התלבטות בנוגע לבחירת מקצוע

שלום רב, שמי קרן, ת.לידה 31.10.77 אני בעלת תואר ראשון בתעשיה וניהול כבר 7 שנים ולאחרונה נוכחתי לדעת שמקצוע זה אינו מתאים לאופי שלי. לא מצליח לי בשום מקום עבודה בתחום וכבר פוטרתי הרבה פעמים. יותר מידי פעמים... המון...אני עדינה ותמימה מידי לתחום הזה. אני מעוניינת לעשות הסבה מקצועית לתחום החינוך, שאליו אני מרגישה מתאימה יותר ושייכת יותר. שאלתי היא: האם ניתן לקבל הכוונה כלשהי בבחירת מקצוע מתאים יותר לי? האם לבחור בתחום ההוראה לגיל הרך (להיות גננת)שאליו אני מרגישה מחוברת מאוד, אמי גננת בעצמה.או לבחור בתחום ייעוץ חינוכי שהוא התחום שאליו אני שואפת - פסגת השאיפות שלי. בנוסף, האם אי פעם חיי המקצועיים יאירו לי פנים??? אני כל כך חוששת לעשות שוב טעות... אני זקוקה לעזרה ולהכוונה, כי אני ממש מיואשת, כואבת ועצובה. תודה מראש.

שלום ארי ותודה על התשובה

ההתלבטות שלי היא בבחירה בין שני המקצועות - גננת או יועצת חינוכית. אני אוהבת את שני המקצועות. אני מאוד חוששת לשגות בבחירת המקצוע המתאים לי מבין השניים... נפלתי מספיק...פוטרתי מספיק בשבע השנים האחרונות... לכן אני זקוקה לעזרתך. מה יותר מתאים לי, לאופי שלי? איפה אני אצליח יותר ולא אפחד יותר מעננת הפיטורים השחורה הזו שרובצת עלי? טיפה אמצא את הביטחון סוף סוף? אני צריכה להיות נקיה ושלמה עם הבחירה ולהיות בטוחה בה ולא לחשוש מטעות... אני כבר לא כל כך צעירה, הפרנסה לא משהו ומעיבה על כל החיים (נשואה + שניים), לכן אין מקום לטעויות. אני לא יכולה להרשות זאת לעצמי. אני מאמינה שאתה מבין את כוונתי... בבקשה תעזור לי למצוא את הדרך הנכונה... תודה רבה רבה.

היי ארי, שלחתי לך תמונה ותשובה במייל... אשמח תגובתך. תודה, קרן.

היי ארי ותודה על המייל וההכוונה

אני אכן מרגישה שאני מוכנה להיות יועצת חינוכית. אני הרי עושה זאת כתחביב כבר עכשיו. כמובן שאני עדיין צריכה ללמוד את זה קודם לכן. אני רק מקווה שכשאסיים שלוש או ארבע שנות לימודים לייעוץ חינוכי, אכן תהיה לי עבודה בכך, באזור מגוריי... וזו בדיוק הבעייה... שאני לא יודעת... בכיוון של גננת, אני יודעת שיש יותר סיכויים כי הרבה גננות פורשות בעוד ארבע שנים... לפי בדיקת ההתאמה שערכת, אני מתאימה גם כגננת... לכן אני חושבת שחיזקת את מחשבתי ואת כיווני ללמוד זאת קודם, לעבוד כגננת ואז, בשנת השבתון הראשונה, ללמוד ייעוץ חינוכי. ואז אוכל להגשים שני חלומות... תודה לך ארי, לא סתם כתבת לי שבתוכי נמצאת התשובה... שוב, תודה על הכל, קרן.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ביואנרגיה וביורגונומי
בחר
בחר