האם התורה היא רק של ה"דתיים" או שמא היא נתנה לכל ה"יהודים" באשר הם?

לא רק אבל חלק גדול מיכם הם דוברי האלוהים

מי מינה אתכם? מתי תבינו שכפיה רק מרחיקה מערכי דת. אל תגידו איך להתלבש, לאכול, לנסוע איך ומתי, לפתוח, לסגור חנויות, לעבוד,מה לאכול, אנכם מאמינים בדמוקרטיה, אבל הינכם מנצלים זאת לטובתכם. הסוף יהיה לא טוב, הלו אם כולם יהיו בדעתכם, לא יהיה אפשר לשלוח ולו חייל אחד להתגייס לצבא. ואז? רצונכם בעוד שואה אחת על העם היהודי?

להנות היום מה שתפסידו למחר

היגיע הזמן להפריד דת ממדינה

איך לעשות זה ? על פי שיטתך - לא יחגגו חגים בבית הספר - כי מה לעשות זה שייך לדת

לא יופיטר, ממש לא........

החגים הם קודם כל המסורת, חלק מהתרבות היהודית.

האם התורה דמוקרטית לא

אז מה עושות שם המפלגות החרדיות בכנסת דמוקרטית? בוגדות בערכים בשל בצע כסף, עובדה!

לא רק שאתה גם שואל וגם עונה - אתה גם מטריד אותנו?

מי מינה אתכם? מתי תבינו שכפיה רק מרחיקה מערכי דת. אל תגידו איך להתלבש, לאכול, לנסוע איך ומתי, לפתוח, לסגור חנויות, לעבוד,מה לאכול, אנכם מאמינים בדמוקרטיה, אבל הינכם מנצלים זאת לטובתכם. הסוף יהיה לא טוב, הלו אם כולם יהיו בדעתכם, לא יהיה אפשר לשלוח ולו חייל אחד להתגייס לצבא. ואז? רצונכם בעוד שואה אחת על העם היהודי?

מה שנקרא - יצא המרצע מן השק...

אתה כולך אכול שנאה כלפי אנשים בני עמך, שדוגלים בדעה מסויימת. אתה יודע מה הבעיה האמיתית? שזה לצערינו זה הדדי. אני אינני דתי ומצטער לשמוע את אותן הטענות משני צדדי המתרס. אני בסך הכל יהודי. אולי אם היית מנסה רק ליום אחד לשכוח מכל הטענות האלו, ולנסות להבין את הצד השני, פתאם היית מרגיש הרבה יותר טוב. תנסה רק ליום אחד.

לא יופיטר, ממש לא........

החגים הם קודם כל המסורת, חלק מהתרבות היהודית.

סליחה? ידעתי שתברחו למסורת - אבל גם מסורת מושתת אצלינו על התורה

אלה בחייך - מה חשבת שאני לא יודעת אתזה? - דברי אל הכי חברותי?

רגע - מי שלא אוכל מה שרוצה ולובש מה שרוצה ונוסע לאן שרוצה - שיקום!

מה שנקרא - יצא המרצע מן השק...

אתה כולך אכול שנאה כלפי אנשים בני עמך, שדוגלים בדעה מסויימת. אתה יודע מה הבעיה האמיתית? שזה לצערינו זה הדדי. אני אינני דתי ומצטער לשמוע את אותן הטענות משני צדדי המתרס. אני בסך הכל יהודי. אולי אם היית מנסה רק ליום אחד לשכוח מכל הטענות האלו, ולנסות להבין את הצד השני, פתאם היית מרגיש הרבה יותר טוב. תנסה רק ליום אחד.

אכול שינאה? במקרה לא

ימשך המצב? תהיה גם מילחמת "אחים" תרבותית. אם תנצחו, לא תשרדו באזור, העבר לא משקר

האם התורה דמוקרטית לא

אז מה עושות שם המפלגות החרדיות בכנסת דמוקרטית? בוגדות בערכים בשל בצע כסף, עובדה!

אתה צריך לשאול לפני כן - האם הדמוקרטיה דמוקרטית?

ואפילו יותר נזה - האם הערבים דמוקרטים?

אם אתה מאמין שהם באמת דמוקרטיים, מדוע איפוא הם מנהלים את מדינותיהם בצורה דיקטטורית? ואם תאמר שהם אינם דמוקרטיים, אז מה לעזאזל הם עושים בכנסת שלנו?

אכול שינאה? במקרה לא

ימשך המצב? תהיה גם מילחמת "אחים" תרבותית. אם תנצחו, לא תשרדו באזור, העבר לא משקר

העבר אמר גם - וישמן ישורון ויבעט - דהיינו גם חילוניים של אז

לא ממש הצליחו לשמור על הארץ -עובדה לא?

היגיע הזמן להפריד דת ממדינה

אתה חי באשלייה שהמדינה והדת היו מאז ומעולם ביחד.

אבל אם באמת המדינה הייתה מושתתת על פי הדת, אזי כל מצוות התורה היו נכללות בחוקה, וממילא אדם שמחלל שבת היה מיד מתחייב בנפשו על פי חוק מדינה. והיכן אתה רואה את זה בימינו? ובכלל, מאז קום המדינה?

אכול שינאה? במקרה לא

אתה לא אכול שינאה - השכל שלך אכול - התכווץ מרוב יובש

יודיע אני מי את אמרו לי במייל ויש לי את הפון שלך

עבור לעמוד
... , , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר