רוצח מלכותי - מי מכיר ומי קרא

סדרת הרוצח המלכותי של (נדמה לי) רובין הוב (חבל שזה הוב ולא הוד...). מי קרא ויכול לספר קצת על הטרילוגיה הזו ? כל מה שכתוב שם זה שהיא "מזכירה את טולקין". הבעיה היא שהמשפט המטופש הזה מופיע פחות או יותר בהקשר של כל ספר פנטזיה קיים. טולקין (גם בעקבות הסרטים) נכנס לאנשים בתותדעה כנציג היחיד בערך של ספרי הפנטזיה ומה שפעם היה מתואר כ"ספר עם קסמים ודרקונים" הפך להיות "ספר כמו טולקין". אשמח לשמוע קצת על העלילה וכו'.
הנושא נעול

תה מתכוון לסדרת הרואים למרחק לא?

עם עליליותיו של פיץ' - אביר (כן אני יודע קראתי בעברית, תהרגו אותי) ?? טוב אז זוהי סדרה מאד טובה (לפי דעתי) עף על פי שהתרגום דיי הרס (לפי מה שספרו לי) קצת קשה לתת הסבר על העלילה בלי ספוילרים רק אגיד שמדובר על ממזר מלכותי וצרותיו (בעיקר המתחרים שלו על הירושה שמנסים להרוג אותו כמובן :) ויש לו גם קצת כוחות וכמובן סכנה שמאיימת על הממלכה וכו' כמובן הסגנון כתיבה הנוגה של הסופרת רק תורם לתחושה שהספר מעביר. שורה תחתונה - מומלץ ומאוד

מזכירה את טולקין?

אולי רק במובן שהיא מודפסת על נייר. באמת שלא יכלו למצוא דוגמה יותר רחוקה מהאמת... מצ"ב ביקורת פרי עטו של בוריס גרושקו על הטרילוגיה שהופיעה בגיליון #6 של מגזין האורק

ההשוואה לטולקים מגוחכת

"הרואים למרחק" הרבה יותר מוצלחת משה"ט העלילה בגדול אינה העלילה הנוסחתית הקלאסית של "אדון האופל רוצה להשמיד את כל העולם ובסוף האנטי גיבור ינצח אותו ויביא גאולה לכולם" מדובר בעלילה יותר פוליטית, תככים של מלכויות, רוצחים שכירים וכו'. הסדרה מאד "כבדה" ורצינית, יש הסוברים שהסופרת הייתה בדכאון כשהיא כתבה, בכל מקרה יצא לה משהו מוצלח ביותר שבהחלט מהווה ניגוד מוחלט לספרים הקלילים הרגילים (לא שאין קלילים טובים אבל זה משהו שונה). מומלץ בחום רב.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר