אני חדשה בפורום הזה וברצוני לשאול שאלות על צמיד בצופים, אשמח מאוד שתעזרו לי

אני לקוית שמיעה ואני מאוד רוצה לדעת על פריטים לגבי צמיד, האם צמי"ד זה ילדים נכים שהולכים לצופים? האם יש לקוי שמיעה הולך לצמיד? איפה צמיד שנמצא? מה יש פעלויות שם? זה עולה כסף לשתתף לצמיד? אודה מאוד לכם על תגובות לשאלות האלו, בתודה, ליאת

!!!

בוקר טוב ליאת . אני אענה לך על השאלות ששאלת. 1. צמי"ד (צרכים מיוחדים) הם בעצם ילדים ואנשים אשר צריכים טיפול מיוחד והם יכולים להיות לקויי שמיעה, עיוורים, בעלי פיגור שכלי ועוד, וכן, ילדים ואנשים אלו הולכים לפעילות בצופים. 2. יש קבוצות ללקויי שמיעה. 3. לא מבין את השאלה. 4. לרוב יש פעילות רגילה בשבילם שנקבעת על ידי צוותי צמי"ד. 5. כן, גם חניכי צמי"ד משלמים על הפעילות. שמחתי לתת לך מידע זה, ומקווה שתצטרפי לצופים.. שבוע טוב לכולם!

תודה רבה על תגובות מהירות

אני רואה שיש צופים קרוב לבית של חנכים שהולכים לשם, האם גם צמי"ד קרוב?או צריך לנסוע במיוחד להגיע לצמי"ד? הצמי"ד גם נמצא ליד צופים או מה? הלוואי הייתי יכולה ללכת לצמי"ד ולא יכולתי מפני שאני גדולה...אלא מנסה עזור לילדים צעירים לקוי שמיעה כדי שיהיו להם בשילוב עם שומעים אחרים וזה מטרה שלי לעזור להם להתשלב בצופים. אני קצת מתחה כי יש לי פגישות חשובות בצופים והם רוצים לשמוע על הצעות שלי למען לקוי שמיעה. אני רוצה מאוד לקבל את הפריטים מצמי"ד כדי שאבדוק אם יהיו חסרים ללקוי שמיעה.

תוכלו להסביר לי מה יש פעלויות בצמי"ד שהלכתם?

אני רוצה לדעת על זה מפני שאני בודקת אם לא היה מתאים ללקוי שמיעה שהלך לצמיד. הרבה חירשים לא הולכים לצופים מפני שהם מרגישים שלא שייכים לצופים. אם תהיו מוכנים להיות שיתוף פעולה עימי על נושא הזה?

אני אסביר לך..

טוב ככה אז הצופים מורכב משבטים ובשבטים האלה יש קבוצה שנקראת צמי"ד והיא בתוך השבט עצמו וצמי"ד זה לא משהו שבא מחוץ לשבט אלא הוא בא בשילוב עם השבט עצמו וזוהי קבוצה בתוך השבט.. אצלי בשבט יש קבוצה של צמי"ד של ילדים לקוי שמיעה חלקם חרשים חלקם כבדי שמיעה והם כרגע בכיתה י' השנה הולכת להיפתח עוד קבוצה של ילדים בכיתה ט'(שאני הולכת להדריך אותם כיף לי!)והמטרה הסופית שלנו הם שהילדים האלה ידריכו קבוצות של ילדים חרשים אחרים. אולי פעוליות עושים? עושים ומנסים לשלב אותם בכל(!!) הפעלויות שיש בשבט טקסים טיולים הם עוברים פעולה אחת לשבוע ובשבט שלי לפחות יש שילוב נורא טוב עם הילדים החרשים ואנחנו נורא אוהבים אותם מקווה שעניתי לך על כל השאלות.. עוד שאלות אני אהיה מוכנה לענות לך רק תשאלי

היי ליאת... בהמשך לדברים שנכתבו

תוכנית שילוב צמי"ד מיועדת לחניכים עם צרכים מיוחדים מגילאי 9-21 השילוב נעשה ע"פ התפקוד של החניך כלומר, יש חניכים שהם בקבוצה עם חניכים עם צרכים מיוחדים (מה שקרוי "קב' צמי"ד)ויש חניכים בתפקוד גבוה (כמו ליקוי שמיעה הקוראים שפתיים ועוד...המשולבים בקבוצה ללא צרכים מיוחדים "קב' רגילה"). לא בכל שבט יש קב' צמי"ד (יש 76 שבטים שיש להם קב' צמי"ד מתוך 160 שבטים בארץ). הקב' מאופיינות בטווח גילאים של כ-4 שנים, אותה לקות, ואותו תפקוד. רכזי צמי"ד מלווים את הקב' הנ"ל עפ"י אזורים ג"ג ולכן חשוב שתצייני איזה אזור גאיגורפי את מתשייכת... ואני ארשום לך את הנייד של אותו רכז האחראי לאזור זה בנוסף אני מצרפת לך חוברת של תוכנית צמי"ד שתוכלי לעיין ולקרוא לעומק על התוכנית גמר חתימה טובה עידית-רכזת הדרכת צמי"ד תנועתית +הנהגת ירושלים
תוכנית שילוב צופי צמ
(215.5 KiB) עדיין לא הורד

אני מודה לך מאוד שנתנת לי את הקובץ מצוין!!! אקרא אותו הכל ואחזור לפה אם יהיה

לי שאלות. תודה רבה גמר חתימה טובה

אני אסביר לך..

טוב ככה אז הצופים מורכב משבטים ובשבטים האלה יש קבוצה שנקראת צמי"ד והיא בתוך השבט עצמו וצמי"ד זה לא משהו שבא מחוץ לשבט אלא הוא בא בשילוב עם השבט עצמו וזוהי קבוצה בתוך השבט.. אצלי בשבט יש קבוצה של צמי"ד של ילדים לקוי שמיעה חלקם חרשים חלקם כבדי שמיעה והם כרגע בכיתה י' השנה הולכת להיפתח עוד קבוצה של ילדים בכיתה ט'(שאני הולכת להדריך אותם כיף לי!)והמטרה הסופית שלנו הם שהילדים האלה ידריכו קבוצות של ילדים חרשים אחרים. אולי פעוליות עושים? עושים ומנסים לשלב אותם בכל(!!) הפעלויות שיש בשבט טקסים טיולים הם עוברים פעולה אחת לשבוע ובשבט שלי לפחות יש שילוב נורא טוב עם הילדים החרשים ואנחנו נורא אוהבים אותם מקווה שעניתי לך על כל השאלות.. עוד שאלות אני אהיה מוכנה לענות לך רק תשאלי

Daanaa17 היי! אני שמחה שהסברת לי! יש לי שאלה האם הם יודעים להשתמש בשס"י?

שס"י= שפת סימנים לחירשים

דאאנאא17 איך אוכל לשלוח לך במסר?

אממ..אני לא יודעת..

אופס זאת אני למעלה!

אינך יודעת שהם יודעים להשתמש בשס"י אז איך את יודעת שהם לקוי שמיעה?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
צמי"ד
בחר
בחר