ארכיון: מד"ב ופנטזיה- ביקורת הערפילאים - האימפריה האחרונה

מאת נמרוד

הספר "הערפילאים - האימפריה האחרונה" הוא הספר הראשון מתוך טרילוגיית "הערפילאים", זהו הספר השני שיצא לאור על ידי ברנדון סנדרסון, לאחר ספרו "אלנטריס".

 

הציפיות שלי מהספר היו מאוד גבוהות לפני שקראתי את הספר, ציפיתי להרבה ואכן הספר הצליח לעמוד ברף הגבוה ולא הכזיב (דבר לא פשוט בכלל כשיש כבר ציפיות גבוהות).

 

מהתחלת הספר שמים לב שיש לנו מעין "אושן 11". קבוצת פושעים נבחרת לצורך ביצוע ג'וב שכמוהו עוד לא נראה - הפלת האימפריה האחרונה. בתפקיד דני אושן - קלסייר, פושע מבריק, עוד מספר חברים ותיקים מצטרפים ובנוסף עוד נערה מפוחדת בשם וין (הבחורה שמופיעה בכריכה של הספר) שכל חיה עד עכשיו היו חיים אומללים מאוד.

צוות מיוחד זה הוא לא סתם עוד חבורת נוכלים מתוחכמים, אלא צוות מיוחד כשכל אחד מהם בעל יכולות מיוחדות.

 

יצירת העולם מאוד מעניינת. העולם האכזרי של האימפריה האחרונה שנשלט על ידי רודן עריץ במעמד של ממש כמעט אל, תחתיו כפופים מספר גופים שבעזרתם הוא שולט בכל מה שקורה בכל האימפריה האחרונה במשך אלף השנים האחרונות.

משפחות האצולה נהנות ממעמד די גבוה ונהנות מחופש פעולה. המדוכאים הם הסקאא, גזע שמאוד דומה לבני האדם, אך חייהם הם חיי עבדות קשים ואכזריים בידי מעמד האצולה.

כל העולם שנבנה מסביב מאוד מעניין ומקורי ושמים לב שהעולם נבנה בקפידה, כולל מספר גזעים מרתקים שהמידע עלייהם מתגלה לאט לאט.

הכניסה לעולם שברנדון יוצר היא הדרגתית, ככל שמתקדמים מגלים לאט לאט הרבה דברים חדשים על העולם וגם על מערכת הקסם.

 

מערכת הקסם היא יצירה מאוד מקורית מעניינת בפני עצמה, "הקסם" בעולם מגיע ממתכות. מאוד אהבתי שבמערכת הקסם לכל דבר יש היגיון והשלכות, שום דבר לא קורה סתם. רואים שנעשתה עבודה רבה מאוד בחשיבה על יצירת הקסם וגם בסוף הספר יש עוד דברים שעדיין לא התגלו לחלוטין ובכל ספר אמורים לגלות עוד ועוד אלמנטים ממערכת הקסם בעולם .

בעזרת מערכת קסם משכנעת וכתיבה מעולה הקרבות בספר הם די מרשימים ומרגישים ממש כאילו שאנחנו בסצינה של סרט אקשן.

 

סגנון הכתיבה טוב מאוד ומרענן, מתובל בהומור טוב. העלילה זורמת כל הזמן בקצב טוב וממש כיף לקרוא את הספר.

דבר שמאוד אהבתי הוא שבתחילת כל פרק מסופר לנו עוד סיפור מלפני 1000 שנים.

 

לסיכום: הספר מעולה, אבל אם צריך לתאר אותו בקצרה, אז הוא מאוד כיפי לקריאה והוא פשוט מבריק.

לכן ציון כללי 9.5/10 בסולם נמרוד.

מנהל הפורום
250+

ההההואאא מתתתת פשוט לבכות!!!!

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר