סיפור עולה מפולניייייהההה מתובל ביידיש!

ב"ה כל הזכויות שמורות 1.1.2012 סיפור מפי JHHUL פולני חולה(עולה) חדש בארץ יסרואאאללל! (מתובל ביידיש) אז אתה באת מפולניה? יו אוודא-מה לא רואים? לא לא רואים! אתה שחור וי א-שווארצה! ווס איס א-שווארצה???? א????? מה אתה לא יודיייייע??? לא אני לא יודעייייה!!-אני מעולם לא הייתי בלונדיני ו- א- שווארצה זה צבע שער שלי כמו זה בא מאפרייייקה! נו גיט,אם ככה –זה בסדר,אז לא משנה כבר בגילך מה זה א-שווארצה- חוץ מזה שבקושי נישארו כמה וואיסה כדי להראות לך ההבדל, די פאשטאיט(מבין)?? אוודא,בטח אני מבין, אזוי ווס וייל די ממני?? א-אז באת מפולניה בשנת???? טוב לא משנה. כי בשנת 1943 כשאנו באנו לארץ יסרואאלל אוי איך קשה עבדנו בארץ ותיראה עכשיו את ארץ יסרוואאל!! ומה קיבלתם כשבאתם הא??? א-קדחת קיבלנו! מי קיבל קידווחחס אתה?? לא!לא!!!---- כולנו קיבלנו קדחת! וכי למה כולכם קיבלתם א קידוחחס? והיכן הייתם שחילקו שם את הקדחת? מה זאת אומרת היכן הינו???מה זאת אומרת אם כולנו קיבלנו קידוחחאס? אוודא קיבלנו קידוחחאס—כולנו!!!!! ואיפה בארץ סרואאל זה איפה שקיבלנו??!!-כי מה הקידוחחאס היה בחינם?? בטח בחינם כולם קיבלו!!! ממי קיבלתם מי חילק?? מה זה ממי-מהאנופלס!!!!! והיכן הוא ישב?? במשרד הפליטה??? פה,פה בארץ סרואאל---קיבל אותנו מיד בבואנו קבלת פנים המונית במיוחד לכל מי שעבד בביצות החולה!!! מה הייתם בחו"ל??הא?? מה זה בחו"ל???-עבדנו בחולה,!!! חולה אתה לא מכיר? שם גר האנופלס ונתן לכולנו בחינם הקידוחחאס-לכולם----בקושי יצאנו מזה!!! מה כל כך הרבה נתן לכולם היה לו כל כך הרבה והוא נהנה מלתת?? א זויי?? זה כמו אנחנו מקבלים סל א?? - א שולחן! א כיסא א זייתים- מה קורים לדבר זה קטן שחור כמו חרה של צאפ (עז) -פותח קופסה וזורק בזבל?!! ווס זוג די?? נהננו?? אוודא-חבל שלא היית גם אתה פה אז גם לך היה נותן האנופאלס מתנה א קידווחאס והיית בטח נהנה... א גייט יום לך!! וקידוחחאס לך! זה בחינם???=מתנה!

מי שלא יבין את היידיש יכתוב ואסביר!

ובדיחה!

שליח ישראל באוםם מבקש בדיון על הפלשתינאים לתת דוגמא מהעבר והוכחה לצידקת דבריו, מקבל אישור ומספר משה במדבר כשהיכה על סלע ויצאו מימנו מים אמר יש כעת הרבה מים אני יכול לעשות אמבטיה הגונה, הוריד בגדיו שמם על הסלע וניכנס להתרחץ! יוצא רוצה להיתלבש והינה נעלמו הבגדים. צעק: הפלשתינאים גנבו לי את הבגדים!!! קם הנציג של עזה וצועק אז לא היו ביכלל פלשתינים!!! תודה אומר שליח ישראל הבהרתה לכולם את טיעוני והעובדות אתה יכול לשבת!

אחרי הבדיחה זו איננה כלל בדיחה-כנסו לאקטואליה ופוליטיקה-שם

ללינק שהעלתי של הפייס בוק ולרשימת אלו שפורסמו שם שמותיהם שמהם יגנבו הפרטי על ידי הסעודים ופורסמו בעולם יש המון ישראלים סבלות לבדוק אחד אחד נקווה שאינכם בין.. בוואלה בכתבה הראשית בנידון יש לחצן לפייסבוק שם הרשימה יתכן בפייס יש את כל מאות האלפים?? העבירו לכולם לילדים לחברים לעיריות לכל פורום בו אתם גולשים

ב"ה כל הזכויות שמורות 1.1.2012 סיפור מפי JHHUL פולני חולה(עולה) חדש בארץ יסרואאאללל! (מתובל ביידיש) אז אתה באת מפולניה? יו אוודא-מה לא רואים? לא לא רואים! אתה שחור וי א-שווארצה! ווס איס א-שווארצה???? א????? מה אתה לא יודיייייע??? לא אני לא יודעייייה!!-אני מעולם לא הייתי בלונדיני ו- א- שווארצה זה צבע שער שלי כמו זה בא מאפרייייקה! נו גיט,אם ככה –זה בסדר,אז לא משנה כבר בגילך מה זה א-שווארצה- חוץ מזה שבקושי נישארו כמה וואיסה כדי להראות לך ההבדל, די פאשטאיט(מבין)?? אוודא,בטח אני מבין, אזוי ווס וייל די ממני?? א-אז באת מפולניה בשנת???? טוב לא משנה. כי בשנת 1943 כשאנו באנו לארץ יסרואאלל אוי איך קשה עבדנו בארץ ותיראה עכשיו את ארץ יסרוואאל!! ומה קיבלתם כשבאתם הא??? א-קדחת קיבלנו! מי קיבל קידווחחס אתה?? לא!לא!!!---- כולנו קיבלנו קדחת! וכי למה כולכם קיבלתם א קידוחחס? והיכן הייתם שחילקו שם את הקדחת? מה זאת אומרת היכן הינו???מה זאת אומרת אם כולנו קיבלנו קידוחחאס? אוודא קיבלנו קידוחחאס—כולנו!!!!! ואיפה בארץ סרואאל זה איפה שקיבלנו??!!-כי מה הקידוחחאס היה בחינם?? בטח בחינם כולם קיבלו!!! ממי קיבלתם מי חילק?? מה זה ממי-מהאנופלס!!!!! והיכן הוא ישב?? במשרד הפליטה??? פה,פה בארץ סרואאל---קיבל אותנו מיד בבואנו קבלת פנים המונית במיוחד לכל מי שעבד בביצות החולה!!! מה הייתם בחו"ל??הא?? מה זה בחו"ל???-עבדנו בחולה,!!! חולה אתה לא מכיר? שם גר האנופלס ונתן לכולנו בחינם הקידוחחאס-לכולם----בקושי יצאנו מזה!!! מה כל כך הרבה נתן לכולם היה לו כל כך הרבה והוא נהנה מלתת?? א זויי?? זה כמו אנחנו מקבלים סל א?? - א שולחן! א כיסא א זייתים- מה קורים לדבר זה קטן שחור כמו חרה של צאפ (עז) -פותח קופסה וזורק בזבל?!! ווס זוג די?? נהננו?? אוודא-חבל שלא היית גם אתה פה אז גם לך היה נותן האנופאלס מתנה א קידווחאס והיית בטח נהנה... א גייט יום לך!! וקידוחחאס לך! זה בחינם???=מתנה!

זה אידיש של פולנים

האמת שהורי הם מליטא ובלארוס(אותה אידיש9 אבל אני לא ידעתי מהבית כי הם דיברו עברית אלא קלטתי מהשכונה בה גדלתי ורובם היו ניצולי שואה מפולין עם יידיש של לודז' שהיא נורא מצחיקה ושל ווארשה אבא שלי הינ עושה תמיד חיקוי של יהודי מלודז'

ובדיחה!

שליח ישראל באוםם מבקש בדיון על הפלשתינאים לתת דוגמא מהעבר והוכחה לצידקת דבריו, מקבל אישור ומספר משה במדבר כשהיכה על סלע ויצאו מימנו מים אמר יש כעת הרבה מים אני יכול לעשות אמבטיה הגונה, הוריד בגדיו שמם על הסלע וניכנס להתרחץ! יוצא רוצה להיתלבש והינה נעלמו הבגדים. צעק: הפלשתינאים גנבו לי את הבגדים!!! קם הנציג של עזה וצועק אז לא היו ביכלל פלשתינים!!! תודה אומר שליח ישראל הבהרתה לכולם את טיעוני והעובדות אתה יכול לשבת!

אהבתי,

בדיחה עם שכל

ביידיש זה מצלצל אחרת

מאת יורם טהר-לב: רגע לפני שהיידיש עומדת למות, כדאי לצטט כמה פנינים לפני שילכו לאיבוד, כי ההבדל בין עברית ליידיש כמו בין יהודי לגוי שעושה קידישׁ. לא שיש לנו משהו נגד העברית, להיפך - שפה מגניבה, אך חסר לה משהו מן הרכות והענווה. האם כלב יכול להחליף את הוּנְט ? האם לִבְריאות יכול להחליף את זַייט מִיר געזוּנט ? האם שקל יכול להחליף את פוּנְט ? ואם נמשיך באותו שווּנג : האם אהבּל יכול להחליף את גרוֹבֶּר יוּנְג ? אז אל תנסו לשכנע שהיידיש והעברית הן קרובות משפחה. העברית קרובה ליידיש כמו שאני קרוב של איינשטיין, מַיין בּוֹבֶּה אוּן זַיין זַיידה לִיגְן אִין דער ערְד בַּיידֶה. הגאוה הלאומית שלנו אומרת כל בוקר : אני בארץ, טוב בארץ, אבל ביידיש זה נשמע : אִיך בִּין אִין דער ערְד, גוּט אִין דער ערְד. שימו לב, לא לחינם אומרים שביידיש זה מצלצל יותר טוב, כי יידיש שפה מצחיקה, מתוקה, מפנקת. כששומעים בדיחה, גם לצחוק אי אפשר בשקט. שימו לב איך כל שם או מוצר מקבל סיומת מפנקת של "לֶה" : יענקל'ה, דבל'ה, מוישל'ה, אברמל'ה. מספריים - שֶׁרַלֶ'ה, שערה - הֶרַלֶ'ה, לב - הֶרְצַלֶ'ה, חתול - קֶצַלֶ'ה, ועל טיפש אומרים סתם אַ פֶּצַלֶה.

ביידיש זה מצלצל אחרת - שולחת שוב מתוקן

קטע שחובר על ידי יורם טהר לב: רגע לפני שהיידיש עומדת למות, כדאי לצטט כמה פנינים לפני שילכו לאיבוד, כי ההבדל בין עברית ליידיש כמו בין יהודי לגוי שעושה קידיש. לא שיש לנו משהו נגד העברית, להיפך - שפה מגניבה, אך חסר לה משהו מן הרכות והענווה. האם כלב יכול להחליף את הונט ? האם לבריאות יכול להחליף את זזייט מיר געזוונט ? האם שקל יכול להחליף את פונט ? ואם נמשיך באותו שוונג : האם אהבל יכול להחליף את גרובר יונג ? אז אל תנסו לשכנע שהיידיש והעברית הן קרובות משפחה. העברית קרובה ליידיש כמו שאני קרוב של איינשטיין, מיין בובה און זיין זיידה ליגן אין דער ערד ביידה. הגאוה הלאומית שלנו אומרת כל בוקר : אני בארץ, טוב בארץ, אבל ביידיש זה נשמע : איך בין אין דער ערד, גוט אין דער ערד. שימו לב, לא לחינם אומרים שביידיש זה מצלצל יותר טוב, כי יידיש שפה מצחיקה, מתוקה, מפנקת. כששומעים בדיחה, גם לצחוק אי אפשר בשקט. שימו לב איך כל שם או מוצר מקבל סיומת מפנקת של "לה": יענקל'ה, דבל'ה, מוישל'ה, אברמל'ה. מספריים - שרל'ה שערה - הרל'ה לב - הרצל'ה חתול - קצל'ה ועל טיפש אומרים סתם א פּצלה .

תודה-חהחהחהחה

tאהבתי

יורם טהר לב הוא א ליטוק.אמו המנוחה היתה לפחות.היא מאותה עיירה של אמא שלי

כלל גדולבתורה(שפניני יאמץ?)

רעדן איז זילבער און שווייגן איז גאלד. תרגום.... לדבר זה כסף ולשתוק זה זהב.

להנות היום מה שתפסידו למחר

באמת כלל גדול בחיים

אזוי ה ???? זוג נישט גורנישט יהיה זהב!חהחהחה (אם תישתוק נתמלא זהב!

tאהבתי

יורם טהר לב הוא א ליטוק.אמו המנוחה היתה לפחות.היא מאותה עיירה של אמא שלי

היי יונה

אני מאוד אוהבת את ההומור של יורם טהרלב. כנסי , דרך גוגל, לאתר שלו - מלבד שירים יפים שכתב ישנם קטעי סטאנדאפ -לקרוא ולצחוק. תיהני.

תודה-חהחהחהחה

שלום לחייכנית - צחוקך הגיע עד אלי

לני רביץ בספרו "אופטימיות נצחית" אומר: שכל לימון חמצמץ הוא לימודה מתוקה בפוטנציה. אתגרים וקשיים הם חלק מהחיים. אין עליות ומורדות, יש רק "מה שיש" ועם זה -אפשר להיסחב בקושי כל החיים, או לרקוד ! לכן אני בוחר להיות אופטימי. אני אוהב לרקוד, במיוחד את ריקוד החיים. שרק נצחק תמיד - אמן !!! ברונית
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר