.
כל אחד שרוצה, מוזמן להעלות שאלה או השוואה בין שני גיבורי על שונים.הכוונה לא לDC מול מארוול בהכרח, את ההשוואות הללו החברות עשו במשך שנים.
אתן כדוגמא את באטמן מול וולברין:

קריטריון וולברין באטמן
מקצוע אפשרי בלש
וולברין הוא הבלש של הX מן. אם נתעלם מג'ין, ומהפרופסור עם הקסדה, וולברין הוא הX מן שיכול לעלות על עקבותיו של כל אחד אחר בזכות אותו חוש ריח מפותח.
בלש 
יש לו מלא גדג'טים טכנולוגיים שנעזר בהם על מנת להאזין לתדרים שונים, לאכן בGPS את מי שמעניין אותו
סמכות מעדיף להוביל או לעבוד לבד מעדיף להוביל או לעבוד לבד
יחס לאחרים סנוב- בעיקרון שונא כל אדם חדש בX מן... כמו החייל הוותיק בפלוגה שאף פעם לא אהב חדשים... רק שמבחינתו מי שאין לו נסיון כמוטנט ב300 שנה האחרונות הוא צעיר שעליו להוכיח את עצמו אי אפשר לאמר שהוא סנוב, אבל לא מראה יותר מדי אמון ביכולות של העוזרים שלו, וממעט במחמאות כלפיהם. 
שדים מהעבר  רסיסי זכרונות מהניסוי שבו השתתף ושבמהלכו השתילו בגופו את המתכת אדמנטיום רצח הוריו והנפילה שלו לתוך מערת העטלף כילד. 
אויבים  אינו מגלה סלחנות לאויביו, כל האמצעים כשרים בעיניו . אינו מגלה סלחנות לאויביו, כל האמצעים כשרים בעיניו.
התפרצויות זעם יש ... לכן מתרחק ומתבודד מכולם,ולא פעם שורט X על איזה קיר קשה לאמר, היות שבאטמן מדחיק את רגשותיו רוב הזמן.
אויבים קבועים סייבר טות' בלי קשר לחבורה של מגנטו או לזקיפים.  הג'וקר, הארווי דו פרצוף, הפינגווין.
רכב אופנוע מגניב  באטמוביל
הכלי טייס שלו, ואופנוע 

אם מישהו לא מסכים, רוצה להתייחס לעוד נקודות... מוזמן להגיב וכמובן להעלות נושא להשוואה או השוואה חדשה .

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

כל הכבוד ! מאוד אהבתי את ההשוואה - למרות שכמובן יש אויבים נוספים לבאטמן שלא התייחסת אליהם... אבל באמת נחמד

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

האמת שאני חייב שלא להסכים עם האויבים הקבועים של באטמן. באותה המידה יכולנו לרשום את ביין, פויזן אוייוי, ראז אל גול ועוד רבים נוספים (יש יתרון בלשחק ב- Arkham asilyum). אגב, לבאטמן יש צוללת.

נב. אני קטנוני

in the game of thrones you attack Naor, or you die!

נייט שייד, אם אתה טוען שאתה קטנוני, ומכל ההשוואה מה שהפריע לך זה אויביו הקבועים של באטמן  ...

אקח את זה כמחמאה... emo_40.png

שתי נקודות הפריעו לי, באטמן בהחלט מגלה סלחנות לאויביו, הוא אולי מאיים עליהם אבל לרוב זה לא הוא שעושה את "העבודה המלוכלכת", באטמן לא משתמש ברובים על בני אדם ובאופן כללי מעדיף להסגיר את הפושעים למשטאה+ הוכחוץ חותכות מאשר להאוג אותם, אז כן, הוא מחזיק את הג'וקר ומאיים להפיל אוו- אבל ברור שהוא לא יעשה את זה.

עוד דבר שהפריע לי היה שכתבת בקטגוריית "התפרצויות זעם" ש"קשה לאמר, לרוב מדליק את רגשותיו"- זה בדיוק חוסר בהתפאציות זעם, אז הייתי כותב, לא, אין כמעט כאלו.

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

מיסטבורן... לדעתי באטמן לא משתמש ברובים כחלק מהטראומה שעבר כילד... הוא לא רוצה להתקרב לכלי נשק חמים.
הסיבה שהוא מסגיר את הפושעים למשטרה, זה רק בגלל האמון הטישי שלו בגורדון ובתובע הכללי... שיכניסו פושעים לכלא.
באטמן הרי עזר לטהר את המשטרה משוטרים מושחתים. אם הוא רוצה שהמשטרה לא תסתאב שוב,וגם לא תפעל נגדו כמו פושע רגיל,אז הוא צריך להמשיך ולשתף פעולה עם המשטרה. 

אהבתי את ההשוואה יות ואני שונא את שניהם emo_25.png

אבל בנימה רציני, מבחינת הסרטים זה חצי מדוייק. מבחינת הקומיקס יש מלא טעויות. וולברין אוהב להיות חלק מקבוצה בעיקר ולרוב הוא לא המנהיג הוא רק מתנהג ככזה חחח... ועושה צרות בעיקר.

"...Fate is the word COWARDS use,

to describe the things they're too WEAK to change..."

(Professor Charles Francis Xavier)

הקומיקסים נמשכים לנצח... אין באמתל דרך להוציא מהם מידע.....

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

נצר, אז אין טעם להתייחס להיסטוריה של הדמות בקומיקס, אלא רק לפי הסרטים? 

גם אני בעד להתעלם מהקומיקסים...בגלל שלא קראתי אף לא קומיקס אחד. וגם לא אקרא. אם יש הבדל בין הקומיקס לסרט, לך לפי הסרט P:

שני גיבורים מעולים.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אי אפשר להתעלם מהקומיקסים כמו שאי אפשר להתעלם מהספרים שמדובר על הארי פוטר. זאת אותה מידה. וזה שהם נמשכים לנצח זה גם לא נכון. פשוט יש סדרות חדשות ומלא יקומים מקבילים אבל יש דברים שנשארים קבוע אותו הדבר.

אני מניח שאם הייתי קורא את הקומיקסים גם אני לא הייתי מרוצה אם מישהו היה מחליט פתאום שהוא מתעלם מהם...אבל המדיום של הקומיקסים ממש לא מושך אותי, ובכלל הוא לא ממש תפס בארץ. לא זאת אף זאת- ברור שבקומיקסים יש הרבה יותר מהסרטים, אבל אם להתעלם מהקומיקסים הסרטים מגדירים היטב את רוב הגיבורים. מגדירים מספיק טוב כדי שיהיה אפשר לדון עליהם גם דיונים רציניים ללא התחשבות בקומיקס. יתרה מכך, ההבדל בין הסרטים לספרים- למשל בהארי פוטר, או אם תרצה גם שר הטבעות- הוא מינורי. בדרך כלל מדובר בכמה קטעים מהספר שמורידים אותם בסרט...אולי שינויים מזעריים באופי של הדמויות...לא מעבר לכך. שני המדיומים בדרך כלל חופפים היטב. הקומיקסים, לעומת זאת...פשוט הולכים רחוק מדי יחסית לסרטים. זה נובע ישירות מהאופי של המדיום.

אני אמצה את הנושא כך, אם ניקח בתור דוגמא את הטרילוגיה של באטמן- היא הגדירה היטב גיבור, אויבים, עלילה ועולם. בהתבסס עליה, ועליה בלבד, אני יכול לבנות בעיני רוחי את הדמות של באטמן על כל הסובב אותה. והיא תהיה שונה מזו שיש למי שקורא את הקומיקסים- אפילו חסרה לעומתה, אין ספק. אבל האם זה משנה לי? מבחינתי הטרילוגיה מגדירה את באטמן, וההגדרה הזו לגמרי מספקת אותי. כיוון שכך, אני יכול לבחור להתייחס אל באטמן רק לפי טרילוגית הסרטים. וכך אני בוחר. עכשיו תראו, מי שקרא את הקומיקסים מוזמן לדון על הקומיקסים...אבל אני לא מתכוון למשוך ידי מדיונים על גיבורים שהוגדרו, מבחינתי, לפי הסרטים בגלל שהם הוגדרו בהם בצורה שונה מבקומיקס. גם לא אכפת לי מה מסופר בקומיקס- אולי הקומיקס קדם לסרט, אבל אני בוחר את ההגדרה של הסרט להיות ההגדרה האמיתית, מבחינתי, ואני יכול לעשות את זה דווקא בגלל המרחק הגדול בין הסרטים לקומיקסים. והוא קיים, רק תראו כמה גדול המרחק בין התפיסה שלי את וולברין ובין התפיסה של נאור אותו. עכשיו, מי שרוצה לדון בגיבורים לפי הקומיקסים בלבד, או לפי הסרטים בלבד, יכול לציין את זה באשכול שהוא פותח. בנוגע לאשכולות מעורבים- אני מתכונן לדון בהם בגיבורים אך ורק על סמך הסרטים- ואנא, אל תנסו להתווכח איתי, לתקן אותי או לדון איתי על סמך הקומיקסים- וגם אני לא אעשה את זה עם מישהו שאני רואה שהוא מגדיר את הגיבורים לפי הקומיקסים. ככה יהיה הכי נוח לכולנו. אני מקווה, לפחות. אתה רואה, נאור, אני בהחלט יכול להתעלם מהקומיקסים- כך אני עושה, וכך גם אעשה :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

טוב... למי יש רעיון להשוואה חדשה? 

אני חושב שאתה טועה שלג. ובגדול. הקומיקסים הם המחשבה העיקרית והיחידה. הסרטים הם עוד מידיה שבהם מועבר הסיפור אך בסופו של דבר זה כמו להגיד שאני מתעלם מהמקור לעומת החיקוי או מחליט להתחשב בספרים הראשונים בסדרת מחזור כישורי הזמן לעומת ההמשך אותו לא קראתי. אם אינך בקיא בקומיקס או במה שהוא מייצג זאת אך ורק בעיה שלך. אין אתה יכול לבחור להתעלם ממה שמהווה המקור לסרטים רק בגלל שאינך מבין או חפץ להתמצא בו. זהו הכור והלב של הסיפור ואילו בסרט מוצג לך משהו שהוא חצוי ואינו מדוייק או נקודת מבט או דעה שבה הבמאי או התסריטאי מחזיקים אותה הם רוצים לספר\להראות. לצורך ההשוואה קח את הסרטים של מבוכים ודרקונים (הלא מוצלחים בעליל) האם אתה יכול להגיד באמת שהסרטים הללו מיצאו מבחינתך את הסאגה או הישורת הזאת? אם כן, אתה צר אופקים ומסרב לראות את האמת רק כי נוח לך להתעלם ממנה.

אתה יודע מה? נצא מנקודת הנחה שהסרט אכן מדוייק להפליא. אתה מתעלם מההמשך שהוא הקומיקס כי אתה לא מכיר אותו? זה לא שזה כמו באפי שזאת סדרת טלויזיה שעברה לקומיקס כי סגרו את הסדרה. לא! זה ההפך! קודם היה פה הקומיקס והוא המקור ולב הסיפור. אין זאת שאלה של בחירה אלא של עצימת עיניים. אתה יכול להגיד שאינך יודע מה הקומיקס אומר. או שאתה בוחר לדון מצידך רק במה שהיה בסרטים אבל אתה לא יכול לבחור להתעלם מהקומיקס רק כי איך מבין אותו, כמו שאינך יכול להתעלם מהמשך הספרים כישורי הזמן כי אינך מכיר אותם. לצורך דיון על דמות כמו טיריון לאניסטר או ריצ'ארד סייפר אין אתה יכול להתעלם מכול המידע העומד לרשותך (באופן התייחסותי רק למקור, כלומר, מה שיוצר הסדרה החליט ופירסם). באותה מידה, לאחר שידידתנו רולינג הרסה ואמרה שדמבלדור גיי והיא היוצרת שלו והקובעת בכול הקשור לנושאיו אין אתה יכול להחליט להתעלם מהעובדה אלא רק לעצום עיניים ולהתעלם מהאמת.

מיסטבורן... לדעתי באטמן לא משתמש ברובים כחלק מהטראומה שעבר כילד... הוא לא רוצה להתקרב לכלי נשק חמים.
הסיבה שהוא מסגיר את הפושעים למשטרה, זה רק בגלל האמון הטישי שלו בגורדון ובתובע הכללי... שיכניסו פושעים לכלא.
באטמן הרי עזר לטהר את המשטרה משוטרים מושחתים. אם הוא רוצה שהמשטרה לא תסתאב שוב,וגם לא תפעל נגדו כמו פושע רגיל,אז הוא צריך להמשיך ולשתף פעולה עם המשטרה. 

זה לא באמת משנה...

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר