ארכיון - מכ"ה: תקציר "מחזור כישור הזמן"

איפה אני? מדע בידיוני ופנטזיה » מחזור כישור הזמן » פורום הקהילה » תקציר מחזור כישור הזמן

תקציר מחזור כישור הזמן

greySnow
הצטרף 10/08/2009
הודעות 2,145

17/06/2011 12:27

מאחר שהתחלתי לקרוא את הסדרה מחדש, חשבתי לכתוב את התקציר המלא של כל הספרים, מאחר שלפי ניסיוני הסדרה כל כך ארוכה שמתישהו שוכחים מה קרה בספרים הראשונים. יותר מכך, אם מישהו ירצה לקרוא את הספרים האחרונים בלי לקרוא את כל הסדרה שוב, זה יהיה לו לתועלת.

ברור לי שיהיו פרטים שאני אשכח מדי פעם, אז פשוט תגיבו ואני אערוך.

1+2- העידן החדש+ עין העולם: אנחנו מתוודעים לחיים בשני נהרות ולגיבורים הראשיים: רנד, מאט, פרין, נינאב ואגווין. אל הכפר מגיעה אאס סדאי והעוצר שלה- מוריין ולאן. כולם מתכוננים לחגיגות חג הבלטיין. יום לפני החג רנד ואביו חוזרים לחווה שלהם, שם הם מותקפים בידי טרולוקים. רנד מצליח להימלט יחד עם אביו אל הכפר, שמתברר שגם והא הותקף בדגש על הבתים של פרין ומאט.

מוריין מצילה את אביו הפצוע של רנד ומסבירה לשלושת הנערים שהם צריכים לעזוב אחרת הטרולוקים יתקפו שוב. בדרכם החוצה מהכפר אגווין ותום- להטוטן נודד מצטרפים אליהם. לאחר שהם מגיעים לעיר מסויימת נינאב מצטרפת אליהם והם פוגשים את מין. הטרולוקים רודפים אחריהם וכדי להימלט הם נכנסים לעיר נטושה- שדאר לוגות, שמשהו אפל ומרושע השתלט עליה. כולם מצליחים לברוח מהעיר אך הם מתפצלים- פרין עם אגווין, מאט עם רנד ותום ומוריין עם לאן ונינאב. כמו כן מאט לוקח פגיון מקולל מן העיר.

לאחר ההתפצלות הם הולכים בנפרד- פרין ואגווין טועים בדרכם ופוגשיו באליאס מאצ'רה שמתקשר עם זאבים. הוא מצטרף אלים כדי ללוותם לעיר הבירה של אנדור- קאמלין. בדרכם הם פוגשים בבני העם הנודד ומצטרפים אליהם לזמן מסויים. פרין מתחיל להבין שגם הוא יכול לתקשר עם זאבים. בשלב מסויים שלושתם נפרדים מהעם הנודד והולכים אל קאמלין תוך התחמקות ממרגלים של אדון האופל- עורבים, שיכולים לתקוף אותם באלפים ולחסלם. לאחר כמה זמן הם מגיעים לסטנדינג שם הם נחים, אך אויה- למקום מגיע גדוד של ילדי האור. לאחר קרב קצר ילדי האור שובים את פרין ואגווין והורגים זאב אחד.

בינתיים, רנד מאט ותום עולים על ספינת נהר שעוד נפגוש בקפטן שלה בהמשך הסדרה. (גם את השם שלו שכחתי!) הם יורדים בגשר לבן של הם מותקפים בידי מירדראל. תום נלחם במירדראל ומאפשר למאט ורנד לברוח, הם מתחילים לנדוד לאורך הדרך הראשית עד שהם מגיעים לקאמלין. בדרכם הם עובדים בפונדקים מזדמנים- רנד כנגן חליל ומאט כלהטוטן.

בינתיים מוריין לאן ונינאב עוקבים אחרי פרין ואגווין מכיוון שמוריין לא יודעת היכן נמצאים רנד ומאט, ששילמו לקפטן של הספינה במטבעות שדרכם מוריין יכלה לאתר אותם. מוריין מאתרת את פרין ומצילה אותו ואת אגווין במבצע נועז. הם ממשיכים לקאמלין.

מאט ורנד, שחושבים שטום מת במאבקו במירדראל, מגיעים לקאמלין שם הם נפגשים באוגייר- לויאל. (ד"א, לויאל זה נאמן באנגלית, מה שמתאר די טוב את לויאל. חבל שבעברית מפסידים את כל משחקי המילים.) רנד הולך לצפות בתהלוכה שמביאה את הדרקון הכוזב לוגיין ובניסיונו למצוא מקום תצפית טוב הוא עולה על חומה שמקיפה את הארמון, שם מפתיעה אותו יורשת העצר- אליין. לאחר שהוא נופל פנימה הוא נפגש עם המלכה ולבסוף חוזר לפונדק ברכת המלכה, שם הוא מאט ולויאל מתארחים.

מוריין וחבורתה מגיעים לקאמלין לבסוף ופוגשים את רנד מאט ולויאל, ומשם ממשיכים ביחד דרך 'הדרכים' - מעין רשת של דרכים שמאפשרת תנועה מהירה- אל ארצות הגבול. בעודם בדרכים הם נלחמים בטרולוקים (וכך מגלים כיצד הטרולוקים הגיעו אל קאמלין ושני נהרות) וחומקים בעור שיניהם ממאצ'ין שין- הרוח השחורה, יצור האימה שבגללו הפסיקו להשתמש בדרכים.

מארצות הגבול הם ממשיכים אל המיצרים בניסיון למצוא את עין העולם והאיש הירוק, זאת בעקבות חיזיונות שהיו לשלושת הנערים. אם הם לא יגיעו בזמן אדון האופל ינצח. לאחר מסע מתיש וחמיקה ממפלצות למיניהן (כולל תולעים איימתניות שלא ברור מה הן בדיוק) הם מגיעים אל עין העולם ופוגשים את האיש הירוק. שם מתברר שהדבר אותו הם אמורים להציל הוא תמצית מזוקקת של סאידין (וסאידר? אני לא זוכר) שאם הארורים ישיגו אותה הם יוכלו לפרוץ את כלאו של אדון האופל.

בעין העולם רנד נלחם בארור אגינור (היוצר של רוב יצורי האופל) והורג אותו. כמו כן האיש הירוק נלחם בארור בלטמל והורג אותו תוך כדי שהוא מת גם כן. החבורה חוזרת אל פאל דארה בשאינר וכאן נגמרת עלילת הספר הראשון. (שני כרכים בעברית)

3+4 החיפוש הגדול+ קרן ואלר

בעקבות האירועים בספר הקודם, כס האמירלין- סיואן סנצ'ה ופמלייתה מבקרים בפאל דארה, היכן ששוהה החבורה. לאן מדריך את רנד בסיף, פדן פיין- חבר אופל שזוהם במשהו עוד יותר נתעב בשאדאר לוגות נכלא בעיר. יצורי אופל פולשים לעיר ומשחררים את פדן פיין, שגונב איתו את קרן ואלר והפגיון של מאט. האאס סדאי מאפשרות למאט לשרוד לזמן מה אולם עליו להחזיר את הפגיון במהירות אחרת ימות. למרדף אחרי פדן פיין יוצאים רנד פרין ןמאט יחד עם לורד אינגטר שמנהיג חבורת שאינרים במרדף.

נינאב ואגווין הולכות אל המגדל הלבן יחד עם מוריין כדי להתחיל בהכשרתן לאאס סדאי. אל המגדל הלבן מגיעה גם מין, אישה שיכולה לראות הילות ותמונות מעל אנשים המנבאות מה יקרה להם, ויורשת העצר של אנדור, אליין. נינאב הופכת למקובלת בלי לעבור את שלב החניכות.

רנד, לויאל והורין- הרחרחן שמדריך את הקבוצה עקב יכולתו לעקוב אחרי פושעים נפרדים מהשאר דרך שער שמעביר אותם לעולם אחר. רנד חושב שזה באשמתו כי הוא נגע בטעות בסאידין אך אגווין חולמת שאישה מסתורית אחראית למקרה. בעולם המקביל השלושה מתקדמים בקצב מהיר בהרבה מאלו שנשארו בעולם המקורי. בינתיים רנד פוגש בבעלזמון בעולם החלומות(=טל'ארנ'ריוד) שם הם נלחמים, ואנפה מוטבעת בכף ידו של רנד. אחרי כן הם פוגשים באישה מסתורית בשם סלין ורנד מצליח להחזיר אותם דרך שער אחר לעולם המקורי, אך כעת הם מגיעים למקום הנמצא הרבה לפני פדן פיין כמו גם השאינרים. הם מחכים שם עד שפדן פיין מגיע, ואז מתגנבים אל מחנהו של פדן פיין וגונבים (יותר נכו, מחזירים) את הפגיון וקרן ואלר.

בינתיים מתקדמים השאינרים שנותרו מאחור בהדרכתו של פרין, שמעמיד פנים שהוא רחרחן אך באמת נעזר בכישורי הזאבים שטמונים בו כדי לרחרח ולאתר את פדן פיין כמו גם לשאול זאבים אחרים לאן הוא הלך.

רנד מגיע יחד עם קבוצתו אל קאירהיין שם סלין עוזבת אותו במפתיע. רנד מתחיל להיות מעורה במשחק הבתים ופוגש את טום, שנחשב על ידי רנד למת בעקבות מאבקו במירדראל בגשר לבן. מתברר שברגע שרנד ומאט ברחו המירדראל עזב את טום. טרולוקים טוקפים את רנד ומאט, שתוך כדי מנוסה מחריבים את בית גילדת הזיקוקים בקאירהיין. פדן פיין משיג שוב את הפגיון וקרן ואלר. אהובתו ותלמידתו של טום, דנה, נרצחת בעבור המעורבות של טום עם רנד.

אוה, גיליתי שבויקיפדיה באנגלית מפורטות עלילות הספרים מה שעומד להקל עלי. למשל- נזכרתי להיכן חזרה החבורה! (פאל דארה, שאינר)

קבלו תיקון- זה ממש מקל עלי. אני קורא שם ובעיקר מתרגם. זה נהדר :)

Haplo
הצטרף 03/08/2008
הודעות 1,396

23/06/2011 21:58

שלג, זה ענקי! ח"ח!

אם לא אכפת לך שנמשיך את היוזמה האדירה הזו- אם מישהו רוצה לערוך/להוסיף/חושב שאפשר להוריד משהו- שיכתוב פה ולפי שיקולים משותפים נחליט מה לעשות עם זה.

greySnow
הצטרף 10/08/2009
הודעות 2,145

24/06/2011 12:02

כמו שכתבתי, תגיבו כאן עם כל ההערות שיש לכם ואני אערוך. עכשיו אני כבר בספר 9 אבל אין לי זמן להמשיך עכשיו. עוד שבוע החופש שלי יתחיל, ואז אני אמשיך. (הבעיה היא שעד אז אני בטח כבר אשכח חלקים ממה שקראתי XD)

optikay
הצטרף 21/07/2008
הודעות 7,666

24/06/2011 16:32

שלג, אני ממש ממש אוהב את היוזמה, מקווה שיהיה לך זמן להמשיך איתה קרוב.

מה שאני מציע, זה להקדיש כל מודעה לצמד ספרים בעברית, ולציין בראשה לאיזה ספרים זה מתייחס.

ככה, מי שלא הגיע או קרא את אותם ספרים, לא יחשף לספווילרים או לתקציר של הספרים שלא קרא.

Haplo
הצטרף 03/08/2008
הודעות 1,396

02/07/2011 23:01

אורי- כשנתקדם הלאה לעוד ספרים, נדאג שהכותרת עבור כל ספר תהיה ברורה, כך שלא ימשיכו בטעות הלאה, ושגם היה רווח חביב בין כל שני ספרים.

שלג- לפעמים עדיף לשכוח דברים מסוימים, ככה בטוח שתרשום רק את העיקר ;] נשארו לי שני קורסים שאני מדריכה בהם, ואז אני מצטרפת אליך.

greySnow
הצטרף 10/08/2009
הודעות 2,145

03/07/2011 09:48

נהדר, במיוחד אם את קוראת את כל הסדרה שוב, ככה תוכלי להזכיר לי את כל מה ששכחתי. (וזה יהיה הרבה XD עכשיו אני כבר בספר 14...)

ומה שאמרת זה באמת מה שאני מתכנן לעשות- כתרות ורווח. אולי אפילו אדגיש עם ספוילרים.

Haplo
הצטרף 03/08/2008
הודעות 1,396

17/07/2011 00:45

בסופו של דבר כל תקציר הוא ספוילר ;]

"המוות קל מנוצה - החובה כבדה מהר". ~ לאן מנדרגורן ("מחזור כישור הזמן").

הנושא נעול
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה