בוקר טוב ישראל, והיום נדבר על...חולית

אנשים מה דעתכם להתעורר קצת? בושה וחרפה (*בטון מורתי*) אז החלטתי לשאול שאלה. קראתם את חולית? ואם כן מה דעתכם? הספר הזה הוא אחד מהמד"ב האהובים עלי. הסיפור בנוי בכזו צורה יפה, אם כי לא אהבתי כל כך את ההמשכים וה'לפני"ים' כיתבו מה דעתכם "לא אפחד, הפחד הוא קוטל הבינה, הפחד הוא המוות הקטן המביא כיליון מוחלט. אעמוד בפני פחדי ואניח לו לחלוף סביבי ובעדי, וכאשר יחלוף על פני אפנה את עיני רוחי ואראה את נתיבו. במקום שעבר הפחד לא ישאר דבר, רק אני איוותר" (לא העתקתי את זה, זה מזיכרון, אז תעריכו :-).)

אכן...

חולית הוא אחד מספרי המד"ב האהובים עלי, והוא נכתב ע"י אחד מסופרי המד"ב האהובים עלי (פרנק הרברט), שכתב גם את "ניסוי דוסאדי" המבריק. כרגיל, הרברט משתמש בספרים שלו כדי להביע את דעותיו ולהעביר ביקורת על היחס האנושי לסביבה, לאקולוגיה ועל השחיתות האנושית. פוליטיקה, אהבה, שלטון, כיבושים ומלחמות, דת ומדע, את הכל תמצאו אצל הרברט. לדעתי, בהחלט אחד מעשרת ספרי המד"ב (ובכלל) החשובים ביותר שאי פעם נכתבו.

בהחלט מסכים, למרות שכל תוצרי הלוואי שלו לא משהו בעיניי

כולל כל הסרטים, ואפילו הטרילוגיה האחרונה (ששודרה לפני כמעט שלוש שנים) דרך ספרי ההמשך, אולי חוץ ממשיח חולית שהוא סביר. סוף קצת טרגי אבל סביר. אפילו הקווסט שהיה עליו מאעפן. הדבר היחיד שהיה טוב ונשא את השם חולית הוא משחק המחשב חולית 2 שמילא שעות ריקות רבות בילדותי. (הסוניק טנק, איזה תענוג). אהבתי בו מאוד את השירה ששולבה בו. את סגנון הכתיבה של הרברט אני בכלל מאוד אוהב, וגם הרעיון של הסם, שעדיין בימים אלו נמצא אי שם בתחתית המוח שלי כדי למנוע ממני לעשות שטויות.

ספר מצוין, לדעתי הוא היה צריך להשאר ספר יחיד ולא סידרה

בוקר טוב ישראל, והיום נדבר על...חולית

אנשים מה דעתכם להתעורר קצת? בושה וחרפה (*בטון מורתי*) אז החלטתי לשאול שאלה. קראתם את חולית? ואם כן מה דעתכם? הספר הזה הוא אחד מהמד"ב האהובים עלי. הסיפור בנוי בכזו צורה יפה, אם כי לא אהבתי כל כך את ההמשכים וה'לפני"ים' כיתבו מה דעתכם "לא אפחד, הפחד הוא קוטל הבינה, הפחד הוא המוות הקטן המביא כיליון מוחלט. אעמוד בפני פחדי ואניח לו לחלוף סביבי ובעדי, וכאשר יחלוף על פני אפנה את עיני רוחי ואראה את נתיבו. במקום שעבר הפחד לא ישאר דבר, רק אני איוותר" (לא העתקתי את זה, זה מזיכרון, אז תעריכו :-).)

בין הטובים

אחד הספרים היותר טובים שקראתי, ללא ספק.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה - ארכיון
בחר
בחר