קומץ מספרי הפנטזיה שנחשבים לטובים ביותר

ע"י האתר הבא: קישור 1) שיר של אש וקרח 2) ספר החללים המאלאזני 3) טיגאנה 4) שר הטבעות: מי לא מכיר ? 5) כישור הזמן: מי לא שמע על רוברט ג'ורדן המנוח ? 6) טרילוגיית הרואים למרחוק 7) ג'ונתן סטריינג' ומר נורל 8) טרילוגית "חומריו האפלים" 9) Chronicles of Thomas Covenant- לא מצאתי בעברית אך מהביקורות אומרים כי סדרה זו סחפה בסערה את העולם ב 1977 עם הכרך הראשון כמו שטולקין עשה עם שר הטבעות 10) אלים אמריקאים 11) סדרת "ארץ ים"
הנושא נעול

רשימה תמוהה

למקם ספרים סוג ג' כמו סדרת מאלאזן ומחזור כישור הזמן לצד שר הטבעות וארץ-ים זה פשוט עצוב. לגבי תומאס קובננט - היא יצאה לאור בעברית בהוצאת אופוס תחת השם "קורותיו של תומס קובננט חסר האמונה" ("קללת הלורד פאול", "מלחמת האדמה הרעה" ו"הכח המשמר").

אל תאשימו אותי - לא אני המצאתי את הרשימה

לא מאשים, רק מחווה דיעה

רשימה תמוהה

למקם ספרים סוג ג' כמו סדרת מאלאזן ומחזור כישור הזמן לצד שר הטבעות וארץ-ים זה פשוט עצוב. לגבי תומאס קובננט - היא יצאה לאור בעברית בהוצאת אופוס תחת השם "קורותיו של תומס קובננט חסר האמונה" ("קללת הלורד פאול", "מלחמת האדמה הרעה" ו"הכח המשמר").

זה ויכוח עתיק יומין

אבל אני עומד על דעתי שיותר כיף לקרוא את הטראש של רוברט ג'ורדן מאשר הפיוטים של טלקין קשישא.

ע"י האתר הבא: קישור 1) שיר של אש וקרח 2) ספר החללים המאלאזני 3) טיגאנה 4) שר הטבעות: מי לא מכיר ? 5) כישור הזמן: מי לא שמע על רוברט ג'ורדן המנוח ? 6) טרילוגיית הרואים למרחוק 7) ג'ונתן סטריינג' ומר נורל 8) טרילוגית "חומריו האפלים" 9) Chronicles of Thomas Covenant- לא מצאתי בעברית אך מהביקורות אומרים כי סדרה זו סחפה בסערה את העולם ב 1977 עם הכרך הראשון כמו שטולקין עשה עם שר הטבעות 10) אלים אמריקאים 11) סדרת "ארץ ים"

רשימה מעניינת

השאלה היא מה אמת המידה ל"טובים ביותר" האם זו פופולריות? ביקורות ספרותיות מקצועיות? רלוונטיות לאורך שנים? בכל מקרה הרשימה יכולה לשמש כמקור די טוב לאנשים "מתחילים" בז'אנר להרחבת אופקיהם, מכיוון שהיא מקיפה סגנונות רבים ותקופות רבות של הספרות. במיוחד הייתי ממליץ לחדשים לקרוא את הספרים הבאים ברשימה (הסדר לא מחייב): טיגאנה כישור הזמן טרילוגיית הרואים למרחוק טרילוגית "חומריו האפלים" אלה לא ספרים מוצלחים יותר או "חשובים" יותר משאר הרשימה (הם דווקא פחות) אבל הם קרקע נוחה שקל להתחבר אליה למי שלא מצוי בעניינים.

זה ויכוח עתיק יומין

אבל אני עומד על דעתי שיותר כיף לקרוא את הטראש של רוברט ג'ורדן מאשר הפיוטים של טלקין קשישא.

זה באמת ויכוח עתיק יומין

כי לפחות בעיניי, אין על טולקין קשישא! (אבל תום ואני תמיד נהיה חלוקים בנושא הזה).

והנה היא צייצה תום

רשימה מעניינת

השאלה היא מה אמת המידה ל"טובים ביותר" האם זו פופולריות? ביקורות ספרותיות מקצועיות? רלוונטיות לאורך שנים? בכל מקרה הרשימה יכולה לשמש כמקור די טוב לאנשים "מתחילים" בז'אנר להרחבת אופקיהם, מכיוון שהיא מקיפה סגנונות רבים ותקופות רבות של הספרות. במיוחד הייתי ממליץ לחדשים לקרוא את הספרים הבאים ברשימה (הסדר לא מחייב): טיגאנה כישור הזמן טרילוגיית הרואים למרחוק טרילוגית "חומריו האפלים" אלה לא ספרים מוצלחים יותר או "חשובים" יותר משאר הרשימה (הם דווקא פחות) אבל הם קרקע נוחה שקל להתחבר אליה למי שלא מצוי בעניינים.

כישור הזמן למתחילים דווקא?

גם אם נשאיר בצד את הבדלי הטעם בינינו לרגע, אתה לא חושב שעצם ההיקף שלו ירתיע קוראים חדשים?

אותי זה עד היום מרתיע... אני בקושי מסיים ספר אחד אז 22?

ההיקף באמת לא מתאים במיוחד

אבל התוכן כן. אף אחד לא מחייב לקרוא את כל הספרים ברצף, אפשר מידי פעם להתקדם בעוד ספר (כשאני קראתי את הסדרה זה היה בתקופה שהיינו מחכים כשנתיים בין ספר לספר כך שגם אני לא קראתי ברצף).

טעות

הרשימה המוצגת לא נכונה. הסדרה השלישית היא לא טיגנה

רשימה סובייקטיבית

לי דווקא יש כמה ספרי פאנטסיה ,שלא ברשימה שלדעתי נחשבות מאסטרפיס. הדוגמא הבולטת לדעתי היא סדרת חרב האמת של טרי גודקינד שמשום מה לא מופיעה כאן.

חרב האמת

קראת את כולה? באנגלית? אני הגעתי עד ספר 4 ואיכשהו התחלתי להשתעמם... שוה להמשיך? אני לא חושב שהרשימה הזו ממצה את כל ספרי הפנטזיה הטובים (שחרב האמת בהחלט חלק מהם אבל יש עוד רבים וטובים, למשל רשומות ואגדות רומח הדרקון, סדרת שער המוות, מארג פיונאבאר, חלק מספרי ניל גיימן, סדרת אמבר ועוד ועוד) אבל היא נותנת טעימה נאה.

בהחלט עומדת בקריטריונים

לפחות מבחינתי. קראתי את כל הסדרה ומבחינתי איכות הכתיבה והשמת דגש על פתוח העלילה והדמויות, מציבים אותה בצמרת סדרות הפאנטזיה.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר