יהודי טוב הינו יהודי שמגן על ארצו בהתגייסות לצה"ל

ולצערי הרב רובם לא כאלה וכל צידוק לאי גיוס ואי תרומה לחברה הינה פסולה ולא ראויה. האימרה שצה"ל "לא רוצה אותם" מצוצה מהאצבע. קיים גדוד אחד של הנח"ל החרדי ועובדה זה עובד יפה, טיפת מים אינה ים

"יהודי טוב" הוא מי שמגן על ארצו

בהתגייסות לצה"ל"??????????????? עכשיו הוכחת (שוב) שאתה קודם מפליץ שטויות ואחר כך משתדל להסביר אותן. כי לפי דבריך המסקנה היא שכל היהודים אזרחי מדינות אחרות אינם "יהודים טובים"! גאון, איך בדיוק הם יתגייסו בארצם לצה"ל? וגם אם נניח שהתכוונת ליהודי אזרח ישראל - מה הקשר בין התייחסותו למדינה, או לציונות בכלל - להיותו יהודי טוב או לא??? מוטי כתב הלכה חדשה של "מיהו יהודי"? רבי מוטי (מוטל), פוסק הדור.

אלה היקרה, מעולם לא אמרתי שאין להענישם.

צריך להעניש אותם, אך יש הכרח להבין מאיפה זה נובע. מה גרם להם לטירוף הדעת הגמור הזה. מה יכול לגום להורים לפעול בצורה כה אכזרית ומזוכיסטית. הרי ילדיהם הם למעשה עצמם ובשרם. לפגוע בילדיהם זה כמו להתאבד. העניין הוא, שאכן ניתן להשוות בין קצינים יהודים בשואה להורים מתעללים. ושוב מאותו עיקרון - חוק ההשרדות.

האמת היא שלא נצא מהויכוח הזה......

ויש לי הרגשה שאני יודעת גם למה.... אנחנו באים מגישות שונות לחלוטין. אבל דבר אחד ברור לי לפחות לחלוטין. את ההתנהגות של יהודים בזמן השואה לא ניתן להשוות לשום סיטואציה אחרת ובודאי שלא לשפוט אותם על פי אמות מידה הנהוגות לזמנים אחרים ומצבים אחרים מכיוון שאת כל התקופה הזו אי אפשר לטעמי להקביל לשום דבר אחר. הכרח להבין מאיפה זה נובע? אולי רק כדי להחליט אם לאשפזם או לזרוק אותם לתא כלא ולשכוח את המפתח. בכל מקרה - תא סגור.

הם לא בני עיני, מעי אולי

אמרתי כבר את שלי לגבי אי רצונם להתגייס לצבא. בלי ביטחון לא נשרוד באזור.

ואתה חושב שהשקר הזה שנקרא צה"ל הוא זה שעוזר לך לשרוד היום?

מערכת המשפט הגבילה את פעולות צה"ל עד המינימום ואף מתחתיו. צה"ל היום הוא פחות אפקטיבי מהמורדים האתיופים, ביחס ליכולותיו. ואתה עדיין חושב שצה"ל עוזר לך לשרוד? אתה חי בשקר. מערכת המשפט, הבג"צ, הגבילו את צה"ל לכדי חוסר מעש, לכדי כשלונות מכל כיוון. לכדי הפקרת חיילים בשטח האויב בשעת מלחמה. אילולא בג"צ, יכלו צה"ל לעשות את תפקידם ולנטרל את הסכנה החובקת את מדינתנו מדי יום ביומו. ואם לנטרל משמעו לחסל הרי שזה חוק השרדותי לגיטימי. אך באה מערכת המשפט הנחמדה, ברשות אהרון ברק, והחלה להגביל את צה"ל החל מהליכי מעצר וכלה בלחימה בירי קסאמים על ערי ישראל המאוכלסות באזרחים חפים מפשע. והיום ממשיכת דרכו של אהרון ברק, הלא היא דורית ביניש, ממשיכה לעשות חיל בקרב מחנה צה"ל, ולהגביל את החיילים עד לכדי חוסר מעש. כל הלחימה שאתה רואה זה חארטה, זה ממש לא אפקטיבי ולא מתקרב ולו במעט ליכולת הצבאית של צה"ל. לצה"ל יש יכולת לחסל את האיום הפלסטיני ביום אחד. גג יומיים. אני יכול להטיח לך זאת ואולי אפילו אתה בעצמך יודע. אבל משום מה, 7 שנים שתושבי עוטף עזה חיים בצל המוות, תחת ירי גובר ומתמשך של קסאמים, ע"י גורמים טרוריסטים עויינים כאלו ואחרים, שעושים דווקא ומנצלים את הפרצה הטפשית שמערכת המשפט שלנו יצרה, ויורים מתוך בתים של אזרחים, כביכול חפים מפשע, וזאת מתוך ידיעה מוחלטת שיהיו אי אלו אידיוטים אצלנו שיוכלו מיד להתלונן על צה"ל שהוא "פוגע וטובח באנשים חפים מפשע". אז תמשיך לחיות בשקר שמי שלא מתגייס פוגע בבטחון שלנו. תמשיך לחיות בשקר שמערכת המשפט שלנו לא קשורה למצב העגום שלנו. תמשיך לחיות בשקר שהחרדים הם האסון הגדול שלנו ובעיקר תמשיך לחיות בשקר שמערכת המשפט רוצה שתחיה בו, על מנת שהם יוכלו להנות מדירות פאר ומכוניות והטבות ופנסיה בזמן שאני ואתה נאבק על לחמינו מדי יום ביומו כאילו אין מחר.

איזה מין חברותי אתה? מזלי שאין לי חברים כמוך אם כך...

טוב, אם היה לצה"ל תקציב להחזיק עוד איזה 50,000 חיילים -

שמצריכים כשרות מיוחדת, שחייבים דינים מיוחדים, שיש לחלקם אישה וילדים, אז באמת לא מובן לי למה שולחים את החרדים לדחייה כשאפשר לגייס אותם? וזה עוד רק הבנים. יש עוד הרבה בנות לגייס, וגם הן מצריכות את כל הנ"ל. אז בוא נעשה חשבון - לצה"ל יש התקציב הגדול במדינה, ואם נגייס את כל אותם חרדים, התקציב יגדל בהרבה, מה שיגום לי ולך, בתור משלמי מיסים, לשלם כפול. אז אולי באמת עדיף שלא יתגייסו? אולי עדיף שתחקור לפני שאתה מדבר, כי את בני הישיבות לא מעוניינים לגייס, יהיו כל התירוצים שבעולם אשר יהיו.

אביב שוב הינך טועה

אם כולם היו מתגייסים בני ואחרים לא היו עושים עד גיל 42 כ40 ימי מילואים בשנה.ומילואים לידיעתך עולים בכסף אז הכל היה כמעט נופל על הצבא הסדיר, שהיה מספיק גדול כדי להתמודד עם האיומים.

להנות היום מה שתפסידו למחר

בוא ונבחן את הדברים -

1. כמה כסף עולה כיום כל המילואים האלו? והאם באמת זה עולה יותר מאשר לגייס את כל בני הישיבות לצבא כסדירניקים? 2. צה"ל לא צריך את כל החיילים האלו, יש לו די והותר כבר היום. מכיוון שהטכנולוגיה תופסת קו רחב מאוד של תחומים בצבא, הצורך בחיילים אנושיים הולך ופוחת. הסיבה היחידה שלא משתמשים בטכנולויה הקיימת במלא עוצמתה היא שוב - כי הבג"צ לא מאפשר. הוא מגביל את ידי צה"ל ובך למעשה יוצר צורך שקרי בעוד חיילים, צורך שיעלה לנו הרבה יותר, צורך שרק גורם לנו להרבות שנאת חינם כלפי יהודים אחרים, ובעצם גורמים לנו לאבד את עצמינו מחוסר דעת. עכשיו אולי אתה יכול להתחיל להבין איך ולמה מערכת המשפט היא הגורם המכריע במדינה, ולמה אני מכניס אותה כל כך הרבה.

איך תפנימי אם לא הבנת?

להפקיר את בני עמך, לא משנה באיזה זמן ומצב, ובמיוחד בזמנים קשים, זה יהרג ובל יעבור בתורת ההשרדות. אם לא הבנת את החוק הזה, לא תוכלי להפנים שומדבר ממה שקרה בשואה. כי אם היהודים היו מתאחדים אז, ובמקום להשלות את עצמם שהכל יהיה טוב בקרוב, היו יוצאים במלחמה, יכולנו לחסוך מכל העולם הזה המון דם וחורבן. אבל היהודים היו מפולגים, אז כמו היום, וברוב טיפשותם וגאוותם החליטו שצריך לעצום עיניים כדי לא לראות שהמכה הכואבת כבר תפגע בהם. ועם כל הכבוד שיש לי לניצולי שואה, אני חושב שהיהודים באותה תקופה, ביחס למעמדם המכובד, יכלו לשנות את כל ההסטוריה דאז אם רק היו מתאחדים ועושים מעשה נגד הנאצים.

תשמע, אתה טועה ומטעה.....

ואני אספר לך משהו מעברי הדי רחוק..... יצא לי ללמוד עם קציני פו"מ אי אז לפני שנים. ישבתי בין קבוצה מכובדת של בעלי דרגות ומולנו עמד המרצה, יהודי קטן קומה ובעל קול שקט שהיה ניצול גיטו וילנה. קם אחד הקצינים והטיח בו בדיוק את הטיעון הזה שלך, ביחד עם מטבע לשון נוספת שהיתה שגורה: הלכתם כצאן לטבח..... המרצה שלנו, יהודי יקר שלא אשכח אותו לעולם, לא התווכח. אני כעסתי מאד. לא על דברי האיוולת של אותו קצין אלא עליו, שלא ענה לו. שאלתי אותו אחר כך למה הוא לא ענה. הוא ענה לי דבר פשוט. יהודי שנולד בארץ ישראל כבן חורין שלובש את מדי צה"ל ואוחז בנשק פשוט לא יכול להבין כי הוא לא רוצה להבין. ולסיבת אי הרצון יש שורשים והסברים שאין לי כוחות כרגע להכנס אליהם. תורת ההשרדות שאתה מדבר עליה היא יפה ונכונה אבל אין לה ולא כלום עם מה שאירע בשואה. המושגים מקבלים משמעות שונה ואחרת. ומעמדם המכובד של היהודים באירופה לא עמד להם כהוא זה כנגד מכונת ההשמדה הנאצית. ובארה"ב לא היה להם כוח להשפיע, ואל תטעה ותבלבל את מצב יהדות ארה"ב היום לשנות ה-40. ולמרות שהיו גילויי גבורה מופלאים לדבר על יציאה למלחמה כנגד הנאצים זו מחשבה שאין לה שום קשר עם המציאות. ואיני יודעת אם ביקרת בפולין או אפילו בגרמניה באיזשהו מחנה ריכוז או מחנה השמדה, אבל אם לא אני ממליצה מאד כדי לקבל מושג על מה אנחנו מדברים.

6 שהורשעו מש"ס. בוא ונספרו את כל שאר המורשעים ממפלגות אחרות.

אבל אתה יודע מה, מעניין אותי מאוד, מדוע באמת לא שומעים כל כך על אנשים אחרים שחטאו באותו חטא? המכה שפרקה את שינוי, כשאחד מבכיריהם הורשע בקבלת מליונים, וכבר נשכח מהעולם. מעניין למה באמת יותר קל לזכור דווקא את אלו שלובשים שחורים, אלו שמתנהגים מוזר ומאמינים בכל מיני טכסים ומנהגים? מעניין למה בכלל מתייחסים אליהם כל כך בפרטנות יתרה, כשיש עוד מלא כמותם ואף גרועים מהם, בכל רחבי המדינה ובכנסת בפרט. עכשיו תואיל בטובך להציג את נבחרות שאר המפלגות, למען נווכח עד כמה השקר הוא גס וטפשי.

שאני אבין, ש"ס לא אמורה להיות מפלגה דתית מסורתית?

אחד הדיברים הוא לא "לא תגנוב". אז למה מתוך 15 ח"כים של ש"ס במשך השנים 7-8 הורשעו בגניבה?

יופיטר, אני באמת דוחה סוטים.

וטוב שכך. לא רוצה לתאר לי מצב שבו אמשוך סוטים.

כפאררה מה זו סטיה בבקשה?

אם היה לך חבר, בעל שהיה מת לזיין אותך בתחת, זו סטיה? ואו שהיית יורדת לו למציצה זו סטיה? בין בני זוג הדבר לא קיים כאשר שני הצדדים רוצים לבציע כל אקט מיני מוסכם על שניהם, לכן להבא נמקי פרטי ואל תזרקי בועות סתם לחלל. אם תרצי יעוץ לרשותך תמיד אבל...מרחוק ובלי תשלום, חחחח, כניראה את חיטיארה ומקומטת כמו מקופלת שוקולד, חחח ודרך אגב לא אמרתי מעולם כפי שנכתב כאן ע"י מנייקים שחברתי זונה. אני תומך בה, כמו כל בן זוג שדואג לאשתו וחברתו. אז תזהרו ואל תהיו מנייקים

תשמע, אתה טועה ומטעה.....

ואני אספר לך משהו מעברי הדי רחוק..... יצא לי ללמוד עם קציני פו"מ אי אז לפני שנים. ישבתי בין קבוצה מכובדת של בעלי דרגות ומולנו עמד המרצה, יהודי קטן קומה ובעל קול שקט שהיה ניצול גיטו וילנה. קם אחד הקצינים והטיח בו בדיוק את הטיעון הזה שלך, ביחד עם מטבע לשון נוספת שהיתה שגורה: הלכתם כצאן לטבח..... המרצה שלנו, יהודי יקר שלא אשכח אותו לעולם, לא התווכח. אני כעסתי מאד. לא על דברי האיוולת של אותו קצין אלא עליו, שלא ענה לו. שאלתי אותו אחר כך למה הוא לא ענה. הוא ענה לי דבר פשוט. יהודי שנולד בארץ ישראל כבן חורין שלובש את מדי צה"ל ואוחז בנשק פשוט לא יכול להבין כי הוא לא רוצה להבין. ולסיבת אי הרצון יש שורשים והסברים שאין לי כוחות כרגע להכנס אליהם. תורת ההשרדות שאתה מדבר עליה היא יפה ונכונה אבל אין לה ולא כלום עם מה שאירע בשואה. המושגים מקבלים משמעות שונה ואחרת. ומעמדם המכובד של היהודים באירופה לא עמד להם כהוא זה כנגד מכונת ההשמדה הנאצית. ובארה"ב לא היה להם כוח להשפיע, ואל תטעה ותבלבל את מצב יהדות ארה"ב היום לשנות ה-40. ולמרות שהיו גילויי גבורה מופלאים לדבר על יציאה למלחמה כנגד הנאצים זו מחשבה שאין לה שום קשר עם המציאות. ואיני יודעת אם ביקרת בפולין או אפילו בגרמניה באיזשהו מחנה ריכוז או מחנה השמדה, אבל אם לא אני ממליצה מאד כדי לקבל מושג על מה אנחנו מדברים.

מה שקרה קרה. אין טעם לחזור ולדון בנושא ההוא.

אני לא אתווכח איתך, יש לך תפיסת עולם מסויימת, ואין שום סיבה שאבוא ואסביר לך את חוקי הטבע הבסיסיים. אם עד היום לא הכרת אותם עדיין, כנראה שלעולם גם לא תספיקי להכיר.

אני מכיר חילונים שהם צדיקים גדולים ..ויש כאלה מתחזים שהם חלאות אדם ..

ואיין מקום להכללות מוטי..קמחא דפסחא ..כבר תרמת מוטי?

תשובה מאוחרת לעמי

אני לא מחכה לפסח כדי לתרום, אנשים נצרכים וחולים יש לצערי כל השנה אשמור על זכותי למתן בסתר.

להנות היום מה שתפסידו למחר

שאני אבין, ש"ס לא אמורה להיות מפלגה דתית מסורתית?

אחד הדיברים הוא לא "לא תגנוב". אז למה מתוך 15 ח"כים של ש"ס במשך השנים 7-8 הורשעו בגניבה?

ש"ס אמורה להיות מפלגה דתית חרדית ספרדית בעיקרון.

אבל יש מגמה מצד כל מיני גורמים, לבוא ולהטיח האשמות, בין אם נכונות ובין אם לא, כנגד המפלגה הזו. ולא לחינם. הכי קל לחפות על הפגמים שלך ע"י שאתה לא נותן לאנשים להתבונן בך אלא מיד מצביע על חברך וצועק - גנב! גנב! על העסקאות של ברק מישהו מדבר? תאמיני לי שיש לו עסקאות, וכשיבוא היום והוא יהפוך למטרה, הן יתגלו לפתע פתאם. הים זה ש"ס, מחר כל השאר. וכל זה על מנת להסיט את עינינו מלראות את האשמים האמיתיים.

מה שקרה קרה. אין טעם לחזור ולדון בנושא ההוא.

אני לא אתווכח איתך, יש לך תפיסת עולם מסויימת, ואין שום סיבה שאבוא ואסביר לך את חוקי הטבע הבסיסיים. אם עד היום לא הכרת אותם עדיין, כנראה שלעולם גם לא תספיקי להכיר.

חחחחח, נו טוב, שיהיה, ניפרד מהויכוח הזה לשלום.....

האמת היא שגם אני לפרק זמן מסויים הייתי בדעתך עד שהכרתי את הנושא לעומקו, והאמן לי שבין זה לבין חוקי הטבע אין הרבה... לא חשוב, ליל מנוחה שיהיה ושלום על כל בית ישראל

כפאררה מה זו סטיה בבקשה?

אם היה לך חבר, בעל שהיה מת לזיין אותך בתחת, זו סטיה? ואו שהיית יורדת לו למציצה זו סטיה? בין בני זוג הדבר לא קיים כאשר שני הצדדים רוצים לבציע כל אקט מיני מוסכם על שניהם, לכן להבא נמקי פרטי ואל תזרקי בועות סתם לחלל. אם תרצי יעוץ לרשותך תמיד אבל...מרחוק ובלי תשלום, חחחח, כניראה את חיטיארה ומקומטת כמו מקופלת שוקולד, חחח ודרך אגב לא אמרתי מעולם כפי שנכתב כאן ע"י מנייקים שחברתי זונה. אני תומך בה, כמו כל בן זוג שדואג לאשתו וחברתו. אז תזהרו ואל תהיו מנייקים

בעולמינו יש כל מיני בריות משונות ויצורים...

ונתקלתי בכל מיני כאלו ואחרים שהיו פלצנים גדולים. אבל להפליץ כמות כה גדולה של סרחון מהפה שלך בזמן כל כך קטן יחסית, זו שבירת שיא אמיתית. עדיף לך לסתום, כבר הוכחת שמנת המשכל שלך שואפת לאפס, מכיוון המינוס. ורמת הדיבור שלך דומה מאוד משום מה לזו של ילד בן 13 שההורמונים רק מתחילים להתפתח אצלו והוא מקלל ומגדף על ימין ועל שמאל בלי קשר.

אלה, למדתי... למדתי...

אבל בבית לא מרשים לי ליישם את הלימודים הלכה למעשה. אומרים לי שמספיק שבתאוריה אני מצטיין.

מזו, אתה בודאי מכיר את האימרה

שהיום הוא דרכו של הטבע לתת לאתמול עוד צ'אנס..... ולכן - אל יאוש, עוד יגיע היום שתקבל אותו, את הצ'אנס ליישם הלכה למעשה..... אבל - היזהר במשאלותיך, יודעים את ההתחלה אבל לא את הסוף......
עבור לעמוד
, , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר