ושאלה נוספת

ושאלה נוספת

לאחרונה קרו לי מקרים בהם ישנם אנשים שאומרים לי שאני מדבר הרבה ולא נותן להם להתבטאות, ואיני מבחין בזאת. או "חופר" לעיתים, במקום לדבר על נושאים קצר וקולע, כלומר נתקע. מה יש לקלפים לומר בעניין זה ? אני מרגיש שאם יש נושא שאדבר עליו בהרחבה זה בעיקר רגשות. אם זה אכן נושא שאין לי הרבה מה לומר או לדבר עליו אני יכול לדלג ולהמשיך לנושא הבא, אבל דברים שקשורים לרגש אני לעיתים קרובות מתעכב עליהם ומבטא אותם באופן כזה שאת לא יכולה שלא להבין. האם אני מדבר הרבה ? תוצאות הפריסה: חוסם/ תומך השוטה תשובה הקיסר חוסם/ תומך הכוכב

הצורך בדיבור נובע כאן מצורך סמוי בשליטה.

דרך הדיבור על רגשות והחיבור לצד הרגיש שנמצא אצלך (ואצל כל גבר ) , אתה בעצם עושה את הדבר המאוד בסיסי ומאוד גברי במהותו וזה הצורך להתבלט ולשלוט. היכולת הורבלית הנפלאה שלך היא כלי נפלא, אך בהחלט עליך לעבוד על ההקשבה לאחר. כיוון שאתה עסוק בצורך להשמע ולהשמיע ,מכיוון כך אתה בונה את הבטחון שלך, כך אתה מתרגם את המהות החופשית שלך, אתה יכול להתפס כחסר רגישות לצד השני. מה שנקרא חוסר רגישות הנובע מעודף רגישות. ולכן אמליץ על תרגיל למשך שבוע ימים ,בוא נבחן את הסיטואציה, בכל אינטרקציה חברתית שאל את עצמך האים אני שומע מה שהאחר אמר , האים אני מקשיב והאים אני יכול לשקף לו את מה שנאמר , עצם התרגיל יחייב אותך להיות בהאזנה אמיתית לצורכי האחר ,תתחיל משם ותראה מה התובנות שיהיו לך. באהבה מיכל

אעשה זאת בהחלט, תודה לך מיכל על הייעוץ.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר