ארכיון: מד"ב ופנטזיה- מעבר השאמאן (בן החייל 1)

טרילוגיית "בן החייל" היא היחידה שרובין הוב כתבה שאינה מתרחשת  בעולם של ששת הדוכסיות או גשם הפרא.

העולם הוא מעין שילוב של מערב פרוע יחד עם כיבוש ספרדי.

בעולם זה הבן הראשון של משפחת אצולה הוא היורש, הבן השני הוא החייל שנשלח לשרת (לרוב כקצין) ולפאר את שם המשפחה.

הגיבור שלנו הוא נוואר, שנולד כבן שני, אביו היה אף הוא בן שני של אציל, ולרוב גורלו של נוואר היה עתיד להיות חייל פשוט.

אלא שבתקופת שירותו של אביו, כשהמלך שלח את צבאו להילחם בבני המישורים ולהרחיב את הממלכה למזרח, הוא גם החליט לקדם קצינים וחיילים מצטיינים להיות אצילים (מה שיכוני "אצילים חדשים" או "ברוני הקרב"), ועל ידי זה הוא יוצר לו תמיכה בקרב האצולה (החדשה בעיקר, עם איבה מסוימת אצל האצילים הותיקים).

וכך נוואר עתיד, כבן שני של אציל, להישלח לאקדמיה הצבאית, ולאחר לימודיו לשרת בעמדה כלשהי במזרח כמפקד.

נראה שהוב החליטה כאן לחזור על "המתכון" של "הרואים למרחק"- עם שינויים.

העולם שהוב בונה הוא מרתק, יש בו קסם של בני המישורים, וכן עם נוסף, אכנה אותם "ספקים" שהם בעד לחיות בטבע כפי שהוא, בלי להרוס את היערות (די ירוקים, אה?).

בניגוד לסידרה האחרונה שהוב כתבה (רשומות גשמי הפרא), פה מתחברים לדמויות וחובבי הוב לא ירצו לוותר על הסידרה (לפחות מהספר הראשון שקראתי).

אם זאת, ההתחלה היא די איטית, לא משמימה כמו 50 העמודים הראשונים של "ספינת הקסם" - אבל בהחלט צריך סבלנות בפתיחה.

הספר לא תורגם, ואין לנו כוונה כרגע להמליץ לאופוס על תרגום, אבל הוא בהחלט מועמד בהמשך

מנהל הפורום
250+

כתבתי המלצה גם על הטרילוגייה, אם זה מעניין מישהו זה הלינק :) http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=543206&blogcode=13503253

היי אורן,

בעקבות בדיקה ולקטורה הוחלט לוותר על הסדרה. כמו כן, אם אתה מציע את עצמך כמתרגם וכותב הודעה שלך בפייסבוק, דאג לבדוק שהיא נקייה משגיאות. רושם ראשוני, אין מה לעשות, הוא דבר חשוב מאוד.

טעות הייתה לא לתרגם אותה, קהל הקוראים בישראל היה מת עליה. לאורך כל הקריאה שלי אני בטוח לחלוטין שזה משהו שריאלי לחלוטין, אבל הם לא רשמו לי מייל חוזר (שלחתי להם דרך הש"ל באתר של אופוס). וכן, הצדק עימך :)

אם לא הוחזרה לך תשובה, אז זה לא בסדר. אני יודע אישית שחוזרים שם לכל אדם ואדם.

בכל מקרה, הייתה מחשבה לתרגם את הספר. הוא הועבר לעריכה ולא צלח אותה. אולי יהיה רצון שוב בעתיד. כרגע לא. אתה מוזמן להציע את הספרים האלו גם להוצאות אחרות. אני מקווה שהן יענו לך.

גם אני מאוד נהנתי מהטרילוגיה הזו, לצערי- נראה שהרבה אחרים (בעיקר נשים)- נהנים ממנה פחות, וזה חבל.

מנהל הפורום
250+

אני התחלתי את הראשון והתייאשתי באמצע..אולי אני אנסה שוב מתישו...

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

דווקא אני זוכר שהתלהבת כשהתחלת לקרוא אותה

מנהל הפורום
250+

הרעיון מצוין, ההתחלה מגניבה אבל אז זה איכשהו...מתמסמס...

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

זה ממש לא מתמסמס, בשנייה שהגיבור עובר את הילדות שלו ומתבגר הספר לא מפסיק לרוץ במשך אלף שמונה מאות עמוד, אבל זה כבר אובייקטיבי :)

הגעתי לקטע אחרי שהוא מתבגר :P

נראה לי..

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר