דיון: מחסום קריאה?

תמיד שאני קורא, יש לי איזה קטע שבו אני ממש מתקשה למצוא את החשק להמשיך ולקרוא. תמיד חשבתי שזה קשור לספר או לסיפור או לדרך הכתיבה או ההובלה של הסיפור אבל לאחרונה אני גם מוצא את עצמי חווה את אותה תופעה עם ספרים שקראתי כבר ונהנתי וגמעתי אותם עד תום. 

התחלתי למשל, לראות את שיר של אש ושל קרח שוב, לקראת הסדרה והספר החדש "ריקוד עם דרקונים" ועוד שלל סיבות טובות. אבל לקראת סופו של הספר הראשון (!!!!) אני חווה את אותו הקושי וקשה לי לסיים.

מישהו חוה או חווה את אותה התופעה? אשמח לטיפים או חוויות... כי בנתיים אני מכריח את עצמי להמשיך, לעיתים אני ממש תופס גל אבל זה עובר מהר חחח...

"...Fate is the word COWARDS use,

to describe the things they're too WEAK to change..."

(Professor Charles Francis Xavier)

טיפ בנושא אין לי אבל גם אני חווה את זה הרבה, כל כך הרבה שבזמן האחרון מאוד קשה לי לקרוא ספרים (בשיר של אש וקרח במיוחד בגלל שכל פרק זה דמות חדשה ושובר את כל הרצף של הקריאה (למרות שיש חלקים שבהם אני ממשיך בלי הפסקה)) במקרה שלי אני חושב שזה כן קשור לסוג הספר וצורת הכתיבה כי יש ספרים מסוימים שאני פשוט לא יכול לעזוב כשאני קורא ואחרים כמו עכשיו כשאני קורא את תיקי דרזדן שאני נופל על קטע קטן משעמם במיוחד שבפשוט גורם לי לעצור ולהפסיק לקרוא וכל פעם שאני חוזר אליו אני כאילו תקוע במקום ולא יכול להמשיך :\ בThe Alloy of Law הרביעי של הערפילאים אני תקוע כבר חודשים בקטע כזה שעצר אותי...

אני מסכים. בששאוש"ק בעיקר קשים לי הפרקים של בראן וג'ון. פשוט לא התחברתי אליהם. סאנסה גם לא פשוטה חחח...

אני מסכים איתך, בעיקר לגבי הדברים על שאוש"ק - אני למשל ממש נפלתי בפרקים של בראן (לפחות האלו מהספר השלישי - אני לא אגלה לך למה), מה שעשיתי זה פשוט לרפרף עליהם ולהגיע לפרק של דמות מגניבה.

בכלל, לדעתי הפיתרון זה להריץ את הקטעים הקשים.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אבל אז מפסידים המון מידע...

גם לי זה קורה הרבה בזמן האחרון.

אני חושבת שזה נובע, מלבד הכתיבה של הספר - 

שאנחנו פשוט רגילים מדי למידע שמוזן במהירות: סדרה או סרט.

(מישהו אמר היפר אקטיביות?)

אני לפעמים קוראת ברפרוף קטעים משעממים או יצא לי כמה פעמים לדלג בספרים.
אני משתדלת שלא לעשות את זה יותר מדי, אבל לפעמים רק כך אני מצליחה לסיים ספר.

אה עוד משהו שחשבתי עליו - יתכן שזה גם קורה כשאתה קורא סדרה ארוכה, הצורך לעקוב אחרי כל העלילה ולזכור את כל הפרטים, אתה די "רווי" בסדרה, וצריך קצת מנוחה.

מוריין, שומרת הרשומות במגדל הלבן, משברת העולמות, המרשעת הקהילתית.
הצטרפו לפורום מדע-בדיוני ופנטזיה

הומר,עליך להקשיב ללב שלך, ולא לקולות שבתוך הראש שלך! 
מה שלא הורג אותך-עושה אותך מוזר יותר.. emo_26.png
סרטים לא הופכים אנשים לפסיכופטים, אלא הופכים אותם ליותר יצירתיים.

מנהל הפורום
250+

מוזר לי. אני נלחם בקטעים הללו, פעם הייתי מהמדלגים ופיספסתי קטעים מאוד טובים חח...

האמת היא שלא קרה לי כמעט שהיו קטעים שלא רציתי לקרוא. זה קרה לעיתים נדירות במכ"ה, ולפעמים גם בששאוש"ק, אבל אני לא אוהבת את שיטת הרפרוף כי זה משום מה פוגם לי בחוויה הכללית.

מה שכן קורה לי זה תקופות של יובש שבהן לא מתחשק לי לקרוא בכלל. במקרים כאלו אני פשוט מגלה שאם אני מכריחה את עצמי לקחת ספר בכל זאת ולהתחיל לקרוא, באיזשהו שלב נשאבים פנימה והתקופה נגמרת.

"המוות קל מנוצה - החובה כבדה מהר". ~ לאן מנדרגורן ("מחזור כישור הזמן").

מנהל הפורום
20+

לי זה קורה כשהספר נסחף אל דמויות ומקומות פחות מעניינים - למשל במכ"ה שיש שם קטעים שמדברים ב100 עמודים על דמויות שאני פחות אוהב...... אבל בדרך כלל במכ"ה אני קורא הכל, שם הקטעים חשובים....

אבל כשמדובר בקטעים של בראן בשאוש"ק.........................

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

קורה הרבה, בעיקר כשקוראים יותר מדי וצפןף מדי.

הפיתרון שלי הוא לקרוא ספר קליל יותר,גם אם זה באמצע ספר אחר, ואז להמשיך.

אני ממש נגד הקטע של רפרוף, הורס לי את כל חווית הקריאה...

ווכה נוצר מצב שאני תקוע כבר חודש בספר ה-17 של מכ"ה :)

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

אאני מדלגת אוטומתית - גיליתי את זה כשמישהו אמר לי שאשתו של הנוסע בזמן מלא קטעי מין ואני לא זכרתי,
מתברר שפשוט אני מדלגת על תאורים ובזמן האחרון כשאני שמה לב לזה אני משתדלת להפסיק...
אבל ששאו"ק אני לא קוראת עד שמרטין לא יסים את הספרים וכשכן קראתי (את 1 2 ו3) אני דווקא אהבתי את הגיוון הדילוגים מדמות לדמות

הי תראו הנה חתולה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר