עזרה בספריות "פנטסיות"

שלום לכולם. במסגרת לימודי עיצוב פנים התבקשנו לחקור את נושא הסיפרייה . אני בתור חובב פנטסיה ומדע בדיוני החלטתי לחקור את הנושא מתוך הז'אנר ע"י ספרים/סרטים. אם מישהו יכול יודע על תיאור סיפריות (או ספרנים/ספרניות) -אני אשמח לקבל את שם הספר/סרט. בנתיים יש לי כבר את: באפי קוטלת הערפדים(+ג'יילס הספרן). שם הוורד. היפה והחיה. PAGEMASTER. יש לי אפילו פרק של "המעבדה של דקסטר". משפחת אדמס. אמרו לי שיש ספרייה מרתקת בסיפורי הארי פוטר אבל לא קראתי אותם-אז אם מישהו יודע משהו על הסיפרייה שם אני אשמח לקבל מידע. תודה. גי'מי השקט.
הנושא נעול

הספרייה בהוגוורטס

(שאני אוותר על הזדמנות לדבר על הארי פוטר? ) הקטע של הספרייה בהארי פוטר היא שכמו שהוגוורטס מקום קסום ומופלא ומושלם ויש בו הכל, כך גם הספרייה עצומה וכבירה ויש בה כמעט הכל (אופס, התפלקה לי ביקורת). היא מחולקת לכל מיני מחלקות - לכל תחום שונה בקוסמות יש את המחלקה שלו. לדוגמה, invisibility, חיות קסומות, שיקויים, טרנספורמציות ועוד. קיימת אפילו בדיחה קטנה בספרים, כשבאחת הסצנות הארי מצוטט לחבורת משוחחים הלומדים בספרייה, ולשם כך מתחבא, כמה מתאים, במחלקה לרואים ואינם נראים :) גולת הכותרת של הספריה בהוגוורטס היא ללא ספק ה-Restricted Section (קראתי את הספר באנגלית, סליחה על חוסר התרגום). היא מכילה את כל הספרים שעוסקים ב-Dark Magic. וכדי להפוך אותה למעניינת עוד יותר, הגישה אליה מותרת לרוב רק לתלמידי שנה שישית או שביעית ותמיד באישור מיוחד ממורה בלבד. בנוסף, יש את Mrs. Pince, הספרנית הקלאסית. כצפוי, היא אובססיבית לחלוטין כלפי הספרים וכלפי שמירה על שקט בספרייה, ואם היה הדבר תלוי בה, אף אחד מהתלמידים המלוכלכים והפוחזים בהוגוורטס לא היה נוגע ביצירות הכתב יקרות-הערך המצויות בה.

הכותבת מתנצלת על הסמיילים המרובים בסוף הפוסט

לא מצאתי איפה זה הכניס אותו, אז לחצתי שוב ושוב על אותו כפתור מנגנון ארור.

עזרה בספריות "פנטסיות"

שלום לכולם. במסגרת לימודי עיצוב פנים התבקשנו לחקור את נושא הסיפרייה . אני בתור חובב פנטסיה ומדע בדיוני החלטתי לחקור את הנושא מתוך הז'אנר ע"י ספרים/סרטים. אם מישהו יכול יודע על תיאור סיפריות (או ספרנים/ספרניות) -אני אשמח לקבל את שם הספר/סרט. בנתיים יש לי כבר את: באפי קוטלת הערפדים(+ג'יילס הספרן). שם הוורד. היפה והחיה. PAGEMASTER. יש לי אפילו פרק של "המעבדה של דקסטר". משפחת אדמס. אמרו לי שיש ספרייה מרתקת בסיפורי הארי פוטר אבל לא קראתי אותם-אז אם מישהו יודע משהו על הסיפרייה שם אני אשמח לקבל מידע. תודה. גי'מי השקט.

ה. פ. לאבקרפט

הרבה מהסיפורים של לאבקרפט מתחילים בספריה של האוניברסיטה ההיא ששמה ברח לי. קרא את התוהו המזדחל שלו, יש שם לא מעט סיפורים.

אם כבר ספריות

יש כמובן את הספריה באוניברסיטה הנעלמת של טרי פראצ'ט. למעשה, השפריה תופסת חלק נכבד מספרים שלו, במיוחד בגלל העובדה שהספרן הוא אורנג-אוטנג. הוא לא תמיד היה כזה, אבל התירוץ של להתהלך עירום ולאכול בננות בזמן העבודה מנע ממנו לבקש להפוך חזרה לאדם. בספריה של פראצ'ט יש גם דבר הנקרא חלל-ס (L-space באנגלית), המראה כי הספריה היא בעצם הרבה יותר גדולה מכפי שהיא נראית, כך שהיא בעצם מתקיימת במישור קיום משל עצמה, המכיל עולמות שלמים לחלוטין בתוך הספריה. עוד ספר שהוא לא פנטסיה אבל מכיל ספריה נהדרת הוא "שם הורד" של אומברטו אקו.

L-Space

זו פארודיה על ניבן, לא?

התיאור שלך החזיר אותי כמה שנים אחורה

למשחק מחשב עולם הדיסק. השיחות של הקוסם (ברח לי השם שלו) עם האורנג גוטנג היו מצחיקות לאללה...ובכלל המשחק קורע... למישהו יש מושג אם אפשר להשיג אותו איפשהו?

עזרה בספריות "פנטסיות"

רב תודות-מחכה לשמוע עוד.

אתם ענקיים! תודה! תודה! תודה! bring me some more!!!! ג'ימי השקט.מתרגש.

התיאור שלך החזיר אותי כמה שנים אחורה

למשחק מחשב עולם הדיסק. השיחות של הקוסם (ברח לי השם שלו) עם האורנג גוטנג היו מצחיקות לאללה...ובכלל המשחק קורע... למישהו יש מושג אם אפשר להשיג אותו איפשהו?

?ebay

עזרה בספריות "פנטסיות"

הספריה הגדולה בפלאנתס

רומח הדרקון, כל הסדרה. בפלאנתס, העיר הגדולה, שוכנת לה ספרייתו של אסטינוס, איש הרשומות שתיעד, מתעד ויתעד את כל מה שמתרחש בקרין. מחוץ לחדרו עמוס הגאדג'טים, נמצאת הספריה הגדולה ובה כל כרכי העור העבים שהספרן האלמותי מילא, זהו מקור המידע האמין והמקיף ביותר שיכול להיות והוא משתלב לפחות פעמיים בעלילה הראשית של הסדרה. על הספריה שומרת כת נזירים חביבה, שבעת הצורך גם מגינה בחרוף נפש על הספרים.

בלגאריאד-מלוריאן.

בסידרה זו הספרים הם נדירים ביותר. ספריות יש רק בארמונות מלכות. ב"שומרי המערב" מופיע פרק שבו גאריון חוקר נבואות בספריה בריבא. יש גם בשני הנספחים של הסדרה (סיפורם של בלגארת ופולגארה) איזכורים לספריות שיש לבלדין, בלגאראת ופולגארה. הרבה זמן עבר מאז קראתי לאחרונה את הספרים האלו כך שאם אתה צריך יותר מידע כדאי לך לדבר אם מישהו שקרא את הסדרה לאחרונה. כמו כן יש איזכורים קלים בכישור הזמן בנוגע לספריות- במגדל הלבן, בארמונות ובבית הספר של רנד בקאירהיין. יום טוב. יוסף

הכותבת מתנצלת על הסמיילים המרובים בסוף הפוסט

לא מצאתי איפה זה הכניס אותו, אז לחצתי שוב ושוב על אותו כפתור מנגנון ארור.

איזה סמיילים מרובים?

עזרה בספריות "פנטסיות"

אה, נזכרתי בעוד אחת, די חדשה

בספר "הלוויתן מבבל" של הסופרת הישראלית הגר ינאי, יש ספריה ענקית, לא זוכר בדיוק את הפרטים, אתה מוזמן לבדוק.

בלגאריאד-מלוריאן.

בסידרה זו הספרים הם נדירים ביותר. ספריות יש רק בארמונות מלכות. ב"שומרי המערב" מופיע פרק שבו גאריון חוקר נבואות בספריה בריבא. יש גם בשני הנספחים של הסדרה (סיפורם של בלגארת ופולגארה) איזכורים לספריות שיש לבלדין, בלגאראת ופולגארה. הרבה זמן עבר מאז קראתי לאחרונה את הספרים האלו כך שאם אתה צריך יותר מידע כדאי לך לדבר אם מישהו שקרא את הסדרה לאחרונה. כמו כן יש איזכורים קלים בכישור הזמן בנוגע לספריות- במגדל הלבן, בארמונות ובבית הספר של רנד בקאירהיין. יום טוב. יוסף

מלך המורגו

יש שם סצינה (בבעיר קתול מישראק? לא בטוח כבר) שבה בלגריון וקטיפה מנסים לסחוט איזושהי אינפורמציה מהמלך. לאחר שבלגריון מעיף איזשהו קיר, המלך מתרצה לאחר האיום של קטיפה - לא ציטוט מדויק, אבל משהו בסגנון של - "כדאי שתספר לו את מה שהוא רוצה לדעת. הוא נוהג לשבור דברים כשהוא עצבני. אתה יודע, דברים כמו קירות, ספריות, העיר קתול מישראק..."

תודה שהזכרת לי אבל...

מה שאתה מתאר אינו מתרחש ב"מלך המורגו" אלא ב"שר השדים של קרנדה" עם זאקאת'. ב"מלך המורגו" מתרחשים שני אירועים אחרים הקשורים בספריות (נזכרת עכשיו): הראשון הוא בתחילת הספר באוניברסיטה בטול הונת' ששם בלגארת עובד על סטונדנט שחוקר מה משקל העולם ובספריה הם פוגשים את המורה של צ'נדרה. השני מתרחש בראק אורגט כשהם מתחבאים במקדש ובספריה שם הם שומעים שיחה בין שני כוהני גרולים בנוגע למעשים של צ'אבאט. שם גם בלגארת מביע את עצבנותו על כך שעור אדם אינו מחזיק היטב דיו (לגרולים היה עור אדם בלי סוף). הרגע נזכרתי בעוד מקרה בספריה: ב"שר השדים" בלגארת חוטף התקף זעם לאחר שהוא מגלה שהעותק של נבואות אשבא שנמצא בספריה באשבא נחתך ע"י זאנדרמאס. יום טוב יוסף.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר