שימוש בסמים קלים באמסטרדם, מה ההשלחות במקרה של בדיקות בארץ:

אהלן אנשים... טיילתי באירופה בחודש האחרון, בזמן שהותי בחו"ל עישנתי סמים קלים שעפ"י חוקי המדינה (במקרה הנוכחי אמסטרדם) הדבר מותר ואף מקובל. כשהייתי בחו"ל התקשרו לבייתי נוער חשיפה וביקשו לזמן אותי (בפעם השניה) לתחקור אצלהם. נאמר להם שאני חוזר בעוד שבוע מאירופה ושיצלצלו בתאריך כזה וכזה ויקבע מועד לפגישה... חשוב לציין שבפעם הראשונה יצאתי נ-ק-י לגמרי ב 2 בדיקות שתן ורוק (שבדיקת רוק היא חרטאוות אחד גדול אין THC ברוק וזה גם לא קביל בבית משפט). במידה ויערכו לי בדיקות גם בפעם הזו, הדרכון שלי חתום בחותמת אמסטרדם ומה שנחשב כעברה בארץ, נחשב כחוקי לגמרי בארץ הנ"ל אבל השאריות נשארות זמן ממושך גם אחרי. האם אפשר להדביק קצינת מבחן/רישום פלילי על חשד בשימוש בסמים קלים אם הדבר בוצע מחוץ לגבולות המדינה ? תודה רבה לעונים...

סמים ומשפטים

איני משפטן גם איני בקיא בסמים, מן הסתם אבל ככל שידיעתי משגת לא ניתן להביא לדין אדם על עבירה שביצע מחוץ לגבולות המדינה אלא אם כן הוא מוסגר כחוק (ולא עם כל המדינות יש הסכמי הסגרה וממילא אין זה העניין שלך, גם לא קרוב אליו) ובקיצור - לא אבל הייתי מצפה ממי מהמשפטנים שנכנסים לכאן מעת לעת שיתייחס לנושא. תודה.

עישון באמסטרדם

כאשר עישון מריחואנה באמסטרדם אינו מהווה עבירה בחו"ל הוא גם אינו עבירה בישראל יחד עם זאת יש לכך השלכה אם נערכה התחייבות להימנע משימוש בסם במסגרת תוכנית גמילה עו"ד יוסי חכם

סתם שאלה..

אתה בטוח יודע יותר טוב ממני, אבל עד כמה שידוע לי, פקודת הסמים המסוכנים היא אקס טריטוריאלית, כלומר תקפה גם בחו"ל, מה שאומר שמי שהפקודה חלה עליו בארץ, חלה עליו גם בחו"ל. האם זה באמת נכון? או שזה נכון רק לגבי חיילים? תודה.

חיילים בלבד

אני חושב. אתה במקרה חייל (לא DD, פותח השרשור)?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חקירות ובילוש
בחר
בחר