פלצ'י זה בשבילך

רציתי לשאול את השאלה הזו, בתקווה ויתפתח דיון מעניין על הסרט, רק לאחר שאני אראה אותו שוב. אבל בשל ממצאיו של רפי גינת החלטתי לשאול אותה עכשיו. הסרט "בלייד ראנר" בבמויו של רידלי סקוט, הוא סרט פולחן אצלי וראיתי אותו מספר פעמים (והוא אף מקור ההשראה לבגרות שלי באומנות). בכל אופן יש בסרט את החד-קרן ורציתי לדעת אם מישהו מכם הבין מה הוא מסמל. הוא מופיע בחלום של דאקרד (הריסון פורד) ואני חושב שרייצ'ל, הרפליקנטית, עשתה חד קרן מאוריגמי(קיפולי נייר). בכל אופן ניסיתי להבין מה החד קרן מסמל, ואני כבר לא ממש זוכר את המחשבות שלי- ולכן רציתי לראות את הסרט שוב לפני שאני אשאל את השאלה, כדי שאוכל לשתף אתכם בדעותיי. בכל אופן אם משיהו מכם יודע מה הוא מסמל, זה מסקרן אותי לדעת. ובכלל יהיה מעניין לדעת מה דעותכם על הסרט. שי

וואו...

ראיתי את הסרט הזה כל כך מזמן! אולי נדבר במקום על מה החד-קרן באמבר מסמל? בעצם, אולי יש קשר... הרי זה יותר מסביר שרידלי סקוט הושפע מז'ילז'ני. רעיונת מישהו?

האם אתה חולם על כבשים חשמליות?

השעה מאוחרת ואין כח לחפש הרבה אבל 1. יצא ספר ביקורת קולנוע בעברית עם פרק שלם שמדגים ניתוח ל"בליידראנר". אחפש את ההפניה כשאהיה בספריה. 2. אני תמיד הבנתי שהחדקרן מרמז לזהותו הכפילונית של דקרד. אם אינני טועה "יוניקורן" הוא שמה של יצרנית הכפילים, ובסוף מבקש גאף לרמוז לדקרד "אתה בעצמך!" בכך שמשאיר לו אות שמוכיח כי חלומו נשתל בו. אגב, מסתבר שלריידלי סקוט ולהריסון פורד היו חילוקי דעות בנושא: הבמאי אמר שדרקד כפיל, השחקן לא היה מוכן לשמוע על זה. ראה לינק מצורף. 3. החדקרן מופיע בפולקלור הקלאסי (יווני ורומי), במיתולוגיה הסינית ולאחר אי אילו נפתולים פגאניים מתגלגל גם בדימוי הנוצרי, הן כסמל לבן (ישוע) והן כסמל לאימו הבתולה. ישנם מילונים רבים לסמלים ומיתולוגיה ברשת, וכל אחד ידע לספר לך עוד. קשה לי למקד עכשיו דימוי אחד שחשוב במיוחד להבנת תפקוד החדקרן ב"בליידראנר". אפשר לחשוד שהוא מתפקד כסמל שמתייחס לעצמו בתוך היצירה (רמז בלשי) או בהקשר אינטרטקסטואלי לסרט קודם של ר. סקוט, "אגדה". ראה לינק מצורף. לילה טוב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה - ארכיון
בחר
בחר