חוקר - עצמאי/שכיר?

שלום, התראיינתי במס' משרדי חקירות ונודע לי שעליי להיות עצמאית. האם זה כך בכל המשרדים? האם זה כדאי מבחינת ביטוחים וכו'? אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. בתודה מראש, טל

בתור בוגרת אוניברסיטה (בהצטיינות)

אמרי לי את, האם נראה לך שיש אדם בעולם בכלל, ובישראל בפרט, היכול לומר לך בוודאות מה קורה ב כ ל משרדי החקירות בישראל ? נראה לך, שמישהו בישראל, מכיר את הנעשה בכל משרדי החקירות, כיצד נערכת ההתחשבנות בין כל המשרדים לבין כל החוקרים (והמתאמנים) העובדים אצלם, או איתם ? נראה לך, שיש איזה גורם מרכזי שאצלו ניתן לברר את העניין ואליו מתנקזים כל נתוני ההתחשבנות (יש אולי גורם אחד, מס הכנסה, אבל אין לי ספק שלא נערכים אצלם ניתוחים וחתכים כיצד מפולכות הוצאות כל משרד, כשכר עבודה או תשלומים קבלניים, וממילא המידע הזה חסוי) ? גם אשמח לשמוע ממך למה בדיוק התכוונת בשאלתך לביטוחים (קצת פירוט לבור כמוני). ולבסוף, שאלונת אחרונה, מדוע הכנסת את שאלת ה"כדאיות" ? האם יש לך ברירה אחרת כאשר "מודיעים" לך שאלה תנאי התשלום, ואת מבקשת להיות חוקרת פרטית ?

צ"ל מפולחות (ולא מפולכות). את השגיאות אני רואה רק לאחר ששלחתי, לצערי

בתור אחד שלא סיים בהצטיינות תואר בקרימינולוגיה

אבל בתור אחד שכן סיים תואר באוניברסיטה, כן סיים בהצלחה קורס מבוא לקרימינולוגיה (אצל פרופ' שלמה שהם) וכן סיים בהצלחה קורס מבוא לסטטיסטיקה, איני מבין איך (לעזאזל) בוגרת (בהצטיינות) מבקשת לדעת מהו השכר הממוצע של חוקרת (או חוקר), או מהם תנאי התשלום ב כ ל משרדי החקירות בארץ. חמודה, אלה הפרטים הסודיים ביותר בכל משרד חקירות, כמה חקירות הוא מקבל בכל חודש, היקף המחזור הכספי, כמה הכנסות יש לו, כמה הוצאות, כמה ולמי הוא משלם עבור מה. אין בעל משרד חקירות אחד שיודע מה קורה במשרד שני. נניח שאין 250 משרדי חקירות, רק 100, או אפילו רק 10, איך אני יכול לדעת בתור בעל משרד חקירות מה קורה במשרד אחר ? אלה דברים שרק מי שעובד בתוך משרד, יודע בערך. הוא יכול לדבר עם חברים ולקבל התרשמות על המצב הכללי בתחום, אבל לדעת מה קורה בכל המשרדים ? בד"כ רוב המשרדים מעדיפים לשלם שכר לפי תפוקה, כלומר תשלומים פר כל תיק חקירה, במתכונת של חוקר(ים) (ומתאמנים) העובדים כמעין "קבלן/י משנה", הנותן(ים) למשרד חשבונית עבור כל תשלום, מדי כל חודש. נו, ואם זה המצב, את יכולה להתנגד ולהכתיב להם תנאי תשלום אחרים ? יש לך איזה קלפי מיקוח (מה תגידי, שסיימת לימודים בהצטיינות ?) ? ---------------------------------------- בפורום המקביל (שגם בו העלית שאלתך) המנהלים נוהגים להשיב בבטחון ובנחרצות על כל שאלה. אחד מהשניים (גבי בר גיורא), בזמן שניהל לבדו את הפורום, פרסם בכותרת של הפורום (בלוגו), שריגול תעשייתי תופס פלח של כך וכך אחוזים. אני טענתי שזו אמירה יומרנית חסרת כל בסיס אמפירי (את צריכה להכיר את המילה אמפירי) ולא ניתן כלל לפרסם נתונים רציניים מבוססים על המצב העובדתי, לגבי היקף תחומי החקירות וסוגיהן בכל משרדי החקירת בארץ, כי כל משרד מחזיק בסוד את הנתונים האלה. מעבר לכך, הערכתי, שהמספר שהוא זרק (סתם) באויר, הם מוגזמים ומנופחים פי מאות או אלפים מכפי שהם במציאות. גבי בר גיורא הוא קשקשן (וטוב שצמצם כתיבתו בפורום ההוא). חוץ מזה טענתי, "ריגול תעשייתי" אינו תחום לגיטימי של תחום החקירות, זו עבריינות, ולכל היותר, מותר למשרדי חקירות לעסוק בסיכול ריגול תעשייתי. היה לי ויכוח עם שמשון גולדנברג (החסר כל השכלה מתאימה לקבוע מה מותר ומה אסור בתחום החקירות) בעניין הזה, והוא, בבורותו ובבטחונו העצמי המופלג (האפייני לאנשים שיודעים מעט מאד), עדיין מתעקש שריגול תעשייתי הוא תחום לגיטימי בחקירות. אציין, שבינתיים, כל החוכמולוגים שעסקו בריגול תעשייתי ונתפסו בכך, שלמו את המחיר הכבד. האחרון בהם, אביב מור, פרסם בפורום חוקרים מודעה שהוא מחפש עובדים דוברי רוסית כדי "לשתול" היכנשהו, לפני כשנתיים. הערתי לו על כך שמדובר בעבירה פלילית. מיד הזדעק איזה אדיוט (האדיוטים קופצים תמיד בראש) להגן על אביב מור. -------------------------------- מאז אביב מור גם נתפס והורשע בבימ"ש. צריך לשאול אותו אם רשיונו נשלל לצמיתות לעסוק בחקירות. זה בדרך כלל (למיטב ידיעותי) אך לכללים יש בד"כ גם יוצאים מן הכלל.

השורה האחרונה (כלל ויוצא מן הכלל)

נדחקה בטעות לסוף, והתייחסה לתנאי התשלום במשרדי חקירות (תשלומים קבלניים לפי תפוקה).

חוקר - עצמאי/שכיר?

שלום, התראיינתי במס' משרדי חקירות ונודע לי שעליי להיות עצמאית. האם זה כך בכל המשרדים? האם זה כדאי מבחינת ביטוחים וכו'? אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. בתודה מראש, טל

זו אמנם המגמה

מרבית המועסקים בענף הם אמנם עצמאים (איני יודע מדוע, אולם אני בתחום רק משנת 1997 ייתכן שלוותיקים ממני יש תשובה לכך). ישנו מספר קטן של משרדים בהם מועסקים חוקרים שכירים. "כלל אצבע" אומר שהכנסה (לא לבלבל עם רווח) של 12,000 ש"ח בחודש מהווה את הרף התחתון לשורת רווח חיובית כעצמאי. כמתמחה, ייקח זמן עד שתגיעי לכך והדבר תלוי הן ביכולותייך והן בכמות העבודה שיש במשרד בו בחרת להתמחות. ישנם יתרונות לעצמאים (כגון ניכוי הוצאות) ואני מציע שבנושא זה, תפני לקבלת ייעוץ מגורם מקצועי, כמו רואה חשבון. לגבי ביטוחים אין שאלה של כדאיות כלכלית. שכירים מקבלים תנאים סוציאליים ממעבידיהם; עצמאי הוא המעסיק של עצמו, ולכן תצטרכי לדאוג לביטוחים בעצמך (ומאידך - הפרמיות מוכרות על ידי מס הכנסה כהוצאות הכרחיות, מה שאומר שתוכלי לנכותם מתשלומי המס). בהצלחה, עמרי

השורה האחרונה (כלל ויוצא מן הכלל)

נדחקה בטעות לסוף, והתייחסה לתנאי התשלום במשרדי חקירות (תשלומים קבלניים לפי תפוקה).

לשם החזרת האיזון

כתבתי שנתוני ההכנסות של החוקרים הם סודיים ואינם מופצים באופן שניתן לערוך "דיאגרמות" ולפרסם סטטיסטיקה של שכר ממוצע של חוקרים, חלוקה לתחומי חקירות (נזקי גוף, אישות, חקירות כלכליות וגילוי רכוש וכו'. אבל למרות שאולי בעלי המשרדים היו מעוניינים במידור גמור ומוחלט ואי זליגת מידע ממשרדיהם למשרדים האחרים (כי קיימת בין אלה שעוסקים באותו תחום, תחרות, ואפילו יריבות קשה והעדר חיבה גדולה בין בעלי המשרדים, למרות שחלקם משתפים פעולה זה עם זה לצורך קידום האינטרסים המשותפים, כמו בלשכת החוקרים), בעולם המציאות לא ניתן לשמור על סודיות מוחלטת.קיימת זליגת מידע בין המשרדים. לא בין כולם לבין כולם, אבל בין המשרדים הגדולים העוסקים באותו ענף. הכיצד ? ראשית, כל בעל משרד היה פעם חוקר בלי משרד (אולי נותר אחד פעיל מלפני חקיקת החוק, שפתח משרד בלי לעבוד קודם בחקירות...), עבד במשרד אחד לפחות, ובד"כ יותר ממשרד אחד. שנית, קיימת תנועה מתמדת של חוקרים בין המשרדים. מחליפים משרדים וגם מחליפים חוויות ומידע, בין החוקרים. אז אפילו אם חוקר שעבד במשרד א' מחוייב לשמור בסוד כל מה שראו עיניו, ולא למסור דבר במשרד ב', אנשים משוחחים... . אבל מדובר בידיעה כללית מאד, לא מהסוג שמאפשר דיבורים מדוייקים על שכר ממוצע או סוגי החקירות באחוזים בכל משרד. יתירה מכך, אף בעל משרד אינו יודע בעצמו מהי הסטטיסטיקה המדוייקת בכל חודש. כדי לדעת במדוייק, צריך להשקיע זמן, והשקעת הזמן בסטטיסטיקה לא תביא כל תועלת או הכנסה לבעלי המשרדים... . מה 'כפת למשרד אם בחודש שעבר עסק ב-335 תיקי ביטוח, ו-217 חקירות כלכליות, והחודש המספרים השתנו ל-410 ו-273 ? את בעלי המשרדים הסטטיסטיקה לא מעניינת.

חוקר - עצמאי/שכיר?

חוקר פרטי עצמאי

כן זה בדרך כלל כך אני עצמאי כבר מספר שנים ורוב השירותים שאני נותן מצריכים חשבונית או קבלה

חוקר פרטי עצמאי

או שאת יכולה לעבוד עם המשטרה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חקירות ובילוש
בחר
בחר