חייבים

חייבים לעשות משהו בישראל לכבוד 30 שנה למלחמת הכוכבים ואני ילד בן 10 צריך להגיד לכם את זה!.

דווקא....

דווקא מלחמת הכוכבים זה סרט ממש יפה אני אוהבת סרטים בסגנון אני אוהבת את הסרטים על פיות ועל כשפים טוב בגלל זה אני כל כך אוהבת את הארי פוטר.....

תגובות

לנושא הכבוד ההדדי - כיניתי אותך בשמות? אמרתי משהו על הבחור שפתח את הת'רד הזה? לא. אין לי שום בעיה עם מי שאוהב את מלחמת הכוכבים. אבל בהחלט יש לי בעיה עם הקביעה כאילו הוא איזו אבן יסוד בז'אנר הזה. נכון, קשה להתווכח על כמות החייקנים/מושפעים שקמו לו. אבל כמה מהם מתייחסים אליו ביותר מאשר נימה פארודית או כאנקדוטה של תרבות פופ? מעטים. גם אני, כמוך, ראיתי את מטריקס בקולנוע בדיוק כשהוא יצא. וגם אני, כמוך, מאד אהבתי אותו. למעשה, עד היום אני חושב שהוא סרט נהדר. ואני לא מפקפק לרגע בהשפעה שלו על השימוש באפקטים בסרטים שיצאו אחריו, בדיוק כמו מלחמת הכוכבים. אבל תחת המשקפיים של המד"ב, מה לעשות, מטריקס הוא סרט סתמי. מעבר לויזואליות (כאמור - המרהיבה) שלו, הוא לא אומר משהו שדיק, לם או גיבסון לא אמרו הרבה לפניו. ושוב - זה לא מוריד מאומה מהאהבה שלי אליו. אבל זה בהחלט אומר שאני מתחלחל כשמישהו מחליט להציב אותו כאבן פינה בז'אנר. לגבי פנטזיה - המאבק האפי של הטוב ברע אולי מקובל מאד בז'אנר, אבל הגישה הטולקינאית אליו היא בהחלט לא היחידה. לא חסרים יוצרי פנטזיה טובים שאי אפשר לומר עליהם שהם "כמו טולקין, רק שבמקום אורקים יש דרגונים" - נסי את קיי (אישית, אהבתי רק את מארג פיונאבר שלו, אבל אולי תהני גם מהאחרים שלו. כבר ראינו שהטעם שלנו שונה :-)), קינג (כשהוא לא מתעקש לכתוב אימה) או מגוויר (מק'גוויר? לא בטוח איך כותבים זאת בעברית).

אני חושב שיש משהו בדבריו של ידידנו.

ההגדרה של מלחמת הכובכים כאבן פינה או נכסי צאן ברזל בז'אנר המד"ב היא קצת מוגזמת אולי, אבל רק אם מתייחסים לזה במשמעות הרחבה יותר בהשוואה ליצירות מופת בתחום. אולי הייתי מגדיר אותו כנכס צאן ברזל כסרט הפאן והקלאסיקה המקובלת על חובבי הז'אנר, מאחר והוא תבע את חותמו בכל הנוגעים בתחום. אני אישית מאוד נהנה מהטרילוגיה המקורית, אני חושב שיש בה קסם של תמימות שכבר לא קל למצוא בימינו. שי

שר הטבעות אלו באמת ספרים משעממים שני

אל תבכי- אני לא רציני שי

תיזהר

כי הייתי בדרך להביא את קרדומי. (ע"ע הויכוח של גימלי ואראגורן ליד דלתות אדוראס). ואגב טולקין, אני לא יודעת מתי נכתבו ספרי "המארג", אבל שר הטבעות נכתב בזמן מלחמת העולם השניה. ככה שזה בהחלט נותן לו את הזכות להקרא ה"אבא והאמא" של עולם הפנטזיה כפי שאנו מכירים אותו היום. טולקין לא המציא את הדרקונים ואת מרבית הדמויות שבספרו, הם שאולות ממיתולוגיות של העמים הנורדים. יש לזכור שבראש ובראשונה טולקין היה בלשן והעניין במיתולוגיות היה כרוך בעניין שהיה לו בלשונות.

המארג

נכתב בשנות השמונים. שלושת הספרים יצאו ב84, 86 ו-87 בהתאמה. ולא נראה לי שאף אחד מערער על זכות הראשונים של טולקין.

הלקאות בכיכר העיר?

גוועלט, תגידי לי בבקשה שאת לא לוקחת את Starship Troopers (שמראש וביודעין נכתב כספר נוער שכל מטרתו היא לרפד את חשבון הבנק של הכותב) בתור דוגמה מייצגת למכלול היצירה שלו.

מילה קטנה על מלחמת הכוכבים ו-Starship Troopers

אם נתעלם לרגע מהנטיה המבורכת (בד"כ) לנתח כל הברה, משפט ורעיון עד לשורשים... Starship troopers הוא אחד הסרטים היות חביבים עלי. תגידו שזה מופרך (נכון), תגידו שזה לא קשור לספר (נכון מאד), תגידו שזה סתם פיצוצון בצבעים בוהקים שנועד להביא אתכם לקולנוע (נכון מאד מאד) אבל, אם נתבטא בעדינות - איזה בן זונה של סרט. (וכן, זה התיאור הטוב ביותר שאפשר לתת לו, בהיעדר ביטויים רואיים אחרים). אשר למלחמת הכוכבים: 30 שנים עברו ועדיין מספק את הסחורה. נכון שיש סרטים עם אפקטים טובים יותר (האמנם? ממש ממש לא בטוח. הסרטים המקוריים מציגים מבחינתי רמת אפקטים נפלאה גם היום ובכלל זה מאות חלליות וכו'). הטרילוגיה המקורית מציעה עושר סיפורי בסיסי, טוב ומהנה. הטובים טובים. הרעים טובים ואיפשהו באמצע לא ברור אם הבחור הרע ביותר הוא בעצם בחור טוב. אימת הפנטום ומתקפת המחורבנים הם סרטים גרועים מכמה סיבות: הראשונה: זה פריקוול. כולנו יודעים מה יקרה. כולנו יודעים שאנאקין החמוד יההי דארת'. מה מעניין בזה. שמישהו יתעורר ויבין שפריקוול זה לא מעניין כי הסוף ידוע מראש. זו אחת הסיבות שאנטרפייז די נכשלה. אנחנו עם הפנים קדימה וכשוויאג'ר חוזרת עם טכנולוגיה בורגית חדשנית, זה לא ממש מעניין לראות סדרה על חללית קצת כעורה שמתחבטת בשאלה האם הטרנספורטר באמת יעיל או לא... שנית, הסרטים האלה נטולי עלילה. הם באמת אוסף אפקטים (מרשים מאד) נטול נשמה. נקמת הסית' כבר שונה. הוא גם טוב סיפורית וגם יפה ויזואלית. לפחות טוב סיפורית מ-2 הקודמים לו. מצד שני, זה הסרט שהציג לנו את דארת' ויידר - אולי אחת הדמויות הכי מפורסמות הקולונע. היי... זה מלחמת הכוכבים. אי אפשר להגיד כאן דברים רעים. זה בערך כמו רומח הדרקון. וכן, אני מודע לכך שרומח הדרקון זו הנקודה הכואבת ביותר אצל אוגמיוס שכבר שנים מנסה להסביר למה זה רדוד, עלוב וטחוב. אין מצב :) 007 נ.ב. שלא יהיו טעויות: הניתוח שהזכרתי בהתחלה הוא תופעה מבורכת שיוחדית למד"ב ופנטזיה. היא זו שהופכת את מסע בין כוכבים מסדרת מד"ב לסדרה על אנשים וחשיבה וכו' אבל לפעמים יש גבול.

אם כבר Starship Troopers אז

יש את הסדרה המצויירת שהיא ממש חביבה LIGHT

אני כל כך מסכימה איתך שזה ממש מפחיד!

הייתי די בהלם מעצמי על זה שאהבתי את גברים בחלל, סרט דוחה שאין בו כלום חוץ מחבורה של מאצ'ואים מנופחים שיורים בחרקים ענקיים (נו באמת!) אבל תכלס, אחלה סרט! ואני מדברת בשיא הרצינות! גם לגבי אימת הפנטום אני מסכימה, למרות שאת מתקפת במשובטים אהבתי דווקא. (אחי ואני הלכנו לראות אותו פעמיים רצוף בקולנוע). והסרט השלישי היה מאוד טוב בעיניי, הסגירה של כל הקצוות... *מוחה דמעה מזוית העין*
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר