ספינות!

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

סיימתי ריקוד עם דרקונים. מתחיל מחדש את ג'הרג. בעיקר בגלל שזה ספר קליל ונחמד וגם בגלל שעוד לא הספקתי לקרוא את השלישי שלו.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אגב, מישהו רוצה לפרט לי פחות או יותר באיזה תקופת זמן מתרחשות הטרילוגיות הבאות בספרים של הוב בהשוואה לטרילוגיית הרוצח? (לפני, אחרי, או מקביל?)

Hear Me Roar

סיימתי ג'הרג. מסיים את ינדי בתוך כמה דפים. מתחיל אחר כך את טקלה.

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אתה אוהב את זה?

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

אני יודע ששאלת את נצר, אבל אני אהבתי אותם. אחלה ספרים :)

הבנתי שיש עוד שלא תורגמו. אולי מתישהו אני אגיע אליהם.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

העניין הוא שהוא קנה את זה בגלל שאני הייתי בטוחשהואיאהב את זה..אני מקווה שההמלצה שלי הייתה נכונה...

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

אגב, מישהו רוצה לפרט לי פחות או יותר באיזה תקופת זמן מתרחשות הטרילוגיות הבאות בספרים של הוב בהשוואה לטרילוגיית הרוצח? (לפני, אחרי, או מקביל?)

אחרי

הספינות החיות רק מאזכרות פה ושם אירועים (אבל אפשר לקרוא ממש בנפרד).

האיש הזהוב זה המשך של הרואים למרחק (15 שנה אחרי), והוא גם מסתמך על אירועים שהיו בספינות החיות.

מנהל הפורום
250+

שלג, ציינתי שאני עוד מחכה לשמוע ממך איך היה קודקס אלרה? (אם אפשר ביקורת?)

מנהל הפורום
250+

תשמעו, הסגנון של סטיבן בראסט לא רע בכלל. לא פנטזיה מסובכת או אפלה במיוחד - נראה כמו סגנון ליותר צעירים. אני בכל מקרה מאוד נהנתי ממנו כספר של חצי יום בערך...

סיימתי את טאלטוס, הספר הרביעי שיצא בעברית, מתחיל את בני אנאנסי.. שעד עכשיו לא נראה נחמד במיודח

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אממ איך היה קודקס אלרה? סדרה מאוד נחמדה. אם הייתי צריך להשוות אותה לסדרה אחרת, הראשונה שעולה לי בראש היא הבלגריאד של אדינגס, רק שקודקס אלרה קצת יותר בוגרת, עגולה ומודעת לעצמה.

זה סיפור התבגרות קלאסי. כן, שוב נער חווה שהופך לשליט דגול. אבל בעוד קו הסיפור עצמו לא מקורי במיוחד, העולם הוא אחד העולמות הפחות גנריים שנתקלתי בהם. זה לא עולם מאוד גדול, הסיפור עצמו מקיף בסך הכל חלק מיבשת אחת ועוד קצת מיבשת אחרת. אבל בתוך המסגרת הזו נכתב עולם וגזעים מקוריים לגמרי. מערכת הקסם מבוססת פוקימון, מאוד נחמדה :) אלרה- הממלכה האנושית- מבוססת על מוטיבים רומאים, ולא בכדי שהרי emo_25.pngבספר השישי נרמז שהמייסדים של אלרה היו אנשי הלגיון התשיעי- הלגיון האבוד- ביחד עם הנספחים שלו, שנעלם מכדה"א והופיא באלרה. למעשה, מוסבר שכל הגזעים בעולם של אלרה מקורם ב'נודדים' שהלכו לאיבוד מהעולם המקורי שלהםemo_25.png

אז חוץ מהאנושיים יש את אנשי הקרח, המארת', ה- Canim וה vord. הגזע הכי מגניב הוא הוורד, כמובן. הוא emo_25.pngמבוסס על חרקים שנשלטים על ידי מלכה- נמלים/דבורים, הוא משמיד את כל מי שעומד בדרכו, משתלט על עולמות ומשתמש בלוחמה שיבוטית גנטית מתקדמת- זאת אומרת, שהמלכה יכולה ליצור ולשבט וורד מותאמים גנטית לשדה הקרב ולאויב שהיא נלחמת בו לפי הצורך. זה כולל וורד מעופפים, וורד עכבישים, וורד רכיכות משתלטים על יצורים אחרים (כן, בקודקס אלרה יש גם יירקים!) וורד לוחמי קרקע מסוגים שונים, וורד מפלצות ענק ועוד...emo_25.png והוא לגמרי אחד הגזעים הכי מקוריים ומגניבים שקראתי. וכנראה שהיו עוד הרבה גזעים שאלרה השמידה. אז מהבחינה הזו הסדרה אחלה.

כמו שצפריר אמר (זה היה צפריר, נכון? או אולי בעצם אתה?) רוב הסדרה היא קרב אחד גדול. וזה נכון. ולפעמים זה אפילו היה קצת מתיש. אבל באופן כללי מאוד נחמד.

הדבר הכי רע, לדעתי, בקודקס הוא ריבוי צירופי המקרים המדוייקים. פעם אחרי פעם, ההצלה מגיעה בדיוק שבריר שנייה לפני שהאסון מכה בגיבור. לא פעם, לא פעמיים. שוב ושוב ושוב. אני חושב שזה הדבר היחיד שמוריד מהאמינות של הסיפור.

מהבחינה הרומנטית גם אין לי תלונות. יש מספיק, אבל לא יותר מדי. אולי בסוף הכל מסתדר קצת יותר מדי טוב, אבל גם סוף טוב זה נחמד.

בשורה התחתונה, האם אני ממליץ? כן. זו סדרה מאוד נחמדה. לא פורצת דרך, לא חובקת עולם, אבל בהחלט אחת שכיף לקרוא.

אייל, עוד משהו?

"פחד חותך עמוק מחרבות"

אני סיימתי לאורך שישבת את בני אנאנסי - שוב קשה לי לחוות דעה על ספר של ניל גיימן. הסגנון מאוד לא ברור לי (עדיין) ובכל זאת היה נחמד לקרוא אותו.

אחר כך התחלתי וסיימתי את אינקרסרון - ספר שנראה די כמו פנטזיה מהסוג היותר קליל אבל בסופו של דבר עשה עליי רושם טוב. עלילה נחמדה, עולם מעניין (ולדעתי אפילו די מקורי). הגיבורים אולי לא כל כך מגניבים ועמוקים, אבל זה בסדר.

עכשיו התחלתי את 'משחקי אצולה' בינתיים עושה רושם טוב.

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

בשורה התחתונה, האם אני ממליץ? כן. זו סדרה מאוד נחמד. לא פורצת דרך, לא חובקת עולם, אבל בהחלט אחת שכיף לקרוא.

אייל, עוד משהו?

לא, זה מספיק. תודה emo_01.png

מנהל הפורום
250+

משחקי אצולה נראה ספר ממש חמוד, איכשהו קצת חסרה לי ההרגשה שמה שקורה בספר הוא חשוב במיוחד, כלומר הספר נותן את ההרגשה שמדובר בדמות נחמדה, שיוצאת למשימה קשה... וזהו בערך. לא ממש אכפת מהמשימה, הוא לא בדרך להציל את העולם או המדינה או אהובתו... רק סתם משימה-קשה-מאוד.

לאיודע.

בינתיים אין הרבה זמן לקרוא...

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

משחקי אצולה הוא גדול...

אני מניח שאין לך את הספרים הקודמים בסדרה?

כרגע אין לי את הפנאי לקרוא אז הלהב עצמו מחכה כבר המון זמן...

בכל מקרה, נראה לי שאני אעבור למפות במראה שאני חייב להחזיר לבת אל באייקון :P

עבור לעמוד
... , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר