מה היא הנוסטלגיה שלכם?

לא אשכח קולנוע מאיון(בסמוך ל"מאי" בהדר הכרמל) כרטיס שעלה בדיוק ע"פ זכרוני 22.5 גרוש, תרגום צהבהב בעברית בצד וסירטי טרזן וקבוי האמא שתחיה עוד, הייתה מציידת אותי בשקית נייר (מי חלם על ניילון) סנדביץ עם ריבה ויאלא להתפטר מהילדים לכמה שעות היה גם קולנוע "פאר" כאשר מישהו מהחברה היה נכנס בכרטיס ופותיח לנו את היציאה הצדדית כדי להתגב(אוי לבושה), למי היה כסף בכלל במקרה הטוב היינו אוספים נחושת , מוכרים וקונים כרטיס זוכר אני את מוכרי הנפט והקרח, את החלבן, כאשר היינו משאירים כסף בארון החשמל, ואז לא היה מי שיגנוב, מי היה מעז? זוכרני את הצפות הכנרת בעין גבו פתיחת הסכרים בדגניה. היו זמנים, עברו ביעף ומה לעשות, תמיד חוזרים הזכרונות שבת שלום וסוף שבוע נהדר והכי חשוב שכבר ירד גשם ונזכה עוד להרבה חורפים טובים ןגשומים

להנות היום מה שתפסידו למחר

אני זוכר כשהייתי בן 3 הלכתי ברחוב החלוץ עם אגס גדול מתוק נוזל תענוג

אפוא הפיילות שחממו עם טירס חם אפוא??? למה בטלו את קולנוע גלאור עם עשרה סרטים ביום? אני זוער שגנבנו אבטיחים מהשדות ליד מגרש הפועל שנעלם, אפוא אדי קונסטנטין? אפוא וינטו ויד הנפץ?

אני דוקא זוכרת את קולנוע מרכז בתל אביב לפני שהפך לקולנוע פורנוגרפי

את כל סרטי אלביס היינו רואים שם. קונים כרטיס בבוקר ויוצאים מהקולנוע אחרי שראינו את הסרט איזה 5 פעמים.זוכרת גם את קולנוע פריז וזה בגלל סרטי החצות שהיו מוקרנים בו. ובריכת גורדון.

אני זוכר בחוף תל אביב,אכלתי פלח אבטיח קר מתוק בובה

אני זוכר כשהייתי בן 3 הלכתי ברחוב החלוץ עם אגס גדול מתוק נוזל תענוג

אפוא הפיילות שחממו עם טירס חם אפוא??? למה בטלו את קולנוע גלאור עם עשרה סרטים ביום? אני זוער שגנבנו אבטיחים מהשדות ליד מגרש הפועל שנעלם, אפוא אדי קונסטנטין? אפוא וינטו ויד הנפץ?

היכן היה מגרש הפועל בחיפה?

מה היא הנוסטלגיה שלכם?

לא אשכח קולנוע מאיון(בסמוך ל"מאי" בהדר הכרמל) כרטיס שעלה בדיוק ע"פ זכרוני 22.5 גרוש, תרגום צהבהב בעברית בצד וסירטי טרזן וקבוי האמא שתחיה עוד, הייתה מציידת אותי בשקית נייר (מי חלם על ניילון) סנדביץ עם ריבה ויאלא להתפטר מהילדים לכמה שעות היה גם קולנוע "פאר" כאשר מישהו מהחברה היה נכנס בכרטיס ופותיח לנו את היציאה הצדדית כדי להתגב(אוי לבושה), למי היה כסף בכלל במקרה הטוב היינו אוספים נחושת , מוכרים וקונים כרטיס זוכר אני את מוכרי הנפט והקרח, את החלבן, כאשר היינו משאירים כסף בארון החשמל, ואז לא היה מי שיגנוב, מי היה מעז? זוכרני את הצפות הכנרת בעין גבו פתיחת הסכרים בדגניה. היו זמנים, עברו ביעף ומה לעשות, תמיד חוזרים הזכרונות שבת שלום וסוף שבוע נהדר והכי חשוב שכבר ירד גשם ונזכה עוד להרבה חורפים טובים ןגשומים

ואני

חושבת על ה-שכונה.. שכנים כמעט מכל התפוצות התקבצו ובאו לגור ביחד.. ערב רב של שפות, אמא שלי למדה רומנית וסרדית וקצת אידיש אני למדתי לכתוב אותיות ברוסית מבלי להבין את המשמעות אבל בעיקר אני נזכרת בחברותא,בתמימות בימים של דלתות פתוחות וילדים מתרוצצים מבית לבית. היום עומדת שם שכונת וילות מנוכרת עם גדרות גבוהים...

היכן היה מגרש הפועל בחיפה?

בערך היכן שבנוי האיצטדיון,יותר דרומה,ממש קרוב לאלנבי

ואני

חושבת על ה-שכונה.. שכנים כמעט מכל התפוצות התקבצו ובאו לגור ביחד.. ערב רב של שפות, אמא שלי למדה רומנית וסרדית וקצת אידיש אני למדתי לכתוב אותיות ברוסית מבלי להבין את המשמעות אבל בעיקר אני נזכרת בחברותא,בתמימות בימים של דלתות פתוחות וילדים מתרוצצים מבית לבית. היום עומדת שם שכונת וילות מנוכרת עם גדרות גבוהים...

שבת שלום - לחזור במנהרת הזמן

דייויד סלע - עורך האתר "נוסטלגייה און ליין" (כדאי מאוד לבקר באתר) כותב: כשאני נזכר בילדותי- תחושה נעימה מתפשטת בגופי ואני מוצא את עצמי מחבק בחום ומכרבל לתוכי באהבה את הזכרונות, משקיע את עצמי לתוכם כתינוק הנשכב על מצע של פוך רך ונעים ו מ ת ג ע ג ע.... לחזור אחורנית אל זכרונות ילדותנו עושה טוב ונעים. ומוסיף סלע ואומר: מנגנוני הזיכרון שלנו מסננים את זכרונות העבר הלא נעימים כמעשה ניפוי המוץ מהתבן, מצרפים זיכרון נעים אחד למשנהו מוסיפים מעט גוזמה וקורט של משאלות לב, ויוצרים תודעה נוכחת של זמן העבר, המשמשת לנו כשכבת שומן עבה המחממת אותנו בחורף חיינו הנושך.

נו..

זה דייויד סלע כתב.. זה נחמד וגם נכון, בדרך כלל אנו מעדיפים לשמור את הזכרונות היותר נעימים, ובכל זאת ..מה הנוסטלגיה שלך?!

הנוסטלגיהההההההההה שלי

הנשיקה הראשונה על הספסל בגן, עם עלם חן ביישן. ומסביב הכל פרח, הוריק הייתי כה קטנה, ילדונת עם צמה, והוא נשק לצמתי, נשק לי והסמיק. ועכשיו ברצינות - דלתות לא נעולות תריסים לא מוגפים בלי סורגים ו...קשר עם השכנים, יותר מאשר עם בני משפחה רחוקים.

מסתבר ש..."הנוסטלגיה" שלנו די דומה.. היפים שבהם יכולנו לשהות בחוץ ללא דאגה עד שאחת האמהות היתה מתחילה לצעוק.. "יאלה ..הבייתה כבר מאוחר.."

הימים כה עמוסים שאין כל כך זמן להתרפק על זכרונות. אך כש"בא לי" "קצת נוסטלגיה" - מצטרפת לערבי שירה - שירי א"י הישנים והטובים.

אההה

ערבי שירה פעם בשבוע.. זה תמיד הנאה אחת גדולה, עושה לי שמח..כל פעם מחדש..

צפיתי בתוכניתו של דן אלמגור "מי מכיר את האיש שבשיר" - המבוסס על סיפורים, שירים וזיכרונות שמאחורי השירים. מוקדש לזמרים טובים של פעם. טוב לגוף ולנשמה. כולם שרים וחיוך רחב על השפתיים. באידיש אומרים - ה מ ח י ה

אני זוכר בחוף תל אביב,אכלתי פלח אבטיח קר מתוק בובה

ומאז לא אכלת, פלח קר ומתוק?

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר