מהו ספר המד"ב\פנטזיה האחרון שקראתם?

עוד מעט קט, וגם לי יהיה קצת אויר לנשום, והספרים יחזרו להערם... בנתיים אשמח לדעת: מהו הספר (מד"ב\פנזטיה כמובן) האחרון שקראתם? האם אהבתם אותו? אתם ממליצים עליו? מה אתם מתכננים לקרוא? תום.
הנושא נעול

אני עדיין קורא את The Dark Tower חלק 5 של קינג

ואני ממליץ עליו בחום כזה כמו שלא המלצתי על משהו אחר לפני כן ! אני לא יודע מתי אסיים אותו כי הכרך הזה נראה כמו מילון אבן-שושן בעובי שלו. וכן, הייתי ממליץ עליו רק בשפה האנגלית שהיא מאוד מאוד קלה במיוחד בסדרה הזו. יש 7 חלקים לסדרה כמו שכבר בעבר ציינתי וכל כרך עבה יותר מקודמו. אז אם עכשיו זה כמו אבן-שושן אז כנראה הכרך הבא יראה בעובי של קופסת נעליים. קראתי כל מיני ספרי פנטזיה אך בסדרה הזו אני יכול להבין את מה שהמעריצים אמרו: "יש ספרי פנטזיה ויש ספרי פנטזיה" והמבין יבין...

גם עוד מעט שבוע הספר

אני סיימתי לקרוא שבוע שעבר את "הקורבן העשירי" של רוברט שקלי. זה ספר שמספר על משחק צייד בעולם עתידני. משחק בו השחקנים נבחרים ע"י מחשב- פעם אתה הצייד ופעם הניצוד. המשחק הוא עד מוות של אחד מהשניים כמובן, ולאחר כל הריגה אתה מקבל סכום נחמד של כסף. אחרי עשר הריגות את מקבל תואר של כבוד בין השחקנים ו... הרבה כסף. הכתיבה שנונה וזורמת, דמויות סטיראוטיפיות מהחברה שאנו חיים בה כעת, וסיפור מעניין למדי. רק באסה שלא הבנתי את הסוף- זה מסוג הספרים שרק אחרי קריאה שניה מבנים את כל הערות הקטנות ואז מקבלים תמונה שלמה יותר. כרגע אני קורא, בשעה טובה, את "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" של דוגלס. הגיע הזמן לא? כבר יצא סרט אפילו. שי

מדריך הטרמפיסט

ראיתי שרשמת שאתה קורא אותו עכשיו... אני כרגע מתחיל את החמישי והאחרון בסדרה שלו ואני באמת ממליץ לך לקרוא את כל החמישה הם מצוינים... אני אישית קורא אותם באנגלית אבל אני מאמין שהתרגום לא גרוע במיוחד... זה פשוט ספר חובה

אני עדיין קורא את The Dark Tower חלק 5 של קינג

ואני ממליץ עליו בחום כזה כמו שלא המלצתי על משהו אחר לפני כן ! אני לא יודע מתי אסיים אותו כי הכרך הזה נראה כמו מילון אבן-שושן בעובי שלו. וכן, הייתי ממליץ עליו רק בשפה האנגלית שהיא מאוד מאוד קלה במיוחד בסדרה הזו. יש 7 חלקים לסדרה כמו שכבר בעבר ציינתי וכל כרך עבה יותר מקודמו. אז אם עכשיו זה כמו אבן-שושן אז כנראה הכרך הבא יראה בעובי של קופסת נעליים. קראתי כל מיני ספרי פנטזיה אך בסדרה הזו אני יכול להבין את מה שהמעריצים אמרו: "יש ספרי פנטזיה ויש ספרי פנטזיה" והמבין יבין...

בדיוק סיימתי את השישי.

במילה - מדהים.

כםי שאמרתי בעבר

היה לי נסיון בודד עם קינג- בספרו "הקמע". לא אהבתי. זה מה שמרתיע אותי מכניסה לסדרת ספרים עבי כרס באנגלית...

לגבי המגדל האפל וסטיבן קינג בכלל..

סטיבן קינג הוא מוכשר.בהחלט. אבל הספר "הקמיע" נכתב יחד עם עוד סופר אחר. אני בכלל לא קראתי את הספר, מתוך בוז לספר שנכתב בשניים, ולכן אני מאמינה שהוא לא טוב. אבל כדאי לך לקרוא את ה"עמדה",אם אתה אוהב פנטזיה או "זה", אם אתה מעדיף אימה. בכול מיקרה, הוא ממש מעולה- אז מומלץ..

אה, והמגדל האפל..

כן, גם אני אוהבת אותו! אבל הכרך החמישי והשישי- ממש הידרדרות! אני עדיין לא מבינה למה הוא עולל את זה לסדרה המעולה הזאת. הרגשתי שהקטע להכניס את עצמו לסיפור הוא גימיק. ממש לא משעשע. אני מצפה לספר השביעי, אבל בעיברית הוא בטח יהיה רק שנה הבאה בכול אופן,בקצב הזה הספר הבא, אם כבר, יהיה שני עמודים. ממש לא מילון אבן שושן..

מאוד מעניין אותי לקרוא את הסידרה

אבל יש לי בעיה עם סדרות- אני לא אוהב להיכנס אליהן, בייחוד כשמדובר בהרבה ספרים. אני מעדיף ספר שמתחיל ונגמר בספר אחד- ככה אני אקרא יותר ספרים. שי

תקרא! תקרא! גם הספר הראשון עומד מלפני עצמו אם אין לך כוח לסדרות

מהו ספר המד"ב\פנטזיה האחרון שקראתם?

עוד מעט קט, וגם לי יהיה קצת אויר לנשום, והספרים יחזרו להערם... בנתיים אשמח לדעת: מהו הספר (מד"ב\פנזטיה כמובן) האחרון שקראתם? האם אהבתם אותו? אתם ממליצים עליו? מה אתם מתכננים לקרוא? תום.

מסעות טאף, של ג'ורג' מרטין. מד"ב

כתוב בצורה משעשעת אבל לא טובה משהו. אבל בכל זאת שווה קריאה (אני לא אספר על מה זה כדי לא להרוס למי שלא קרא)

התחלתי לקרוא את הבלגריאד

ויש את שיר של אש ושל קרח בהמתנה :) אני בתחילת חייל הנבואה. עד עכשיו מזכיר את תחילת "לב אפל" משישית המפגשים של רומח הדרקון: חווה/עיירה קטנה ושכוחת אל....

הבלגריאד חביב אבל לא משהו מיוחד

שיר של אש ושל קרח הוא טוב חוץ מהתאורי מין שמאוד נפוצים בו

עם תום קריאת הספר הראשון....

סיימתי את הספר הראדון ("חייל הנבואה"). עד כה מעט מאכזב: יש הרגשה שיכולתי לתמצת את כל הספר למשהו כמו 50 עמודים בלי לפספס כלום. מדובר בעלילה איטית להחריד. דבר נוסף שהפריע לי: אין לי שום בעיה לקבל עולם ענק שפרוש על פני אלפי שנים ומכיל כמה עשרות גזעים וארצות. מה שכן מפריע לי זה ה"בום" של האינפורמציה. במקום לתת הכל באופן הדרגתי, קיבלתי תוך 2 עמודים רשימה אדירה של גזעים/ארצות/מלכים. בקיצור: רומח הדרקון עדיין נותר כסדרה המועדפת עלי מכל הבחינות. (מטרת ההצהרה האחרונה אינה פתיחת דיון על האיכויות של רומח הדרקון) 007

בנוגע לרומח הדרקון

קודם כל: הוא כתוב בצורה מזעזעת. אני יכול לכתוב יותר טוב מהם. העלילה בהחלט טובה אבל זאת לא בעיה ליצור כזאת עלילה בעולם הכולל מעל 10 גזעים שונים. חוץ מזה שים לב שהם לא מכניסים את הגיבורים לעמדות ממשל שבהם צריך תחכום ופוליטיקה אלא למקומות שבהם צריך רק כוח. מעט הפעמים בהם הם מציגים קטעים פוליטיים כתובים בצורה גרועה וה"פוליטיקה" הזאת לא מתקרבת לדבר האמיתי. חוץ מזה סדרה נחמדה ואני ממליץ לכל מי שלא קרא לקרוא אותה. יוסף
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר