סדרת רייבנלופט

שלום לכולם, זה עתה סיימתי לקרוא את "ערפד הערפילים", אני מעוניינת בספרי ההמשך של הסדרה. לא ניתן לרכוש אותם. אני אשמח לרכוש את הספרים או לקבל מיגע איך ניתן להשיגם! תודה רבה!
הנושא נעול

הי אודליה וברוכים הבאים. הנה:

רייבנלופט מתחלקת למספר רב של ספרים אשר חלקם מיני-סדרות וחלקם ספרים בודדים עם עלילה שונה בכל ספר שאינה קשורה לשאר, אך המשותף לכולם הינו תחום הממלכות בהן מתנהלים ושליטי אותה ממלכה. בד"כ אחרי ערפד הערפילים נהוג לקרוא על הלורד סות' בספר אביר השושנה השחורה (Knight Of The Black Rose) וההמשך שלו בספר (שאינו קיים בעברית): Spectre Of The Black Rose (שאני עדיין קורא) וניתן לרכוש אותו באתר אמזון: http://www.amazon.com מכאן והלאה זה כבר לבחירתך, יש המון כרכים לסדרת רייבנלופט.

אני דווקא הייתי ממשיך אחרת

אין, למיטב ידיעתי, ספר המשך לערפד הערפילים, אבל יש ספרים נוספים העוסקים באחת הדמויות המרכזיות בו - סטראד פון זורוביץ'. השניים שאני מכיר נקראים "I, Strahd: The Memories of a Vampire" ו-"I, Strahd: The War Against Azalin". את שניהם כתב P. N. Elrod, ושניהם לא תורגמו לעברית.

עוד משהו לגבי הסדרה: מאבק המעריצים על לורד סות'

התקופה שבה הלורד סות' היה ברייבנלופט היתה נתונה למאבק ממושך בין שני מחנות מעריצים: אלו של Dragonlance שטוענים שלורד סות' לא היה בכלל ברייבנלופט ואלו של Ravenloft הטוענים כי הוא כן היה שם. היוצרים המקוריים של לורד סות' טענו מבחינתם כי הם לא נתנו רשות להשתמש בדמות זו בעולם של רייבנלופט אך מצד שני בזמן שסופר על סות' ברייבנלופט לא היו ליוצרים המקוריים שלו חזקה משפטית עליו והם לא היו קשורים באותו זמן לחברות TSR או Wizards of the Coast, כך שהיה ניתן להשתמש בדמות שלו ככל העולה על רוחם של הסופרים השונים, וזה מה שגרם למאבק המעריצים המפורסם. Wizards of the Coast לא היו ברורים לגבי העמדה שלהם בסוגיה זו וכך הוחלט לבסוף שלורד סות' אכן נכנס לרייבנלופט אך באותו רגע הערפילים החזירו אותו חזרה ל Krynn כך שמבחינת הזמן שעבר עליו ברייבנלופט כאילו שלא התרחש בעולם של Krynn. וזו היתה הפסיקה הסופית !

יש עוד כמה ספרים בסידרה שלא נאמרו - כמו שטיח הנשמות האפלות

אני חושב שזה השם שלו, בכלל לא היו ממש הרבה ספרים שלא אהבתי בסידרת רייבנלופט. ד"א מומלצת הטירלוגיה של איי מונשי - לא קשורה לרייבנלופט -אבל מומלצת -אני אהבתי מאוד -אפילו עשיתי על זה בזמנו לפני עשור בוק-ריפורט בתיכון:)

יאפ, שטיח הנשמות האפלות

מאת איליין ברגסטרום.

איי מונשיי - אחחח נתת לי עכשיו סטירת לחי נוסטלגית > טרילוגיה מדהימה !

עוד משהו לגבי הסדרה: מאבק המעריצים על לורד סות'

התקופה שבה הלורד סות' היה ברייבנלופט היתה נתונה למאבק ממושך בין שני מחנות מעריצים: אלו של Dragonlance שטוענים שלורד סות' לא היה בכלל ברייבנלופט ואלו של Ravenloft הטוענים כי הוא כן היה שם. היוצרים המקוריים של לורד סות' טענו מבחינתם כי הם לא נתנו רשות להשתמש בדמות זו בעולם של רייבנלופט אך מצד שני בזמן שסופר על סות' ברייבנלופט לא היו ליוצרים המקוריים שלו חזקה משפטית עליו והם לא היו קשורים באותו זמן לחברות TSR או Wizards of the Coast, כך שהיה ניתן להשתמש בדמות שלו ככל העולה על רוחם של הסופרים השונים, וזה מה שגרם למאבק המעריצים המפורסם. Wizards of the Coast לא היו ברורים לגבי העמדה שלהם בסוגיה זו וכך הוחלט לבסוף שלורד סות' אכן נכנס לרייבנלופט אך באותו רגע הערפילים החזירו אותו חזרה ל Krynn כך שמבחינת הזמן שעבר עליו ברייבנלופט כאילו שלא התרחש בעולם של Krynn. וזו היתה הפסיקה הסופית !

כלומר, מה שעבר בריינבלונפט הוצא מהקאנון?

נא-דראגרד לא באמת קיימת שם יותר?

כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב

בשביל אוהדי רייבנלופט לורד סות' אכן עבר את כל מה שעבר ברייבנלופט. בשביל אוהדי הרומח שום דבר מזה לא קרה. כמו שהערפילים לקחו אותו כך הם החזירו אותו בשבריר של שניה. כביכול מימד הזמן ברייבנלופט לא היה קיים כלל וכלל במציאות של קרין.

במילים אחרות - הם פיצלו את קו הזמן לשניים

איזו החלטה של פחדנים - שתי היסטוריות מקבילות, במקום אחת קוהרנטית, רק כדי לא לעצבן אף אחד בטעות. לא מפתיע שהם פשטו את הרגל.

אפשרות אחרת...

היה פעם קו עלילה בחוברות הקומיקס (אולי עדיין יש) שזכה לשם: WHAT IF. ניסו להתוות שם תסריטים שעונים לשאלה "מה היה קורה אם". כך, ניתן היה לייצרסיפורים מבלי לפגוע בקו הזמן. אפשר להניח שהעלילה של סות' בבארורביה היא סוג של WHAT IF שכזה. מצד שני, האם זה באמת באמת משנה? העיקר שהרווחנו סיפור טוב... בדומה לתהיה האם איוב היה או לא היה. זה באמת משנה? המטרה היתה להמשיל משל מסויים...

אותו כנ"ל

תקרא לזה איך שתקרא לזה, T$R הביאו את עצמם למצב שאין להם קו זמן קאנוני, וחבל, כי זה אחד מהיתרונות הבודדים שהיו לעולמות שלהם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר