סוף סוף- אני קורא את 'חולית'.

עד כה הספקתי כחצי מהספר הראשון (שהוא עב כרס במידה יוצאת דופן ובעל פורמט הדפסה מרגיז במיוחד) ומההתרשמות שלי, מדובר באחת מסדרות המד"ב הטובות ביותר, אם לא הטובה ביותר. פרנק הרברט לוקח את ההתקדמות של האנושות לא רק בטכנולוגיה, אלא גם (ובעיקר) במוח האנושי, והופך את בני האדם לבעלי כוחות שאי אפשר לחלום עליהם. כרגע אני עדיין בספר הראשון, אך אני צופה גדולות לסידרה הזו. אמשיך לעדכן כשאסיים את הספר. יום טוב. יוסף. נ.ב. אני מזכיר לכולם, יש לי בלוג שבו כל הסיפורים שלי מתפרסמים. הקישור: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=rozy1
הנושא נעול

אני לא רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים

אבל לטעמי הסדרה מתחילה בקול תרועה רמה ומעוררת פליאה (הספר חולית מצויין בכל קנה מידה), אך הספרים העוקבים הולכים ומדרדרים לספרים עמוסי קשקשת מד"בית-אמונית (שילוב שהכרתי לראשונה בספרים האלה) מסובכת ומורכבת להפליא, שפשוט הוציאה לי את החשק להמשיך ולצלוח את הספרים (נכנעתי איפשהו ב"ילדי חולית"). צריך להיות מד"ביסט הארדקוריסט מושבע בשביל לשרוד אותם- רק בשביל להגיע לסדרות החדשות שאומרים עליהם שהם גרועות אף יותר. למעשה- במחשבה לאחור הייתי מעדיף לקרוא רק את הספר "חולית" ולא להמשיך, מה שהיה משאיר טעם הרבה יותר טוב מהסדרה. נ.ב שלא תחשוב שהחמצתי את סיפור המד"ב שדחפת לעולם קטן לפני כמה שבועות...

יש לי דווקא זכרונות טובים מבית הלשכה חולית

אבל משום מה אני לא זוכר מספיק מהספרים באמצע כדי לחוות דיעה, לא לטוב ולא לרע.

לא'דע, אף פעם לא הייתי שם

אבל לטעמי הסדרה מתחילה בקול תרועה רמה ומעוררת פליאה (הספר חולית מצויין בכל קנה מידה), אך הספרים העוקבים הולכים ומדרדרים לספרים עמוסי קשקשת מד"בית-אמונית (שילוב שהכרתי לראשונה בספרים האלה) מסובכת ומורכבת להפליא, שפשוט הוציאה לי את החשק להמשיך ולצלוח את הספרים (נכנעתי איפשהו ב"ילדי חולית"). צריך להיות מד"ביסט הארדקוריסט מושבע בשביל לשרוד אותם- רק בשביל להגיע לסדרות החדשות שאומרים עליהם שהם גרועות אף יותר. למעשה- במחשבה לאחור הייתי מעדיף לקרוא רק את הספר "חולית" ולא להמשיך, מה שהיה משאיר טעם הרבה יותר טוב מהסדרה. נ.ב שלא תחשוב שהחמצתי את סיפור המד"ב שדחפת לעולם קטן לפני כמה שבועות...

לא יכול להסכים יותר

הספר הראשון הוא אחד מספרי המד"ב הכי טובים אי פעם. ההמשכים הם איפושהו בין סתמיים למשעממים עד מוות.

סוף סוף- אני קורא את 'חולית'.

עד כה הספקתי כחצי מהספר הראשון (שהוא עב כרס במידה יוצאת דופן ובעל פורמט הדפסה מרגיז במיוחד) ומההתרשמות שלי, מדובר באחת מסדרות המד"ב הטובות ביותר, אם לא הטובה ביותר. פרנק הרברט לוקח את ההתקדמות של האנושות לא רק בטכנולוגיה, אלא גם (ובעיקר) במוח האנושי, והופך את בני האדם לבעלי כוחות שאי אפשר לחלום עליהם. כרגע אני עדיין בספר הראשון, אך אני צופה גדולות לסידרה הזו. אמשיך לעדכן כשאסיים את הספר. יום טוב. יוסף. נ.ב. אני מזכיר לכולם, יש לי בלוג שבו כל הסיפורים שלי מתפרסמים. הקישור: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=rozy1

זו דרך ארוכה במקצת.

יש לסדרה חולית לא מעט כותרים.אולי אפילו יותר מדי. אבל הספר הראשון באמת טוב.

אם לא החמצת...

אז אני מניח שלא פספסת גם את הדיון (המטומטם משהו) שהתפתח סביב זה. אנשים התחילו לנסות להוכיח שיכולה להיות/לא יכולה להיות הפצצה איראנית על ישראל (הגאולה לא תיסוג לאחור וכו'). בהתחלה רציתי לכתוב משהו על זה שזה היה רק סיפור ולא ניסיתי להגיד שום דבר כזה, אבל בסוף השארתי אותם ללא תגובה, הרי בסך הכל זה אנשים שמבחינתם פירסום בעיתון כזה זה ממש מגניב, וחבל להרוס להם את ההנאה בכך שאני אוכיח להם שהם טועים ובכלל לא הבינו כלום מהכוונה של הסיפור. אני מניח שכיום אני מבין למה הכוונה במשפט "לא לכך התכוון המשורר". אגב "עולם קטן"- גם השב אמור להתפרסם סיפור שלי. בקשר לחולית- הספר הראשון הוא אכן מדהים (סוף כל סוף סיימתי אותו) אבל כבר בסופו ניתן להבחין בנסיגה של איכות הסיפור. כמו כן היה עדיף אם היו מפצלים את העלילה של הספר הראשון לשני ספרים ומכניסים עוד קטעים של האתאקלמות של פול בין הדררים. לדעתי היה חסר מאוד החלק הזה. עוד מעט אני אתחיל את "משיח חולית", לא נראה לי שאני אעצור פה,כנראה שאני סקרן מידי בנוגע להמשך. יום טוב! יוסף.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר