מבקשת המלצות על ספרי מד"ב

'מי שקרא ספר מד"ב שהתלהב ממנו במיוחד, אשמח אם תמליצו. אני חדשה בתחום, קראתי שני ספרים שאהבתי מאד: המשחק של אנדר והצל של אנדר (אורסון סקוט קארד). את אודיסיאה 2001 של קלארק לא אהבתי.
הנושא נעול

הייתי ממליץ שתיכנסי ללוח המאמרים שלנו

יש סיכוי שתמצאי שם רעיונות לספרים - אני מצרף לינק למאמר בדיוק בנושא. חברי הפורום -אתם רשאים להוסיף לזה עוד המלצות.

אם התחלת כבר את אנדר אז כדאי שתסיימי.

אחרי "המשחק" יש את "קול למתים" "קסנוסייד" ו"ילדי המחשבה". אחרי "הצל" יש את "הצל של ההגמון" "בובות צללים" ו"הצל של הענק". כדאי גם לקרוא את שני האחרים של קארד- "אומן השיר" ו"תצפית עבר" יש גם קובץ סיפורים קצרים של קארד (כולל הגירסה הקצרה ל"המשחק") בשם "מפות במראה" עם אוטוביגורפיה קצרה אחרי כל סיפור. קריאה מהנה. יוסף

תעייני רטרואקטיבית בתכתובת בפורום

ותמצאי הרבה המלצות טובות..... בהצלחה

אם התחלת כבר את אנדר אז כדאי שתסיימי.

אחרי "המשחק" יש את "קול למתים" "קסנוסייד" ו"ילדי המחשבה". אחרי "הצל" יש את "הצל של ההגמון" "בובות צללים" ו"הצל של הענק". כדאי גם לקרוא את שני האחרים של קארד- "אומן השיר" ו"תצפית עבר" יש גם קובץ סיפורים קצרים של קארד (כולל הגירסה הקצרה ל"המשחק") בשם "מפות במראה" עם אוטוביגורפיה קצרה אחרי כל סיפור. קריאה מהנה. יוסף

תודה יוסף הארת את עיני

די... אני מסמיק...

בבקשה.

מבקשת המלצות על ספרי מד"ב

'מי שקרא ספר מד"ב שהתלהב ממנו במיוחד, אשמח אם תמליצו. אני חדשה בתחום, קראתי שני ספרים שאהבתי מאד: המשחק של אנדר והצל של אנדר (אורסון סקוט קארד). את אודיסיאה 2001 של קלארק לא אהבתי.

מד"ב סוציאלי

אם לא אהבת את אודיסאה, לכי לקיצוניות השניה - מד"ב סוציאלי. רוברט היינליין, ממייסדי הז'אנר, נשאל פעם למה אין כמעט חייזרים בספרים שלו. התשובה שלו הייתה קצרה, פשוטה, וקולעת - "כי בני אדם מעניינים יותר" - אמר ועשה. בין ספריו המומלצים - "גר בארץ נוכרייה", "עריצה היא הלבנה", "איוב", "ששת" ו"לא אירא רע" (לדעתי לא תורגם מעולם).

עשוי לעניין אותך: נערה בנוף

של רוברט היינליין כמדומני.

מד"ב סוציאלי

אם לא אהבת את אודיסאה, לכי לקיצוניות השניה - מד"ב סוציאלי. רוברט היינליין, ממייסדי הז'אנר, נשאל פעם למה אין כמעט חייזרים בספרים שלו. התשובה שלו הייתה קצרה, פשוטה, וקולעת - "כי בני אדם מעניינים יותר" - אמר ועשה. בין ספריו המומלצים - "גר בארץ נוכרייה", "עריצה היא הלבנה", "איוב", "ששת" ו"לא אירא רע" (לדעתי לא תורגם מעולם).

תודה לאוגמיוס ולמאיה

עשוי לעניין אותך: נערה בנוף

של רוברט היינליין כמדומני.

שלילי - הוא נכתב ע"י ג'ונתן לתם

תודה לאוגמיוס ולמאיה

לקחתי בספריה את היינליין

"גר בארץ נוכריה", די משעמם. אגב, להיינליין יש בעיה עם הנשיות. הוא זכר די אנטיפטי.(אמנם גם לקארד לא חסר בתחום הזה). לקחתי גם את "לוחמי החלל" של היינליין וכן את זילאזני: "אדון האור", ו"שמי יהיה לרבבה". לא ממליצה. לא יכולתי להמשיך אחרי הדפים הראשונים.

התייאשת אחרי הדפים הראשונים של לוחמי החלל ???

לוחמי החלל הוא אחלה ספר ויש שם פרקים שלמים שמוקדשים להשקפת העולם הקיצונית של היינלין. גורם לך לחשוב: מה היה אם באמת היו מוציאים להורג על כל עבירה קטנה. מצד אחד:פחד אלוהים. מצד שני: אחרי כמה שנים מדובר בחברה נטול אלימות לגמרי. יש שם תיאור על "Fנופיות של נערים חמושים בשרשראות" שהיו מסתובבים בניו יורק בסוף המאה ה-20 ומפחידים את כולם. פסיכולוגים, קציני מבחן וכו' - מעולם לא עזר ואז פשוט החלו להוציא להורג ואחרי כמה שנים - הרחובות הפכו להיות בטוחים. הכי טוב: אף אחד לא סבור שמדובר בכפייה כי כולם חיים ומבינים הטיב למה אלימות היא פתרון גרוע (תוצאה של חינוך מגיל אפס). מה שכן, הספר הפך לסרט "גברים בחלל" של פול ורהובן (אותו אחד שעשה את רובוקופ). הסרט אמנם שונה מהספר אבל הוא עדיין אחד האהובים עלי :) 007

היינליין

"לוחמי החלל", מעבר להייפ, הוא אחד מהספרים החלשים ביותר שהיינליין כתב אי פעם.מה שלא מפתיע, כיוון שהוא מראש כיוןו אותו לקהל של ילדים בני 15, כשהפרוטה היתה חסרה בכיסו. לגבי "גר בארץ נכרייה" - לדעתי, הוא אחד הספרים המוצלחים ביותר, לא רק של היינליין, אלא בכלל. אבל אני מסכים, הוא מתחיל לאט. מאד לאט אפילו. עצה אישית - תני לו סיכוי. מצד שני, אם באמת לא התחברת אליו, לגיטמי. כל אחד וטעמו הוא.

היינלין מעצבן אותי

אם כבר מדברים על טעם אישי... קראתי את "ששת" "גברים בחלל" וכמעט סיימתי את "החתול שעובר דרך הקירות" או משהו כזה.. הרושם שאני קיבלתי מהיינלין הוא שהוא גבר שובינסטי עם דעות קיצוניות בכל מובן ושלדעתו אישה טובה= אישה שרלילה. כל הדמויות שלו בספרים שקראתי היו יעני מגניבות בצורה מעוררת חשד, מהסוג שלא מפסיקות להחליף חידודי לשון ועקיצות סקסיסטיות גם בזמן התרסקות על הירח... נו בחייך... ולגבי ה"חתול" הערה קטנה שאולי קשורה למתרגם: רבאק אבל איזה חתול עושה "בלרט"?

holly crap

"בלרט"? יענו "blurt"? טוב שאני קורא בשפת המקור...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר