מורים לא יאהבו לשמוע זאת

האם השביתה מוצדקת? וזאת לאחר שהמורים קבלו תוספת של כ20% בתנאי שיוסיפו שעות לימוד אז הם רוצים יותר מהקופה הציבורית ומשביתים מאונס חצי מיליון תלמידים, כן שמעתי את ועד המורים הארצי "שמורה בוותק עם 20 שנות לימוד מרוויח כ35 ש"ח לשעה", הוא ממש עובד עלנו בעיניים, לא מתאים ...למורה כך לא לדבר אמת, כולנו יודעים ששעת עבודה מורכבת מתוספות רבות, כגון פנסיה, קרן השתלמות, שבתון,פיצויים, מענקי פרישה, בית הבראה ועוד, אז אם למורה לא טוב וכשרונו מתאים שילך להייטק, כן ואפילו לעבוד ביניין אף אחד לא יעצור אותם להחליף מקצוע, שם הם קרוב לוודאי יאלצו לעבוד גם בחופש הגדול בסוכות ופסח ולהגיע הבייתה ב7 בערב, וברצינות אני גר בקירבת תיכון ידוע, בחניה עומדות מכוניות של כ150 אלף ש"ח, לא שעיני צרה, אבל הם בפרוש לא נזקקי ישראל, קרוב לוודאי שיש לשפר את שכרם של מורים ומורות מתחילים, אבל הוותיקים לא מיסכנים עם התוספות האחרונות.

מדינת ישראל ידועה לשמצה גם ככה על ציוני בגרויות נמוכים

רונית השמצות זה לא פייר

אין אח וריע למה שהושג במדינתנו הקטנה, קולטת עליה מעשרות גליות ומאות תרבויות, כך שלהשליך רפש קל, לעשות קשה, בואי נצפה שהשביתה תסתיים בכל דרך של פשרה למען עתיד ילדנו ונכדנו, אנני מקנא בכל מורה כאשר עליו/ה להתמודד מול נוער מתבגר וכולנו בתור הורים רואים זאת מקרוב ומרחוק והם/ן? אמורים לחנך 40 ילד בכיתה, האמיני לי אנני אינטרסנט ומעולם לא עסקתי בהוראה, אבל אני בהקירותי דווקא מהצד הלא מחמיא של הדבר של וגם בני נוער וביחוד את הצד הבעייתי בהם, העסק לא כלל פשוט, יום טוב

להנות היום מה שתפסידו למחר

מורים לא יאהבו לשמוע זאת

האם השביתה מוצדקת? וזאת לאחר שהמורים קבלו תוספת של כ20% בתנאי שיוסיפו שעות לימוד אז הם רוצים יותר מהקופה הציבורית ומשביתים מאונס חצי מיליון תלמידים, כן שמעתי את ועד המורים הארצי "שמורה בוותק עם 20 שנות לימוד מרוויח כ35 ש"ח לשעה", הוא ממש עובד עלנו בעיניים, לא מתאים ...למורה כך לא לדבר אמת, כולנו יודעים ששעת עבודה מורכבת מתוספות רבות, כגון פנסיה, קרן השתלמות, שבתון,פיצויים, מענקי פרישה, בית הבראה ועוד, אז אם למורה לא טוב וכשרונו מתאים שילך להייטק, כן ואפילו לעבוד ביניין אף אחד לא יעצור אותם להחליף מקצוע, שם הם קרוב לוודאי יאלצו לעבוד גם בחופש הגדול בסוכות ופסח ולהגיע הבייתה ב7 בערב, וברצינות אני גר בקירבת תיכון ידוע, בחניה עומדות מכוניות של כ150 אלף ש"ח, לא שעיני צרה, אבל הם בפרוש לא נזקקי ישראל, קרוב לוודאי שיש לשפר את שכרם של מורים ומורות מתחילים, אבל הוותיקים לא מיסכנים עם התוספות האחרונות.

מנהיגות זקנה ומסואבת

מערכת החינוך מורכבת ממורים עייפים ,שחוקים ,שחייבים להצדיק את התשלום החודשי שנכנס להם לבנק בכל חודש ולכן מגיעים לבית הספר . המורים הם העם הכי פחות מתקדם הפער בינם לבין התלמידים הוא רב מאוד . מורים הינו קבוצה מובלת ע"י שני מנהיגים גלותיים ומסואבים שדואגים לפנסייה הפרטית שלהם ולכסאות מוסיקאליים . מערכת החינוך על מוריה ,אינה מערכת מתייעלת . אינם ממוקדים תוצאות ואפילו לא תוצאות מדידות , השתלמוות מורים עדיין נסבות סביב גמולי השתלמות ולא ערכים לימודיים או התמקצעות אמיתית . מורים שפורשים מהערכת מתקשים להתקבל למקומות עבודה בעלי דרישה לתוצאות כי אינם מכירים את המושג הם רגילים להעביר את היום בצוותא ,מערכי שיעור מלפני 35 שנים טרם הגעתו של המחשב . מיידענות ,השכלה כללית ברמה הנמוכה עד בכלל לא . כך גם מנהלי בתי הספר ,הכל עניין של קשרים שעימם בונים את הגשרים להתקדמות ולמורים אין מי שידאג ומשתמשים בהם ובתלמידים לקדם אינטרסים של פוליטיקאים קטנים מעופשים ששכחו איך נראית כיתה ודואגים לעצמם . הגיע הזמן לעבור למערכת חינוך פרטית שתהייה ממוקדת תוצאות

אתה מדבר שטויות!!!

אולי אתה גר ליד תיכון, אבל אני תלמידת תיכון. אני כאן נפגעת מהשביתה אבל אינני מתנגדת אליה כי זאת שביתה מאוד מוצדקת! ישנו הבדל גדול מאוד בין מישהו שעובד במשרד מ 8:00 עד 15:00 לבין מורה שמלמד בשעות הללו. המורה קופץ מכיתה לכיתה, רוב היום בעמידה, מדובר בכיתות של 35 תלמידים שלא קל להשתיק, ועוד המורה צריך להעביר חומר.

דנה יקרה

כאשר תסיימי את התיכון והצבא, תלכי לעבוד כמאבטחת 12 שעות ליום בבדיקת תיקים ותעמדי קרוב לוודאי על הרגליים כ11 שעות, תקבלי בסוף החודש 4500 ש"ח, ובחופש הגדול ובחגים תצטרכי פשוט לעבוד ומאד קשה ללא כל תנאים וועדים, זאת עלייך לשנות דרך הפוליטקה המסריחה שלנו

מורים לא יאהבו לשמוע זאת

BEKOL AOLAM YESH BAYA KASPIT BA HINUH.

AHINUH ZE DAVAR AHI TOV SHE YESH BAOLAM AVAL LO LISHKOAH SHE AHINUH ZE OZA ADIRA VE BEZEM EN AHNASA AZ TAMID YEYE BAYOT BAHINUH IM AYA MA LEARVIAH TAMINU LI SHE MIZMAN AYU MESADRIM ET AINYAN AZ TERAGU VE TINSHEMU AMOK

מוטי , הנה לך תשובה מוחצת של מורה ותיק

ולאלה שחושבים שלמורים יש רק חופשים.... או שבתון.... עמדתי מובטל, אבל וחפוי ראש מול פקיד לשכת התעסוקה. "אדוני מחפש עבודה?" הוא שאל בעיניים מובטלות. "כן", אני אומר, "משהו מכובד, ואפילו מכביד", כשאני מנסה עדיין לשמור על פירורי גאוותי. הוא עלעל, מצמץ, כחכך, צחקק ושוב עלעל: "מורה?? אדוני רוצה להיות מורה?" "כן, בודאי", גאווה בגרוני ולא רעד בקולי. ודמיוני פרש כנפיים, כיצד יוּשב לי כבודי שנגזל. ראיתי עצמי עומד בכיתה וידי פרושות כמנצח, עיני נוצצות בגאוות הידע והסמכות, ומולי תלתלים סדורים ועפעפיים מרותקים, ואני מלמד ומקשה, ושואל ומפתיע, וכותב ומוחק, ומגביה קול ומטעים כראוי, והזרם... הו הזרם המתוק של החשמל המדגדג עובר בי, גולש ממני אל הפיות הפעורים, האוזניים הכרויות והעיניים הפקוחות לרווחה. והכל אומר שירה, והכל אומר תודה, הללויה!... " לאדוני יש תעודות?" מצניח אותי הפקיד ארצה. "בודאי, תיק מלא תעודות, במה להתחיל?" אני שואל, מעפעף עין בסיפוק של הערכה עצמית. " תעודות המעידות על השכלתך, בבקשה". ואצבעות ידיו מתופפות על שולחנו. אני שולף – מלטף את תעודות התואר השני במקרא, לשון, ספרות וארכיאולוגיה, ומניח אותן בגאווה על שולחנו, ואיני שוכח להניח מול עיניו גם את תעודת ההוראה שהוענקה לי לאחר לימודים של שנתיים בחוג לחינוך באוניברסיטה. הפקיד מרפרף בחוסר חשיבות ומניח בצד. "אדוני עבר קורס בקרב מגע"! אדוני יכול להיקלע למצוקה בכיתה ויהיה עליו להתגונן!!" "בודאי", ואני שולף תעודת בוגר קורס ג'ודו, ג'יאוג'יצו, "אפילו חגורה בקרטה", ואני מנקה באצבעי הקטנה פירור לא נראה מן התעודה המוצהבת, אך הדופק מחסיר פעימה. הפקיד מביט במבט מפוקח: "אדוני ישתדל רק להדוף מכות, וידאג להתחמק מהן, ולא ייטול יוזמות ולא יחזיר, יש חוק זכויות לתלמיד. אדוני בודאי שמע על כך?!" אני מבטל תהייה זו ושולף תעודת משפטן. אנחת רווחה בקרבי. מה טוב שידידי כבר הכינני שאזדקק לכך מול התלמיד ומול הוריו התובעניים. "לאדוני יש קול חזק ועמיד?" מקשה הפקיד. "בודאי", ואני שולף תעודת גמר בקורס לפיתוח קול, חיזוק שרירי הגרון ומיתריו, תעודת הסמכה לנושם – סרעפת ומדבר – מבטן. "אני יכול להדגים", וקולי טנור. "מה טוב שהכינותי עצמי" , אני מהרהר בהקלה. "לאדוני יש ידע באילוף?" ??? אגלי זיעה ראשונים על מצחי. "אדוני יכול להיפגש שם עם תופעות שאין הוא רגיל אליהן: שיהוקים, גיהוקים, קרקורים, צרחות, צעקות, משיכות, נשיכות, בעיטות, חבטות, יללות, דהרות פראיות... אני מקווה שלאדוני הסבלנות והיכולת להתגבר על כך?" " א ד ו נ י !" אני אומר לו בקול גאה, ומושך כל הברה והברה, אתה מדבר עם אומן, עם מומחה, מקצוען ברמה" ואני מראה לפקיד המביט בתימהון תעודה, כי בארץ גלותי, בטרם עליתי ארצה, הייתי מאלף אריות בקרקס העירוני ולהדגמה קלה תקתקתי בלשוני, מצמצתי בשפתי וליטפתי לאותו פקיד על פדחתו ובקצה גרגרתו בליטוף מרגיע. נחה דעתו. "אדוני יודע את תורת העזרה הראשונה?" "בטח", אני מנפח את חזי בגאווה, ושולף תעודת חובש קרבי. לתימהון שבפני השיב הפקיד: "נפצעים שם אדוני, הם רצים שם, רודפים זה את זה, מכים ונושכים, מושכים ובועטים, נופלים וגולצ'ים, נחתכים וזבים. אדוני אני מקווה, אינך רגיש לדם", והוא אוסף אל חיקו גם את התעודה הזו. "אדוני יודע משהו על יחסי מין בגיל הנעורים?" "??!!??" "אדוני יצטרך לשוחח על כך עם תלמידיו בשיעורי חינוך, על אהבה ומין, ויחסים, ומה אסור ומה מותר. אדוני השתמש כבר בקונדום???" והוא מניף גבות אל על. המבוכה בי רבה ואני כועס על החדירה לפרטיותי. "סליחה?" אני רוגז קמעה. "אידס, אדוני, אידס, לא שמעת על אידס?" הוא פורש כפו כמניפה. "אדוני יצטרך להסביר לתלמידיו כיצד נמנעים מאידס, אדוני יצטרך להסביר על אמצעי מניעה, אדוני אפילו יקבל ערכה להמחשה..." אני נשנק. "על סמים אדוני שמע?" והוא כממתיק עמי סוד גלוי לכל. "אדוני יודע לזהות משתמש, מסומם, מתמכר, או פושר?!" זיעה זורמת בין שכמותי. "ככ..ןן" אני מגמגם. "הייתי בהודו, ראיתי שם כמה מעולפי- עיניים ומזוגגי- מבט, זבי נזלת עם גיחוך תמידי, מרחפים, וחשבתי לתומי שזה רק שם.... גם כאן??" הוא מביט בי ברחמים. "אדוני חייב לדעת שיהיה עליו להתמחות גם ב"זהירות בדרכים", "הכנה לצה"ל", "פחד מבחינות", "חשש מלחצים", "זיהוי מתייאשים" "לימוד לקויי למידה".... אני חש שכפות רגלי מזיעות. "סססססליחהה..." אני מנסה, והוא ממשיך. "אדוני יצטרך להיפרד מביתו למספר ערבים ארוכים בשנה: טיול שנתי, סיורים לימודיים, ערבי תלמידים, מסיבות, הצגות, בילויים, אסיפות מורים, אסיפות הורים, ישיבות מחנכים, ישיבות מורים מקצועיים, אסיפות כלליות, מועצות פדגוגיות, התרמות.... אדוני כבר היה בהצגת תיאטרון עם מאתים תלמידים...?? "אדוני יחתום לי כאן, כי ברור לו, שבדיקת מבחנים עד השעות הקטנות של הלילה, התכוננות לשיעורים, הכנת תרגילים, חיבור מבחנים, תיקוני עבודות בסופי שבוע, הם על חשבונו, חשבון זמנו, וחשבון החשמל שלו... ויידע אדוני כי הוא צפוי לשיחות ליליות רבות עם הורים טורדניים ושזמנו הפרטי של אדוני אינו נחשב בעיניהם" אני מכחכח בגרוני, דופק קלות על השולחן, מנסה להסב תשומת ליבו, ולעוצרו משטף דיבורו, אך הוא ממשיך לירות ללא עפעוף: "אדוני חייב לדעת, כי בלילה, בטיול מדברי, יצטרך אדוני לנטוש את מיטתו הנוחה וללון עם עשרות תלמידיו המרעישים, ובמקום יצועו הטוב ירבץ אדוני על החול או על אבנים או באוהל בדואי צפוף. אדוני חושב שהוא יישן, או לפחות יצליח לעצום את עיניו, אחרי יום של טיול מפרך? אדוני טועה, הוא יצטרך להסתובב טרוט עיניים ולהשגיח היטב שלא יקפצו לים או יתגנבו לעיר הקרובה, או ישתכרו, או ישאפו נרגילה! ולמחרת, אחרי ליל השימורים, ייאלץ אדוני לקפץ בואדיות, ולדלג על ההרים, ולהמשיך ולהשגיח על השיות חסרות הרסן, שלא ירוצו ויפלו, חס ושלום, או יפצעו, או יצנחו אל תחתיות תהום, רחמנא ליצלן". "אבל יש חופשות", אני אומר לו בייאוש גובר, אוחז בקרש הצלה אחרון, וכבר דמעות בעיני. "יש חופשות", אנוח, אירגע, אאסוף כוח...." "תשכח מזה," מלעיגות עיניו, זוויות פיו מלגלגות: "השתלמויות, השלמות חומר, ישיבות, הכנות.... טרום ישיבות, טרום הכנות... הכל מחשיך בעדי, והנשימה כבדה. "אני רואה, שאדוני חש ברע, אולי מים?" וכוסו בידו. גרוני יבש, ואני מלחשש במבוכה: "ואני בסך הכל רציתי ללמד תנ"ך, אהבת ישראל, קצת היסטוריה... " וידי צונחות בייאוש גלוי אל צידי גופי. "אולי אדוני מבקש עבודה קלה יותר?" אני חש בקולו סימפאטיה והשתתפות בצער. "כן, אני אומר לו בהקלה רבה ובתקווה. "אני מבקש ממך לרשום אותי לעבודה במחצבות...." מאת: יוסי נינוה – ס/מנהל תיכון הדרים, הוד – השרון. לקרוא, להדפיס ולתלות בכל מקום שבו אומרים שהמורים אוכלי חינם/נהנים ממקצוע "נוח".

לילית, מילים יפות וחזקות

מוחצת? אנני יודיע, היכן היו המורים עם השנים ונרדמו בשמירה, כאשר פועל נמל מרוויח פי 3, בוודאי שלא צודק אותו יחס ועבודת החינוך לא פשוטה, אבל מי היום למשל מקבל 20% תוספת לשכר ותקציב חינוך של 6 מילאר ש"ח?אבל אולי כדאי להכניס את המערכת כולה להלם, מה דעתך ולמשל שאותם מורים יתפטרו/יפרשו ויקימו בתי ספר פרטיים לעשירים בלבד? ואז נראה מה הממשלה תעשה, הלו הכל מופרט היום? ויודעת מה? אנו אשמים אנו העלנו סמרטוטים לשילטון, ראי רק מה שר האוצר הקודם מואשם ותביני למה אנו עם כזה, בוחרים, מקטרים ואוכלים אותה בגדול בהכלללל, ראי איך שמתייחסים למעט של אנשי מילואים שעדיין משרתים ולותם משוחררים שלאחר 3 שנים של מלחמה בטרור, נזרקים לחברות פאודליות ונצלניות מפרי מדרשו של הדמגוג...נתניהו.

מורים לא יאהבו לשמוע זאת

אומנם ישנם מכוניות בחנייה אך אולי זה ממימון המשפחה הבעל או מקורות אחרים בוודאי לא ממשכורת של מורה

כמו שחכמים אמרו אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש לו .אני מכירה מורות שמממנות את מקום עבודתן כיוון שהפרנסה העקרית לא באה מהשכר של מורה אלא מבן הזוג הלוואי שמורה יכל להרשות לעצמו מכונית יוקרה ועל מנת לסבר את האוזן עם הפיצויים שמורה מקבל אחרי 30 שנה לא יכול לקנות מכונית חדשה שווה נקודה לחשיבה.

אני רק העמדתי עובדות ולא נכנס לכיס

מה עוד שכהכנסה משפחתית הינה נגזרת מבני הזוג, אבל בגדול אסור חלילה שיהיה מורה בישראל עני, ומקווה שאין הרבה כאלו.

דנה יקרה

כאשר תסיימי את התיכון והצבא, תלכי לעבוד כמאבטחת 12 שעות ליום בבדיקת תיקים ותעמדי קרוב לוודאי על הרגליים כ11 שעות, תקבלי בסוף החודש 4500 ש"ח, ובחופש הגדול ובחגים תצטרכי פשוט לעבוד ומאד קשה ללא כל תנאים וועדים, זאת עלייך לשנות דרך הפוליטקה המסריחה שלנו

אני מסכימה איתך. אבל...

כן, אני לגמרי מסכימה איתך שהיחס והתשלום של המאבטחים אינו הוגן. שלא תבין אותי לא נכון אפילו לרגע. תאמין לי שאם אני הייתי ראש הממשלה המדינה שלנו היתה נראת אחרת לגמרי. אני לא מבינה מדוע חברי הכנסת צריכים לנסוע ב volvo או audi חדשים בזמן שאי אפשר להתעלם מהמצב של העניים, ניצולי השואה והחולים בארץ ישראל. יש לנו כאן בעיה רצינית. ...וגם היחס אל המורים אינו בסדר... הממשלה מזלזלת בשכרם ובזכויותיהם של המורים וזה גורם לזילזול בחינוך. מקווה שעכשיו שהבהרתי את העניין, אתה תהיה יותר סימפטי כלפי המורים שלנו שעובדים קשה מאוד. דנדי. נ.ב. למה אתה לא כותב את שמך? אין לך ממה להתבייש...

מורים לא יאהבו לשמוע זאת

מורה נבוכים....

מורה נבוכים של הרמב"ם

יש החולקים על תפיסו הפלוסופית, שכמדומני נכתבה בלשון ערבית

העיקר שניכתבה עם לשון חחחחחח

שמעתי שמורה אחרי 32 שנות עבודה,מקבלת 6000 שקל לחודש ,לדעתי זה יותר מדי עבור שחוקה הנהנית

הנהנית מחופשות הכי הרבה במדינה,ובכלל הרי 32 שנה הרוויחה מתחת שכר מינימןם,אז למה לפצות השמחה בחלקה,אילו חשבה שרע לה,הית מוצאת עבודה אחרת

חלקם נותן שיעורים פרטיים, לפי 100 ש"ח/45 דקות

ונשאלת שאלת המיליון משלמים ע"כ מס? אני הייתי שוליח את ילדי למורים לאנגלית וחשבון, מעולם לא הוצאה חשבונית, האם למשל מורה לחיים לא ייתן דוגמא אזרחית כדי להראות שהוא/היא לפחות אינם עוברים על החוק? והאם בכלל לעובד מדינה/מורה מותר ללא רשות לעסוק בכך ללא היתר המעביד/המדינה כפי שמחייב התקשי"ר? אשמח אם מורים יענו ע"כ

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר