עדיין מחפש המלצות לספרים

תחום הפנטזיה סבל אצלי מהזנחה בזמן האחרון, אי לכך, חיטטתי באתר של אופוס ואני מבקש חוות דעת (ואם אפשר תקציר מקוצר) בנוגע לספרים הבאים: טיגאנה מעוף הדרקון (והחלקים האחרים) של אן מק'קפרי שיר של אש ושל קרח הבלגריאד (קצת ישן) כל פנטזיה אחרת... תודה, 007

אה, את אלה אני מכיר

אני קיויתי שמישהו ימליץ לי על משהו חדש.... מטצער שאין לי כח לכתוב הרבה. טיגאנה- מעולה, זוג ספרים מצויינים של גיי גבריאל קיי (מארג פינואאבר), ספרים מיוחדים לטעמי, כמו שהמארג היה מיוחד, לא מדובר במאבק באדון האופל או משהו כזה אלא יותר תככים פוליטיים, מסעות כיבוש וכד'. כולל את אחד הספינים העלילתיים המפתיעים ביותר שקראתי אי פעם. מעוף הדרקון (והחלקים האחרים) של אן מק'קפרי- יש שאהבו, אני חושב שמדובר בשעמומון. שיר של אש ושל קרח- כל הביקורות ששמעתי היו מעולות, מדובר כנראה באחת הסדרות הטובות ביותר, אני אישית לא קראתי מטעמי דת ומצפון (הספר מאד בוטה בתאורים שלו) הבלגריאד (קצת ישן)- חמוד מאד, הכי קרוב בסגנון לרומח-כישור (מבין הספרים שהזכרת), חמישה ספרים כיפיים, קצת נוסחתיים, קצת קיטשיים, אבל למי אכפת? סדרה מומלצת.

אני מכירה

וממליצה על בלגריאד, כמו שתום אמר, חמוד. ושיר של אש וקרח- קראתי את הספר הראשון והפסקתי באמצע מטעמי דת ומצפון... אבל שוב, אמור להיות מעולה. על השאר לא שמעתי.

טעמי דת ומצפון ? למה הכוונה ?

האם המארג וטיגאנה קשורים אחד לשני?

אהבתי את טיגאנה מאוד כך שאם יש קשר אמשיך לקרוא. מי שלא קרא את התשיעיה המפולאה של רובין הוב (טרילוגית "הרואים למרחק","סוחרי הספינות החיות" והטרילוגיה השלישית the tawny man- לא יודעת איך תרגמו את זה לעברית- האיש החום? האיש הצהבהב?...) בכל אופן, מומלצים ביותר.

לא קשורים בכלל

אבל שתי הסדרות נפלאות. בנוגע לרובין הוב- טריולוגית "הספינה המשוגעת" או איך שלא קראו לה, קראתי את הספר הראשון והתאכזבתי קשות.

אני לא מאשימה אותך

טרילוגיית הספינות קשורה בעקיפין לרואים למרחק ולטרילוגיה האחרונה. אני חושבת שכדאי לקרוא את הטרילוגיה הזו כי זה נותן לטרילוגיה הבאה יותר נפח. (החבר שלי משוכנע שאפשר היה לוותר עליה). הספר הראשון קצת מאכזב כי הדמויות קצת מאכזבות אבל שני הספרים הבאים טובים יותר. בכל אופן, תקרא את הטרילוגיה האחרונה! מומלץ ביותר!

האם המארג וטיגאנה קשורים אחד לשני?

אהבתי את טיגאנה מאוד כך שאם יש קשר אמשיך לקרוא. מי שלא קרא את התשיעיה המפולאה של רובין הוב (טרילוגית "הרואים למרחק","סוחרי הספינות החיות" והטרילוגיה השלישית the tawny man- לא יודעת איך תרגמו את זה לעברית- האיש החום? האיש הצהבהב?...) בכל אופן, מומלצים ביותר.

מאוד פשוט - לא תרגמו.

אם אני לא טועה תרגמו עד Mad Ship ואפילו לא התחילו את השלישיה האחרונה. לפחות כך נראה מסקירת מדפים... אני באמת חייבת מתישהו לקרוא את התשיעי... הוא אצלי מחכה, פשוט אין זמן. ואני גם ככה מוצאת עצמי מדלגת לחלקים שיש בהם את הליצן... אין מה להשוות. הטרילוגיה הראשונה הרבה יותר טובה מהאחרות.

טעמי דת ומצפון ? למה הכוונה ?

הכוונה-

לדעתי, שהספר לא מקמץ כלל בתיאורים, ושיש בו דברים רבים שנוגדים את עקרונות היהדות. זו הסיבה שלי, אבל תמיד יכול להיות שהוא התכוון לדת אחרת....

עדיין מחפש המלצות לספרים

תחום הפנטזיה סבל אצלי מהזנחה בזמן האחרון, אי לכך, חיטטתי באתר של אופוס ואני מבקש חוות דעת (ואם אפשר תקציר מקוצר) בנוגע לספרים הבאים: טיגאנה מעוף הדרקון (והחלקים האחרים) של אן מק'קפרי שיר של אש ושל קרח הבלגריאד (קצת ישן) כל פנטזיה אחרת... תודה, 007

אני מכיר חלק

מעוף הדרקון: חמוד, לא ארוך מעניין מידי אבל קליל מאד. הבלגריאד: מאד ישן (זה הפנטזיה השנייה שקראתי אחרי טרן הנודד ולפני שה"ט) קצת שחוק ושבלוני אבל נחמד. שיר של אש וקרח: טוב מאד, כי שכולם הזכירו לא שבלוני כמו כל השאר. הוא מאד יחודי בכל הקטע של תיאור הדמויות אבל: אין כאן יותר מידי פנטזיה בשני הספרים הראשונים אין כמעט בכלל ובספר האחרון יש קצת. הערה: משהו יודע אם יצאו שני הספרים האחרונים? ואיך קוראים להם?

מאוד פשוט - לא תרגמו.

אם אני לא טועה תרגמו עד Mad Ship ואפילו לא התחילו את השלישיה האחרונה. לפחות כך נראה מסקירת מדפים... אני באמת חייבת מתישהו לקרוא את התשיעי... הוא אצלי מחכה, פשוט אין זמן. ואני גם ככה מוצאת עצמי מדלגת לחלקים שיש בהם את הליצן... אין מה להשוות. הטרילוגיה הראשונה הרבה יותר טובה מהאחרות.

מומלץ וכדאי

הספר הסתיים בצורה שאני כלל לא ציפיתי לה. קשה לי להחליט אם זה לרוחי או לא... תקראי!

את לא יודעת מה עשיתי בטעות...

נפתח לי הדף האחרון וקראתי שורה. זה כבר הרס. וזה נשמע מפגר.

אכן הרגל מגונה

גם אני הייתי עושה את זה פעם אבל נגמלתי. היום אני משתדלת לא לקרוא את מה שיש בכריכה האחורית אבל אם קשה לי אני מרשה לעצמי את זה. למה את מתכוונת שזה היה מפגר, לקרוא את השורה או מה שהיה כתוב בה? בכל אופן... לקרוא!

אני שונא כשזה קורה!- אבל אי אפשר לשפוט ספר שלם לפי שורה אחרונה בלבד.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר