תודה שהזכרת לי אבל...

מה שאתה מתאר אינו מתרחש ב"מלך המורגו" אלא ב"שר השדים של קרנדה" עם זאקאת'. ב"מלך המורגו" מתרחשים שני אירועים אחרים הקשורים בספריות (נזכרת עכשיו): הראשון הוא בתחילת הספר באוניברסיטה בטול הונת' ששם בלגארת עובד על סטונדנט שחוקר מה משקל העולם ובספריה הם פוגשים את המורה של צ'נדרה. השני מתרחש בראק אורגט כשהם מתחבאים במקדש ובספריה שם הם שומעים שיחה בין שני כוהני גרולים בנוגע למעשים של צ'אבאט. שם גם בלגארת מביע את עצבנותו על כך שעור אדם אינו מחזיק היטב דיו (לגרולים היה עור אדם בלי סוף). הרגע נזכרתי בעוד מקרה בספריה: ב"שר השדים" בלגארת חוטף התקף זעם לאחר שהוא מגלה שהעותק של נבואות אשבא שנמצא בספריה באשבא נחתך ע"י זאנדרמאס. יום טוב יוסף.

אכן, תודה על התיקונים

כפי שאמרתי, לא ממש זכרתי את כל הפרטים.

אה, נזכרתי בעוד אחת, די חדשה

בספר "הלוויתן מבבל" של הסופרת הישראלית הגר ינאי, יש ספריה ענקית, לא זוכר בדיוק את הפרטים, אתה מוזמן לבדוק.

ושוב ושוב תודה.

לא חשבתי שתהייה כזאת היענות. חלק מהספרים גם אני קראתי (מלוריאן בלגריאד וכו') אבל החלטתי להתמקד דווקא בשתי סיפריות שלא קראתי-הארי פוטר (כן, כן, אני האיש שלא קרא) ואת הסיפרייה בעולם הדיסק-אם דגש עיקרי על הספרן/ספרנית בשני הסיפורים. ותודה מראש.

הספריה הגדולה בפלאנתס

רומח הדרקון, כל הסדרה. בפלאנתס, העיר הגדולה, שוכנת לה ספרייתו של אסטינוס, איש הרשומות שתיעד, מתעד ויתעד את כל מה שמתרחש בקרין. מחוץ לחדרו עמוס הגאדג'טים, נמצאת הספריה הגדולה ובה כל כרכי העור העבים שהספרן האלמותי מילא, זהו מקור המידע האמין והמקיף ביותר שיכול להיות והוא משתלב לפחות פעמיים בעלילה הראשית של הסדרה. על הספריה שומרת כת נזירים חביבה, שבעת הצורך גם מגינה בחרוף נפש על הספרים.

כן, הספרייה הגדולה בפאלאנתס !

לספרייה של פאלאנתס (רומח הדרקון) יש תפקיד מכריע וקריטי בטרילוגיית האגדות. מדובר בספרייה המכילה את כל כתבי ההיסטוריה בכל רגע נתון כאשר כותב הספרים (אסטינוס) הוא בן אלמוות שהיה עד ליצירת העולם ובסוף ההיסטוריה יהיה העד האחרון (אירוע שקרה ב"מבחן התאומים"). למעשה, הספרים שאתה, כקורא, מחזיק ביד הם ספרים ש"שאלת" מהספריה של אסטינוס. 007 שלא כותב פה הרבה אבל קופץ לפחות אחת ליומיים

L-Space

זו פארודיה על ניבן, לא?

אני לא קורא ניבן אדוק

קראתי את עולם הטבעת ושם זה נגמר אצלי.

איזה סמיילים מרובים?

מוזר

הייתי בטוחה לרגע שהיו כאלה

כן, הספרייה הגדולה בפאלאנתס !

לספרייה של פאלאנתס (רומח הדרקון) יש תפקיד מכריע וקריטי בטרילוגיית האגדות. מדובר בספרייה המכילה את כל כתבי ההיסטוריה בכל רגע נתון כאשר כותב הספרים (אסטינוס) הוא בן אלמוות שהיה עד ליצירת העולם ובסוף ההיסטוריה יהיה העד האחרון (אירוע שקרה ב"מבחן התאומים"). למעשה, הספרים שאתה, כקורא, מחזיק ביד הם ספרים ש"שאלת" מהספריה של אסטינוס. 007 שלא כותב פה הרבה אבל קופץ לפחות אחת ליומיים

הו! ראו מי חזר!

טוב לשמוע ממך (במיוחד בהקשר של הרומח). מה חדש? קראת משהו מעניין לאחרונה? (עוד נספח לרומח לא נחשב) יומטוב יוסף
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר