זוגיות

ערב טוב ושבת שלום שמי נועה בת 22, סטודנטית (כאמור בהודעה הקודמת) וללא מערכת זוגית. הייתי מאוהבת 6 שנים בבחור, ששום דבר טוב לא יצא מזה , הכל היה חד צדדי ונפגעתי קשות. אני מחפשת הזדמנות חדשה להתאהב. אני מניחה שלא היה לי חבר עד כה כיוון שחסמתי אנשים מלהגיע אליי, למרות שעליי להתוודות שאיני רואה איך אני עושה זאת ומתי , בשביל לתקן את זה.. האם יש סיכוי שתהיה לי בקרוב הזדמנות להתאהב ולקיים סופסוף מערכת זוגית טובה ? זהנורא חסר לי בברכה, נועה

שלום לך נועה...

מה שאני חושבת זה שאהבה תמיד תבוא ברגע הכי לא צפוי...לדעתי לא צריך לחפש זה פשוט יבוא מעצמו!!! מה שכן העיקר זה שתתמקדי בלימודים והקריירה...אהבה תבוא ...זה משהו שאי אפשר להתחמק ממנו!!! מאחלת לך אושר... ..ובעתיד מערכת יחסים טובה ומוצלחת!!!

שלום נועה, באבחון שבצעתי עבורך...

באבחון נסיתי לבדוק מה מעכב אותך מלהתאהב, וליצור מערכת זוגית טובה. באבחון עלה שבמהותך ובנשמתך את תופסת את נושא הזוגיות וההתאהבות כדבר חיובי, מלהיב מלא אופטימיות, ועם תפיסה זו הגעת למעשה לעולם. אולם נראה שבמהלך חייך (ייתכן שכבר בילדותך), חווית, או ראית בסביבתך הקרובה משהו שגרם לך לפחד לאבד, אשר בעקבותיו תפיסת הזוגיות שלך השתנתה מאותה התלהבות תמימות ואופטימיות שהטוב ביותר יקרה, להתנהגות שנובעת מאותו פחד בסיסי שנראה כי נתבע בך - פחד לאבד. כאשר בתוך ההתנהלות הזוגית קיים פחד לאבד, עשויות להתרחש, אחת משתי סוגי התנהגות בעקבות זאת: או שאוחזים בקשר מאוד מאוד חזק, מתוך אותו פחד לאבד או שמלכתחילה לא נכנסים בכלל לקשר, שוב, מתוך אותו פחד לאבד. ייתכן ומתקיימים בך שני הצדדים של אותו רצף. מצד אחד ייתכן ובקשר הקודם היתה אחיזה מאוד חזקה ונקיטת כל דרך אפשרית כדי להמנע מלאבד, אולי אפילו עד כדי ביטול עצמי. וייתכן ועכשיו ישנו חשש פנימי מודחק שמזהיר ואומר זהירות, אולי לא כדאי ממש להתאהב מתוך אותו פחד לאבד. דבר נוסף שעלה באבחון, ואולי מוכר לך מהתקופה האחרונה זה נושא של כעס פנימי, עלתה תחושה של איזה שהוא כעס, כעס שייתכן ואת מנסה להבליע, אולי את מביעה, אך בצורה "רפה", אולי מלווה אותך תחושה שלא ממש נעים להביע באמת את אותו כעס שיושב אצלך בפנים. ייתכן ואת רגילה להתנהל ממקום קצת יותר שקט ומופנם, ופחות להחצין ולהביע בקול את התחושות הפנימיות שלך, ייתכן וקיימת בך מעין מלחמה פנימית בין ה - לבטא, לבין ה - לא נעים לבטא מה שקורה ממש בפנים. נראה שהחשש הזה מלבטא מה שקורה ממש בתוכך, מרחיק אותך מהקשבה ממשית לעצמך, לאותו קול פנימי שלך שעשוי לכוון ולהנחות אותך בדרכך. ונראה שכדאי מאוד לחזק בעצמך את ההקשבה לאותו קול פנימי שקיים בך,לומר לעצמך שוב ושוב, "אני מחוברת לקול הפנימי שלי", "אני סומכת על הקול הפנימי שלי", "אני קשובה לקול הפנימי שלי", משום שיש לך את היכולת הזו להתחבר לעצמך מבפנים ולקבל את ההנחיות הטובות והנכונות ביותר עבורך. ובעקבות חיזוק אותו קול פנימי תוכלי להתחבר שוב להתלהבות ולאופטימיות לגבי יכולתך להתאהב וליצור מערכת זוגית הטובה ביותר עבורך. המון הצלחה בדרך, תמר בלב ונפש

לתמר היקרה

המון המון תודה על ההתייחסות המהירה . את מאוד צודקת במה שאמרת, וכרגע כשקראתי זאת הנהנתי בראש כשחשבתי עד כמה זה נכון. אני לא יודעת מאיפה זה בא אבל מאז שאני זוכרת עצמי אני נורא חרדה שאנשים יפסיקו לאהוב אותי.. משום מה נראה לי שכל מי שמתקרב אליי בסוף בורח וזה פוגע בי. ומצד אחד, כמו שאמרת, אני מאמינה באהבה ובכל החיובי שבה ומצד שני אני מוצאת את עצמי מתקשה להאמין למה שמישהו יתאהב בי, שאם מישהו יתקרב אליי טיפה יותר מדי הוא לא יאהב את מה שהוא יגלה ויברח.. אני נורא מודעת לזה ולא מצליחה לשנות את זה אבל יודעת שחייבת. בנודע לנושא השני שהעלית, אני נעה בין התפרצויות רגשיות שכל מה שיושב לי בבטן ועל הלב ובין לשתוק ולשמור הכל בפנים - מקיצוניות אחת לשניה... עדיין לא הבנתי למה אני פועלת ככה ובאילו נסיבות... עכשיו בדיוק חברה שלחה לי כתבה שאנחנו יוצרים את המציאות שלנו.. עד כמה שזה נכון... אבל כשבאים לשנות את זה זה קשה כי אני לא יודעת איך מתחילים... בכל מקרה, המון המון תודה על שהארת את עיניי... אני שומרת לי את המייל הזה , כדי להזכיר לעצמי כל פעם שאלך לאיבוד ושוב תודה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ביואנרגיה וביורגונומי
בחר
בחר