סליחה? ידעתי שתברחו למסורת - אבל גם מסורת מושתת אצלינו על התורה

מי בורח

היציאה מעבדות לחירות משמעותה אצלי יציאה מהקבעון המחשבתי שמנסים לכפות עלינו כהני הדת למיניהם ולבחון כל אחד שוב עם עצמו את אמונותיו ודרכו ומה המשמעות של להיות יהודי. פורים זו מסורת שיש בה את קריאת המגילה ואת התחפושות. אצלי כחילונית המסורת המקודשת היא ההתחפשות. חנוכה זו מסורת והוא בכלל נחשב חג חילוני. פסח, שבועות, סוכות, הם חגים חקלאיים. וזו מסורת מכובדת מאד. אז אין ממש לאן לברוח אבל יש מקום לפתיחות רבה הרבה הרבה יותר. ותגידי, באמת, את לא חושבת שאני מתווכחת אתך, נכון

יודיע אני מי את אמרו לי במייל ויש לי את הפון שלך

ואיך זה בדיוק קשור לעניין

מוטי, לעניין......... והעניין הוא שמכניסים יותר מידי בקלות את נושא ה"שואה"...... העניין הוא לא השואה,והשימוש במילה מוזיל את המשמעות ומרגיז את העיניים, שלי לפחות...... די עם ההפחדות. בתור חילוני אתה אמור לחיות על המנטרה "איש באמונתו יחייה". הם ואנחנו עם אחד. יש ויכוח, הוא לגיטימי, מקומם לעתים, מעצבן, אבל זה מה יש.

אלה, אני מציאותי ובמקצועי לא טייח

99% מהציבור החרדי אינו מתגייס תתארי לך שכולם "ישחו" באותו זרם מה צפוי לנו אם לא השמד? החמאס ואחמינג'ד טובים מהיטלר?,

להנות היום מה שתפסידו למחר

תן לי להרגיע אותך.........

תרחישי אימה טובים לסרטי אימה אבל אל תבלבל בינם לבין המציאות. למה לי לתאר לעצמי? לא כולם שוחים באותו זרם כמו שלא כל החילוניים אוכלים חזיר ומחללים כיפור. לא יודעת מאין אתה שואב את האחוזים שלך, לא יודעת כמה הם נכונים, וזה גם לא ממש משנה. צה"ל לא בנוי על התגייסותם של החרדים ויותר ממה שזה משפיע על הצבא זה מעצבן את החילוניים.

מי בורח

היציאה מעבדות לחירות משמעותה אצלי יציאה מהקבעון המחשבתי שמנסים לכפות עלינו כהני הדת למיניהם ולבחון כל אחד שוב עם עצמו את אמונותיו ודרכו ומה המשמעות של להיות יהודי. פורים זו מסורת שיש בה את קריאת המגילה ואת התחפושות. אצלי כחילונית המסורת המקודשת היא ההתחפשות. חנוכה זו מסורת והוא בכלל נחשב חג חילוני. פסח, שבועות, סוכות, הם חגים חקלאיים. וזו מסורת מכובדת מאד. אז אין ממש לאן לברוח אבל יש מקום לפתיחות רבה הרבה הרבה יותר. ותגידי, באמת, את לא חושבת שאני מתווכחת אתך, נכון

עשית לך סדר בענינים - רק צריך לסגור כמה פינות - וזה ממש לא מתאים לפורום

לפי דבריך אלה, אין שום סיבה לבוא בטענות לאף פושע -

שהרי גם בני סלע יוכל לטעון שבשבילו להיות יהודי זה להנות מנשים, וכל המושחתים בכנסת יגידו שלקחת שוחד זה מאוד רלוונטי בכדי להיות יהודי, לדעתם. אז "כהני הדת" אומרים שלהיות יהודי זה משהו אחר, קצת יותר עמוק מאשר "חגים חקלאיים" או "חגים חילוניים" או מסורת ה"התחפשות". את מדברת שטויות. וכמו כן יגידו המוסלמים שזה לגיטימי לרצוח את שאינו מוסלמי ולא רוצה להתאסלם, והנוצרים יוציאו דיבת היהודים והמוסלמים רעה כי הם לא הולכים בדרכם. אז בקיצור, הכי טוב להיות בודהיסטי, נכון?

לא רק אבל חלק גדול מיכם הם דוברי האלוהים

מי מינה אתכם? מתי תבינו שכפיה רק מרחיקה מערכי דת. אל תגידו איך להתלבש, לאכול, לנסוע איך ומתי, לפתוח, לסגור חנויות, לעבוד,מה לאכול, אנכם מאמינים בדמוקרטיה, אבל הינכם מנצלים זאת לטובתכם. הסוף יהיה לא טוב, הלו אם כולם יהיו בדעתכם, לא יהיה אפשר לשלוח ולו חייל אחד להתגייס לצבא. ואז? רצונכם בעוד שואה אחת על העם היהודי?

אז אתה מודה שהתורה היא לא רק של ה"דתיים". אז מה יוצא מכאן?

עשית לך סדר בענינים - רק צריך לסגור כמה פינות - וזה ממש לא מתאים לפורום

האם מדינה מסורתית יהודית - היא חילונית? - האם המסורת מנותקת לחלוטין מהדת?

תן לי להרגיע אותך.........

תרחישי אימה טובים לסרטי אימה אבל אל תבלבל בינם לבין המציאות. למה לי לתאר לעצמי? לא כולם שוחים באותו זרם כמו שלא כל החילוניים אוכלים חזיר ומחללים כיפור. לא יודעת מאין אתה שואב את האחוזים שלך, לא יודעת כמה הם נכונים, וזה גם לא ממש משנה. צה"ל לא בנוי על התגייסותם של החרדים ויותר ממה שזה משפיע על הצבא זה מעצבן את החילוניים.

המשך לאלה - החילונים חוקקו חוק שהם לא יתגיסו

אם התכונת אלי - מה לעשות? להכנס למיקלט?

אלה, אני מציאותי ובמקצועי לא טייח

99% מהציבור החרדי אינו מתגייס תתארי לך שכולם "ישחו" באותו זרם מה צפוי לנו אם לא השמד? החמאס ואחמינג'ד טובים מהיטלר?,

חחח שוב בדקת אחד אחד?

ד"א בניזרי עצמו היה חילוני פעם ושירת בקרבי בצבא. ויש עוד כמוהו בין חברי מפלגת ש"ס, אנשים ששירתו בצבא למען המדינה ואחר כך חזרו בתשובה. למעשה, רוב הבוחרים של ש"ס הם חוזרים בתשובה, אנשים ששירתו בצה"ל בכל מיני תפקידים לא קטנים, והקריבו לא מעט מעצמם למען המולדת. ואת זה ידעת?

אם התכונת אלי - מה לעשות? להכנס למיקלט?

הכי - למה לא התקשרת?

אתה באמת מאיים פה על אנשים? חח, ממש דוגמה ל"נאורות" שלך.

אל תוציא מפיך את מה שאזניך שונאות לשמוע מאחרים...

לפי דבריך אלה, אין שום סיבה לבוא בטענות לאף פושע -

שהרי גם בני סלע יוכל לטעון שבשבילו להיות יהודי זה להנות מנשים, וכל המושחתים בכנסת יגידו שלקחת שוחד זה מאוד רלוונטי בכדי להיות יהודי, לדעתם. אז "כהני הדת" אומרים שלהיות יהודי זה משהו אחר, קצת יותר עמוק מאשר "חגים חקלאיים" או "חגים חילוניים" או מסורת ה"התחפשות". את מדברת שטויות. וכמו כן יגידו המוסלמים שזה לגיטימי לרצוח את שאינו מוסלמי ולא רוצה להתאסלם, והנוצרים יוציאו דיבת היהודים והמוסלמים רעה כי הם לא הולכים בדרכם. אז בקיצור, הכי טוב להיות בודהיסטי, נכון?

לא, זה לפי דבריך בלבד........

מה הקשר בין אחד לאחר? הכי טוב זה להיות מחובר לנושא ולהגיב לעניין, וזה קשור להיות אדם קשוב. זו תכונה יהודית או תכונה אנושית?

האם מדינה מסורתית יהודית - היא חילונית? - האם המסורת מנותקת לחלוטין מהדת?

ודאי שלא, וכי מי טען זאת

המסורת בודאי שאינה מנותקת לחלוטין מהדת אבל השאלה לדעתי צריכה להיות הפוכה. האם המסורת = דת והאם אין מקום למשהו מעבר להגדרות הצרות? האם ההגדה הקיבוצית הוציאה את הקיבוצניקים מחוץ למסגרת ה"יהודית"? האם הדגש על המימד החקלאי בחגים הוריד מערכם ה"יהודי" של החגים או שקירב אוכלוסיה לא דתית אליהם? ואם אין מקום לכל השאלות האלה אזי למה מפרידים בין יהודי חילוני ליהודי מסורתי ליהודי דתי? המסורת מחברת בין מי שרואה עצמו חילוני לחלוטין לבין המחמיר על קוצו של יוד, היא דרך הביניים המגשרת בין אלה לבין אלה, וככזו היא מספיק גמישה כדי לאפשר לכולם להיות יהודים ללא כפייה רבנית כזו או אחרת.
עבור לעמוד
... , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר