שאלה

שאלה

היום יש לי פגישה עם עוד 4 איש ונראה לי שאחד מהם עומד להקליט את הדיון . אם אני בתחילת הדיון מודיע שאני מסרב במידה ומקליטים אותי מסרב שיקליטו אותי האם בעתיד יכולים להשתמש בהקלטה כראיה נגדי ?

סירוב להקלטה

ניר, החוק קובע שאם אחד (לפחות) ממשתתפיה של פגישה מודע או מבצע את ההקלטה - היא קבילה, ודרך אגב, איש אינו חייב ליידע אותך או כל משתתף אחר על ביצוע ההקלטה. גם הודעה שלך מתחילת הפגישה שהנך מסרב להיות מוקלט אינה פוגמת או פוגעת בכשירותה של ההקלטה. העצה היחידה שאוכל לתת לך היא - שקול דבריך. ניתן לעשות עוד כמה דברים לשיבוש ההקלטה, למשל מוזיקת רקע, רדיו או טלוויזיה ברקע וכיו"ב, אולם אין הדבר מבטיח בוודאות מוחלטת שלא ניתן יהא להפיק מידע מתוך ההקלטה, ועל כן אני חוזר - שקול דבריך (או - סרב לקחת חלק בםפגישה). ב ה צ ל ח ה

התכוונתי שאף אחד לא יודע חוץ מהמקליט עצמו

כלומר 5 אנשים אני מתוך ארבעה והחמישי שהחשד בו .

אין חשיבות למספר המשתתפים בשיחה

אני חוזר על העיקרון המנחה - אחד לפחות מבין משתתפי השיחה אמור לבצע או להיות מודע להקלטה ובכך הופך את ההקלטה לחוקית. כל סיטואציה אחרת הופכת את ההקלטה לבלתי חוקית.

סליחה כנראה שאני לא מבין

זאת אומרת מספיק שבין החמישה רק מבצע ההקלטה יודע ואיש מבין הנוכחים אינו יודע זה בסדר.

כן. חוק זה נועד להבדיל הקלטת סתר, כשהמקליט אינו נוכח

למשל, אתה לא יכול (מבחינה חוקית) להשאיר מכשיר הקלטה בחדר ישיבות, בשביל להקליט מה אומרים אליך כשאתה לא שם. אבל אתה כן יכול לבהסתיר את מכשיר ההקלטה עצלך בכיס, ולהקליט את הישיבה. אפשרות נוספת (חוקית) היא להגד "הינה מכשיר ההקלטה, אני מקליט את מה שידובר כאן בחדר", ואז, גם אם אתה הולך, זה חוקי, כי כולם בחדר ידעו שיש מכשיר.

עזרתם לי ,,,תודה תודה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חקירות ובילוש
בחר
בחר