באיזה גיל אפשר להתחיל (לדעתכם) את שר הטבעות?

חברה שלי מקריאה לבנה את ההוביט אבל השאלה היא עד מתי כדי לחכות עם שר הטבעות? אני התחלתי בגיל 14 - מתי אתם ולמה?

הגיל להתחיל

אני קראתי את שר-הטבעות בכיתה ז' ואומנם זה היה נחמד אבל לא עד כדי כך מעניין ולא הבנתי על מה כל הרעש. רק לאחרונה בעקבות הסרטים קראתי אותם שוב ומאד נהנתי אולי בגלל שזה היה באנגלית, לכן אני לא יודע בדיוק באיזה גיל אפשר להתחיל אבל כנראה 18-17 למרות שאין ספק שעדיף לחכות עד שהאנגלית תהיה מספיק טובה ולקרוא בשפת המקור. כבר דנתי בעניין הזה עם כמה חברים שקראו את הספר בערך באותו זמן שאני קראתי וגילינו שאף אחת לא ממש נהנה ממנו בזמנו.

11

זה היה סתם מספר. ברגע שמישהו יכול להבין ולהנות מהספר, אין סיבה שלא יעשה אתזה. ברור שזה ברמות שונות - אם מקריאים לך את זה כשאתה ילד קטן, זה שונה מאשר לקרוא את זה בתור מבוגר בן 17 או מבוגר-עוד-יותר בן 43. אבל ברגע שהספר אומר לך משהו - יאללה בלאגן!

לדעתי....

אני איש שקורא המון ספרים.. בכל הסוגים.. וכשהתחלתי לקרוא את שר הטבעות הרגשתי כזאת מועקה!! פשוט לא יכלתי לדמיין כלום!! מזל שראיתי את שני הסרטים אחרת בכלל.. המילים נמרחות וקשות מאוד.. הרגשתי כאילו אני קורא מין התנ"ך! עד עכשיו אני לא מצליח לקרוא את הספרים שלו! וכשאני יכול אני יודע לכם!

יש משהו בדבריך, אבל...

נכון, ספרי שר הטבעות באמת מזכירים בצורתם את סיפורי התנ"ך, ולו משום שהם מתארים התרחשויות היסטוריות שקרו בארץ התיכונה. טולקין כתב את הספרים הנ"ל כמספר, ולא כסופר. הוא כתב את הדברים ממבט עליון על ההתרחשויות אותן תיאר, וזו בעצם גדולתו. הוא לא ניסה לספר סיפור, אלא דיווח על מאורעות שקרו, ובכך יצר את העולם המופלא הזה - הארץ התיכונה. אמת, הספרים אינם קלים לקריאה ולא צתאימים לכל אחד, אבל כשנכנסים לעניין, קוראים בשקיקה אפילו את תולדות הימים, הטעמות השפה והסדר הכרונולוגי של הדברים. אני, לעומתך, התוודעתי לשר הטבעות לאחר הסרט הראשון, שאפילו לא ידעתי שהוא חלק מטרילוגיה. מאז קראתי את שלושת הספרים, ואני מחכה בקוצר רוח להזדמנות לקרוא עוד. אין ספק שז'אנר זה של ספרים לא מתאים לכל אחד, אבל אני מקווה שתוכל בעתיד ליהנות ממנו כפי שנהניתי אני. בהצלחה אורלי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הטולקינאים
בחר
בחר