ערפדים - למה אנו כלכך נימשכים לנושא הזה

כבר נישאלתי בעבר למה אני אוהב כלכך סרטי ערפדים, מדוע אני חייב לראות כל סרט ערפדים שיוצא ,מדוע גם כשאני יודע שהסרט גרוע ,ואני לא הכי מתלהב מהסרט ,אני יודע שבכל זאת הייתי מביא הסרט ומשקיע עליו את הזמן. למה? למה? טוב אולי לא כולם כמוני, אבל אני בטוח שמרביתנו נימשכים לכל הקסם שיש בנושא הערפדי, האם זה חיי הנצח? האם זאת מאין אירוטיקה כבויה? ,האם זה כוחות אל טבעיים? כבר עשו סרטים על אנשים שחיים לנצח (סירטי וסדרת איש-הנצח) היא דוגמא לכך, האמת שאני כן נישבתי כאן בקסם גם כן שלקח היבט אחד של חיי הנצח ובחן אותו. מדוע אנו כן נימשכים לזה? ומצד שני מדוע אנו לא , יש אנשים שכל הנושא הזה דווקא מחליא אותם ורואים רק את הצד השלילי. אני חושב ש-99% מסרטי הערפדים פשוט גרועים ,אבל עדיין הייתי רואה אותם ,למרות שלא הייתי יותר מידי נהנה מהם, בשבילי נושא הערפדים - היחידים שצלפו בדיוק לאיך שראיתי ערפדים מצטיירים זה בספריה של אן רייס (ראיון עם ערפד ושאר ספריה) וסיפורים מבוססי VTM של הזאב הלבן, שיטת משחק תפקידים שעל בסיס מסויים ממנה בזמנו עשו את הסידרה kindred the embraced או בתרגום בעיברית בזמנו "אחים-בדם" סידרה שניגדמה בטרם עת בעונתה הראשונה בשל מות השחקן הראשי , וחבל שעד היום מאז לא לקח שום מפיק את שיטת המשחק או את מקבץ הגדול של הספרים ועשה מהם סידרה/סרט. לאחרונה אני עוקב אחרי סידרה ישנה משנת 1996 , forever Knight ,סידרה המגוללת סיפור על ערפד שחיי כבר כ- 800 שנה, היה אביר צלבני ,והיום שוטר במשמרת הלילה של טורונטו... הסידרה התחילה חלש ,אבל מתחילה להשתפר. טוב אני אמשיך מאוחר יותר תרגישו חופשי להצטרף לדיון , מה מקסים אותכם , מה לא אסף.
vampire_the_masquerade_02_800.jpg
הנושא נעול

תלוי בערפד

יש ערפדים שיוצריהם מציירים אותם סתם כמפלצות מרושעות (למשל בסדרת בלייד) ואז הם סתם מגעילים אבל יש את הערפדים המתוסבכים נפשית (כדוגמת חלק מהערפדים של אן רייס או הערפד ההוא ששכחתי את שמו מרייבנלופט ב"ערפד הערפילים"... ג'סטר או משהו כזה אולי) שממש אפשר להזדהות איתם ואז גם אפשר לראות את העוצמה שלהם, בד"כ נותנים להם המון עוצמה.

ג'נדר סנסטאר

אם כבר ג'נדר סנסטאר

"ערפד הערפילים" הוא אכן ספר הערפדים הכי טוב שקראתי בסגאת "רייבנלופט" וקראתי אותו 3 פעמים :) הוא בנוי חזק, ממליץ עליו בחום !

אכן גם תלוי בערפד...ברור

אני לא מתלהב מערפדים חסרי מוח שמתנהגים רק בצורה מפלצתית חסרת מוח חסרת חיים . אבל אני יודע שראיתי בחיי המון סדרות וסירטי ערפדים, שוב פעם אציין מרביתם הגדול מציגים את הערפד בצורה לא משהו, אומנם לרוב לא אראה סרטים אלו שוב פעם -כי הם גרועים. אתם אוהבים סרטי ערפדים? האם תיראו סרט ערפדים למרות שאתם יודעים שהוא הולך להיות גרוע?:) האם אתם חובבי הנושא? או פשוט פה ושם בלבד. האמת אני רוצה שיהיו עוד סדרות וסרטים מבוססים על כתבי של אן רייס ,או על שיטת משחקי התפקידים VTM ,אז הערפדים הכי מענינים.

מזכיר לי את הבדיחה שבה שואלים האם רינגו הוא המתופף הכי טוב בעולם

התשובה היא, כמובן, שהוא אפילו לא המתופף הכי טוב בביטלס.

אכן גם תלוי בערפד...ברור

אני לא מתלהב מערפדים חסרי מוח שמתנהגים רק בצורה מפלצתית חסרת מוח חסרת חיים . אבל אני יודע שראיתי בחיי המון סדרות וסירטי ערפדים, שוב פעם אציין מרביתם הגדול מציגים את הערפד בצורה לא משהו, אומנם לרוב לא אראה סרטים אלו שוב פעם -כי הם גרועים. אתם אוהבים סרטי ערפדים? האם תיראו סרט ערפדים למרות שאתם יודעים שהוא הולך להיות גרוע?:) האם אתם חובבי הנושא? או פשוט פה ושם בלבד. האמת אני רוצה שיהיו עוד סדרות וסרטים מבוססים על כתבי של אן רייס ,או על שיטת משחקי התפקידים VTM ,אז הערפדים הכי מענינים.

Vampire: the Masquerade די מתה

אבל לא הייתי פוסל את הסיכוי להיתקל בסרט שמבוסס על Vampire: the Requiem בעתיד הלא רחוק.

כל סרט ערפדים שעושה את בצורה מענינית ומקורית...

אני לא מחפש משהו שילך בול לפי החוקים או משהו כזה ,פשוט אהבתי את הצורה שבה השיטה לקחה את הרעיון כולו.... והאמת את השיטה שהזכרת אני לא מכיר ממש מלבד השם שלה.

עולם האפלה, הדור הבא

לפני כשנתיים, White Wolf החליטה לסיים את קו המוצרים של עולם האפלה ב-Crossover עצום מימדים בשם ה-Time of Judgement. מאוחר יותר, אחרי שכל ההייפ נרגע, הם הכריזו על הגלגול החדש של עולם האפלה, שמעבר לחוקי בסיס חדשים, גם משנה לחלוטין את התפיסה של כל משחק. הערפדים של Requiem הם לא הערפדים של Masquerade באדרת אחרת, הם פשוט שונים. מצ"ב שתי סקירות מהאורק על ה-ToJ ועל עולם האפלה החדש.

לכאלו שמכירים את השיטה הישנה -שווה להישאר בה?

אתה יודע , עם יש קבוצה שנוח לה עם הספרות של פעם,והשיטה הישנה. האם יצא לך להכיר לעומק את השיטה החדשה? אתה יודע -זה שחברה אומרת שהיא סיימה עם שיטה מסויימת,השחקנים לא צריכים להסכים לזה -ויכולים להמשיך לשחק , כמו שאני ממשיך לשחק מו"ד (זה כבר מת מזמן בעיני כל החברות שעוסקות בנושא).

אם זה לא שבור - אל תתקן את זה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר