שבת שלום מוארת ומבורכת לכולם

יוצאת מהפורום עד למוצ"ש בעזרת השם. חושבת שקרתה כאן טעות איומה ודווקא באלול שאני בו במיוחד מנסה להרגיש שלוות נפש. יש משפט יפה שלקוח ממסגרת מסויימת תן בי את השלווה לקבל את שאיני יכולה לשנות תן בי את האומץ לשנות את שיש ביכולתי ואת התבונה להבחין בין השתיים. בשורות טובות והרבה אהבה ומעל לכל סליחה. וזו הגדולה באמת. דידי

ברשותך דידי אני מנצלת את הבמה ופונה למפרשים ולשואלים כאחד.

כנראה שבאמת הגיע לעשות סדר בבלאגן כאן , הבלאגן לא החל היום , היום פשוט נוצרה פרובוקציה שליבתה את האש , אבל התסיסה היתה קיימת מתחת לפני השטח גם ככה. אני יכולה להעיד על עצמי, אני יודעת משיחות עם הלן שאנחנו מקבלות מיילים רבים של אנשים המפנים שאלות של הפורום ישירות אליינו כדי לקבל תשובות מאיתנו. התחושה הרווחת במיילים מדברת על כך שלעיתים ניתנת התשובה גם כאשר המפרש לא ממש יודע מה לענות . אני מקבלת הערות על אורך השרשורים , אלא שמלווים בשאלות רבות של המפרש ,אנשים מדברים על תשובות שיפוטיות ואכן תחושה שהפורום הפך למעוז של נערים ונערות צעירים . אז קודם כל לידע כללי . גם שאני והלן לא נמצאות בפורום לכאורה , אנחנו רואות אותו . לעיתים יש פשוט מבול של מפרשים ולכן פשוט אין לנו היכן לענות. אבל את הפורום אנחנו רואות כל יום. ניתן להפנות שאלות באופן ספציפי לכל אחד מהמפרשות ולכן במקום לשלוח מייל ניתן פשוט להפנות את השאלה באופן ישיר. דבר נוסף , שמופנה בעיקר למפרשות. אנא מכן , אם אתן לא מתחברות לשאלה פשוט לא לענות. פעמים רבות אני רואה שאלה שמובנת לי התשובה עליה ממש בקלות ,ואני ממש מבינה מהשרשור שהמפרשת לא מתחברת לפריסה ועונה למרות זאת . לפעמים אני לא מתחברת לפריסה ופשוט ממשיכה הלאה. השתדלו להיות כנות עם עצמכן. זה בסדר לא לענות . שואלים , אם לא ענו לכם על השאלה זה לא בגלל שלא ראו , זה פשוט מהסיבות שרשמתי למעלה. ולכן נא לא להקפיץ , כפי שהלן אמרה , על המפרשות להתחיל לענות מהעמודים אחורה. חכו בסבלנות ,נגיע אליכם. הפורום הוא פורום לימודי ,הוא פתוח לכל מי שרוצה לחוות את חווית הקריאה הלכה למעשה. יש כאן משיבים צעירים וישנם משיבים ותיקים. זה מאוד לגיטימי לבקש דעה נוספת.נכון , אנחנו לא מתערבים בשרשור שמופנה למישהי אחרת ומשתדלים להחזיר את השואל למי שהתחיל איתו השרשור למכתחילה. אבל אין צורך ללכת אל הקיצוניות השנייה , אם שואל מחליט לפנות הפעם למפרש אחר אין צורך להחזיר אותו למי שעובד איתו בדרך כלל. מותר לי בתור שואל לבקש הפעם ממשהו אחר את התשובה. אני מבינה שהכוונות טובות ומתטרתן לכבד את מפרשי הפורום. אך אין צורך להקצין. זכותו של השואל לבחור את משיביו. וזה בסדר גמור לי אם אחת מכן עונה למישהי שמשתרשרת איתי בדרך כלל, נהפוכו , אני שמחה לראות שעוד מישהי רואה את אותו עניין. זה מחזק לא ? והאמת שאני יכולה להבין את מהות הדברים שמלכה אמרה. אני לא מדברת על דעתה על המפרשת , אני מדברת על דבריה על הגישה השיפוטית לעיתים במתן התשובה .או יותר נכון המתבססת על נסיון אישי. מפרשים יקרים. תזכרו תמיד שכל מקרה שונה , אל תעשו הכללות פשוט כי משהו דומה לשלכם. לעיתים אני רואה בשרשורים נטייה לקחת את הפרוש הפריסה לכיוון מאוד מסויים ,כאשר הפירוש יכול להיות הרבה יותר אובייקטיבי. תזכרו תמיד שאתם מעבירות מסר .יש בנאדם עם חיים מאחורי המחשב. גם אנחנו נותנות כאן רק עזרה ראשונה בפורום, לעיתים זה יכול לשנות המון. תשארו נאמנות למסר. והכי חשוב הוא לא להפגע . קודם כל כי באמת אין ממה . ובעיקר כי זה בזבוז אנרגיה. זה להתעסק לא באמת שלך. אז קדימה לשחרר. שבת שלום לכולם תהנו מהשבת

מיכל היקרה

תיראי לגבי יש בו חן מסויים כשבאמת רואים שהוא יוצא לך מהלב אבל יש בו חלק מסויים שהוא באמת הפריע לי, את דיברת לגבי התמודדותם של מפרשים עם פריסות שונות בסוג של התנשאות. כשבעצם את אמרת שצריך להניח לשאלה: זה נותן תחושה שניסית להגיד בעצם (כן זה הולך להיות מוקצן... נא לקחת בפרופורציות) "אני הכי טובה ותחזו מראש איפה אני רוצה לפרש ושלא תעיזו להגיע לענות על השאלה.

תגיבי בבקשה

שאני אדע שראית

זה לא בכוונה הכיתוב שיצא בכותרות...

כנראה שבאמת הגיע לעשות סדר בבלאגן כאן , הבלאגן לא החל היום , היום פשוט נוצרה פרובוקציה שליבתה את האש , אבל התסיסה היתה קיימת מתחת לפני השטח גם ככה. אני יכולה להעיד על עצמי, אני יודעת משיחות עם הלן שאנחנו מקבלות מיילים רבים של אנשים המפנים שאלות של הפורום ישירות אליינו כדי לקבל תשובות מאיתנו. התחושה הרווחת במיילים מדברת על כך שלעיתים ניתנת התשובה גם כאשר המפרש לא ממש יודע מה לענות . אני מקבלת הערות על אורך השרשורים , אלא שמלווים בשאלות רבות של המפרש ,אנשים מדברים על תשובות שיפוטיות ואכן תחושה שהפורום הפך למעוז של נערים ונערות צעירים . אז קודם כל לידע כללי . גם שאני והלן לא נמצאות בפורום לכאורה , אנחנו רואות אותו . לעיתים יש פשוט מבול של מפרשים ולכן פשוט אין לנו היכן לענות. אבל את הפורום אנחנו רואות כל יום. ניתן להפנות שאלות באופן ספציפי לכל אחד מהמפרשות ולכן במקום לשלוח מייל ניתן פשוט להפנות את השאלה באופן ישיר. דבר נוסף , שמופנה בעיקר למפרשות. אנא מכן , אם אתן לא מתחברות לשאלה פשוט לא לענות. פעמים רבות אני רואה שאלה שמובנת לי התשובה עליה ממש בקלות ,ואני ממש מבינה מהשרשור שהמפרשת לא מתחברת לפריסה ועונה למרות זאת . לפעמים אני לא מתחברת לפריסה ופשוט ממשיכה הלאה. השתדלו להיות כנות עם עצמכן. זה בסדר לא לענות . שואלים , אם לא ענו לכם על השאלה זה לא בגלל שלא ראו , זה פשוט מהסיבות שרשמתי למעלה. ולכן נא לא להקפיץ , כפי שהלן אמרה , על המפרשות להתחיל לענות מהעמודים אחורה. חכו בסבלנות ,נגיע אליכם. הפורום הוא פורום לימודי ,הוא פתוח לכל מי שרוצה לחוות את חווית הקריאה הלכה למעשה. יש כאן משיבים צעירים וישנם משיבים ותיקים. זה מאוד לגיטימי לבקש דעה נוספת.נכון , אנחנו לא מתערבים בשרשור שמופנה למישהי אחרת ומשתדלים להחזיר את השואל למי שהתחיל איתו השרשור למכתחילה. אבל אין צורך ללכת אל הקיצוניות השנייה , אם שואל מחליט לפנות הפעם למפרש אחר אין צורך להחזיר אותו למי שעובד איתו בדרך כלל. מותר לי בתור שואל לבקש הפעם ממשהו אחר את התשובה. אני מבינה שהכוונות טובות ומתטרתן לכבד את מפרשי הפורום. אך אין צורך להקצין. זכותו של השואל לבחור את משיביו. וזה בסדר גמור לי אם אחת מכן עונה למישהי שמשתרשרת איתי בדרך כלל, נהפוכו , אני שמחה לראות שעוד מישהי רואה את אותו עניין. זה מחזק לא ? והאמת שאני יכולה להבין את מהות הדברים שמלכה אמרה. אני לא מדברת על דעתה על המפרשת , אני מדברת על דבריה על הגישה השיפוטית לעיתים במתן התשובה .או יותר נכון המתבססת על נסיון אישי. מפרשים יקרים. תזכרו תמיד שכל מקרה שונה , אל תעשו הכללות פשוט כי משהו דומה לשלכם. לעיתים אני רואה בשרשורים נטייה לקחת את הפרוש הפריסה לכיוון מאוד מסויים ,כאשר הפירוש יכול להיות הרבה יותר אובייקטיבי. תזכרו תמיד שאתם מעבירות מסר .יש בנאדם עם חיים מאחורי המחשב. גם אנחנו נותנות כאן רק עזרה ראשונה בפורום, לעיתים זה יכול לשנות המון. תשארו נאמנות למסר. והכי חשוב הוא לא להפגע . קודם כל כי באמת אין ממה . ובעיקר כי זה בזבוז אנרגיה. זה להתעסק לא באמת שלך. אז קדימה לשחרר. שבת שלום לכולם תהנו מהשבת

מיכל- חייבת להגיב על דברייך..

אני מכירה את הפורום מזה זמן רב, כמו שמלכה אמרה מתקופת רומי וצילה.. כאדם מבחוץ, שקרא את השרשורים, אני מבינה את הרגישות של דידי. התגובות כלפיה היו בוטות, מתנשאות וגם אני הייתי נעלבת, גם אם זה לא אישי או שאין טעם להיפגע.. . לשואלים שלא מתאים להם, שיפנו כמוני למפרש מועדף זה או אחר.. נראה כי לשואלים רבים אין את הסבלנות או הכרת התודה כלפיכן וזה קצת מכעיס אותי.. וזה לא משנה אם מדובר במפרשת צעירה או וותיקה יותר.. כבר כבוד לא יזיק לאף אחד.. אבל זאת דעתי.. מצטערת, הייתי חייבת להגיב..

מיכל היקרה

תיראי לגבי יש בו חן מסויים כשבאמת רואים שהוא יוצא לך מהלב אבל יש בו חלק מסויים שהוא באמת הפריע לי, את דיברת לגבי התמודדותם של מפרשים עם פריסות שונות בסוג של התנשאות. כשבעצם את אמרת שצריך להניח לשאלה: זה נותן תחושה שניסית להגיד בעצם (כן זה הולך להיות מוקצן... נא לקחת בפרופורציות) "אני הכי טובה ותחזו מראש איפה אני רוצה לפרש ושלא תעיזו להגיע לענות על השאלה.

עידן , אתה חכם ,

ופיקח מאוד לגילך . אך אני חושבת שהסקת המסקנות הזו היא שלך . הרי אמרתי באותה נשימה שיש שאלות שאני לא מתחברת אליהם. ממש לא ביקשתי שישאירו את השאלות האלו לי , ביקשתי פשוט שלא יענו מתי שלא זורמת להם התשובה. ובכל זאת עידן. זה בסדר גם אם הרגשת שיש בי התנשאות. בסופו של עניין, הלן, צילה, שרי כבר הוכחנו מקצועיות.. אני משיבה כאן בפורום כמעט שלוש שנים . הפורום כפי שאתה מכיר היום , הוא משהו התהווה כאן לאחר המון השקעה. שלי ושל עוד רבים. אבל אני תמיד בעד מפרשות חדשות. הלן ואני הכרנו דרך הפורום, היום אנחנו חברות טובות. יש מפרשים רבים שהיו כאן בדרך והתייעצו ושאלו שאלות והתקבלו באהבה רבה. לפעמים פשוט צריך לעשות סדר.

ערב טוב יקיריי

החלטתי לומר את תחושתי שלי האישית לגבי האירועים היום וכך לסגור מעגל אישי שלי ולהמשיך הלאה. "מלכה מותק" הינה שואלת שבוודאי בעלת הזכות לשאול לחוות דעת של מפרשת אחרת. אבל! התבטאותה כלפי דידי הייתה לא לעניין בכלל, על סף המעליבה והפוגעת. זאת דעתי ואין בכוונתי להביא חוות דעת נוספת לשואלת כזו שכן ראשית כל בפורום עלינו לכבד אחד את השני. הלן ומיכל, אני מבינה שהרבה "הגיעו" אליכן במיילים כיוון שלא התחברו לתשובות בפורום ואכן אני מקווה שעד עכשיו כל שואל הספיק להכיר איזו מפרשת הוא יותר מתחבר וכך ידע לגשת אלייה מלכתחילה. מאחלת שבת של שלום

מיכל- חייבת להגיב על דברייך..

אני מכירה את הפורום מזה זמן רב, כמו שמלכה אמרה מתקופת רומי וצילה.. כאדם מבחוץ, שקרא את השרשורים, אני מבינה את הרגישות של דידי. התגובות כלפיה היו בוטות, מתנשאות וגם אני הייתי נעלבת, גם אם זה לא אישי או שאין טעם להיפגע.. . לשואלים שלא מתאים להם, שיפנו כמוני למפרש מועדף זה או אחר.. נראה כי לשואלים רבים אין את הסבלנות או הכרת התודה כלפיכן וזה קצת מכעיס אותי.. וזה לא משנה אם מדובר במפרשת צעירה או וותיקה יותר.. כבר כבוד לא יזיק לאף אחד.. אבל זאת דעתי.. מצטערת, הייתי חייבת להגיב..

לעולם אל תצטערי יש לך משהו להגיד.

נהפוכו , תשמחי על כך. אני אמרתי במפורש שאני לא מתייחסת למריבה או לדעתה על המפרשת כפי שזה נכתב. אלא מתיחסת להערות שנזרקו מתוך ההתקלות , אם אפשר לקרוא לה מריבה. גם לדידי היתה חלק "באשמה ". אך זה לא משנה מי אשם , משנה מה נאמר כאן למעשה וכיוון שאין עשן בלי אש. צריך לבדוק את התוכן ולא את הצורה. וכמובן שצר לי שדידי נעלבה. באמת שאין לה ממה.

ערב טוב יקיריי

החלטתי לומר את תחושתי שלי האישית לגבי האירועים היום וכך לסגור מעגל אישי שלי ולהמשיך הלאה. "מלכה מותק" הינה שואלת שבוודאי בעלת הזכות לשאול לחוות דעת של מפרשת אחרת. אבל! התבטאותה כלפי דידי הייתה לא לעניין בכלל, על סף המעליבה והפוגעת. זאת דעתי ואין בכוונתי להביא חוות דעת נוספת לשואלת כזו שכן ראשית כל בפורום עלינו לכבד אחד את השני. הלן ומיכל, אני מבינה שהרבה "הגיעו" אליכן במיילים כיוון שלא התחברו לתשובות בפורום ואכן אני מקווה שעד עכשיו כל שואל הספיק להכיר איזו מפרשת הוא יותר מתחבר וכך ידע לגשת אלייה מלכתחילה. מאחלת שבת של שלום

הרדוף .

את חוזרת להתעסק במריבה עצמה . ולא עולה משם גבוה יותר. אין לי שום בעיה איתך. נהפוכו. אין לי שום בעיה עם מישהי אחרת. נהפוכו. אני לא מתעסקת במה שהיה , אני חושבת מה אפשר לעשות עם זה. והאמת היא שפשוט ביאס אותי שדידי הלכה לשבת שלה מצוברחת , ולכן התישבתי לכתוב מה לדעתי ראיתי כל היום. אף אחד לא ביקש ממך לענות למי שאת לא רוצה. לא זו היתה ההערה שלי.

מיכל

גם אני התיישבתי לכתוב מה דעתי מאותה סיבה שאכן הרגשתי שדידי קיבלה יחס לא הוגן בפורום. בכל אופן - זה לא הופנה אלייך...

זו לא בדיוק אותה סיבה.

אבל זו אותה כוונה , אז סבבה.

יש לי הצעה, מקווה שתמצא חן....

מכיוון שזה פורום לימודי ומכיוון שיש כאן מפרשות חדשות בצד מפרשות וותיקות ומכיוון שהמטרה של כולם כאן הוא ללמוד ולהתפתח חשבתי על רעיון שאני מקווה שימצא חן... אני עצמי מנסה ללמוד את הטארות ומשתדלת ללמוד דרך הפורום. עולה כאן קושי בגלל שלפעמים תשובות נראות כמו שליפה ולא לגמרי ברור על מה התשובה מבוססת. אנא, לטובת השואל וקהילת הלומדים תנו התייחסות לקלפים בפריסה והסבירו בקצרה את דרך פרשנותכם. כך השואל יוכל להבין טוב יותר את המסר והשרשורים יתקצרו. ומי שלומד יוכל לבסס את הלימוד שלו. בנוסף, כתוצאה מהלך הרוח ביממה האחרונה חשבתי על רעיון נוסף שגם הוא יכול לתרום לכולם. לשם החניכה וכחלק מתהליך של לימוד והתפתחות מאוד מקובל למשל בקרב מטפלים לעבוד עם איש מקצוע שמשמש כסופרוויז'ן. אם הוותיקות יוכלו לעבור על התשובות של החדשות אז החדשות תוכלנה לקבל פידבק וגם לעיתים לחדד את הקריאה שלהן (בלי שיפוטיות. רק לשם הלימוד). השואלים יוכלו להיות "בטוחים" שיש השגחה עליונה ולקבל את התשובה שלהם וכולם יוכלו להרוויח מפורום לימודי. בבקשה לא לסכול אותי באבנים זה נראה לי רעיון מעולה ואני מקווה שהוא יתקבל ברוח של שיתוף פעולה. נתינה- קבלה. ועידוד ההתפתחות וההשכלה בקרב היושבים בציון. ואם לא... אז חבל נוראאאאאאאא אבל לפחות ניסיתי ותודה בכל אופן. תודה מקרב לב למפרשות ושבת של שלום לכולנו.

ערב טוב יקיריי

נכנסתי לרגע קט וראיתי שהעניין לא נגמר אז שני דברים לי:

הדיון הוא על שני דברים, וכמו שמיכל אמרה ה"תקל" פתח את תיבת פנדורה שהייתה מוחבאת פה.. אז דבר ראשון, כמו שהגבתי למלכה מותק עצמה ולדידי - הדיבור הלא יפה של מלכה התחיל לאחר תגובה קשה מאד מאד של דידי.. ואשמח להקפיץ את השרשור במקום הנכון שתראו - זה במיוחד מיועד לך הרדוף, שיצאת להגנתה ובצדק מסויים (ברית מפרשות...) אבל לא באמת באמת בצדק, ראי את השתלשלות הדיון ביניהם ואיך שדידי נלחצה מהמילים "סובבה את המילים" והגיבה קשה ביותר.... ומשם כבר הכול השתגע .. דבר שני - יש צורך לעשות פה סדר, אם רוצים לנהל את זה נכון, או לפחות שיהיו חוקים ברורים לכולם.. מה שמיכל ואני מנסות לעשות כל הזמן - כי שגיא מעדיף להשאיר את זה למפרשים ולא אוהב להתערב אלא אם נוצרת בעייה קשה.. מאד מאד מאד... אבל זה צריך להיעשות בצורה יפה ומנומסת זה לזה, והכיוון שמורגש לי ממך הרדוף וגם ממך עידן זה שנראה לכם שמיכל ואני מנסות להפריע לכם.. וחבל מאד שכך כי זה ממש לא נכון. המון פעמים אני נכנסת ורואה שהרדוף עונה (או כל אחת אחרת) ואז סוגרת את המחשב.. לחלוטין רגועה שיש מישהו שעונה והפורום פעיל וזהו.. בכייף.. דווקא ניסיתי לקבל בברכה ולהיות ידידותית עם הרדוף, (מה שלא ממש הצליח לי בתחילה) אבל עכשיו בסדר... ולדידי נתתי תמיכה גדולה בתחילת דרכה כשאנשים ירדו עליה שהיא מזייפת ולא רשאית לענות.. והמלצתי עליה.. אז מה נהייה פה??? למה אתם בלחץ??? מקבלים את כולכם בזרועות פתוחות.. יש מספיק בייקום ובפורום מקום לכולם... רק ברכות ואהבה. הלני
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר