מורים לא יאהבו לשמוע זאת

האם השביתה מוצדקת? וזאת לאחר שהמורים קבלו תוספת של כ20% בתנאי שיוסיפו שעות לימוד אז הם רוצים יותר מהקופה הציבורית ומשביתים מאונס חצי מיליון תלמידים, כן שמעתי את ועד המורים הארצי "שמורה בוותק עם 20 שנות לימוד מרוויח כ35 ש"ח לשעה", הוא ממש עובד עלנו בעיניים, לא מתאים ...למורה כך לא לדבר אמת, כולנו יודעים ששעת עבודה מורכבת מתוספות רבות, כגון פנסיה, קרן השתלמות, שבתון,פיצויים, מענקי פרישה, בית הבראה ועוד, אז אם למורה לא טוב וכשרונו מתאים שילך להייטק, כן ואפילו לעבוד ביניין אף אחד לא יעצור אותם להחליף מקצוע, שם הם קרוב לוודאי יאלצו לעבוד גם בחופש הגדול בסוכות ופסח ולהגיע הבייתה ב7 בערב, וברצינות אני גר בקירבת תיכון ידוע, בחניה עומדות מכוניות של כ150 אלף ש"ח, לא שעיני צרה, אבל הם בפרוש לא נזקקי ישראל, קרוב לוודאי שיש לשפר את שכרם של מורים ומורות מתחילים, אבל הוותיקים לא מיסכנים עם התוספות האחרונות.

להנות היום מה שתפסידו למחר

שמעתי שמורה אחרי 32 שנות עבודה,מקבלת 6000 שקל לחודש ,לדעתי זה יותר מדי עבור שחוקה הנהנית

הנהנית מחופשות הכי הרבה במדינה,ובכלל הרי 32 שנה הרוויחה מתחת שכר מינימןם,אז למה לפצות השמחה בחלקה,אילו חשבה שרע לה,הית מוצאת עבודה אחרת

מורה לאחר 32 שנה פנסיונר כמוך

לא ידידי ,שמעתי את בעלה היום בצהרים באינטרנט

המורה דומה לי כי נשחקה וגם אני שחוק לא רוצה עבודה רוצה שקט

שמעתי שמורה אחרי 32 שנות עבודה,מקבלת 6000 שקל לחודש ,לדעתי זה יותר מדי עבור שחוקה הנהנית

הנהנית מחופשות הכי הרבה במדינה,ובכלל הרי 32 שנה הרוויחה מתחת שכר מינימןם,אז למה לפצות השמחה בחלקה,אילו חשבה שרע לה,הית מוצאת עבודה אחרת

אחרי 36 שנות ותק, עם דוקטורט בהוראה, 6000 ש"ח ברוטו.

מרגלית כמה שעות את עובדת בחודש?

מורים לא יאהבו לשמוע זאת

האם השביתה מוצדקת? וזאת לאחר שהמורים קבלו תוספת של כ20% בתנאי שיוסיפו שעות לימוד אז הם רוצים יותר מהקופה הציבורית ומשביתים מאונס חצי מיליון תלמידים, כן שמעתי את ועד המורים הארצי "שמורה בוותק עם 20 שנות לימוד מרוויח כ35 ש"ח לשעה", הוא ממש עובד עלנו בעיניים, לא מתאים ...למורה כך לא לדבר אמת, כולנו יודעים ששעת עבודה מורכבת מתוספות רבות, כגון פנסיה, קרן השתלמות, שבתון,פיצויים, מענקי פרישה, בית הבראה ועוד, אז אם למורה לא טוב וכשרונו מתאים שילך להייטק, כן ואפילו לעבוד ביניין אף אחד לא יעצור אותם להחליף מקצוע, שם הם קרוב לוודאי יאלצו לעבוד גם בחופש הגדול בסוכות ופסח ולהגיע הבייתה ב7 בערב, וברצינות אני גר בקירבת תיכון ידוע, בחניה עומדות מכוניות של כ150 אלף ש"ח, לא שעיני צרה, אבל הם בפרוש לא נזקקי ישראל, קרוב לוודאי שיש לשפר את שכרם של מורים ומורות מתחילים, אבל הוותיקים לא מיסכנים עם התוספות האחרונות.

להכי חברותי...

דבריך רק מחזקים את הצורך בשינוי הסטטוס של מורים בישראל. לו השכר יהיה גבוהה יותר משמעותית אפשר להניח שהנהירה למקצוע תהיה רבה יותר, מכללות ואניברסיטאות יצטרכו להציב רף גבוה יותר לקבלה ללימודי הוראה ואף יחוייבו לשפר את איכות ההכשרה. כיום ההכשרה מכוונת נמוך מאוד וזאת אני אומרת לאחר לימודים של שנה אחת בהסבת אקמאים במכללה ידועה בצפון. נבוכתי מרמת ההוראה הירודה ומרמתם הנמוכה של לא מעט סטודנטים (ללא הכללות, יש גם יוצאי דופן) ואיני יודעת מה קדם למה. העניין בהוראה שזה לא רק מנת משכל אלא גם המון אינטילגנציה רגשית וכישורים שלא נמדדים כיום במיונים לקראת הכשרה בתחום. רק כדי לסבר את אזניכם בנושא השכר: יש לי תואר שני, 7 שנות וותק ושכר של 4,700 נטו. אני "חתומה" על 24 ש' ובפועל עובדת 20 שעות נוספות הן בבית והן בביה"ס (לא בתשלום נוסף). אין לי מכונית חדשה וגם אני תהיתי לגבי מכוניות של כמה מאנשי צוות בבהי"ס ונראה לי שמגיע למורה לאחר 15, 20 או 30 שנות וותק להשתמש בקרן ההשתלמות לטובת רכב חדש. לגבי חופשות - הנוצץ נחשב לזהב וידוע שיש מורים שמנצלים את החופשים כפשוטם אך יש לא מעט מורים שעבורם החופש הוא התארגנות מחדש ותכנון השנה הבאה. במהלך שנות עבודתי בביה"ס יצאתי לחופשה של שבועיים כשיתר הזמן הייתי בביה"ס כחלק מתפקידי ובבית - בכתיבת תוכניות ומערכים ותכנון שנה"ל. לצערי, מה שלי כואב הוא שלא מעט הורים לא ממש מתעכבים על איכות ההוראה שילדם מקבל ואני בטוחה שרבים אינם יודעים מה הילד לומד או לא לומד בביה"ס, כל עוד יש בייביסיטר זול.

האמת לא נוח לי הדבר, אבל.....

היכן הייתם במשך עשרות שנים?, כאשר פועל נמל מרוויח לפחות פי שניים מיכם? למי שיש כח ובלעדיות מצליח במדינה, אחולים שתצליחו במאבק, אברך על כל הסכם, לטובת החינוך בארץ וגיוס אנשים אכותיים למערכת החינוך.

מרגלית כמה שעות את עובדת בחודש?

אהמ.. אני לא עובדת, אני פשוט תלמידת כיתה ח' שאכפת לה מזה שהמורים צריכים להתמודד _איתנו_ ומקבלים על זה בערך חצי ממה שבאמת מגיע להם מגיע להם. (אם תוהים מה אני עושה פה, נכנסתי לפה בטעות דרך קישור באיזו כתבה..) הגיע הזמן שהמורים יצמיחו עמוד שידרה ויעמדו על של

יש דוקטורט בהוראה ?

יש דוקטורט בתחום ההתמחות+ תעודת הוראה וכן יש דוקטורים במערכת אבל

כנראה לרוב בלית ברירה ובשכר מבזה. אגב, לא כל ד"ר הוא מורה למופת.

כל אדם לא משנה מה השכלתו,תוארו או נסיונו,בחר את מקצועו לאחר שבחן השכר,החופש ההתקדמות

שקל בין הטוב לרע והחליט להיות מורה, ולכן הוא מאושר בחלקו,אם לא ,שיחפש מקצוע אחר, אוולת להכפיל את שכרו,זה אולי יעשה לו דברים טובים אבל בטוח ,בטוח מאוד שזה לא ישפר את מקצועו,ולא יגרום לתלמידים להבין יותר או בכלל,

אהמ.. אני לא עובדת, אני פשוט תלמידת כיתה ח' שאכפת לה מזה שהמורים צריכים להתמודד _איתנו_ ומקבלים על זה בערך חצי ממה שבאמת מגיע להם מגיע להם. (אם תוהים מה אני עושה פה, נכנסתי לפה בטעות דרך קישור באיזו כתבה..) הגיע הזמן שהמורים יצמיחו עמוד שידרה ויעמדו על של

שלא יכאב לך כלום,מתקנת עולם ועוולות עתידית,זה מה המורים שווים,לא אגורה יותר

כל אדם לא משנה מה השכלתו,תוארו או נסיונו,בחר את מקצועו לאחר שבחן השכר,החופש ההתקדמות

שקל בין הטוב לרע והחליט להיות מורה, ולכן הוא מאושר בחלקו,אם לא ,שיחפש מקצוע אחר, אוולת להכפיל את שכרו,זה אולי יעשה לו דברים טובים אבל בטוח ,בטוח מאוד שזה לא ישפר את מקצועו,ולא יגרום לתלמידים להבין יותר או בכלל,

נכון מאוד ,

אבל העלאת השכר לא תתרום לילדים היום, אלא תשפר את התחום ואת המורים של המחר. לא כל דבר צריך להימדד במידת הסיפוק המיידי.

eitand - אתה צודק המורים לא שווים כלום ! ראה איזה תוצר הוציאו תחת ידם -

אתה הדוגמא לכשלונם .
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר