אתי שלום, אני חדשה פה!

ערב טוב אתי! שמי דגנית חורי ושם אימי הוא בתיה הבעיות שמטרידות אותי הן: אני נמצאת באיזה שהוא צומת דרכים בתחום העבודה ואני לא יודעת מה לעשות? ובנוסף אני כל כך רוצה להיכנס להיריון וזה לא הולך לי! מה את אומרת?????

אתי, את יכולה לענות לי בבקשה!

בנוסף שלחתי לך לאימייל כל מה שרשום לשלוח

שלום דגנית, באבחון שבצעתי עבורך...

שלום דגנית, בפנייתך העלית שני נושאים: עבודה והריון באבחון עלה בלבול מסויים בין שני התחומים. נראה היה ש"האנרגיה" שלך התקשתה להחליט במה עליה להתמקד, מה יותר חשוב כרגע עבודה? קריירה? הריון? הבלבול הזה כנראה קיים באיזה מקום פנימי בתוכך, גם אם אינך מודעת לו ממש. התחושה שלי היתה, שלמרות ששני התחומים מאוד חשובים לך, חשוב מאוד כרגע להתמקד בתחום אחד, להפנות את המשאבים שלך, את האנרגיות שלך ואת תשומת ליבך לתחום אחד, גם אם כרגע "יוזנח" התחום האחר. כאמור נראה ששני התחומים מושכים את תשומת ליבך כמעט כמו במשיכת חבל, מתחרים מי יזכה ביותר תשומת לב, אך אנרגטית נראה שנושא ההריון יותר חשוב לך מאשר הקריירה, נראה שקיימת כמיהה מאוד גדולה לממש את הנשיות שלך. מהאבחון נראה כי מוקד העיכוב בנושא זה היה לפני כשנתיים, בערך בזמן זה עלה נושא של דחייה. נסי לחזור כשנתיים לאחור, האם היתה שם איזו תחושה של דחייה כאשה, או משהו הקשור בנשיות שלך? הנושא של דחייה בהקשר הנשי, חזר מספר פעמים במהלך האבחון. הן בתקופת ילדותך, ייתכן וקלטת או ראית או פירשת דבר שראית כתחושת דחייה הקשורה בנשיות, באשה, בהורות, בהריון משהו מהכיוון הזה. נראה שתחושת דחייה הקשורה בנשיות חזרה גם בתקופת גיל ההתבגרות. נסי לבדוק מה אומרת לך המילה דחייה? היכן את מתחברת אליה? היכן היא מתחברת אליך? ברצוני להדגיש, כי ייתכן וזו תחושה פנימית בלבד, אשר אינה מבטאת את המציאות האובייקטיבית שלך, אלא תפיסת המציאות כפי שאת רואה אותה. נראה שמשהו בתחושת דחייה זו, גורם או גרם לך לאבד משהו מהערך העצמי שלך כאשה. מעצם היותך אשה, תחושה שמעכבת אותך מהיכולת שלך להסתגל למצבים חדשים בחייך. כאילו משהוא פנימי בך "דוחה" את ההריון מהחשש והצורך שהריון מביא איתו להסתגל לשינוי משמעותי בחייך, לקבל את השינוי הזה בעצמך, במשפחתך, במכלול חייך. כדי לחזק מעצמך את הערך העצמי שלך כאשה ואת יכולת ההסתגלות שלך לחידוש שהריון טומן בחובו, הייתי מציעה לך להתחיל בכך שמידי יום תשבי עם עצמך ותרשמי לעצמך לפחות 3 דברים שאת מעריכה בעצמך, באופן כללי ובפרט כאשה. ככל שתרבי למצוא ולהתמקד באותם דברים חיוביים הקיימים כך, כך הם יתרבו, ויתעצמו בחייך, ברגע שתעריכי את עצמך יותר כאשה, מעצם היותך אשה, מאמינה שהדברים יזרמו יותר נכון בחייך. המון הצלחה בדרך, תמר בלב ונפש

תמר שלום ! דבר ראשון המון המון תודה

בנוסף: אני מנסה לחזור כשנתיים אחורנית ולא מוצאת שום דבר שקשור לדחייה או משהו דומה לזה. אני נמצאת עם אותו הבחור שאני נשואה לו כמעט שש שנים וכל התקופה הזאת אני מרגישה יותר אישה מאישה הדבר היחיד שאולי אני יכולה לחשוב עליו זה הפחד העצום שיש לי מהלידה, האם זה יכול להיות הקשר???? וללא שום קשר לנושא, לא הבנתי האם צפוי לי היריון בעתיד הקרוב? אני כל כך רוצה להיכנס להיריון .... בכל אופן שוב המון תודה על היחס המדדדדדדדהים וההשקעה שיהיה לך שבוע נפלא אין כמוך תמר !

שלום דגנית יקרה,

שמחתי מאוד על תגובתך, אמנם תמיד נעים לשמוע וואו... ואיך דייקת, וכמה צדקת, אבל דווקא תגובה כשלך מאוד מאתגרת, מעניינת ואמיתית. וזו הזדמנות עבורי להבהיר כמה דברים הקשורים באבחון ספצפית וכללית. נושא הדחייה שעלה לפני שנתיים אינו חייב להיות משהו דרמטי שזכור לך כ"אירוע" בלתי נשכח. לעיתים זהוא מקרה או אירוע נקודתי, דברים שקרו, או נאמרו, וייתכן ע"י בן זוג הכי אוהב, והכי מבין, אך היתה איזו אינטרקציה בניכם שנתפסה אצלך כדחייה. אגב, זה אפילו לא חייב להיות משהו שקרה בניכם, ייתכן ומדובר בכל קשר שלך שבו נעשה או נאמר משהו שהתפרש ונצרב בתת מודע שלך כדחייה. משהו שגרם לפגיעה במשהו מהנשיות שלך, בתפיסת הנשיות שלך, ואני מדגישה ברמת התת מודע, ממש לא ברמה המודעת. מה בדיוק הדבר - לעיתים עצם העלאת הקוד בפני האדם גורמת לו להזכר באירוע מסויים, ולעיתים דרושה עבודה יותר מעמיקה כדי למצוא את נקודת השורש, את המקרה. דוגמא קטנה שיכולה להבהיר את כוונתי: לפני כשבוע בפגישה טיפולית עלה ענין מסויים באבחון, ותגובת המטופלת היתה כשלך, ממש לא זוכרת שום דבר שקרה לפני כשלוש שנים, שקשור לדברים שעלו באבחון. ואז נכנסנו לתהליך של עבודה עם התת מודע, לצורך העלאת תכנים, ובקשתי מהתת מודע שלה להוביל אותנו לאירוע שקשור באותו עניין. "להפתעתנו" המטופלת נזכרה ביום נעים לפני 3 שנים, בו יצאו לטיול נחמד עם כל המשפחה הכל נראה נעים ונחמד, והרחיבה את התיאור על כך, אך הנה בסופו של היום התרחש ויכוח רם וצורב שהתחיל בגלל דבר קטנטן בינה לבין בעלה ליד הילדים וכו'... המטופלת ממש היתה בהלם מ"התגלית", שהתאימה בדיוק לקוד שעלה באבחון. אך ברמת מודעות רגילה, בזמן השיחה לא הצליחה בכלל להזכר או לחשוב על אותו אירוע כקשור. כלומר ישנם דברים ש"קופצים" מיד לאדם, וישנם דברים שצריך לחפור קצת יותר עמוק כדי לגלותם ולהבינם. וייתכן שבמקרה זה בעבודה יותר פנימית תוכלי להגיע לדברים העמוקים שמניעים אותך היום. לגבי הריון - ?? כידוע לך בפורום הזה איננו חוזים עתידות... אלא מאמינים בעבודה פנימית, ששכרה בסופה. בהצלחה, בהצלחה, בהצלחה, וחיבוק של תמיכה, תמר

תמר תודה רבה, אני אוהבת אותך

אני אמשיך ואנסה למצוא את "הדבר", ברגע שהוא יעלה אני אהיה בקשר. מקווה שאמצא אותו בקרוב וגם אם לאו תודה רבה, את גדולה!!! ותודה גם לאתי שהפנתה אותי אלייך , אין לי מילים לתאר את היחס המדהים של תמר תווווווודה רבבבבבבבבבבה

אתי יקרה, שתדעי לך שתמר מקסימממממה, נכס לפורום!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ביואנרגיה וביורגונומי
בחר
בחר